Orient Cup 2019

Orient Cup 2019
Orient Fodbold byder for sjette gang d.31 August og 1.September på stævne i Rødovre (kbh).
Over 120 hold deltog i 2018, så vi håber at gentage succesen.
Det foregår på Orients hjemmebane:
Islevbrovej 44
2610 Rødovre
 
Gratis popcorn og flødebollemaskine til deltagerne. Skyd også efter måldug
Orients klubhus holder åbent med salg fra grill og kaffe, vand, is, slush-ice, lækre sandwich osv. til flotte priser
Kom og vær med til en dejlig dag i en dejlig kulisse.
Klubbens maskot Carlos kigger forbi og hilser på børnene. 
Medaljer til alle deltagende spillere.
Der spilles i:
U5-U6-U7-U7P (3mands) pris 250 kr.
U8-U9-U10-U8/9p-U10p (5mands) pris 385 kr.
5 Holds puljer – Min. 4 kampe til hvert hold
Der spilles efter DBU Sjællands turneringsreglement.
Vi stiller dommere til rådighed, men nogle af kampene kan være ”døm-selv-kampe”.
Spilletid:
3-mands: 1 x 12 min. / 5-mands: 1 x 12 min.
Kontaktperson: Micki Strømlund mob. 2712 3407
E-mail: mickistroemlund@gmail.com.
Tilmelding via Staevner.dk og først gældende ved betaling på konto:
Reg 2279
Konto: 3499389859
Mobilepay til 27123407
Oplys hold ID nummer fra staevne.dk ved betalingen.
Klubbens hjemmeside: http://orientexpressen.dk/
Pengene refunderes ikke når kampprogrammet er sendt ud.
Der er ingen tilmeldingsfrist, men ens deltagelse er først sikker, når betalingen er gennemført.
Vi håber at se jer
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U10A årg 2010 Mixed A 8 385 Søndag 10 1
U10B årg 2010 Mixed B 8 385 Søndag 13 1
U10C årg 2010 Mixed C 8 385 Søndag 24 0
U9A Årg 2011 Mixed A 8 385 Lørdag 10 1
U9B Årg 2011 Mixed B 8 385 Lørdag 13 3
U9C Årg 2011 Mixed C 8 385 Lørdag 12 0
U8A Årg 2012 Mixed A 8 385 Lørdag 8 2
U8B Årg 2012 Mixed B 8 385 Lørdag 19 5
U8C Årg 2012 Mixed C 8 385 Lørdag 16 3
U7 Årg 2013 Mixed Alle 6 250 Søndag 28 5
U6 Årg 2014 Mixed 6 250 Søndag 8 0
U5 Årg 2015 Mixed 250 Søndag 2 0
U10 piger Årg 2010 Mixed 8 385 Lørdag 20 1
U8/9 piger Årg 11-12 Mixed 8 385 Søndag 16 4
XXX Mixed 2 0
U7 piger Årg 13/14 Mixed 6 250 Søndag 3 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U10A årg 2010 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
B73 Agurkerne A Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Lyngby A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Fremad Amager A Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Jægersborg A Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Vallensbæk 1 A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39

U10B årg 2010 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
B73 Bananerne B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
LSF1 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
FC holte blå B FC Holte Logo FC Holte
FC Holte Hvid B FC Holte Logo FC Holte
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Orient hvid B Orient GIF Logo Orient GIF
Fremad Amager B Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Vallensbæk 2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Cameroun B Nørrebro United Logo Nørrebro United

U10C årg 2010 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
B73 Citronerne C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
AIK 65 C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
KB 2010 Hvid 2 C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Orient 2
LSF2 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
FC Holte Rød C FC Holte Logo FC Holte
Orientpigerne C Orient GIF Logo Orient GIF
Fremad Amager 3 C Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Fremad Amager 4 C Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Jægersborg C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub

U9A Årg 2011 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Kastrup 1 A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Lyngby Boldklub 1 A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
B93 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Bk Friheden 1 A Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Orient 1 A Orient GIF Logo Orient GIF

U9B Årg 2011 5 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Lyngby Boldklub 2 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Nørrebro United B Nørrebro United Logo Nørrebro United
B82 B82 Virum Logo B82 Virum
Orient 2 B Orient GIF Logo Orient GIF
Greve Fodbold 1 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U9C Årg 2011 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Kastrup 3 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Lyngby Boldklub 3 C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
HTI C Høje Taastrup Idrætsforening Logo Høje Taastrup Idrætsforening
Nørrebro United Grøn C Nørrebro United Logo Nørrebro United
BK Friheden 2 C Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Greve U10 piger Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Orient 3 C Orient GIF Logo Orient GIF
Orient 4 C Orient GIF Logo Orient GIF
GFK 2 C Glostrup FK Logo Glostrup FK
Greve Fodbold 2 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U8A Årg 2012 5 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Orient U8 - Hold 1 A Orient GIF Logo Orient GIF
BSV af 2016 2 A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
NFC Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
RB 1906 Hvid A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Fix 1 A Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX

U8B Årg 2012 10 confirmend signups, 5 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
FHF 1 B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
Nivå-Kokkedal 1 B Nivå-Kokkedal FK Logo Nivå-Kokkedal FK
Avarta 2 B Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Avarta 1 B Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
RB 1906 Blå B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Rosenhøj 2 B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Rosenhøj 1 B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Rosenhøj 3 B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
fix 2 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
BSV af 2016 B Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk

U8C Årg 2012 10 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Orient U8 - Hold 2 C Orient GIF Logo Orient GIF
Tune C Tune
FHF 2 C Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
Dragør 3 C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Tune blå B Tune
Rosenhøj Blå A Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
fix 3 C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
FC Holte 1 C FC Holte Logo FC Holte
FC Holte 2 C FC Holte Logo FC Holte
FC Holte 3 C FC Holte Logo FC Holte

U7 Årg 2013 20 confirmend signups, 5 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Rebækkerne C Rebæk IF
VBK2 Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
BK Skjold 2 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
BK Skjold 1 Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Hvid hold 1 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Hvid hold 2 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Rebækkerne 2 C Rebæk IF
Rosenhøj Grøn A Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
VBK1 Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
Rb1906 1 C Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Skjold 3 Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Orient U7 1 Orient GIF Logo Orient GIF
Orient U7 2 Orient GIF Logo Orient GIF
Orient U7 3 Orient GIF Logo Orient GIF
AFK1 C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
AFK2 C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
AFK3 C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Måløv Boldklub U7 Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
NIF 1 Næstved IF Logo Næstved IF
NIF 2 C Næstved IF Logo Næstved IF

U6 Årg 2014 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
FB Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Gvi C Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Orient 1 Orient GIF Logo Orient GIF
FB-Sort
Rb 1906 1 C Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Hundige Boldklub C Hundige Boldklub Logo Hundige Boldklub
Rødderne fra Avarta C Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta

U5 Årg 2015 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U10 piger Årg 2010 15 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Sengeløse B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Kastrup Boldklub B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Allerødderne1 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Allerødderne2 C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
BSF 1 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 2 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Orient pigerne B Orient GIF Logo Orient GIF
Orient pigerne B Orient GIF Logo Orient GIF
Greve B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Roskilde Pigefodbold B Roskilde Pigefodbold
Roskilde Pigefodbold 2 C Roskilde Pigefodbold
Frederiksværk's Friske Piger C Frederiksværk Fodbold Klub Logo Frederiksværk Fodbold Klub
LSF1 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF2 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Lundegården C Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården

U8/9 piger Årg 11-12 5 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
FC Bella B FC Bella Logo FC Bella
Orientpigerne C Orient GIF Logo Orient GIF
Brøndby IF Brøndby IF Logo Brøndby IF
De seje piger C IF Bytoften Logo IF Bytoften
Frederiksværk Fodbold Klub C Frederiksværk Fodbold Klub Logo Frederiksværk Fodbold Klub

XXX 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U7 piger Årg 13/14 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Orient U7P C Orient GIF Logo Orient GIF
De seje piger C IF Bytoften Logo IF Bytoften
HGI U7 Piger Høje Gladsaxe Idrætsforening Logo Høje Gladsaxe Idrætsforening

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
August 31 - September 1
Last signup
Friday, August 30, 2019

Organisation
Orient GIF
Place
Islev Skole Orient Baner
Address
islevbrovej 44
Postalcode
2610
City
Rødovre
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
mickisvensson@gmail.com
Orient Cup 2019 map

Tournament overview