Dall-Ferslev IF's Spar Nord Cup 2019

SPAR NORD CUP 2019

Cup'en med medalje til alle spillere.

+ Pokal til vinderholdet i alle finalepujler

Dall-Ferslev IF Fodbold inviterer hermed til Spar Nord Cup lørdag den 27. og søndag 28. april 2019 på Dall-Ferslev Stadion, Klokkevej 49, Dall Villaby, 9230 Svenstrup.
I et område med panna-baner, multibane og legeplads, så der er plads til leg, når der ikke spilles, uden at skulle bekymre sig om biler, da stadion ligger for enden af lukket vej.


 
Der spilles normalt i følgende rækker:
Lørdag d. 27. april      
U7 drenge 3 mands 1 x 10 min max 5 spillere/hold
U8 drenge 5 mands 1 x 15 min max 8 spillere/hold
U9 drenge 5 mands 1 x 15 min max 8 spillere/hold
Søndag d. 28. april      
U6 drenge 3 mands 1 x 10 min max 5 spillere/hold
U8 piger 5 mands 1 x 15 min max 8 spillere/hold
U9 piger 5 mands 1 x 15 min max 8 spillere/hold
U10 piger 5 mands 1 x 15 min max 8 spillere/hold
U10 drenge 5 mands 1 x 15 min max 8 spillere/hold

 

OBS:
Drengehold må gerne være mix-hold
Det anførte max antal spillere pr. hold bedes overholdt


PULJER:
Indledende runde spilles med 3 eller 4 hold i hver pulje. Derefter går:

Puljens nr. 1 videre til A slutspil
Puljens nr. 2 videre til B slutspil
Puljens nr. 3 videre til C slutspil.

Evt. Puljens nr. 4 videre til D slutspil.


HOLDGEBYR:
3 mands: 275 kr. – 5 mands: 450 kr.
Gebyret kan indbetales på konto 9296 - 4566951369, mobilpay-75860  eller kontant
på kampdagen før første kamp. Der kan ikke betales med Dankort.

Elektronisk overførsel skal mærkes: Hold-id fra tilmelding eller SNC+Klubnavn.


PRÆMIER:
Nr. 1 i alle slutspil får guldmedaljer samt en pokal til klubben.
Nr. 2 i alle slutspil får sølvmedaljer.
Alle øvrige får bronzemedaljer.


REGLER:
Hvor intet andet er anført spilles der efter DBU’s regler


DOMMERE:
Kampene dømmes af lokale dommere.


TILMELDING:
Senest 12.4.2019 – bedes foretaget her på staevner.dk.
Vi sender bekræftelse på tilmeldingen.
Ved eventuelle spørgsmål kan vi kontaktes via mail til kinifers@gmail.com
eller telefonisk til 60947266/40565013.
Hvis antal tilmeldte hold overstiger kapaciteten, gælder "først til mølle" princippet.


ANDET:
Grillen er tændt og kiosken er åben, så der er mulighed for at købe grillpølser, pommes frites, drikkevarer og lille udvalg af slik, alt til rimelige priser.
Med lidt held dukker Frønse op med små overraskelser.


FORBEHOLD:
Arrangøren forbeholder sig retten til ændringer i antal hold pr. pulje, antallet af slutspil, kampenes varighed og andet der er afhængigt af antal tilmeldte hold - eller andre forhold, der gør ændringer nødvendige. Følg med i evt. ændringer på www.dallferslev-if.dk.


Med venlig hilsen
Dall-Ferslev IF Fodbold
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U10 drenge Mixed 5 450 22 0
U10 piger Mixed 5 450 4 0
U9 piger Mixed 5 450 12 0
U8 piger Mixed 5 450 4 0
U6 drenge Mixed 3 275 21 1
U9 drenge Mixed 5 450 37 3
U8 drenge Mixed 5 450 27 1
U7 drenge Mixed 3 275 57 8

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U10 drenge 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vodskov U-10 C Vodskov if
VUGH 1 B Gandrup Sportsklub
VUGH 2 C Gandrup Sportsklub
Skalborg 1 A Skalborg Sportsklub Logo Skalborg Sportsklub
Skalborg 2 C Skalborg Sportsklub Logo Skalborg Sportsklub
SGIF 1 Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF 2 Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF 3 Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
BMK C BMK 90
KB81 C KB 81 Aalborg Logo KB 81 Aalborg
Gug1 B Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Aalborg Chang 10 Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
NFB1 B Nørresundby Forenede Boldklubber
NFB2 B Nørresundby Forenede Boldklubber

U10 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 piger 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
TSV Sulsted C Sulsted IF
VUGH C Flere klubber - samarbejde
LKB 1 B LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
LKB 2 B LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
Brønderslev Piger 1 Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
RKG C Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
Brønderslev Piger 2 Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
DFI piger C Dall-Ferslev Idrætsforening Logo Dall-Ferslev Idrætsforening
U9 ssk C Skalborg Sportsklub Logo Skalborg Sportsklub

U8 piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AaB U8 piger B Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
Aalborg Freja U8 piger B IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
RKG C Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening

U6 drenge 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AAIF 2 B Aabybro IF Logo Aabybro IF
Nøragers talenter Nørager/Rørbæk If
Sulsted IF B Sulsted IF
Sulsted IF C Sulsted IF
Aalborg Freja drenge u6 A IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Aalborg Freja drenge u6 2 C IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
AAIF 1 B Aabybro IF Logo Aabybro IF
AAIF 3 B Aabybro IF Logo Aabybro IF
TSV Vestbjerg 2 B Vestbjerg IF Logo Vestbjerg IF
Dall-Ferslev IF 1 C Dall-Ferslev Idrætsforening Logo Dall-Ferslev Idrætsforening
Jarl-Arden - U6 C IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
TSV Vestbjerg C Vestbjerg IF Logo Vestbjerg IF
Gug B 1 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug B 2 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug B 4 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug B 3 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub

U9 drenge 31 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
DFI drenge u9 C Dall-Ferslev Idrætsforening Logo Dall-Ferslev Idrætsforening
fursund if C fursund if
Helsted Fremad IF B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
TSV Tylstrup/Sulsted 1 B Sulsted IF
Aalborg Chang 1 Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Aalborg Chang 2 Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Aalborg Chang 3 Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
LKB Gistrup C LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
Hobro IK 1 A Hobro IK Logo Hobro IK
Hobro IK 2 B Hobro IK Logo Hobro IK
Skalborg1 B Skalborg Sportsklub Logo Skalborg Sportsklub
TSV Vestbjerg 2 C Vestbjerg IF Logo Vestbjerg IF
TSV Tylstrup+Sulsted 2 C Sulsted IF
Jetsmark Jetsmark IF Logo Jetsmark IF
Gug1 B Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug2 B Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug3 B Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
SGIF 1 B Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF 2 C Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
AaB 1 A Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
AaB 2 C Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
AALBORG FREJA 1 IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
AALBORG FREJA 2 IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Farsø 1 B Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
Farsø 2 C Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
HI 1 Hjørring Idrætsforening Logo Hjørring Idrætsforening
HI 2 Hjørring Idrætsforening Logo Hjørring Idrætsforening
HI 3 Hjørring Idrætsforening Logo Hjørring Idrætsforening
Ommersyssel if C Ommersyssel if
TSV Vestbjerg 1 B Vestbjerg IF Logo Vestbjerg IF

U8 drenge 18 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
DFI drenge u8 C Dall-Ferslev Idrætsforening Logo Dall-Ferslev Idrætsforening
SIV SIV
Farsø Ullits IK C Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
IF Jarl Arden 1 A IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
IF Jarl Arden 2 C IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
RKG 1 RKG Klarup
RKG 2 RKG Klarup
TSV B Vestbjerg IF Logo Vestbjerg IF
Hobro IK Hobro IK Logo Hobro IK
Jetsmark 1 Jetsmark IF Logo Jetsmark IF
Team Happy Auto Nørager IF
Jetsmark 2 Jetsmark IF Logo Jetsmark IF
Hjallerup Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening
Aalborg Freja 1 C IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Aalborg Freja 2 A IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Hobro IK årgang 12 C Hobro IK Logo Hobro IK
AaB (1) A Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
AaB (2) C Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub

U7 drenge 32 confirmend signups, 8 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
OIF U7 C Fjorden if
OIF U7 C Fjorden if
SIV SIV
TSV2 Vestbjerg Vestbjerg IF Logo Vestbjerg IF
TSV1 Vestbjerg Vestbjerg IF Logo Vestbjerg IF
BI 1 B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
BI 2 B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Helsted Fremad 1 B Helsted Fremad
Helsted Fremad C C Helsted Fremad
Skalborg1 B Skalborg Sportsklub Logo Skalborg Sportsklub
Skalborg2 A Skalborg Sportsklub Logo Skalborg Sportsklub
AAIF 5 B Aabybro IF Logo Aabybro IF
SVIF Sulsted Sulsted IF
Jetsmark Jetsmark IF Logo Jetsmark IF
Siv 2 SIV
Gug 4 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug 1 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug 2 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug 3 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Ssb 1 B Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
Ssb 2 B Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
Øster Han Herred 1 C Brovst IF
Øster Han Herred 2 C Brovst IF
Øster Han Herred 3 C Brovst IF
Freja 1 B IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Freja 2 B IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Freja 3 B IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Vodskov u-7 C Vodskov IF
AAIF 1 B Aabybro IF Logo Aabybro IF
AAIF 2 B Aabybro IF Logo Aabybro IF
AAIF 3 B Aabybro IF Logo Aabybro IF
AAIF 4 B Aabybro IF Logo Aabybro IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Organisation
Dall-Ferslev Idrætsforening
Place
Dall-Ferslev Stadion
Address
Klokkevej 49
Postalcode
9230
City
Svenstrup J
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview