Middelfart Sparekasse Cup 2019

Hedensted Idrætsforening inviterer søndag den 12. maj til børnefodboldstævne på

Hedensted Stadion

Middelfart Sparekasse Cup 2019

Stævnet afholdes i forbindelse med den årlige Majfest i Mosen, hvor Tivoli vil være åben fra kl. 13.

Stævnet afvikles efter Fair Play principperne og retningslinjerne i DBU's "holdninger og handlinger". Vi tilstræber at alle får jævnbyrdige kampe, hvorfor der er både A, B og C rækker i U8-U11 drenge. 

 

U10 kan ved dette stævne prøve kræfter med at spille 8-mands.

 

Der spilles i følgende rækker:

Af hensyn til tid og baner er der følgende begrænsning i antallet af hold:


U8 + U9 + U10 A,C :max 10 hold

U10B: max 8 hold

U11: max 5 hold


Række
Niveau
Hold Max spillere Spilletid Stævnegebyr
U6 Mix - 3:3 5 1x8 min 375 kr.
U7 Mix - 3:3 5 1x8 min 375 kr.
U8 Drenge A, B, C 5:5 7 2x10 min 475 kr.
U9 Drenge A, B, C 5:5 7 2x10 min 475 kr.
U10 Drenge A, B, C 8:8 11 2x12 min 675 kr.
U11 Drenge B, C 8:8 11 2x12 min 675 kr.

 

Alle hold garanteres minimum 3 kampe, (min. 60 minutters spilletid) dog minimum 4 kampe i U6 og U7.

Ved for få tilmeldinger forbeholder vi os retten til at slå rækker sammen eller helt aflyse en række. Spilletiden kan ændres afhængig af antal tilmeldte hold.

Alle 8:8 kampe dømmes af eksaminerede dommere.

Vi forbeholder os ret til at lukke for tilmelding/sætte på venteliste, når vi nærmer os grænsen for antal hold til stævnet (max. 8 hold i hver række (U8-U11)).

Vi benytter online registrering af resultater i U8-U11 under hele stævnet.

Pigehold må tilmelde sig i årgangen under, dog på samme niveau som holdet normalt spiller.

Alle kampe forsøges afviklet i tidsrummet 8:00 - 18:00.

 

Præmier:

U6 – U7: der vil være pokaler til alle.

U8 – U9: der vil være præmier til alle, og store pokaler til finaleholdene.

U10-U11: der vil være store pokaler til finaleholdene

 

Tilmelding foregår via www.staevner.dk senest lørdag den 20. april 2019.

Tilmelding er først gældende når betaling er registreret modtaget på Reg. nr. 9570 Konto: 11747248.

Betaling skal mærkes med række + HoldID fra tilmeldingen på staevner.dk

Ved afbud efter tilmeldingsfristen den 20/4, refunderes stævnegebyret ikke.

 

Evt. spørgsmål rettes til: hif.staevner@gmail.com

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U11 Drenge C Mixed 11 675 7 0
U11 Drenge A Mixed 11 675 0 0
U11 Drenge B Mixed 11 675 9 1
U10 Drenge B Mixed 11 675 9 0
U8 Drenge A Mixed 7 475 11 0
U7 Mix Mixed 5 375 38 0
U6 Mix Mixed 5 375 40 0
U10 Drenge A Mixed 11 675 13 0
U9 Drenge B Mixed 7 475 15 3
U9 Drenge A Mixed 7 475 13 2
U8 Drenge B Mixed 7 475 15 2
U10 Drenge C Mixed 11 675 14 0
U9 Drenge C Mixed 7 475 16 4
U8 Drenge C Mixed 7 475 15 3

Signetud teams

U11 Drenge C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
De kongeblå C Løsning IF Logo Løsning IF
Vejle Boldklub C C Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Hedensted 2 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Seest B/KIF (2) C Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Hover C Hover if Logo Hover if

U11 Drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 Drenge B 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Engum UI B Engum UI Logo Engum UI
Vejle Boldklub B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Hedensted 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Seest B/KIF (1) B Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Horsens KFUM B Horsens KFUM Logo Horsens KFUM

U10 Drenge B 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SFB B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Vonsild FK B Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
Ebberup IF B Ebberup IF Logo Ebberup IF
Nbsif B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Hobro Ik årgang 10 B Hobro IK Logo Hobro IK
Erritsø GIF 2 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Ry Fodbold B Ry fodbold Logo Ry fodbold
Vejle Fc C Vejle Fodbold Club Logo Vejle Fodbold Club

U8 Drenge A 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AGF A Århus GF Logo Århus GF
VRI B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
FC Horsens 1 A FC Horsens Logo FC Horsens
Sanderum Boldklub 1 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Stensballe IK A Stensballe IK Logo Stensballe IK
SSF1 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
SSF2 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Bredballe IF U8 A A Bredballe IF Logo Bredballe IF

U7 Mix 36 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Daugård IF B Daugård Idrætsforening Logo Daugård Idrætsforening
KIF HVID Kolding IF Logo Kolding IF
Hatting/Torsted 5 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hei1 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
U7 LIF 1 C Løsning IF Logo Løsning IF
U7 LIF 2 C Løsning IF Logo Løsning IF
Hobro Ik A Hobro IK Logo Hobro IK
Hatting Torsted 4 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hedensted IF 3 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 4 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 5 Hedensted IF Logo Hedensted IF
KIF BLÅ Kolding IF Logo Kolding IF
Gedved United C Gedved IF Logo Gedved IF
Hedensted IF 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 2 Hedensted IF Logo Hedensted IF
SIK 1 Stensballe IK Logo Stensballe IK
SIK 2 Stensballe IK Logo Stensballe IK
Gauerslund Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Dalby 2 Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby 3 Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby 4 Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
De små divaer B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Dalby 1 Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Hover 1 Hover if Logo Hover if
Hover 2 Hover if Logo Hover if
Hover 3 Hover if Logo Hover if
Hover 4 Hover if Logo Hover if
Bredballe IF 1 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 2 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 3 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Amui Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening Logo Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening
Østbirk if Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
De seje Erritsø piger C Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Hatting Torsted 1 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting Torsted 2 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting Torsted 3 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

U6 Mix 34 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
MG&BK 1 Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
MG&BK 2 Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
HU6 - 2 C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Bredballe IF 4 Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 2 Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 3 Bredballe IF Logo Bredballe IF
Hatting-Torsted 3 (u5) C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Bredballe IF 1 Bredballe IF Logo Bredballe IF
Hedensted 1 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted 2 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted 3 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Team C.D Auto Måbjerg IF Logo Måbjerg IF
HU6 - 1 C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Ammitsbøl 2 B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Lund IF 1 B Lund IF Logo Lund IF
Lund IF 2 C Lund IF Logo Lund IF
Hatting-Torsted 1 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 2 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Grejs-Dalen IK B Grejs IF Logo Grejs IF
NBSIF2 Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF3 Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF1 Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Ammitsbøl 1 C Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
HEI 1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 3 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Gedved Ninjas C Gedved IF Logo Gedved IF
Gedved Ninjas 2 C Gedved IF Logo Gedved IF
Hover if 2 Hover if Logo Hover if
Hover if 3 Hover if Logo Hover if
Østbirk if Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
De seje Erritsø tøser C Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Hover if 1 Hover if Logo Hover if
Hover if 4 Hover if Logo Hover if

U10 Drenge A 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
De Kongeblå A Løsning IF Logo Løsning IF
Bredballe IF A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Vinding A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Sammenholdet A Stouby GIF Logo Stouby GIF
Erritsø GIF 1 A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Hedensted IF 1 A Hedensted IF Logo Hedensted IF
HFK A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
FIFA BOYS A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Bagges Boys B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Silkeborg Boys A Gødvad GIF Logo Gødvad GIF

U9 Drenge B 10 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
EFB B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
KB 2 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Vinding sf 2 B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Gedved United B Gedved IF Logo Gedved IF
De Kongeblå 1 B Løsning IF Logo Løsning IF
Hatting / Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hedensted IF 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Bredballe Rød Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe Gul B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Østbirk IF B Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening

U9 Drenge A 10 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
EFB A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Sik 1 A
AGF Drengene A Århus GF Logo Århus GF
Lund if A Lund IF Logo Lund IF
Hedensted IF 1 A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hatting / Torsted 2 A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Bredballe IF A Bredballe IF Logo Bredballe IF
BGIF 1 Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
KB 1 A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Lystrup IF 1 A Lystrup IF Logo Lystrup IF

U8 Drenge B 10 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kolding Boldklub 1 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Kolding Boldklub 2 C Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Bjert IF B Bjert IF Logo Bjert IF
Hover 1 B Hover if Logo Hover if
Fc Horsens 2 B FC Horsens Logo FC Horsens
FC Skanderborg 1 B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Erritsø GIF 1 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Hedensted IF B Hedensted IF Logo Hedensted IF
NBSIF1 B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Bredballe IF U8 B B Bredballe IF Logo Bredballe IF

U10 Drenge C 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
NBSIFs Unge drenge C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
De Kongeblå C Løsning IF Logo Løsning IF
BGIF C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Engum C Engum UI Logo Engum UI
Sik 2 C
Skibet C Skibet IF Logo Skibet IF
Gødvad C Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
Vinding C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Hedensted IF 3 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Egebjerg IF - U10 drenge C Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening

U9 Drenge C 10 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
EIF HEROES C Egebjerg Boldklub Logo Egebjerg Boldklub
VSF C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
De Kongeblå 2 C Løsning IF Logo Løsning IF
Lund C Lund IF Logo Lund IF
Hedensted IF 3 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 4 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Ammitsbøl Fodbold 2 C Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Bredballe C Bredballe IF Logo Bredballe IF
Lystrup IF 2 C Lystrup IF Logo Lystrup IF
BGIF 2 Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening

U8 Drenge C 10 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Gauerslund 71 C Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Hover 2 C Hover if Logo Hover if
Erritsø GIF 2 C Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Hedensted IF 1 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 2 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
NBSIF2 C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Bredballe IF U7 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF U7 2 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Østbirk IF C Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Bredballe IF U8 C C Bredballe IF Logo Bredballe IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
May 12

Organisation
Hedensted IF
Place
Hedensted Stadion
Address
Jørgensens alle 26
Postalcode
8722
City
Hedensted
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
hif.staevner@gmail.com

Tournament overview