Solrød EM Sommer Cup

Velkommen til Solrød EM Sommer Cup 2019

 

Solrød FC byder nu igen velkommen til vores Sommer EM Cup i Solrød FC regi, der dækker alle årgange hos drengene fra U6 årgang (2013) til U10 årgang (2009).

Alle kampe spilles ved Solrød Idrætscenter, hvor vi har mulighed for at afvikle alle kampe, og alle kampe i de enkelte rækker afvikles indenfor en kortere periode.

 

Spilleform i de enkelte rækker:


U6-U7 spiller 3-mands og varighed er 8-10 min
U8-U10 spiller 5-mands (U10 A 8-mands) og varighed er 2 x 7 min el 2 x 9 min el 2 x 15 min



Der spilles i puljer af 3 til 6 hold og alle hold er garanteret min. 3/4 kampe. Der afvikles finaler i alle rækker undtagen U6.

 

Alle spillere i U6 - U9 får medaljer og frugt samt holdpokal til nummer 1


I U10 spilles der om individuelle pokaler/medaljer. Pokaler/medaljer til nummer 1, 2 og stor holdpokal til vinderne.

 

Tilmelding: Senest tirsdag 4 Juni 2019

Et hold er først endelig tilmeldt, når betalingen er modtaget, man kan altså godt være godkendt og alligevel ikke komme med hvis betalingen ikke registreres. Et hold er altså først tilmeldt når der er kommet svar retur om at betaling er modtaget. Så betal venligst når du modtager besked om at du er bekræftet.

Betalingen skal ske på følgende måde:
Bankkonto: 1436 0718 802 237 (Nordea) - husk at skrive holdnummer først på indbetalings linjen

Betaling skal være Solrød FC i hænde senest fredag 7 juni 2019

 

Prisen for at deltage afhænger af årgang og række:

 

U6-U7                                       300 kr. pr hold.
U8-U10BC                                  500 kr. pr hold
U10A og U11                              650 kr. pr hold

 

Stævnet afvikles på følgende tidspunkter

U6:           Lørdag 1000-1200
U7:           Lørdag 0930-1300
U8:           Lørdag 0930-1400      
U9ABC:     Lørdag 0930-1400
U10AC:     Lørdag 0945-1400


 

Dommerpåsætning:

U6 – U9 ungdomsdommere

U10 voksen dommere

 

Det hele kommer til at stå EMs tegn, så der vil igennem dagen være

 

EM Tombola

EM events – skydekonkurrence, balancetest, brætspil
EM Cafe - pølser/brød/sandwich/vand/is
 

Vi glæder os til at se rigtig mange glade fodboldspillere, trænere og forældre.

 

Med sportslig hilsen

Solrød FC

Ungdomsafdelingen

 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6-drenge (13) Mixed 5 300 5 0
U7-drenge (12) Mixed 5 300 28 0
U8-drenge (11 A Mixed 8 500 7 0
U8-drenge (11) B Mixed 8 500 3 0
U8-drenge (11) BC Mixed 8 500 13 0
U9-drenge (10) A Mixed 8 500 5 0
U9-drenge (10) B Mixed 8 500 3 0
U9-drenge (10) BC Mixed 8 500 7 0
U10-drenge (09) A Mixed 11 650 6 0
U10-drenge (09) B Mixed 8 500 0 0
U10-drenge (09) C Mixed 8 500 8 0
U11-drenge (08) A Mixed 11 650 3 0
U11-drenge (08) B Mixed 11 650 2 0
U11-drenge (08) C Mixed 11 650 2 0
U12-drenge (07) A Mixed 11 650 2 0
U12-drenge (07) BC Mixed 11 650 0 0
U13-drenge (06) A Mixed 14 750 0 0
U13-drenge (06) B Mixed 14 750 0 0

Signetud teams

U6-drenge (13) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U7-drenge (12) 23 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Solrød FC 2 Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 1 Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 3 Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 4 Solrød FC Logo Solrød FC
Køge Boldklub 4 Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge Boldklub 1 Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge Boldklub 2 Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge Boldklub 3 Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
BSF 1 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 2 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 3 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Ishøj IF C ISHØJ IF Logo ISHØJ IF
FC Lejre 1 C FC Lejre Logo FC Lejre
FC Lejre 2 C FC Lejre Logo FC Lejre
FC Lejre 3 C FC Lejre Logo FC Lejre
Lundegården 1 C
Lundegården 2 C Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
Køge Boldklub 6 Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Solrød FC 5 Solrød FC Logo Solrød FC
BK Rødovre B Boldklubben Rødovre Logo Boldklubben Rødovre
Greve Blå 1 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Blå 2 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Køge Boldklub 5 Køge Boldklub Logo Køge Boldklub

U8-drenge (11 A 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Tune IF A Tune IF Logo Tune IF
køge B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Store Merløse Fodbold A St. Merløse IF Logo St. Merløse IF
køge A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Solrød A Solrød FC Logo Solrød FC

U8-drenge (11) B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8-drenge (11) BC 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Havdrup C1 Frankrig C Havdrup GI Logo Havdrup GI
Havdrup B Argentina B Havdrup GI Logo Havdrup GI
Stubbekøbing Boldklub B Stubbekøbing Boldklub Logo Stubbekøbing Boldklub
Solrød Tigers Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød Krokodillerne Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød Falkene Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød Boys B Solrød FC Logo Solrød FC
Tune IF C Tune IF Logo Tune IF

U9-drenge (10) A 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Karlslunde If A Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Helsinge A Helsinge Fodbold Logo Helsinge Fodbold
Solrød FC 1 A Solrød FC Logo Solrød FC

U9-drenge (10) B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Farum 1 B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Solrød FC 2 B Solrød FC Logo Solrød FC

U9-drenge (10) BC 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Karlslunde IF C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Farum 2 C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Faxe BK U9 C Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
Greve Hvid C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Helsinge C Helsinge Fodbold Logo Helsinge Fodbold
Solrød FC 4 C Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 3 C Solrød FC Logo Solrød FC

U10-drenge (09) A 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hillerød Fodbold U10 B Hillerød G&IF Logo Hillerød G&IF
Holbæk B&I A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Solrød FC 2 B Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC A Solrød FC Logo Solrød FC

U10-drenge (09) B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10-drenge (09) C 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VG Fodbold 2 C Gadstrup IF Logo Gadstrup IF
Greve Fodbold Kometer C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Fodbold Stjerner C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Hillerød Fodbold U10-2 C Hillerød G&IF Logo Hillerød G&IF
Solrød FC 3 C Solrød FC Logo Solrød FC
Brede U10 drenge C Brede IF Logo Brede IF
Gadstrup IF C Gadstrup IF Logo Gadstrup IF

U11-drenge (08) A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lundgaard Rødderne A Solrød FC Logo Solrød FC

U11-drenge (08) B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fornite drengene. B Solrød FC Logo Solrød FC

U11-drenge (08) C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Stormen kommer C Solrød FC Logo Solrød FC

U12-drenge (07) A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
solrød fc 1 A Solrød FC Logo Solrød FC

U12-drenge (07) BC 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13-drenge (06) A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13-drenge (06) B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
June 15
Last signup
Wednesday, June 12, 2019

Organisation
Solrød FC
Place
Solrød Idrætscenter
Address
Tingsryds Alle 27
Postalcode
2680
City
Solrød Strand
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
sfcungdom@gmail.com
Solrød EM Sommer Cup map

Tournament overview