Taulov Autoværksted Sommer Cup 2019

Taulov/Skærbæk IF inviterer sammen med hovedsponsor Taulov Autoværksted igen til et brag af en sommer fodboldfest! 

Rækkerne inddeles så vidt muligt i indledende gruppespil a 4 hold. Herefter spilles der placeringskampe, semifinaler og finaler. Hvert hold er garanteret min. 4 kampe. 

For U-7 og U-8 spilles der 1 x 10. min pr. kamp. I øvrige rækker spilles der 2 x 10 min. pr. kamp.


For U-11 og U-12 dømmes der udelukkende med sorte dommere! 

Der er præmier til nr. 1 nr. 2 og nr. 3 i hver række samt stor holdpokal til det vindende hold.


Der vil være masser af muligheder for at få nogle hyggelige timer sammen til et stævne, der byder på en masse spændende fodbold mod ligeværdige modstandere. 


- Kampprogrammet overholdes og ingen lange ventetider.

- Gratis rundstykker til de først 50 fremmødte!

- Gratis gavepose til alle spillere


www.tsifcup.dk

 

Tilmelding er først gældende når betaling er registreret med årgang og holdnavn på konto: 2470-4393866964


Vel mødt til et fantastisk fodboldstævne! 

 

Christian Gadegaard tlf. 5050 4958, Ulf Diefenbach-Vork tlf. 2178 0027


 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U-7 B - 3. mands Mixed 5 300 13 0
U-8 B - 5. mands Mixed 8 450 11 0
U-9 B - 5. mands Mixed 8 450 11 0
U-10 B - 5. mands Mixed 8 450 7 0
U-11 A - 8. mands Mixed 11 450 0 0
U-11 B - 8. mands Mixed 11 450 9 0
U-12 A - 8. mands Mixed 11 450 2 0
U-12 B - 8. mands Mixed 11 450 5 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U-7 B - 3. mands 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
TSIF 1 B Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
TSIF 2 Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
TSIF 3 Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
Daugård IF B Daugård Idrætsforening Logo Daugård Idrætsforening
Hover 1 Hover IF
Hover 2 Hover IF
Bjert IF C Bjert IF Logo Bjert IF
Middelfart 1 Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Middelfart 2 Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Middelfart 3 Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
OKS 1 Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub

U-8 B - 5. mands 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
MG&BK 3 Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Seest 1 B Seest Boldklub
TSIF1 B Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
TSIF2 B Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
MG&BK 2 B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
MG&BK 1 B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Gauerslund IF B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Ammitsbøl Fodbold C Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Jelling FS B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber

U-9 B - 5. mands 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
NBSIF B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
B1913 B B1913
S.K.F.I.F B S.K.F.I.F
TSIF 2 B Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
TSIF 1 B Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
HPTI 2 C Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
HPTI C Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Dalum IF B Dalum IF Logo Dalum IF
Vinding SF 1 B Vinding SF
Vinding SF 2 B Vinding SF

U-10 B - 5. mands 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ammitsbøl Fodbold U10 drenge B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Fredericia KFUM
TSIF 3 B Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
TSIF1 B Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
TSIF2 B Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
Erritsø GIF B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Bredballe IF B Bredballe IF Logo Bredballe IF

U-11 A - 8. mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-11 B - 8. mands 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
NBSIF B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Middelfart B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
ØSVN B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
TSIF B B Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
Team EDC B Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Fredericia KFUM A Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
TSIF U-12 (C) C Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
U-11 Brørup A Brørup Gymnastikforening Logo Brørup Gymnastikforening

U-12 A - 8. mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-12 B - 8. mands 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
TSIF - De seje B Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
B67 Odense B B.67 Logo B.67
Aabk B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
EGIF Erritsø B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
TSIF B Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
Taulov/Skærbæk IF
Place
Taulov/Skærbæk IF
Address
Tingvejen 24
Postalcode
7000
City
Fredericia
Sport
Soccer
Type
Unknown
Taulov Autoværksted Sommer Cup 2019 map

Tournament overview