Djurs Sommerland Cup 2019

Djurs Sommerland Cup er et sommerstævne, som henvender sig til alle 3- 5- og 8-mands hold i U5-U12 Drenge og U6-U12 Piger.

Mød op og få en fed fodbolddag sammen med dit hold og familie.

Stævnet indledes med fodboldkampe om formiddagen. Spil fx mod hold, som I ikke plejer at møde i turneringen. Om eftermiddagen er der medaljeoverrækkelse til alle hold i Djurs Sommerland.

Sidste frist for tilmelding er Søndag d. 02. juni 2019.

Tilmelding via Kluboffice (åbner for tilmelding 1. april) eller kontakt Region 3s kontor 89 39 99 30 - region3@dbujylland.dk. Tilmeldinger via stævner.dk er ikke endelige, selvom de står som bekræftet her på siden.

For yderligere info om stævnet se venligst HER

Billetter til Djurs Sommerland sælges på spillestederne til nedsatte priser 155 pr. spiller og 200 kr. pr. træner/leder. Forældre og søskende kan på spillestederne købe billet til 200 kr. person normalpris 275 kr. Sæsonkort er gældende.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U12 Piger 5M C Mixed 8 350 1 0
U12 Piger 8M B Mixed 11 350 1 0
U12 Piger 8M A Mixed 11 350 0 0
U11 Piger 5M C Mixed 8 350 1 0
U11 Piger 8M B Mixed 11 350 1 0
U11 Piger 8M A Mixed 11 350 2 0
U10 Piger 5M B Mixed 8 350 7 0
U10 Piger 5M A Mixed 8 350 1 0
U9 Piger 5M B Mixed 8 350 2 0
U9 Piger 5M A Mixed 8 350 1 0
U8 Piger 5M B Mixed 8 350 6 0
U8 Piger 5M A Mixed 8 350 0 0
U7 Piger 3M Mixed 5 150 0 0
U6 Piger 3M Mixed 5 150 5 0
U12 Drenge 8M C Mixed 11 350 1 0
U12 Drenge 8M B Mixed 11 350 0 0
U12 Drenge 8M A Mixed 11 350 0 0
U11 Drenge 5M C Mixed 8 350 0 0
U11 Drenge 8M C Mixed 11 350 3 0
U11 Drenge 8M B Mixed 11 350 0 0
U11 Drenge 8M A Mixed 11 350 0 0
U10 Drenge 5M C Mixed 8 350 4 0
U10 Drenge 5M B Mixed 8 350 3 0
U10 Drenge 5M A Mixed 8 350 0 0
U9 Drenge 5M C Mixed 8 350 2 0
U9 Drenge 5M B Mixed 8 350 5 0
U9 Drenge 5M A Mixed 8 350 0 0
U8 Drenge 5M C Mixed 8 350 5 0
U8 Drenge 5M B Mixed 8 350 7 0
U8 Drenge 5M A Mixed 8 350 1 0
U7 Drenge 3M Mixed 5 150 11 0
U6 Drenge 3M Mixed 5 150 14 0
U5 Drenge 3M Mixed 5 150 0 0
U8 Piger 3M Mixed 5 150 0 0

Signetud teams

U12 Piger 5M C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ry Fodbold Ry Sportsklub Logo Ry Sportsklub

U12 Piger 8M B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ry Fodbold Ry Sportsklub Logo Ry Sportsklub

U12 Piger 8M A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 Piger 5M C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Høst C Høst IF Logo Høst IF

U11 Piger 8M B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FC Horsens FC Horsens Logo FC Horsens

U11 Piger 8M A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IF Midtdjurs IF Midtdjurs Logo IF Midtdjurs
IF Lyseng IF Lyseng Logo IF Lyseng

U10 Piger 5M B 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FC Skanderborg FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FC Skanderborg FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FC Skanderborg FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Virring Fodbold Virring Fodbold
FC Horsens FC Horsens Logo FC Horsens
AC Norddjurs/GBIF AC Norddjurs/GBIF
Ebeltoft IF Ebeltoft IF Logo Ebeltoft IF

U10 Piger 5M A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HA85 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985

U9 Piger 5M B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ry Fodbold Ry Sportsklub Logo Ry Sportsklub
AC Norddjurs/GBIF AC Norddjurs/GBIF

U9 Piger 5M A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ry Fodbold Ry Sportsklub Logo Ry Sportsklub

U8 Piger 5M B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BMI Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
BMI Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
Virring Fodbold Virring Fodbold
IF Midtdjurs IF Midtdjurs Logo IF Midtdjurs
Grenaa IF Grenaa IF Logo Grenaa IF

U8 Piger 5M A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U7 Piger 3M 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U6 Piger 3M 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Virring Fodbold Virring Fodbold
Virring Fodbold Virring Fodbold
IF Midtdjurs IF Midtdjurs Logo IF Midtdjurs
Virring Fodbold Virring Fodbold
Ørsted IF Ørsted IF

U12 Drenge 8M C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IF Mols IF Mols Logo IF Mols

U12 Drenge 8M B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 Drenge 8M A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 Drenge 5M C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 Drenge 8M C 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Virring Fodbold Virring Fodbold
IF Midtdjurs IF Midtdjurs Logo IF Midtdjurs
Hersom/Bjerregrav IF Hersom Bjerregrav Idrætsforening Logo Hersom Bjerregrav Idrætsforening

U11 Drenge 8M B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 Drenge 8M A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 Drenge 5M C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Virring Fodbold Virring Fodbold
Virring Fodbold Virring Fodbold
Hundslund boldklub C Hundslund boldklub
Ørsted IF Ørsted IF

U10 Drenge 5M B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HA85 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
HA85 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985

U10 Drenge 5M A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 Drenge 5M C 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Gauerslund IF Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Virring Fodbold Virring Fodbold

U9 Drenge 5M B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Gauerslund IF Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
IF Midtdjurs IF Midtdjurs Logo IF Midtdjurs
Ørsted IF Ørsted IF
BMI Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
Silkeborg KFUM Silkeborg-Voel KFUM Logo Silkeborg-Voel KFUM

U9 Drenge 5M A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 Drenge 5M C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Virring Fodbold Virring Fodbold
TRIF 2 C Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
Vorup FB 1 C Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Åbyhøj IF Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Åbyhøj IF Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF

U8 Drenge 5M B 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IF Midtdjurs IF Midtdjurs Logo IF Midtdjurs
IF Midtdjurs IF Midtdjurs Logo IF Midtdjurs
Rødderne B Horsens Freja Logo Horsens Freja
TRIF 1 B Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
SIF Assentoft B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Vorup FB 3 B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Vorup FB 2 B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub

U8 Drenge 5M A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U7 Drenge 3M 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Horsens fS Horsens FS Logo Horsens FS
Horsens fS Horsens FS Logo Horsens FS
Horsens fS Horsens FS Logo Horsens FS
Virring Fodbold Virring Fodbold
Romalt IF Romalt IF Logo Romalt IF
Romalt IF Romalt IF Logo Romalt IF
BMI Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
Hornbæk bulderbasser C Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Helsted 2 C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted 1 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Hornbæk bulderbasser C Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening

U6 Drenge 3M 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Virring Fodbold Virring Fodbold
IF Midtdjurs IF Midtdjurs Logo IF Midtdjurs
IF Midtdjurs IF Midtdjurs Logo IF Midtdjurs
Romalt IF Romalt IF Logo Romalt IF
Romalt IF Romalt IF Logo Romalt IF
Åbyhøj IF Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
KFUM Fodbold Randers C
Ørsted IF Ørsted IF
IF Alliancen B IF Alliancen Logo IF Alliancen

U5 Drenge 3M 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 Piger 3M 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
June 16

Organisation
Dansk Boldspil-Union
Place
Klubber nær Djurs Sommerland
Address
Randersvej 17 (Djurs Sommerland)
Postalcode
8581
City
Nimtofte
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
region3@dbujylland.dk

Tournament overview