BIF CUP 3-Bold

BIF CUP 3-Bold

Brædstrup IF indbyder igen til Fair Play børnestævnet

BIF CUP 3-Bold
for U6, U7 og U8 den 23. og 24. november 2019.

Deltag i Jyllands STØRSTE og BEDSTE indendørs

3-Bold stævne, med plads til 112 hold.

Fyld 1 bil med 4 spillere og deltag med 1 hold

eller fyld 2 biler og deltag med 2 hold i samme

årgang til reduceret pris.

Der er GRATIS JYSKE BANK kaffe til alle  

Der spilles 3:3 på tværs af banen.

U6 og U7 spiller med en Futsal-bold (Talento 9)

U8 spiller med en Futsal-bold (Talento 11)

Der registreres ingen resultater.

Alle hold er garanteret 5 kampe.

Vi sørger naturligvis for baneledere.

Der afholdes fælles præmieoverrækkelse efter hver turnering.

Der er ens POKALER til alle spillere.

Der spilles i følgende rækker:

Række:

Køn:

Niveau:

Hold str.:

Bane-/bold str.:

Max antal hold:

U6 (2014)

23/11-2019      

Kl. 10:26-12:28

MIX

Åben

Max 4 (5)

13 x 20 mFutsal (Talento 9)

18

U7 (2013)

23/11-2019

Kl. 8:20-10:24

MIX

Åben

Max 4 (5)

13 x 20 mFutsal (Talento 9)

18

U7 (2013) 

 23/11-2019

Kl. 12:30-16:50

MIX

Åben

Max 4 (5)

13 x 20 mFutsal (Talento 9)

36

U8 B (2012) 

 24/11-2019

 Kl.   8:30-11:30

Drenge

B

Max 4 (5)

18 x 20 mFutsal (Talento 11)

16

U8 C (2012) 


24/11-2019

Kl. 12:04-15:36

Kl. 10:42-13:26

Drenge


Piger

C

Åben

Max 4 (5)

18 x 20 mFutsal (Talento 11)

16


8

Vi forbeholder os retten til at slå rækker sammen, ændre spilletidspunkt,

ændre turneringsform eller aflyse ved for få tilmeldinger.

Stævneform:

Stævnet afvikles efter DBU’s Fair Play-principper, det vil blandt andet sige, at

  • alle spillere, trænere, ledere og forældre respekterer hinanden og udviser Fair Play.

  • alle medvirker til at skabe en god stemning under stævnet.

  • spillerne hilser på modstandere og baneleder inden kampen.

  • alle spillere får ens præmier i puljen.

  • målet er at alle børn går glade hjem, hvad enten de har vundet eller tabt.

Pris:
1 hold (4 spillere): kr. 350,-.
Ved tilmelding af flere hold i samme årgang, er prisen kr. 300,- for de efterfølgende hold. Det er også muligt at få 1 ekstra spiller med pr. hold mod en merpris på kr. 50,- pr. spiller. Hvis der ønskes 1 ekstra spiller, skal dette oplyses under "Info" ved tilmeldingen.

Præmier:
Der er ens POKALER til alle spillere og der er max. 4 (5) pr. hold.

Tilmelding:

Her på siden senest den 8. november 2019 efter først til mølle princippet.

I U7 må der max tilmeldes 4 hold pr. klub i samme periode.

I U8 må der max tilmeldes 3 hold pr. klub i samme periode.

I U7 er rene pige hold også velkommen og må deltage i rækken under

deres årgang, hvis de mener at de passer bedre på dette niveau.

Spørgsmål vedr. tilmelding på e-mail: bifcup@gmail.com

Betaling:
Når tilmeldingen er bekræftet af BIF CUP, skal betalingen ske på

reg.nr.: 7240 kontonr.: 1530497 eller MobilePay 45919
Holdet er ikke endeligt tilmeldt før betalingen er registreret!

Ved afbud efter udsendelse af turneringsplaner refunderes stævnegebyret

ikke, dog refunderes 50% hvis afbuddet skyldes vejret.

Program:
Sendes på e-mail til de enkelte hold senest 7 dage før stævnet.

Spillested:

Brædstrup Hallen, Skovvejen 29, 8740 Brædstrup.

Se videoen fra et tidligere stævne her:

www.facebook.com/bifcup3bold/videos/554408438050073/

Se mere om BIF CUP på: www.bifcup.dk

Følg os på facebook: www.facebook.com/bifcup3bold

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U8B 08:20-11:30 Mixed B 4 350,- Søndag 08:20 - 11:30 7 0
U7 12:30-16:50 Mixed 4 350,- Lørdag 12:30 - 16:50 11 0
U7 08:20 Udsolgt Mixed 4 350,- Lørdag 08:20 - 10:24 22 0
U6 10:26-12:28 Mixed 4 350,- Lørdag 10:26 - 12:28 9 0
U8Pi 10:42-13:26 Female 4 350,- Søndag 10:42 - 13:26 5 0
U8C 12:04-15:36 Mixed C 4 350,- Søndag 12:04 - 15:36 5 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U8B 08:20-11:30 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 08:20 - 11:30

Teamname LVL Logo Club
Kolding IF HVID Kolding IF Logo Kolding IF
Daugaard IF Daugård Idrætsforening Logo Daugård Idrætsforening
Kolding IF BLÅ Kolding IF Logo Kolding IF
Harlev IK 2 Harlev IK Logo Harlev IK
Harlev IK 1 Harlev IK Logo Harlev IK
Brædstrup IF 1 B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF

- 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U7 12:30-16:50 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 12:30 - 16:50

Teamname LVL Logo Club
Mg & bk 2 Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Harlev IK 2 Harlev IK Logo Harlev IK
Harlev IK 3 Harlev IK Logo Harlev IK
Stensballe IK 1 Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe IK 2 Stensballe IK Logo Stensballe IK
Mg & bk 1 Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Hover 1 Hover if Logo Hover if
Øbg buskelund 2 ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Hover 2 Hover if Logo Hover if
Brædstrup IF 2 Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Brædstrup IF 3 Brædstrup IF Logo Brædstrup IF

U7 08:20 Udsolgt 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 08:20 - 10:24

Teamname LVL Logo Club
Hei 4 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Bredballe IF 3 Bredballe IF Logo Bredballe IF
Lund if Lund IF Logo Lund IF
Hatting-Torsted 3 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Harlev IK 1 Harlev IK Logo Harlev IK
Hei 1 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Hatting-Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Bredballe IF 2 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 1 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
ØBG Buskelund 1 ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Hei 2 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Østbirk if Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Bredballe Allstars Bredballe IF Logo Bredballe IF
Brædstrup IF 1 Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Hei 3 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Gedved Ninjas 1 C Gedved IF Logo Gedved IF
Gedved Ninjas 2 Gedved IF Logo Gedved IF

U6 10:26-12:28 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 10:26 - 12:28

Teamname LVL Logo Club
Ikast fc3 Ikast FC Logo Ikast FC
Ikast FC1 Ikast FC Logo Ikast FC
Ikast fc2 Ikast FC Logo Ikast FC
Vejle boldklub u6/u7 piger Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Ikast fc4 Ikast FC Logo Ikast FC
Aabk piger U6/U7 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Ikast fc5 Ikast FC Logo Ikast FC
Brædstrup IF Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Brædstrup IF Piger Brædstrup IF Logo Brædstrup IF

U8Pi 10:42-13:26 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 10:42 - 13:26

Teamname LVL Logo Club
Vejle Boldklub-2 Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Brædstrup IF 2 Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
HT piger C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Vejle boldklub Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Brædstrup IF Brædstrup IF Logo Brædstrup IF

U8C 12:04-15:36 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 12:04 - 15:36

Teamname LVL Logo Club
Hover 1 Hover if Logo Hover if
Tørring IF Tørring IF Logo Tørring IF
Hover 2 Hover if Logo Hover if
Østbirk IF Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Brædstrup IF 2 C Brædstrup IF Logo Brædstrup IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
23. - November 24
Last signup
Friday, November 8, 2019

Organisation
Brædstrup IF
Place
Brædstrup Hallen
Address
Skovvejen 29
Postalcode
8740
City
Brædstrup
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
bifcup@gmail.com
BIF CUP 3-Bold map

Tournament overview