Super Brugs Cup 2019

Super Brugs Cup. ( på FYN. )

     den 9-10-11. August 2019.

Søndersø Boldklub har for 27 gang den store glæde at kunne invitere til

Super Brugs Cup på Fyn.

 

Super Brugs Cup 2019 er et opstart stævne for A-B. hold inden det for alvor går i gang

vi lægger vægt på, at de deltagende hold, møder hold på samme niveau,

i tilfælde af for få hold i en række (A og B) forbeholder vi os ret til at slå rækken sammen.

 

VIGTIGT: tilmelding af hold efter 2019-2020 turneringen.

og skrive hvilken række holdet spiller i til dagligt, så vi får holdene bedst mulig matchet

Der spilles i 5-8. og 11. mands rækker. 

DRENGE: U10 (10). U11 (09). U12 (08). U13 (07). U14 (06). U15 (05). U16 (04). U17 (03).

PIGER:     U10 (10). U11 (09). U12 (08). U13 (07). U14 (06). U15 (05). U16 (04). U17 (03).

 

Der lægges stor vægt både på det sportslige, og det sociale    

Alle hold er garanteret mindst 5 kampe. Spilletid for 5-mands 2 x 15. minutter.

Spilletid for 8 og 11. mands 2 x 20. minutter

Alt er samlet på samme sted, indkvartering, baner, spisefaciliteter og forældre camping etc.

Samtlige deltagende hold får ved ankomst udleveret T-shirts til alle deres spiller.

 

holdgebyr: kr. 900.- pr hold.

Indkvartering/forplejning: kr. 475.- pr spiller. 2 ledere gratis pr hold.

hold som ikke ønsker Indkvartering/forplejning: betales pr spiller kr. 200.-

Forældre camping pr Vogn / Telt:  kr. 350. med strøm fra Fredag til Søndag.

 

Præmier:

der er sportstøj, pokal og medalje, i ALLE rækker til nr. 1. 2. og 3.

 

der vil også være medaljer til ALLE spiller i U10. U11. U12. Piger og Drenge.

fra 4. 5. 6. 7. pladsen osv.  

 

Vi har i mange år oplevet stor tilslutning til stævnet, derfor er princippet ”Først til mølle”

Så send derfor, din tilmelding i god tid, såfremt stævnet er noget for jer.

senest den 1. Juni. 2019.   ( tidligere år har vi lukket for tilmeldingen midt i Maj. ) 

Vi glæder os til at se gamle samt nye klubber til Super Brugs Cup 2019. 

 

Der kan efter ansøgning gives dispensation såfremt man ikke har spiller nok.

11-mands 3 spillere pr. hold,  8-mands 2 spillere pr. hold.  5-mands 1 spiller pr hold.

Ansøgning om dispensation fremsendes til Preben Grønberg.

e-mail  preben_g@kabelmail.dk

 

Spørgsmål / Info og tilmelding ang. stævnet, kan man kontakte Preben Grønberg

På tlf. 23 61 66 46.  eller på e-mail.   preben_g@kabelmail.dk

så vil man få fremsendt en tilmelding med alle oplysninger / Info om stævnet.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U10 drenge årg.10 Mixed 5 16 0
U10 piger årg. 10 Mixed 5 0 0
U11 drenge årg. 09 Mixed 8 14 0
U11 piger årg. 09 Mixed 8 3 0
U12 drenge årg. 08 Mixed 8 15 0
U12 piger årg. 08 Mixed 8 4 0
U13 drenge årg. 07 Mixed 8 11 0
U13 piger årg. 07 Mixed 8 10 0
U14 drenge årg. 06 Mixed 8 6 0
U14 drenge årg. 06 Mixed 11 7 0
U14 piger årg. 06 Mixed 8 5 0
U14 piger årg. 06 Mixed 11 0 0
U15 drenge årg. 05 Mixed 8 0 0
U15 drenge årg. 05 Mixed 11 5 0
U15 piger årg. 05 Mixed 8 4 0
U15 piger årg. 05 Mixed 11 2 0
U16 drenge årg. 04 Mixed 8 2 0
U16 drenge årg. 04 Mixed 11 8 0
U16 piger årg. 04 Mixed 8 2 0
U16 piger årg. 04 Mixed 11 2 0
U17 drenge årg. 03 Mixed 11 5 0
U17 piger årg. 03 Mixed 11 1 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U10 drenge årg.10 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
TGB A Toreby-Grænge Boldklub Logo Toreby-Grænge Boldklub
Hørve IF B Hørve IF
Nr. Lyndelse / Søby B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Såby Fodbold B Såby Fodbold
Vamdrup. 1 A Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Vamdrup. 2 B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Sunds B Sunds Idrætsforening Logo Sunds Idrætsforening
hashøj 2 C Hashøj IF
hashøj 1 C Hashøj IF
Hedensted IF 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Søndersø 1 Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub
Søndersø 2 Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub
Hedensted IF 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Ullerslev B SUB Ullerslev Logo SUB Ullerslev

U10 piger årg. 10 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 drenge årg. 09 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Søhus Stige C Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Svinninge IF B Svinninge Idrætsforening Logo Svinninge Idrætsforening
Såby Fodbold B Såby Fodbold
TGB B Toreby-Grænge Boldklub Logo Toreby-Grænge Boldklub
Vamdrup B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Sunds B Sunds Idrætsforening Logo Sunds Idrætsforening
Glamsbjerg Glamsbjerg IF
GGIF A Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
Hedensted. Hedensted IF Logo Hedensted IF
Ullerslev B SUB Ullerslev Logo SUB Ullerslev

U11 piger årg. 09 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Svinninge IF B Svinninge Idrætsforening Logo Svinninge Idrætsforening
Nr. Lyndelse / Søby B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Hvalsø B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF

U12 drenge årg. 08 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ullerslev. 2 C SUB Ullerslev Logo SUB Ullerslev
Svinninge IF B Svinninge Idrætsforening Logo Svinninge Idrætsforening
Nr. Lyndelse / Søby B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
TGB B Toreby-Grænge Boldklub Logo Toreby-Grænge Boldklub
Vamdrup. A Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Hedensted. B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Særslev Drenge C Særslev boldklub
Søhus Stige Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Søndersø Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub
Glamsbjerg Glamsbjerg IF
Ullerslev. 1 B SUB Ullerslev Logo SUB Ullerslev

U12 piger årg. 08 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vamdrup B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Søhus Stige B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Søndersø Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub

U13 drenge årg. 07 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AIA-Tranbjerg B AIA-Tranbjerg
Søhus Stige B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Hørve IF B Hørve IF
Såby Fodbold B Såby Fodbold
Hedensted IF 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Vamdrup B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Hvalsø B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Søndersø Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub
Sunds B Sunds Idrætsforening Logo Sunds Idrætsforening

U13 piger årg. 07 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
TGB B Toreby-Grænge Boldklub Logo Toreby-Grænge Boldklub
Vamdrup. 1 A Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Vamdrup. 2 B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Søhus Stige Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Sunds B Sunds Idrætsforening Logo Sunds Idrætsforening
Jelling FS B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Fortuna B Fortuna Svendborg
Hedensted IF B Hedensted IF Logo Hedensted IF

U14 drenge årg. 06 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vamdrup B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Søhus Stige Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Væggerløse BK B Væggerløse Boldklub Logo Væggerløse Boldklub
Glamsbjerg Glamsbjerg IF
Ølsted IF B Ølsted Idrætsforening
Ullerslev B SUB Ullerslev Logo SUB Ullerslev

U14 drenge årg. 06 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vamdrup B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Stubbekøbing B Stubbekøbing Boldklub Logo Stubbekøbing Boldklub
Nr. Lyndelse / Søby B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Hedensted. A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Søndersø Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub
Glamsbjerg. 1 Glamsbjerg IF
Glamsbjerg. 2 Glamsbjerg IF

U14 piger årg. 06 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Svinninge IF A Svinninge Idrætsforening Logo Svinninge Idrætsforening
Søhus Stige B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Særslev piger B Særslev boldklub
Hvalsø B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Glamsbjerg Glamsbjerg IF

U14 piger årg. 06 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U15 drenge årg. 05 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U15 drenge årg. 05 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
OB. 1 A
TGB B Toreby-Grænge Boldklub Logo Toreby-Grænge Boldklub
OB. 2 B
Hedensted. A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hvalsø B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF

U15 piger årg. 05 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sunds B Sunds Idrætsforening Logo Sunds Idrætsforening
Såby Fodbold B Såby Fodbold
Ullerslev B SUB Ullerslev Logo SUB Ullerslev
Vamdrup B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF

U15 piger årg. 05 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U16 drenge årg. 04 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vamdrup B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Holsted fb C Holsted fb

U16 drenge årg. 04 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Søhus Stige Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Nr. Lyndelse / Søby B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Vamdrup B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Sunds Sunds Idrætsforening Logo Sunds Idrætsforening
Holsted fb B Holsted fb
Søndersø Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub
Glamsbjerg Glamsbjerg IF

U16 piger årg. 04 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Stubbekøbing B Stubbekøbing Boldklub Logo Stubbekøbing Boldklub
Væggerløse BK B Væggerløse Boldklub Logo Væggerløse Boldklub

U16 piger årg. 04 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Tårtuna B Fortuna Svendborg

U17 drenge årg. 03 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Stubbekøbing B Stubbekøbing Boldklub Logo Stubbekøbing Boldklub
Nr. Lyndelse / Søby A Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Væggerløse BK B Væggerløse Boldklub Logo Væggerløse Boldklub
Hvalsø B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Søndersø Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub

U17 piger årg. 03 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vamdrup Vamdrup IF Logo Vamdrup IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Organisation
Søndersø Boldklub
Place
Søndersø Boldklub
Address
Ullerupvænget 2
Postalcode
5471
City
Søndersø
Sport
Soccer
Type
Unknown
Super Brugs Cup  2019 map

Tournament overview