Sydbank Store Bededags Cup 2019

Næstved IF Fodbold inviterer til Sydbank Store Bededags Cup 2019. Fredag d. 17. maj • Lørdag d. 18. maj • Søndag d. 19. maj. Næstved IF Fodbold afholder igen i år 2019 den traditionsrige Store Bededags Cup, hvor der spilles fodbold alle dagene i Store Bededagsferien. Der spilles lige fra 3-mands til 8-mands fodbold inddelt i forskellige niveauer. Piger er selvfølgelig velkommen til at deltage i rækkerne for drenge/mixede hold. Fra U8 til U12 afsluttes gruppespillet med semifinaler og finale eller finalerunde, alt afhængig af antallet af deltagende hold i rækken.Hver klub må højest have 2 hold i samme niveau (A, B, C) tilmeldt pr. årgang. U10 B & C spiller 5-mands med 8-mandsmål. Præmier: I rækkerne U6 - U8 er der præmier til alle spillerne I de øvrige rækker er der præmier til nr. 1 & 2. Betaling: Tilmeldingen er først gældende, når betaling er modtaget. Bank: Sydbank Reg.nr.: 6060 Kontornr.: 5556772 Husk at anføre holdnavn, klub og række, når du betaler, så vi kan identificere betalingen.
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U6 / 2013 3-mands Mixed 5 300 32 5
U7 / 2012 5-mands Mixed 8 500 38 0
U8 / 2011 5-mands Mixed 8 500 21 0
U8 / 2011 5-mands Mixed 8 500 21 0
U8 / 2011 5-mands Mixed 8 500 19 0
U9 / 2010 5-mands Mixed 8 500 22 0
U9 / 2010 5-mands Mixed 8 500 19 0
U9 / 2010 5-mands Mixed 8 500 29 4
U10 / 2009 8-mands Mixed 11 600 31 7
U10 / 2009 5-mands Mixed 8 500 17 0
U10 / 2009 5-mands Mixed 8 500 18 0
U11 / 2008 8-mands Mixed 11 600 23 0
U11 / 2008 8-mands Mixed 11 600 17 0
U11 / 2008 8-mands Mixed 11 600 18 0
U12 / 2007 8-mands Mixed 11 600 24 0
U12 / 2007 8-mands Mixed 11 600 15 0
U12 / 2007 8-mands Mixed 11 600 6 1

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U6 / 2013 3-mands 16 confirmend signups, 5 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Nfc Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Hg 1 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Hg 2 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Hg 3 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Hg 4 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Fuglebjerg IF C Fuglebjerg IF
Fuglebjerg 2 C Fuglebjerg IF
aif3 B Albertslund IF Logo Albertslund IF
aif1 B Albertslund IF Logo Albertslund IF
aif2 B Albertslund IF Logo Albertslund IF
Nif 1 B Næstved IF Logo Næstved IF
Nif 2 B Næstved IF Logo Næstved IF
Nif 3 B Næstved IF Logo Næstved IF
RIF U6 / 1 B Ringsted IF Logo Ringsted IF
HIF Tigere Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
RIF U6/ 2 C Ringsted IF Logo Ringsted IF

U7 / 2012 5-mands 30 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Slagelse B&I 2 C Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
HB&I A B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
HB&I B B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Slagelse B&I Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Fuglebjerg IF C Fuglebjerg IF
Bjæverskov C IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
Vemmelev B Vemmelev Fodboldklub Logo Vemmelev Fodboldklub
HG Fodbold C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Køge Boldklub 1 B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Ringsted IF 1 Ringsted IF Logo Ringsted IF
Ringsted IF 2 Ringsted IF Logo Ringsted IF
Ringsted IF 3 Ringsted IF Logo Ringsted IF
Ringsted IF 4 Ringsted IF Logo Ringsted IF
Køge Boldklub B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
HGB B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Benløse IF C Benløse IF Logo Benløse IF
Næstved IF Næstved IF Logo Næstved IF
Suså IF C Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening
GFA A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Sørbymagle IF C Sørbymagle idrætsforening
Greve Blå 1 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Blå 2 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Karlslunde IF 1 B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Karlslunde IF 2 B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Hg u6 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Farum A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
NFC, Juventus Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC, Real Madrid Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Tune Gul Tune IF Logo Tune IF
Karlslunde IF 3 C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF

U8 / 2011 5-mands 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hik1 A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
NFC Blå A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Kastrup 1 A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
HIF Rød A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
BSF 1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Nørrebro United A Nørrebro United Logo Nørrebro United
Næstved IF - Grøn A Næstved IF Logo Næstved IF
HG A Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
KB A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Brøndbyernes IF 1 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Ringsted 1 A Ringsted IF Logo Ringsted IF
Herfølge Boldklub 1 A Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Listrup A Listrup Ungdoms & Idrætsforening
RB1906 A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
GFA A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Store Merløse Fodbold A St. Merløse IF

U8 / 2011 5-mands 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hik2 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
NFC Sort B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
B73, 1 B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
B73, 2 B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Næstved IF - Hvid B Næstved IF Logo Næstved IF
HG blå B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG hvid B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
SFB B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
De seje gutter B Høng GF Logo Høng GF
Brøndbyernes IF 2 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
NAB B Nørre Alslev Boldklub Logo Nørre Alslev Boldklub
Ringsted 2 B Ringsted IF Logo Ringsted IF
Albertslund IF - hold 1 B Albertslund IF Logo Albertslund IF
Greve Fodbold 1 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
ØGIF B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF

U8 / 2011 5-mands 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VIF hvid C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
VIF blå C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Kastrup 3 C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Faxe Ladeplads C Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
B73, 3 C B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
HIF Blå C Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Faxe BK C Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
Næstved IF - Orange C Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved IF - Rød C Næstved IF Logo Næstved IF
HG grøn C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG sort C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Brøndbyernes IF 3 C Brøndby IF Logo Brøndby IF
NAB C Nørre Alslev Boldklub Logo Nørre Alslev Boldklub
Albertslund IF - hold 2 C Albertslund IF Logo Albertslund IF
Greve Fodbold 3 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Herfølge Boldklub 2 C Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub

U9 / 2010 5-mands 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FK Sydsjælland 05 A FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
HIK Hvid A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Karlslunde IF A Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
BSF Boys SORT A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
GFA A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Haslev 1 A Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Brøndby A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Næstved IF - Grøn A Næstved IF Logo Næstved IF
Aff / afa A Amager FF
Slagelse B&I A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
KB1 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB2 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
RBK A Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
Dragør A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
AIF A Albertslund IF Logo Albertslund IF
BM A Marienlyst Logo Marienlyst

U9 / 2010 5-mands 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Faxe Ladeplads B Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
Skælskør B Skælskær B&I
Nif 4 B Næstved IF Logo Næstved IF
Karlslunde IF B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Slagelse B&I 2 B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Hellested.IF B Hellested Idræts Forening
Brøndby 1 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby 2 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Næstved IF - Hvid B Næstved IF Logo Næstved IF
HG1 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Slagelse B&I 1 B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Haslev 2 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Vemmelev B Vemmelev Fodboldklub Logo Vemmelev Fodboldklub
HGB B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
KB D1 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
BSF Boys RØD B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold

U9 / 2010 5-mands 16 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
NFC C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Vordingborg IF C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Skælskør C Skælskær B&I
Nyråd sort C Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Karlslunde IF C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Nif 5 C Næstved IF Logo Næstved IF
BSF RØD-2 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Haslev 2 C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Hellested.IF 2 C Hellested Idræts Forening
Brøndby C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Næstved IF - Rød C Næstved IF Logo Næstved IF
HG3 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
ØIF C Østerbro IF Logo Østerbro IF
NFC C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Præstø I F C Præstø IF
ØGIF C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF

U10 / 2009 8-mands 16 confirmend signups, 7 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KB A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
NFC A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Holbæk B&I A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
SFB 1 A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Hvidovre IF A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Greve Fodbold A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
BSV A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Næstved IF - Grøn A Næstved IF Logo Næstved IF
HG1 A Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Slagelse BI A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Himmelev-Veddelev BK - A A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
RB 1906 A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
FC Nordsjælland A FC Nordsjælland Logo FC Nordsjælland
Brøndby IF A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Glostrup FK A Glostrup FK Logo Glostrup FK
AGF A Århus GF Logo Århus GF

U10 / 2009 5-mands 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Faxe BK B Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
Himmelev-Veddelev BK B2 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Hvidovre IF B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Greve Fodbold B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
HG1 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG2 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Næstved IF - Hvid B Næstved IF Logo Næstved IF
Slagelse BI B B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Himmelev-Veddelev BK - B1 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
BK Rødovre B Boldklubben Rødovre

U10 / 2009 5-mands 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vordingborg IF 1 C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
NFC Rød C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Hvidovre IF C Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
HG1 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Præstø 1 C Præstø IF
Næstved IF - Rød C Næstved IF Logo Næstved IF
Slagelse BI C C Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
RB 1906 - C C Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
ØGIF C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Præstø 2 C Præstø IF

U11 / 2008 8-mands 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brøndby IF 2 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
BK Friheden 1 A Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
KB A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Holbæk B&I A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Himmelev-Veddelev A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
SfB 1 A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
OB A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Næstved IF - Grøn A Næstved IF Logo Næstved IF
Marienlyst A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Slagelse B&I A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Nfc A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Roskilde boldklub A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Næsby Boldklub A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Ishøj IF Elite A ISHØJ IF
FC Nordsjælland A FC Nordsjælland Logo FC Nordsjælland
Hold 1 A Karlslunde IF Logo Karlslunde IF

U11 / 2008 8-mands 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B93 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
BK Friheden 2 B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Ringsted IF B Ringsted IF Logo Ringsted IF
Næstved IF - Hvid B Næstved IF Logo Næstved IF
Slagelse B&I 2 B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Nyråd B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Vallensbæk B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Næstved IF 2 B Næstved IF Logo Næstved IF
fc storebælt B fc storebælt
ØGIF B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF

U11 / 2008 8-mands 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BK Friheden 3 C Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Ringsted IF C Ringsted IF Logo Ringsted IF
Næstved IF - Rød C Næstved IF Logo Næstved IF
B73 C B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
TOF C Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
Nfc C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Vallensbæk C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk 2 C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
HG U10 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
RB1906-2 C Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906

U12 / 2007 8-mands 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ølstykke FC A Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
Dragør Boldklub A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
B93 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Bsv A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Greve A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
SOLRØD FC A Solrød FC Logo Solrød FC
BSF A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
FA 2000 A FA 2000 Logo FA 2000
ABT Bilhuset Elmer A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Borup IF A Borup IF
FC Nordsjælland A FC Nordsjælland Logo FC Nordsjælland
Næstved IF - Grøn A Næstved IF Logo Næstved IF
Slagelse A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Brøndby IF A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby IF A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Lyngby Boldklub A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub

U12 / 2007 8-mands 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ølstykke FC B Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
OKS B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Greve B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
HVB B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
ABT MMLiving B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Næstved IF - Hvid B Næstved IF Logo Næstved IF
Slagelse B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Holbæk B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
NBU Blå B Nørrebro United Logo Nørrebro United
Valby Boldklub B Valby Boldklub Logo Valby Boldklub

U12 / 2007 8-mands 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ABT HWH VVS C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
HVB C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Næstved IF - Rød C Næstved IF Logo Næstved IF
Haslev C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Store Merløse Fodbold C St. Merløse IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
Næstved IF
Place
Næstved IF Fodbold
Address
Rolighedsvej 25
Postalcode
4700
City
Næstved
Sport
Soccer
Type
Unknown
Sydbank Store Bededags Cup 2019 map

Tournament overview