MMLiving Sommer Cup hos AB Tårnby

SÆT DAGEN AF TIL SPORTSLIG OG SOCIAL HYGGE MED BOLDEN I CENTRUM, PÅ VORES HYGGELIGE OG INTIME ANLÆG I TÅRNBY!

MMLiving Sommer Cup hos AB Tårnby er tilbage
i samarbejde med
MM Living - Øens lokale ejendomsmægler.

Vi er både glade og stolte af, at MM Living igen i år har valgt, at støtte op om vores stævne og kan ikke vente på, at det igen bliver sommer på Amager og vores anlæg vrimler med glade og forventningsfulde fodboldspillere fra 5-12 år.


(Stævnet holdes efter sommerferien, så husk at der er tale om nye årgange)


Book Tidligt - Rabat

Vi har endnu engang "Book Tidligt" - rabat ved tilmelding og betaling inden 30. april 2019, kan man fratrække kr. 50,- fra deltagergebyret ved betaling.

Holdkonkurrence
Holdkonkurrencen er hvert år ekstremt populær og der kan derfor opstå køer ved aktiviteterne. Det tager nemlig tid at bringe ca. 250 hold gennem aktiviteterne, hvorfor vi i år vil opfordre vores deltagere til, at komme tidligt på anlægget og deltage i holdkonkurrencen før man skal spille eller blive hængende og deltage efter man har spillet.

Program via Procup

Vi benytter igen i år Procup under stævnet, men har valgt at lade tilmeldingen foregår via staevner.dk.





Stævneformat
Vi afholder stævnet med sportsligt såvel som underholdningsmæssigt fokus. Vi matcher børnene efter niveau fra U8 og op. U6-U7 spiller uden niveaudeling og vi opfordrer alle til at respektere dette, så alle får den bedst mulige oplevelse med fra stævnet.

Stævnet afholdes i henhold til DBU's handlinger og holdninger.

Vi afvikler indledende puljer i alle årgange, registrerer resultaterne og benytte disse på dagen til at matche holdene med hinanden i et slutspil. Vi mener at lige børn leger bedst, men kårer ikke nogen endelig vinder på dagen - for hos AB Tårnby er alle børn vindere.

Puljerne består af 4 hold og matchkampene bliver mod ligestillede 1'ere, 2'ere, 3'ere og 4'ere fra de øvrige puljer. Alle hold garanteres 3 pulje kampe og 1-2 slutspilskampe, alt afhængig af antallet af tilmeldte hold.

Vi forventer at have plads til alle, men da vi har valgt at prioritere formatet på stævnet frem for stævnets størrelse, har vi sat begrænsninger på antallet af tilmeldte hold i det enkelte niveau på den enkelte årgang. Vi ønsker ikke, at gå på kompromis med kvaliteten af stævnet, hvorfor vi, i første omgang, alene modtager tilmeldinger som angivet. Vi vurderer løbende, om vi skal foretage justeringer af antallet til gavn for stævnets afvikling. Det kan samtidig betyde, at vi kan holde enkelte hen, før vi bekræfter tilmeldingen endeligt.

Holdkonkurrence

Ungerne elsker holdkonkurrencen og her kan de få lov til at konkurrerer på helt andre vilkår en på banen. Det er et af kendetegnene ved MMLiving Sommer Cup hos AB Tårnby. 

Holdkonkurrencen afholdes for holdet skal for at vinde deltage i alle pointgivende aktiviteter, hvorefter det hold med den højeste score præmieres. Der vil være en præmie pr. niveau, pr. årgang.

Kapacitet
Ved et fyldt stævne har vi som udgangspunkt plads til:

  • 8 hold i følgende rækker: U8C, U9C, U10C, U11A, U11 B, U11C, U12A, U12B, U12C, U13A, U13B, U13C
  • 12/16 hold i følgende rækker: U8A, U8B, U9A, U9B, U10A, U10B
  • op til 24 hold i følgende rækker: U6, U7

Vi tager forbehold for ændringer i vores prioritering, alt afhængig af interessen for de enkelte årgang og niveauer, hvorfor vores ventelister er åbne og holdes aktive indtil tilmeldingsfristen er udløbet.

Alle tilmeldte hold er garanteret 4-6 kampe.

Spilleformer og antal af spillere pr. hold
U6-U7 spiller 3 mands fodbold og holdene må bestå af op til 5 spillere.
U8-U10 spiller 5 mands fodbold og holdene må bestå af op til 8 spillere.
U11-U12 spiller 8 mands fodbold og holdene må består af op til 11 spillere.

Spilletid og banestørrelser
3 mands spiller 2 x 6 minutter med 1 minuts pause. Maksimal banestørrelse 13 x 21 meter
5 mands spiller 2 x 8 minutter med 2 minutters pause. Maksimal banestørrelse 30 x 40 meter
8 mands spiller 2 x 12 minutter med 2 minutters pause. Maksimal banestørrelse 68 x 52,5

Kampledere
AB Tårnby har intention om at stille kampledere til rådighed på dagen. Vi forventer at spillere fra AB Tårnby Eliteafdeling påtager sig denne opgave i lighed med tidligere år. Skulle det ikke lade sig gøre at finde det krævede antal dommere, vil afvikling af 3 mands fodbolden i første omgang blive afviklet som døm selv kampe.

Fælles Tidstagning
Kampene vil så vidt muligt programmet tillader det blive igangsat samtidig. Der fløjtes til halvleg og afsluttende fløjt foretages centralt.

Gavepose

Der vil igen i år være en fin lille gavepose med specielle tilbud, FCK billetter, frugt mv. til alle deltagere.

Samarit
Der vil være samarit til stede under stævnet

Hvor
Stævnet afholdes på vores lækre, intime anlæg på Gemmas Alle 41 (v/Tårnby Stadion), hvor vi både tager græs og kunstbaner i brug.

Hvornår
Stævnet afvikles den 17. - 18. august 2019. Her er alle børn retur i skole og ikke mindst retur på fodboldbanerne efter en velfortjent sommerferie. Se nærmere tidspunkt for den enkelte årgang under tilmelding.

Pris - (book tidligt rabat)
3 mands DKK 350,-
5 mands DKK 550,-
8 mands DKK 650,-

Der gives en rabat på DKK 50,- til alle hold som er tilmeldt og har betalt seneste den 30. april 2019. I forhold til ovenstående priser.

Tilmelding og betaling
Vi gør opmærksom på at tilmeldingen først er endelig når vi har modtaget stævnegebyret. Hvis vi i det enkelte niveau/årgang tager imod på venteliste, vil alle tilmeldte hold blive bedt om, at indbetale stævnegebyret inden 14 dage, hvorefter pladsen tilbydes et hold fra ventelisten.

Vi forbeholder os ret til, at tilbyde pladsen til andre så længe vi ikke har modtaget betalingen.

Når fristen for tilmelding er overskredet, eller hvis rækken er fyldt op og bekræftet, vil det ikke være muligt at få returneret betalte stævnegebyrer i tilfælde af afmelding.

Sidste tilmeldingsfrist er sat til den 30. juli, så I har mulighed for at sætte det rigtige kryds i jeres kalender og vi har mulighed for, at forberede et formidabelt stævne til jer.

Skulle en enkelt række ikke blive til noget grundet mangel på tilmeldinger vil stævnegebyret naturligvis blive refunderet.

Betaling af stævnegebyr bedes foretaget til vores bankkonto i Arbejdernes Landsbank, reg. nr. 5325 konto nr. 0344502 - med reference til tilmeldings ID fra staevner.dk.

Program via procup
Programmet forventes udarbejdet hurtigst muligt og seneste 1 uge før stævnets afvikling. Vi forsøger så vidt muligt at leve op til de udmeldte spilletidspunkter.

Vi benytter procup i forbindelse med afvikling af stævnet, hvorfor I ved bekræftet betaling vil modtage oplysning om stævnet fra procup.

Stævneledelse
Alle spørgsmål vedrørende stævnet og dets afvikling, tilmelding, betaling etc. kan stilles til stævneleder, Martin Hülsen Damm pr. mail eller på telefon 23 82 75 44.

Vi ser frem til at se jer igen og byde jer og jeres spillere velkommen til gode timer i selskab med fodbolden hos AB Tårnby.

  

Vi glæder os til at se jer.

 

Sportslige hilsener

MMLiving Sommer Cup 

hos AB Tårnby

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U8 B - årgang 2012 Mixed 8 550 26 2
U8 A - årgang 2012 Mixed 8 550 20 1
U7 - årgang 2013 Mixed 5 350 38 2
U6 - årgang 2014 Mixed 5 350 15 0
U12 C - årgang 2008 Mixed 11 650 14 1
U12 B - årgang 2008 Mixed 11 650 13 3
U12 A - årgang 2008 Mixed 11 650 26 2
U13 C - årgang 2007 Mixed 11 650 11 0
U13 B - årgang 2007 Mixed 11 650 11 1
U13 A - årgang 2007 Mixed 11 650 12 2
U11 C - årgang 2009 Mixed 11 650 10 2
U11 B - årgang 2009 Mixed 11 650 15 3
U11 A - årgang 2009 Mixed 11 650 29 7
U10 C - årgang 2010 Mixed 8 550 17 3
U10 B - årgang 2010 Mixed 8 550 21 1
U10 A - årgang 2010 Mixed 8 550 19 0
U9 C - årgang 2011 Mixed 8 550 21 1
U9 B - årgang 2011 Mixed 8 550 20 1
U9 A - årgang 2011 Mixed 8 550 17 4
U8 C - årgang 2012 Mixed 8 550 20 3

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U8 B - årgang 2012 16 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brøndby 2 Brøndby IF Logo Brøndby IF
KbQ1-blå B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
FA 2000 4 B FA 2000 Logo FA 2000
Roskilde KFUM hvid B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
FA 2000 3 B FA 2000 Logo FA 2000
Avarta B Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Allerød FK 2 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Avedøre IF B Avedøre IF
Kastrup2 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Allerød FK B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
AB Tårnby 2 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Hellas 1 Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Hellas 2 Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Lyngby 2 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Dragør 2 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
B1908 Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager

U8 A - årgang 2012 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
GFA A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
KBQ1-Hvid A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Roskilde KFUM blå A KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
FA 2000 1 A FA 2000 Logo FA 2000
FA 2000 2 A FA 2000 Logo FA 2000
Sundby Boldklub 1 A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Real Madrid A Real Madrid
Lyngby 1 A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
KB U8 Q4 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Brøndby 1 Brøndby IF Logo Brøndby IF
Kastrup1 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Hellas 1 Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Allerød FK A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
HIK 1 A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
AB Tårnby 1 A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Dragør 1 A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub

U7 - årgang 2013 32 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ørestad IF Orange Ørestad IF
Ørestad IF Sort Ørestad IF
Vest - GF Forsikring Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
HIK Blå Hellerup Idrætsklub
Dragør Boldklub 1 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør Boldklub 2 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør Boldklub 3 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør Boldklub 4 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Østerbro IF 1 A Østerbro IF Logo Østerbro IF
Østerbro IF 2 A Østerbro IF Logo Østerbro IF
KB - KBs Kanoner B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Rosenhøj Grøn A Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Gul Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Rød Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Rosenhøj Rød A Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
KBKU7 B A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
KBKU7 C B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
KBKU7 D B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
KBKU7 A A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
FB1 - Sabeltigerne Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Nørrebro united England B Nørrebro United Logo Nørrebro United
Øst - Bilhuset Elmer Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Hekla 1 Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Hekla 2 Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Hekla 3 Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Hekla 4 Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Hundige Boldklub Hundige Boldklub
KB - Hovedstadens Drenge A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB - Frederiksbergs Flotte Fyre A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB -KBHs Fightere B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Hg 1 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Hg 2 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U6 - årgang 2014 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ørestad IF Orange Ørestad IF
Ørestad IF Sort Ørestad IF
Kastrup 1 A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Østerbro IF Østerbro IF Logo Østerbro IF
GVI årg 2014 C Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Kastrup 2 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Løverne A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
HIK Blå Hellerup Idrætsklub
Hundige Boldklub Hundige Boldklub
Øst - Aamann & Wulff Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Øst MMLiving Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Vest Sydbank Amager Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Hundige Boldklub 2 Hundige Boldklub

U12 C - årgang 2008 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SFIF 2 C Skanör-Falsterbo IF
Karlslunde IF 3 C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
AB Tårnby 3 C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
CIK C Cristianshavns Idrætsklub
B1908-3 C Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
FC Trelleborg C FC Trelleborg
Lunds BK Vit C Lunds BK
Lunds BK Svart C Lunds BK

U12 B - årgang 2008 8 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KB B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
HIK Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Faxe BK B Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
AB Tårnby 2 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Lyngby BK B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Sundby B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Ishøj IF B ISHØJ IF
Lunds BK Gul B Lunds BK

U12 A - årgang 2008 16 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KB A2 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
GVI A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Brøndby IF A Brøndby IF Logo Brøndby IF
ABT1 A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Dragør 1 A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Malmö FF A Malmö FF
Amager Talent 1 A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Amager Talent 2 A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
OB A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
FC Nordsjælland A FC Nordsjælland Logo FC Nordsjælland
Vellinge IF A Vellinge IF
KB Talent A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
FC Trelleborg A FC Trelleborg
B1903 A B1903 Logo B1903
Röd A Skanör-Falsterbo IF
KFUM Roskilde BK A KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde

U13 C - årgang 2007 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KB Vikingerne C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Hjortendrengen. C IF Hjorten
Lundtofte BK C Lundtofte Boldklub Logo Lundtofte Boldklub
KB B2 C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Dragør Boldklub 2 C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
ABT Bilhuset Elmer C AB Tårnby
Brøndby IF - 4 C Brøndby IF Logo Brøndby IF
ABT Shoot to Thrill C AB Tårnby

U13 B - årgang 2007 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KB Galacticos B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Hold 2 B FA 2000 Logo FA 2000
LB07 B IF Limhamn Bunkeflo
Dragør Boldklub 1 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
B93 Blå B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
ABT Ipnordic B AB Tårnby
ABT Unik Optik B AB Tårnby
KB Stjernerne B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U13 A - årgang 2007 8 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
LB07 A IF Limhamn Bunkeflo
A27 - Sort A
A27 - Lyseblå A
B93 Hvid A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Dalum IF A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 A Dalum IF Logo Dalum IF
KB Løverne A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
FA 2000 A FA 2000 Logo FA 2000

U11 C - årgang 2009 8 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
CIK C Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
Lyngby Boldklub 3 C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Avarta Miljø C Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Dragør Boldklub C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
AB Tårnby - Grøn C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Fremad Valby 2 C Fremad Valby Logo Fremad Valby
Fremad Amager C Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Vallensbæk IF 3 C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39

U11 B - årgang 2009 8 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lyngby Boldklub 2 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Himmelev-Veddelev BK 2 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HIK-2 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
AB Tårnby - Rød B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Valby Boldklub B Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
Fremad Valby 1 B Fremad Valby Logo Fremad Valby
BK Hekla 2 B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Fremad Amager B Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager

U11 A - årgang 2009 18 confirmend signups, 7 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lyngby Boldklub 1 A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Himmelev-Veddelev BK 1 A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Brøndby IF A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Dragør Boldklub A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
KB A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
HIK-1 A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Holbæk B&I - A1 A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Solrød FC A Solrød FC Logo Solrød FC
AB Tårnby A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
B93 S1 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 S2 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Ledøje-Smørum A Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Vallensbæk IF 1 A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
FC Nordsjælland A FC Nordsjælland Logo FC Nordsjælland
B1908 A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
GFA Sort A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Fremad Amager A Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
BK Hekla 1 A Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla

U10 C - årgang 2010 8 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vallensbæk 3 C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Lyngby C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Ledøje Smørum 2 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Blå C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Tårnby FF C Tårnby FF Logo Tårnby FF
Fremad Amager 3 C Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Fremad Amager 4 C Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Østerbro IF 2 C Østerbro IF Logo Østerbro IF

U10 B - årgang 2010 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Nif 2 Næstved IF Logo Næstved IF
KB 2010 Hvid B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Dragør Boldklub U10 B B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
BSF -1 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Rød B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Vallensbæk 2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Ledøje Smørum 1 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
b93 - jeo1 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Himmelev Veddelev BK U10 II B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Grøn B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Fremad Amager Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Kastrup 2 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kastrup drengene B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Østerbro IF B Østerbro IF Logo Østerbro IF
Tårnby FF 2 C Tårnby FF Logo Tårnby FF

U10 A - årgang 2010 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KB A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Nif A Næstved IF Logo Næstved IF
HIK HVID A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Brøndby IF Gul A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby IF Blå A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Skanör-Falsterbo IF A Skanör-Falsterbo IF
Dragør Boldklub U10 A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
GFA Sort A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Vallensbæk 1 A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Lyngby A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
AFF A Amager FF
b93 - jeo1 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Himmelev Veddelev BK U10 I A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HIK BLÅ A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Hvid A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Fremad Amager A Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager

U9 C - årgang 2011 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Allerød FK 3 C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Herlev IF 2 C Herlev IF Logo Herlev IF
Nørrebro United C Nørrebro United Logo Nørrebro United
Kastrup 3 C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kastrup 4 C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Værløse C Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
BSF-piger C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Guld drengene C Tårnby FF Logo Tårnby FF
Orient 3 C Orient GIF Logo Orient GIF
JB Tigers C C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Hvidovre IF Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
FA2000-4 C FA 2000 Logo FA 2000
FA2000-3 C FA 2000 Logo FA 2000
FA2000-5 C FA 2000 Logo FA 2000
Fremad Amager 1 C Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Fremad Amager 2 C Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager

U9 B - årgang 2011 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hekla 1 B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Hekla 2 B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
BSF 2 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Allerød FK 2 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Sundby Boldklub B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Herlev IF 1 Herlev IF Logo Herlev IF
Nørrebro United B Nørrebro United Logo Nørrebro United
Farum Boldklub B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Kastrup 2 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Værløse B Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Guld drengene B Tårnby FF Logo Tårnby FF
JB Tigers B B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Orient 2 B Orient GIF Logo Orient GIF
B 1908 B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
FA2000-2 B FA 2000 Logo FA 2000
Dragør 2 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub

U9 A - årgang 2011 8 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
GFA A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Farum Boldklub A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Kastrup 1 A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
B 1908 A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Guld drengene A Tårnby FF Logo Tårnby FF
Orient 1 A Orient GIF Logo Orient GIF
HIF Rød Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Dragør 1 A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub

U8 C - årgang 2012 8 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Abt øst platin Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Roskilde KFUM stribet C KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Avarta 2 C Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Allerød FK C Allerød FK
Brøndby 3 Brøndby IF Logo Brøndby IF
AB Tårnby 3 C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Lyngby 3 C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Dragør 3 C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Organisation
Boldklubben AB Tårnby
Place
AB Tårnby
Address
Gemmas Alle 41
Postalcode
2770
City
Kastrup
Sport
Soccer
Type
Unknown
MMLiving Sommer Cup hos AB Tårnby map

Tournament overview