SUNCHARTER Landsby-cup 2019

SUNCHARTER Landsby-cup`en er et 3, 5 og 8-mandsstævne for de yngste fodboldspillere uanset styrke. Stævnet afvikles over to dage i weekenden 22-23. juni. De enkelte årgange afvikles samme dag. I 2018 deltog der ca. 1.300 fodboldspillere fordelt på 165 hold fra ca. 40 klubber. Da stævnet ligger tæt på sommerferien bruger mange hold/klubber stævnet til at afslutte forårssæsonen og ønske god ferie. Lørdag d. 22.06.19: U5 mix (årgang 14, 3-mands). U6 piger (årg. 13, 3-mands), U6 drenge (årg.13, 3-mands). U7 drenge (årg. 12, 3-mands), U7 piger (årg. 12, 3-mands). U11 drenge (årg.08, 8-mands), U11 piger (årg. 08, 8-mands). U12 drenge (årg. 07, 8-mands), U12 piger (årg. 07, 8-mands), U13 piger (årg. 06, 8-mands). Søndag d. 24.06.18:  U8 drenge (årg. 11, 5-mands), U8 piger (årg. 11, 5-mands). U9 drenge (årg. 10, 5-mands), U9 piger (årg. 10, 5-mands). U10 drenge (årg. 09, niveau A, 5-mands), U10 drenge (årg. 09, niveau B-C, 5-mands). U10 piger (årg. 09, 5-mands). Gebyr: 300 kr. for 3-mands og 400 kr. for 5-mands og 450 kr. for 8-mands, skal betales på bankkonto nr. 9226 4582218302 ved bekræftelse af tilmelding. Alle tilmeldinger vil via mail modtage kvittering for tilmeldingen. For mere information henvises til www.vfb-sport.dk eller landsbycup@gmail.com eller Jeppe Bülow Sørensen telefon 60496769.
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U9 Mixed 5 400 22 0
U8 Mixed 5 400 7 0
U8 Mixed 5 400 15 0
U7 Mixed 3 300 5 0
U7 Mixed 3 300 19 0
U12 Mixed 8 450 1 0
U11 Mixed 8 450 4 0
U12 Mixed 8 450 8 0
U11 Mixed 8 450 5 0
U10 Mixed 5 400 10 0
U10 Mixed 5 400 3 0
U6 Mixed 3 300 15 0
U13 Mixed 8 450 1 0
U10 Mixed 5 400 1 0
U9 Mixed 5 400 6 0
U11 Mixed 8 450 7 0
U6 Mixed 3 300 6 0
U5 Mixed 3 300 3 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U9 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
RKG 3 Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
Ommersyssel if C Ommersyssel if
St. Restrup IF 2 C St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
Brønderslev 1 A Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Brønderslev 2 B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
IF Fremad Nørhalne C IF Fremad Nørhalne Logo IF Fremad Nørhalne
Hjallerup 1 B Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening
Hjallerup 2 C Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening
TSV Tylstrup Sulsted 2 C Sulsted IF
Terndrup A Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
RKG 1 Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
RKG 2 Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
RKG C Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
VFB/NFK B Vaarst Fjellerad BK Logo Vaarst Fjellerad BK
St. Restrup IF 1 C St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
LKB Gistrup 1 C LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
LKB GIstrup 2 C LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
TSV Tylstrup Sulsted B Sulsted IF
If Frem Skørping A IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
If Frem Skørping 2 C IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping

U8 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AaB C Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
VFB/NFK Vaarst Fjellerad BK Logo Vaarst Fjellerad BK
RKG C Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
LKB Gistrup LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
KFUM 1 A Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
KFUM 2 C Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Terndrup/Bælum C Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening

U8 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AaB B B Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
AaB C C Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
AaB A A Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
Terndrup IF C Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
Hjallerup 1 A Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening
Hjallerup 2 C Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening
Gug 1 A Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug 2 B Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug 3 C Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
VFB/NFK C Vaarst Fjellerad BK Logo Vaarst Fjellerad BK
storvorde SSB C Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
SGIF x B Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF y C Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
Kongerslev IF C Kongerslev IF

U7 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SGIF Svenstrup Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
LKB1 B LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
U7 piger Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Støvring 1 Støvring Idrætsforening

U7 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
RIF 1 St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
RIF 2 St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
SGIF 1 Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF 2 Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF 3 Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF 4 Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF 5 Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF 6 Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF 7 Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
LKB2 B LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
LKB3 B LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
LKB4 B LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
SSB 1 Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
SSB 2 Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
SSB 3 Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
VFB C Vaarst Fjellerad BK Logo Vaarst Fjellerad BK
Terndrup/Blenstrup 1 C Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
Terndrup/Blenstrup 2 C Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening

U12 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Terndrup IF C Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening

U11 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skalborg - U10/11 C Skalborg Sportsklub Logo Skalborg Sportsklub
Helsted Fremad IF C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Skørping IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping

U12 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Aalborg Chang 1 Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Chang 2 Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Aalborg KFUM 1 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 2 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 1 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
VFB Vaarst Fjellerad BK Logo Vaarst Fjellerad BK
Jarl Arden B IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
AaB A Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub

U11 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
THA fc (terndrup-hadsund-Arden FC) B -
Aalborg Freja U10 A IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
RKG 1 A Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
AaB A Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
Chang 1 A Aalborg Chang Logo Aalborg Chang

U10 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Aalborg Freja C IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
2 C Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
Bagterp 1 B Bagterp IF
Bagterp 2 B Bagterp IF
SSB u10 B Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
Aabybro B Aabybro IF Logo Aabybro IF
LKB Gistrup U10 B LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
LKB Gistrup U10 B LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup

U10 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
1 A Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening

U6 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
RKG 1 B Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
RKG 2 B Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
RIF 1 St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
RIF 2 St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
Hjallerup 1 Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening
Hjallerup 2 Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening
Gudumholm IF C Gudumholm IF
SGIF 1 B Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF 3 Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF 2 B Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF 4 B Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
Gug B 3 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Terndrup B Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening

U13 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Aalborg KFUM B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold

U10 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
De kvikke piger C St. Restrup IF Logo St. Restrup IF

U9 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IF Frem Skørping B IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Brønderslev piger 1 Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Brønderslev piger 2 Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
LKB Gistrup LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
Terndrup/Bælum C Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening

U11 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SSB B Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
LIF B Løgstør IF
RKG 2 C Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
AaB B Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
SSB A Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
Blenstrup IF C Blenstrup IF

U6 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Terndrup IF C Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
Støvring IF B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Gug B 1 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug B 2 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
U6pigerne Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold

U5 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
RIF 1 C St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
SSB U5 Hold 2 C Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
SSB U5 C Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
Vaarst Fjellerad BK
Place
Vaarst Stadion
Address
Vaarstvej 173
Postalcode
9260
City
Gistrup
Sport
Soccer
Type
Unknown
SUNCHARTER Landsby-cup 2019 map

Tournament overview