REMA 1000 Cup 2019 - Lemming

REMA 1000 Cup lørdag d. 8. juni 2019. Lemming IF indbyder for 33. gang til et hyggeligt fodboldstævne for alle. Vores senior fodboldspillere er dommere og kampene startes og afsluttes fælles fra speakervognen. Tilslut er der statuetter til alle spillere.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 Piger Mixed 5 350 5 0
U7 Piger Mixed 5 350 0 0
U8 Piger Mixed 5 350 0 0
U8 Piger Mixed 5 350 0 0
U9 Piger Mixed 5 350 5 0
U9 Piger Mixed 5 350 3 0
U10 Piger Mixed 5 350 2 0
U10 Piger Mixed 5 350 1 0
U11 Piger Mixed 8 350 5 0
U11 Piger Mixed 8 350 0 0
U12 Piger Mixed 8 350 2 0
U12 Piger Mixed 8 350 2 0
U13 Piger Mixed 8 350 4 0
U13 Piger Mixed 8 350 0 0
U6 Mix Mixed 5 350 9 1
U6 Mix Mixed 5 350 2 0
U7 Drenge Mixed 5 350 7 0
U7 Drenge Mixed 5 350 8 0
U8 Drenge Mixed 5 350 5 0
U8 Drenge Mixed 5 350 7 0
U9 Drenge Mixed 5 350 6 0
U9 Drenge Mixed 5 350 6 0
U10 Drenge Mixed 8 350 12 0
U10 Drenge Mixed 8 350 1 0
U11 Drenge Mixed 8 350 6 0
U11 Drenge Mixed 8 350 0 0
U12 Drenge Mixed 8 350 0 0
U12 Drenge Mixed 8 350 2 0
U13 Drenge Mixed 8 350 1 0
U13 Drenge Mixed 8 350 0 0

Signetud teams

U7 Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØBG Silkeborg 1 C ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
ØBG Silkeborg 2 C ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg

U7 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 Piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lemming IF U9 piger C Lemming IF Logo Lemming IF
IF Centrum C IF Centrum
Gødvad GIF U8 C Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
Gødvad GIF U9 1 C Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
Mariehøj IF C Mariehøj IF Logo Mariehøj IF

U9 Piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Risskov-Pigerne B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Gødvad GIF U9 2 B Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
Gjessø U9 piger B Gjessø UF

U10 Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IF Centrum C IF Centrum
Sorring/Voel Fodbold u10 piger C Sorring-Voel Logo Sorring-Voel

U10 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 Piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lemming IF C Lemming IF Logo Lemming IF
Helsted Fremad IF C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
HA 85 U11 Piger C Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Tjørring IF C Tjørring IF Logo Tjørring IF
Sorring/Låsby C Sorring Toustrup IF Logo Sorring Toustrup IF

U11 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Jens's piger C Gjessø U F

U12 Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Highlanders B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
ØBG Pigerne B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg

U13 Piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Grauballe UGF C Grauballe UGF Logo Grauballe UGF
IF Centrum C IF Centrum
Lystrup U13 piger C Lystrup IF Logo Lystrup IF
Sejs-Svejbæk IF C Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF

U13 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U6 Mix 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hatting-Torsted 2 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Funder B Funder GF Logo Funder GF
Hatting-Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Risskov-Vennerne C Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Risskov-Kammeraterne C Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
U6 mix C Lemming IF Logo Lemming IF
ØBG Buskelund ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
ØBG Buskelund 2 ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg

U6 Mix 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Thor C Tjørring IF Logo Tjørring IF
Odin C Tjørring IF Logo Tjørring IF

U7 Drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lemming IF C Lemming IF Logo Lemming IF
IF Centrum C IF Centrum
GFG Voel 1 C GFGVoel
Gødvad U7 C Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
TIF 3 C Tjørring IF Logo Tjørring IF
Måbjerg Måbjerg IF Logo Måbjerg IF

U7 Drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Virklund Boldklub 1 B Virklund Boldklub Logo Virklund Boldklub
Virklund Boldklub 2 B Virklund Boldklub Logo Virklund Boldklub
HA85 U7 B Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
HA85 U7 drenge B Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
TIF 1 B Tjørring IF Logo Tjørring IF
TIF 2 B Tjørring IF Logo Tjørring IF

U8 Drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØBG 3 C ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
IF Centrum C IF Centrum
GFG Voel C GFG Voel
Silkeborg KFUM U8 C Silkeborg-Voel KFUM Logo Silkeborg-Voel KFUM
Silkeborg KFUM U8 C Silkeborg-Voel KFUM Logo Silkeborg-Voel KFUM

U8 Drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Funder GF B Funder GF Logo Funder GF
ØBG 1 B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
ØBG 2 B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Gødvad GIF 1 B Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
Voel GFG B GfG Voel Logo GfG Voel

U9 Drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lemming IF C Lemming IF Logo Lemming IF
Gjern IF C Gjern Idræts Forening Logo Gjern Idræts Forening
Resenbro årgang 2010 C Resenbro
Hold 2 C Gjessø Ungdomsforening
Lund if C Lund IF Logo Lund IF

U9 Drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Virklund B Virklund Boldklub Logo Virklund Boldklub
Sorring if B Sorring Toustrup IF Logo Sorring Toustrup IF
Gfg Voel u9 drenge B gfg-voel
Gjessø1 B Gjessø UF
Lund if B Lund IF Logo Lund IF

U10 Drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØBG Silkeborg C ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
ØBG Silkeborg C ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Lemming-Grauballe C Lemming IF Logo Lemming IF
Gødvad 1 C Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
FC Skanderborg 1 C FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FC Skanderborg 2 C FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Sorring/Voel C Sorring-Voel Logo Sorring-Voel
Lystrup C Lystrup IF Logo Lystrup IF
Engesvang Boldklub C Engesvang Boldklub Logo Engesvang Boldklub
IF Centrum U10 drenge C IF Centrum

U10 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 Drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lemming-Grauballe C Lemming-Grauballe
IF Centrum C IF Centrum
Gjern IF C Gjern Idræts Forening Logo Gjern Idræts Forening
ØBG C ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Funder U11 Drenge C Funder GF Logo Funder GF

U11 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
June 8
Last signup
Thursday, May 16, 2019

Organisation
Lemming IF
Place
RAVN alu PARK
Address
Lemming Skolevej 10
Postalcode
8632
City
Lemming
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
rema1000cup-lemming@outlook.dk
REMA 1000 Cup 2019 - Lemming map

Tournament overview