Møgeltønder CUP 2019

Velkommen til den 33. udgave af Møgeltønder CUP.

Vi har siden afslutningen af den 32. udgave i 2018, arbejdet på at tilrette Møgeltønder Cup 2019. Som i de mange foregående år afvikles Cuppen i første hele weekend i september, som i år er lørdag den 7. og søndag den 8. september. Der afvikles turnering for hold i alle aldre lige fra U6 - veteran fodbold. Seniorturneringen spilles om lørdagen og ungdomsturneringen om søndagen. Der er mulighed for overnatning på Møgeltønder Skole, der ligger lige ved fodboldanlægget.

Tilbagemeldinger fra de deltagende hold har høj prioritet for os. På baggrund af tilbagemeldinger fra sidste år tilstræber vi i år, at alle ungdomsrækker afvikles over max 3 timer. 

HUSK!!! Hvis du tilmelder min. 7 mænd/kvinder til Cup-festen lørdag aften, kvittere vi med et gratis holdgebyr.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U17 - Drenge Mixed 8 330 Lørdag den 7. sept. 2019 0 0
U6 - Mix Mixed 3 225 Søndag den 8. sept. 2019 5 0
U8 - Drenge Mixed 5 275 Søndag den 8. sept. 2019 1 0
U9 - Piger Mixed 5 275 Søndag den 8. sept. 2019 0 0
U12+U13 - Piger Mixed 8 330 Søndag den 8. sept. 2019 12 0
U12+U13 - Drenge Mixed 8 330 Søndag den 8. sept. 2019 6 0
U14+U15 - Piger Mixed 8 330 Søndag den 8. sept. 2019 3 0
U14+U15 - Drenge Mixed 8 330 Søndag den 8. sept. 2019 0 0
U7 - Mix Mixed 3 225 Søndag den 8. sept. 2019 8 0
U8 - Piger Mixed 5 275 Søndag den 8. sept. 2019 0 0
U9 - Drenge Mixed 5 275 Søndag den 8. sept. 2019 2 0
U10 - Piger Mixed 5 275 Søndag den 8. sept. 2019 0 0
U10 - Drenge Mixed 5 275 Søndag den 8. sept. 2019 5 0
U11 - Piger Mixed 8 330 Søndag den 8. sept. 2019 0 0
U11 - Drenge Mixed 8 330 Søndag den 8. sept. 2019 4 0
Herrer Mixed 7 425 Lørdag den 7. sept. 2019 5 0
Veteraner Mixed 7 425 Lørdag den 7. sept. 2019 10 0
U17 - Piger Mixed 8 330 Lørdag den 7. sept. 2019 2 0
Damer Mixed 7 425 Lørdag den 7. sept. 2019 1 0
Old Girls Mixed 7 425 Lørdag den 7. sept. 2019 1 0
Old Boys Mixed 7 425 Lørdag den 7. sept. 2019 2 0

Signetud teams

U17 - Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 7. sept. 2019

Teamname LVL Logo Club

U6 - Mix 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 8. sept. 2019

Teamname LVL Logo Club
Møgeltønder UIF 1
TSF U6 1 Tønder SF Logo Tønder SF
Øster Højst Øhuif (øster Højst9
TSF U6 2 Tønder SF Logo Tønder SF
Møgeltønder UIF 2

U8 - Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 8. sept. 2019

Teamname LVL Logo Club
Møgeltønder Møgeltønder Ungdoms- & Idrætsforening Logo Møgeltønder Ungdoms- & Idrætsforening

U9 - Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 8. sept. 2019

Teamname LVL Logo Club

U12+U13 - Piger 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 8. sept. 2019

Teamname LVL Logo Club
Dybbøl 2 Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
BIF piger Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening
Løgum IF U13 Piger Løgum IF Logo Løgum IF
Dybbøl 1 A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Felder Fohlen C
RIF 2 B Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Lysabild/Midtals
Gråsten Gråsten Boldklub Logo Gråsten Boldklub
MUIF/TSF 2 MUIF
MUIF/TSF 1 MUIF

U12+U13 - Drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 8. sept. 2019

Teamname LVL Logo Club
Løgum IF
Tønder SF Tønder SF Logo Tønder SF
Tønder/Bredebro/Højer 2 B Tønder SF Logo Tønder SF
Tønder/Bredebro/Højer 1 A Tønder SF Logo Tønder SF
NØFF A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Møgeltønder Møgeltønder Ungdoms- & Idrætsforening Logo Møgeltønder Ungdoms- & Idrætsforening

U14+U15 - Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 8. sept. 2019

Teamname LVL Logo Club
GB Gråsten Boldklub Logo Gråsten Boldklub

U14+U15 - Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 8. sept. 2019

Teamname LVL Logo Club

U7 - Mix 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 8. sept. 2019

Teamname LVL Logo Club
Skærbæk UBK 1
TSF U7 4 Tønder SF Logo Tønder SF
Skærbæk UBK 2
TSF U7 3 Tønder SF Logo Tønder SF
TSF U7 1 Tønder SF Logo Tønder SF
TSF U7 2 Tønder SF Logo Tønder SF
Møgeltønder Møgeltønder Ungdoms- & Idrætsforening Logo Møgeltønder Ungdoms- & Idrætsforening

U8 - Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 8. sept. 2019

Teamname LVL Logo Club

U9 - Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 8. sept. 2019

Teamname LVL Logo Club
Møgeltønder UIF
SUB Sønderborg Inter Sub Sønderborg

U10 - Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 8. sept. 2019

Teamname LVL Logo Club

U10 - Drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 8. sept. 2019

Teamname LVL Logo Club
KB Kolding Boldklub
Ribe BK Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Øster højst
DGF Flensborg
Møgeltønder Møgeltønder Ungdoms- & Idrætsforening Logo Møgeltønder Ungdoms- & Idrætsforening

U11 - Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 8. sept. 2019

Teamname LVL Logo Club

U11 - Drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 8. sept. 2019

Teamname LVL Logo Club
Tønder SF U11 Tønder SF Logo Tønder SF
KB Kolding Boldklub
DGF Flensborg
Møgeltønder Møgeltønder Ungdoms- & Idrætsforening Logo Møgeltønder Ungdoms- & Idrætsforening

Herrer 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 7. sept. 2019

Teamname LVL Logo Club
Øster Højst UIF
Tour de Fanø
FIFA International
Møgeltønder UIF
Glant ApS

Veteraner 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 7. sept. 2019

Teamname LVL Logo Club
SV Frisia 03 Risum-Lindholm
Lynge 1 Lynge-Uggeløse IF Logo Lynge-Uggeløse IF
Lynge 2 Lynge-Uggeløse IF Logo Lynge-Uggeløse IF
Gørslev IF 2
Gørslev IF 1
Kertemide Boldklub Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
KBBSK
The Dark Side C
Møgeltønder Møgeltønder Ungdoms- & Idrætsforening Logo Møgeltønder Ungdoms- & Idrætsforening
Odense Classic

U17 - Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 7. sept. 2019

Teamname LVL Logo Club
Felder Fohlen C
Felder Fohlen C

Damer 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 7. sept. 2019

Teamname LVL Logo Club
Møgeltønder UIF

Old Girls 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 7. sept. 2019

Teamname LVL Logo Club
Dream Team Moms

Old Boys 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 7. sept. 2019

Teamname LVL Logo Club
Herreklubben
Byg & Anlæg Syd

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
7. - September 8
Last signup
Sunday, August 18, 2019

Organisation
Møgeltønder Ungdoms- & Idrætsforening
Place
Møgeltønder Stadion
Address
Møllevej 9B
Postalcode
6270
City
Tønder
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
moegeltoendercup@gmail.com
Møgeltønder CUP 2019 map

Tournament overview