Kerteminde Cup 2019

04.APRIL 2019

STÆVNET ER FULD BOOKET !! 

DER ER PT. VENTELISTE.

EVT. HENVENDELSE PÅ 

KERTEMINDECUP19@GMAIL.COM



VELKOMMEN http://staevner.dk/FCKeditor/editor/images/smiley/msn/regular_smile.gif

 - til vores fodboldstævne på Kerteminde Stadion 28. juni til 30. juni 2019.

Kære træner/leder,

Kerteminde Boldklub har hermed fornøjelsen af at byde jer velkommen til fodboldstævne i Kerteminde.

Kerteminde Cup er andet og mere end fodbold. Det er også kammeratskab og hyggeligt samvær med familien.

Kerteminde Stadion er rigtigt godt beliggende, direkte ved Kerteminde Fjord

Forældrecamping er lige ved siden af stadion og med den skønneste udsigt over fjorden.

Kerteminde Stadion er særdeles overskueligt og et perfekt sted for børn og voksne.

Vi vil bestræbe os på at gøre Kerteminde Cup til både pigernes & drengenes cup, så alle får en god oplevelse med fodbolden, kammeraterne og forældrene.
 

Kampafvikling

Der er medaljer til alle spillere til og med U10 og pokal til nr. 1, 2 & 3 i alle rækker.

Hvis tilmeldingerne er til det, vil vi spille i A, B og C rækker i flest mulige årgange. Dog kan det ske at A & B må sammenlægges. VIGTIGT at skrive hvilken række holdet spiller i til dagligt, således vi får den bedst mulige matchning.

Pigerne spiller i U9 & U10 - 5-mands,  U11, U12, U13, (alle 8-mands) samt U14 (11mands).

Drengene spiller i U8, U9, U10 (alle 5-mands), U10-8 , U11, U12, U13, (alle 8-mands) samt U14 (11mands)

 

Bemærk!!! -  at vi har max. antal hold i alle rækker og forbeholder os ret til at lukke for en række når det maksimale antal hold er tilmeldt stævnet. Der kan således ikke garanteres plads helt frem til vi lukker for tilmelding 17.Maj 2019.

 

Igen i år vil vi tilbyde de helt små (U7 MIX) at deltage i stævnet lørdag eller begge dage. Disse kampe afvikles på vores multibane med kampe formiddag og eftermiddag (lørdag) samt søndag formiddag. Her spiller vi 4 mod 4 på håndboldmål hvor målmand må tage med hænder. Kamplængde er 7 min.

Lørdagen starter for alle med fælles march fra Byskolen kl. 09.00 til klubbens anlæg. Kampene starter ca. 09.45

Spilletid er 2 x 15 min. og alle hold er garanteret min. 5 kampe til vores stævne således at man har kampe alle 3 dage.

Vi tager naturligvis hensyn til kampstart fredag for de hold som kommer langvejs fra og det samme gælder for sluttidspunkt søndag som forventes at være senest 16.00 for de sidste kampe. Lørdag aften spiller vi til ca. 19.00.

 

Der spilles efter "gamle" rækker, dvs. den årgang man spiller i foråret 2019.


NYT !! - spillere må ikke optræde på flere hold /niveauer under stævnet. Stævneledelsen forbeholder sig ret til at taberdømme hold såfremt dette sker.

Tilmeldingsgebyr pr. hold kr. 1.000,-


Der indbetales på bankkonto Nordfyns Bank

Reg. 6864

Konto 0001070385

IBAN NR.: DK6568640001070385
SWIFT: NSBKDK21

Husk at oplyse klubnavn og hold på indbetalingen samt id nr. fra stævner.dk  

Det er vigtigt at understrege at man først er tilmeldt når betalingen for holdet er modtaget.

 

Seneste tilmelding og betaling af holdgebyr er den 17. maj 2019



Lidt om det praktiske - efter man har tilmeldt holdet her på staevner.dk .


VIGTIGT !!!!!

Selvom holdet er tilmeldt stævnet er man ikke automatisk tilmeldt overnatning og bespisning.

 

Alt dette foregår på KB´s egen hjemmeside - kertemindeboldklub.dk. Her finder du på forsiden et link til stævnet hvor al bestilling af campingpladser, overnatning samt bespisning findes. Vi opfordrer til at du straks efter tilmelding af hold ligeledes tilmelder overnatning & bespisning, dog senest 17.maj 2019.

Der vil dog være mulighed for eftertilmelding af enkelte spillere helt frem til 3 uger før stævnet.

 

Overnatning/bespisning:

Madarmbånd  - kr. 575,00 pr person 

med fuld forplejning fra fredag aften til og med søndag middag og overnatninger alle dage


Der indbetales på bankkonto Nordfyns Bank

Reg. 6864

Konto 0001070385

IBAN NR.: DK6568640001070385
SWIFT: NSBKDK21

 

Indbetaling for deltagerkort senest den 01.juni 2019

 

 

Overnatningssteder.

Overnatning tildeles både i hallen ved stadion samt på Kerteminde Skolerne. Tildeling af overnatningssted foretages af vores stævneledelse. Man kan fremkomme med ønsker til overnatningssted, som vi derefter vil forsøge at imødekomme.

Får man lyst til en dukkert, så ligger Kertemindes to dejlige badestrande også kun ca. 10 minutters
gang fra skole eller fodboldbaner.

CAMPING:

 

Campingpladser á kr. 500,-

Der indbetales på bankkonto nr. 6864 0001070393
IBAN: 4368640001070393

Begrænset antal pladser - disse tildeles efter først til mølle-princippet og man er først garanteret plads når

betaling er modtaget.


 


Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U 8 Piger Mixed 10 1000 0 0
U 9 Piger Mixed 10 1000 6 0
U 10 Piger Mixed 10 1000 5 0
U 11 Piger Mixed 13 1000 8 0
U 12 Piger Mixed 13 1000 9 0
U 13 Piger Mixed 13 1000 7 1
U 14 Piger Mixed 13 1000 2 0
U10 Dr. 8 mands Mixed 13 1000 2 0
U 8 Drenge Mixed 10 1000 20 0
U 9 Drenge Mixed 10 1000 26 0
U 10 Drenge Mixed 10 1000 15 0
U 11 Drenge Mixed 13 1000 30 0
U 12 Drenge Mixed 13 1000 19 0
U 13 Drenge Mixed 13 1000 18 0
U 14 Drenge Mixed 16 1000 10 0
U 7 MIX Mixed 5 300 10 0

Signetud teams

U 8 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 9 Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Harboøre IF C Harboøre IF Logo Harboøre IF
Korup Ubberud Ungdom Korup IF Logo Korup IF

U 10 Piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Tusserne Tuse IF Logo Tuse IF
SGIF U10 Piger C Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
Kerteminde C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Måløv Boldklub B Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Assens FC C Assens IF Logo Assens IF

U 11 Piger 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skælskør U11 B Skælskær B&I Logo Skælskær B&I
Kerteminde Boldklub C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Hillerød pigerne 2017 C Ålholm If Logo Ålholm If
Tusserne B Tuse IF Logo Tuse IF
KHI C Kirke Helsinge Idrætsforening Logo Kirke Helsinge Idrætsforening
Havdrup C Havdrup GI Logo Havdrup GI
Måløv Boldklub B Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Assens FC A Assens IF Logo Assens IF

U 12 Piger 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Årslev A Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Harboøre/Thyborøn IF C Harboøre IF Logo Harboøre IF
Egebjerg Fodbold C Egebjerg Fodbold Logo Egebjerg Fodbold
Skælskør U12 C Skælskær B&I Logo Skælskær B&I
Ålholm B Ålholm If Logo Ålholm If
Tusserne B Tuse IF Logo Tuse IF
KHI B Kirke Helsinge Idrætsforening Logo Kirke Helsinge Idrætsforening
Måløv Boldklub A Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub

U 13 Piger 6 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Havdrup C Havdrup GI Logo Havdrup GI
Næsby BK C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Særslev piger B Særslev BK Logo Særslev BK
Måløv Boldklub B Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
FBI´S SEJE PIGER A Fredensborg Boldklub og Idrætsforening Logo Fredensborg Boldklub og Idrætsforening
KB U13Piger A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub

U 14 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 Dr. 8 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 8 Drenge 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Måløv 1 B Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Måløv 2 C Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Havdrup B Havdrup GI Logo Havdrup GI
Ålholm B Ålholm If Logo Ålholm If
Ålholm C Ålholm If Logo Ålholm If
IF 92 fodbold U8 C IF 92
SGIF U8 C Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
Thyborøn junior C Thyborøn IF Logo Thyborøn IF
BK Friheden Hold 1 A Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
BK Friheden Hold 2 C Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Kerteminde 1 A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde 2 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde 3 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Verninge IF C Verninge IF Logo Verninge IF

U 9 Drenge 23 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Harboøre IF C Harboøre IF Logo Harboøre IF
Kerteminde Boldklub 1 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde Boldklub 2 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
FIF B FIF Hillerød Logo FIF Hillerød
Allerød Blå A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Ålholm 1 C Ålholm If Logo Ålholm If
Ålholm 2 C Ålholm If Logo Ålholm If
Egebjerg Fodbold 1 B Egebjerg Fodbold Logo Egebjerg Fodbold
Egebjerg Fodbold 2 C Egebjerg Fodbold Logo Egebjerg Fodbold
høng2 C høng
Esbjerg IF 92 U9-1 B Esbjerg If 92 Fodbold
Esbjerg IF 92 U9-2 C Esbjerg If 92 Fodbold
SGIF U9 B Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
høng1 A høng
Allerød FK C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Kerteminde 3 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
BK Friheden hold 1 A Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
BK Friheden Hold 2 C Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Måløv Boldklub B Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
G77 drengene B G77
GVI MAN CITY A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
GVI REAL B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Måløv Boldklub C Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub

U 10 Drenge 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Harboøre IF C Harboøre IF Logo Harboøre IF
Havdrup C Havdrup GI Logo Havdrup GI
Sub C SUB Ullerslev Logo SUB Ullerslev
Sub C SUB Ullerslev Logo SUB Ullerslev
Dragør C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
høng C høng
SGIF U10 C Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
Esbjerg IF 92 U10 C Esbjerg If 92 Fodbold
Havdrup GI 2 C Havdrup GI Logo Havdrup GI
Særslev Drenge C Særslev boldklub
Måløv Boldklub C Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Bjæverskov 5 C IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
KB 1 A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
KB 2 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub

U 11 Drenge 23 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FIF B FIF Hillerød Logo FIF Hillerød
GVI A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Engum UI B Engum UI Logo Engum UI
Ålholm B Ålholm If Logo Ålholm If
Dragør C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
KB 1 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Thyborøn C Thyborøn IF Logo Thyborøn IF
Korup Ubberud Ungdom B Korup IF Logo Korup IF
Fjordager B Fjordager IF Logo Fjordager IF
BK Friheden hold 1 A Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
BK Friheden Hold 2 B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
BK Friheden Hold 3 C Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Dragør Boldklub A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
HG B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Måløv Boldklub C Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Bjæverskov 8 C IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
Måløv Boldklub A Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Ålholm B Ålholm If Logo Ålholm If
Ålholm C Ålholm If Logo Ålholm If
Måløv Boldklub B Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Gundsø United C Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF

U 12 Drenge 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FIF B FIF Hillerød Logo FIF Hillerød
GVI 1 og GVI 2 B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
KB UNITED B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Harboøre/Thyborøn IF C Harboøre IF Logo Harboøre IF
Rørby - Hvidebæk C Rørby/Værslev IF Logo Rørby/Værslev IF
GVI B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Dragør Boldklub 1 A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør Boldklub 2 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Ryslinge boldklub C Ryslinge Boldklub Logo Ryslinge Boldklub
Rønnede IF C Rønnede IF Logo Rønnede IF
Ålholm C Ålholm If Logo Ålholm If
SGIF U12 C Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
Årslev 1 B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Årslev 2 C Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Måløv Boldklub B Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Verninge IF B Verninge IF Logo Verninge IF

U 13 Drenge 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FIF1 C FIF Hillerød Logo FIF Hillerød
FIF2 C FIF Hillerød Logo FIF Hillerød
Havdrup B Havdrup GI Logo Havdrup GI
AFC B Assens IF Logo Assens IF
Rørby/Værslev-Hvidebæk IF B Rørby/Værslev IF Logo Rørby/Værslev IF
Ålholm B Ålholm If Logo Ålholm If
Rønnede IF C Rønnede IF Logo Rønnede IF
KB/KR70/Dalby 1 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
KB/KR70/Dalby 2 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Tusserne B Tuse IF Logo Tuse IF
Egebjerg fodbold C
BK Friheden B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Ø - holdet C Tranekær Tullebølle Idrætsforening Logo Tranekær Tullebølle Idrætsforening

U 14 Drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Harboøre/Thyborøn IF Harboøre IF Logo Harboøre IF
FIF Hillerød C FIF Hillerød Logo FIF Hillerød
SGIF U14 B Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
NØFF
J.A AUTO B B1903 Logo B1903
Engum UI C Engum UI Logo Engum UI

U 7 MIX 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Harboøre IF C Harboøre IF Logo Harboøre IF
Måløv 1 Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Måløv 2 Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Måløv pigerne Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
KB2 Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
KB1 Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Særslev U7 C Særslev BK Logo Særslev BK
G77 drengene C G77

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
28. - June 30

Organisation
Kerteminde Boldklub
Place
Kerteminde Stadion
Address
Enggade 19
Postalcode
5300
City
Kerteminde
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
kertemindecup19@gmail.com
Kerteminde Cup 2019 map

Tournament overview