Tårs Faktacup 2019

Tårs Ugilt Idrætsforening inviterer igen i år til FAKTA forårs-cup lørdag d. 11.05.2019. 

Her er en enestående mulighed for at få gang i benene til den kommende sæson. Som noget nyt, bliver puljerne inddelt i A og B rækker for U8-U10. 

Ved for få tilmeldinger i puljerne, kan A og B rækker evt. blive slået sammen.


page1image41750080

FAKTA forårs-cup er for U5-U10 Spillere, uanset hvilket niveau spillerne er på.
Der vil være præmier til ALLE U5-U7 spillere umiddelbart efter holdet har spillet sidste kamp.
U8-U10 puljevindere får medalje og pokal, resterende hold får medaljer.


Der spilles efter DBU’s regler, hvis ikke andet bliver oplyst.
(ved point-lighed er det målscorer, der afgør vinderen af puljerne).

U5-U7 spiller på 3 mandsbaner.
U8-U10 spiller på 5 mandsbaner.
Alle kampe dømmes af lokale dommere.
Holdene inddeles i puljer med 4-5 hold i hver pulje.

U5-U7 hold spiller ca. 1 x 9 minutter.
U8-U10 hold spiller ca. 2 x 9 minutter


Bemærk: Pige og drengehold kan blive blandet i puljerne fra samme årgang, i tilfælde af for få tillmeldinger!


Deltagergebyr:

page1image41728064page1image41728256page1image41728448

U5-U7: 250 kr. pr. hold
U8-U10: 450 kr. pr. hold

Gebyret kan indbetales på kontonummer 9046-4574540459.


Fakta Tårs sponsorerer frugt og vand til alle spillere. Derudover vil der være mulighed for at købe forsyninger i cafeteriet/Teltet


Eventuelle spørgsmål kan rettes på mail tuiungcup@gmail.com

Eller til Anders/Jens på telefon 22766429/31498599


Obs!!: Bemærk at TUI-Fodbold har flyttet stadion, så alle kampe spilles på banerne ved Tårs Hallen, Halvej 14, 9830 Tårs.


Vi glæder os til at se jeres hold

Med venlig hilsen Tårs Ugilt Idrætsforening Fodboldafdelingen

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5 Mix Mixed 7 250 Lørdag formiddag 2 0
U6 Mix Mixed 7 250 Lørdag formiddag 3 0
U7 Mix Mixed 7 250 Lørdag formiddag 4 0
U8 Drenge Mixed 9 450 Lørdag formiddag 0 0
U8 Piger Mixed 9 450 Lørdag formiddag 1 0
U8 Drenge Mixed 9 450 Lørdag formiddag 1 0
U8 Piger Mixed 9 450 Lørdag formiddag 0 0
U9 Drenge Mixed 9 450 Lørdag formiddag 0 0
U9 Drenge Mixed 9 450 Lørdag formiddag 1 0
U9 Piger Mixed 9 450 Lørdag formiddag 0 0
U9 Piger Mixed 9 450 Lørdag formiddag 0 0
U10 Drenge Mixed 9 450 Lørdag formiddag 0 0
U10 Drenge Mixed 9 450 Lørdag formiddag 0 0
U10 Piger Mixed 9 450 Lørdag formiddag 2 0
U10 Piger Mixed 9 450 Lørdag formiddag 0 0

Signetud teams

U5 Mix 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
TSV Vestbjerg B Vestbjerg IF Logo Vestbjerg IF

U6 Mix 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
SHI B Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
SHI 2 C Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
Tornbys drenge C Tornby IF Logo Tornby IF

U7 Mix 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
SHI 2 B Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
SHI 1 B Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
BAMSIF B Bamsif

U8 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U8 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U8 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
GVL Løkken B GVL Løkken

U8 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U9 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U9 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
HEI B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF

U9 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U9 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U10 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U10 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U10 Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
SHI 1 B Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
SHI 2 Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF

U10 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
May 11
Last signup
Wednesday, May 1, 2019

Organisation
Taars Ugilt Idrætsforening
Place
Tårs Hallen
Address
Halvej 14
Postalcode
9830
City
Tårs
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
tuiungcup@gmail.com
Tårs Faktacup 2019 map

Tournament overview