Hinnerup Cup 2019

Hinnerup Cup d. 23. - 25. august 2019

Kom og vær med til Danmarks måske hyggeligste breddestævne for hele familien

Udover masser af fodbold, vil der mellem kampene være underholdning og aktiviteter.

For overnattende hold vil der være straffesparksturnering med præmier, gratis adgang til svømmehal samt diskotek lørdag aften.

Vi tilbyder overnatning fra fredag til søndag på vores lokale skoler. Der er god mulighed for at anvende skolernes gode faciliteter, som eksempelvis bordtennis og bordfodbold samt lækre udendørs legepladser og parkourområde.

Familien kan booke plads på campingområdet, som ligger ved det ene baneanlæg.

For mere info om camping se vores hjemmeside.

Lørdag og søndag spilles kampe i rækkerne A-B-C, vi garanterer 3-4 kampe pr. dag.

  • Der er præmier til alle deltagere på 1. 2. og 3. pladsen
  • Aktiviteter mellem kampene
  • Kiosk der tilbyder både mad, drikke og snacks
  • Fri bus mellem spillestederne
  • Vi spiller efter DBU Jyllands regler

Som noget nyt tilbyder vi de hold der deltager uden overnatning mulighed for at købe vores lækre frokost lørdag og søndag samt aftensmad lørdag. Kunne en tur i svømmehallen være noget, kan dette også tilkøbes til fordelagtig pris. (maden skal forudbestilles se mere på vores hjemmeside).

I år er vores populære Mini Cup lagt ind under Hinnerup Cup, hvorfor mindre søskende kan deltage i samme stævne, de spiller dog kun en af dagene, se mere på særskilt tilmelding her.

Tilmeldingsfrist d. 31. juli 2019,

Ved tilmelding inden d. 1. maj, gives der rabat til de overnattende 50 kr.pr. deltager

Pris for overnatning og forplejning 675 Kr./person

For yderlige information og priser se vores hjemmeside www.hinnerupcup.dk

Vi forbeholder os ret til at slå rækker sammen, både niveau og aldersmæssig.

Mobilepay - 566705

OBS --- Husk årgangene skifter efter sommerferien --- OBS

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U9 Drenge / 5 mands Mixed 8 800 9 0
U10 Drenge / 5 mands Mixed 8 800 16 0
U11 Drenge / 8 mands Mixed 11 1000 12 0
U14 Piger / 8 mands Mixed 11 1000 0 0
U15 Piger / 8 mands Mixed 11 1000 0 0
U12 Drenge / 8 mands Mixed 11 1000 13 0
U13 Drenge / 8 mands Mixed 11 1000 11 0
U14 Drenge / 11 mand Mixed 14 1200 9 0
U15 Drenge / 11 mand Mixed 14 1200 5 0
U9 Piger / 5 mands Mixed 8 800 3 0
U10 Piger / 5 mands Mixed 8 800 7 0
U11 Piger / 8 mands Mixed 11 1000 5 0
U12 Piger / 8 mands Mixed 11 1000 6 0
U13 Piger / 8 mands Mixed 11 1000 5 0
U14 Piger / 11 mands Mixed 14 1200 3 0
U15 Piger / 11 mands Mixed 14 1200 1 0

Signetud teams

U9 Drenge / 5 mands 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rødderne A
Vodskov IF C Vodskov IF Logo Vodskov IF
HOG 1 B
HOG 2 C
Lyseng B IF Lyseng Logo IF Lyseng
HSK Boyz B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK gutterne C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub

U10 Drenge / 5 mands 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HOG 3 Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Høst if C Høst IF Logo Høst IF
Vodskov IF 2 C Vodskov Fodbold klub
Vodskov IF 1 C Vodskov IF Logo Vodskov IF
Søften B Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
Søften B Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
Sabro IF B Sabro IF
Sabro IF C Sabro IF
HOG1 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG2 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Bjerringbro IF B Bjerringbro IF Logo Bjerringbro IF
ASA 1 A ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
ASA 2 C ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
Hørning IF 1 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 2 C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Ommersyssel if C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF

U11 Drenge / 8 mands 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Søften B Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
Erritsø GIF 1 A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
TST1 B Idrætsforeningen tst Logo Idrætsforeningen tst
Hørning IF 1 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Erritsø GIF 2 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
HOG 1 A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 2 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 3 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 4 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening

U14 Piger / 8 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U15 Piger / 8 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 Drenge / 8 mands 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vri Vridsted Idrætsforening Logo Vridsted Idrætsforening
Langå C Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Vodskov IF 1 B Vodskov IF Logo Vodskov IF
Vodskov IF 2 C Vodskov IF Logo Vodskov IF
Vri Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Hog / gui 1 A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Hog / Gui 2 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Spjald IF C Spjald Idrætsforening Logo Spjald Idrætsforening
Bjerringbro IF B Bjerringbro IF Logo Bjerringbro IF
TST B Idrætsforeningen tst Logo Idrætsforeningen tst
Søften B Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
Erritsø GIF B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF

U13 Drenge / 8 mands 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ST70 St70 (trige)
Todbjerg/Mejlby IF C Todbjerg-Mejlby Idrætsforening Logo Todbjerg-Mejlby Idrætsforening
HOG 1 Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 2 Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 3 Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Spangsbjerg IF Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Bjerringbro IF (1) B Bjerringbro IF Logo Bjerringbro IF
Bjerringbro IF (2) C Bjerringbro IF Logo Bjerringbro IF
Erritsø GIF 1 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF

U14 Drenge / 11 mand 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HOG 1 A
HOG 2 C
Tro på det B Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
VFB'erne B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Guderne i hvid og blå B Fredericia forenede Fodboldklubber Logo Fredericia forenede Fodboldklubber
Boys in Black B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Blå mænd B Fredericia forenede Fodboldklubber Logo Fredericia forenede Fodboldklubber
Søften Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
Vodskov IF C Vodskov IF Logo Vodskov IF

U15 Drenge / 11 mand 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
2005 1 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 2 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
B1903 B B1903 Logo B1903
Erritsø GIF 1 C Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
B 1903, 2 B B1903 Logo B1903

U9 Piger / 5 mands 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Søften B Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
Hog_u9_Piger_1 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Hog_u9_Piger_2 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening

U10 Piger / 5 mands 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Høst if B Høst IF Logo Høst IF
Vodskov IF 2 C Vodskov IF Logo Vodskov IF
Vodskov IF 1 B Vodskov IF Logo Vodskov IF
Spjald IF B Spjald Idrætsforening Logo Spjald Idrætsforening
Bredballe IF C Bredballe IF Logo Bredballe IF
Hog_u10_Piger_1 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Bredballe 2 C Bredballe IF Logo Bredballe IF

U11 Piger / 8 mands 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Søften B Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
Vodskov IF B Vodskov IF Logo Vodskov IF
TRIF B Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
De seje tøser C Erritsø GIF Logo Erritsø GIF

U12 Piger / 8 mands 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vodskov IF Vodskov IF Logo Vodskov IF
Søften B Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
HOG U12P - 1 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Spjald IF C Spjald Idrætsforening Logo Spjald Idrætsforening
marienlyst 1 B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
marienlyst 2 Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst

U13 Piger / 8 mands 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hareskov IF Hareskov If
Vodskov IF 1 Vodskov IF Logo Vodskov IF
Hareskov IF 2 Hareskov If
IFA U13-piger B IF Alliancen Logo IF Alliancen

U14 Piger / 11 mands 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hørning Fodbold Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hlif C Houlbjerg-Laurbjerg IF Logo Houlbjerg-Laurbjerg IF

U15 Piger / 11 mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HOG Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
23. - August 25
Last signup
Thursday, August 15, 2019

Organisation
Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Place
Rønbækhallen & Haldum Hinnerup Hallen
Address
Ådalsvej 100
Postalcode
8382
City
Hinnerup
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
ahc@hog-hinnerup.dk
Hinnerup Cup 2019 map

Tournament overview