Ølsted Cup 2019

Så sker det igen...
Så bliver der igen afholdt fodboldstævne på Ølsted stadion.

Lørdag den 15. juni 2019

Stævnet er en del af årets byfest, og der vil være
mulighed for at købe sodavand/pølser/sandwich osv.

Der spilles i følgende rækker:
2013 (U6
) & 2012 (U7): 3-bold

2011 (U8) & 2010 (U9): 5-mands
2009 (U10)                 : 8-mands

Ølsted Cup er et Fair Play stævne, hvor fokus er på at
have en sjov og hyggelig dag, og der er ens præmier til alle.

Max antal spillere pr. hold:
                          U6 & U7 max                             5 spillere
                          U8 & U9 max                             7 spillere
                          U10 max                                   10 spillere


Der vil være lækre T-shirts fra Hummel + guldmedaljer

 til alle spillere 

NB: Trøjerne findes i str. 6-8 år 128 cm / 10-12 år 152 cm 
/ 14-16 år 176 cm og str. S-M og L.
OPLYS størrelser ved tilmelding.

Antal kampe:
Vi forventer at der kommer 5-7 hold pr. række, således at
Hvert hold kommer til at spille min. 4-5 kampe.

Der spilles efter DGI’s regler.

Deltager gebyr:
3-bold:    350 kr. pr. hold 
5-bold:    450kr. pr. hold
8-mands: 550 kr. pr. hold

Tilmelding via www.staevner.dk

Vi ser frem til at møde Jer til ØLSTED Cup 2019

Med venlig hilsen       

 Stævneudvalget i Ølsted U & GF

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mixed 5 350 Lørdag formiddag 7 0
U7 Mixed 5 350 Lørdag formiddag 4 0
U8 Mixed 7 450 Lørdag formiddag 9 0
U9 Mixed 7 450 Lørdag formiddag 14 0
U10 Mixed 10 550 Lørdag formiddag 3 0
U9 piger Mixed 7 450 Lørdag formiddag 2 0

Signetud teams

U6 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
FC Horsens 3 FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 1 FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 2 FC Horsens Logo FC Horsens
Ølsted C Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening Logo Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening
Sole IF C Sole IF Logo Sole IF

U7 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
KFUM Løver B Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
De Kongeblå C Løsning IF Logo Løsning IF
Ølsted C Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening Logo Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening
Sole IF C Sole IF Logo Sole IF

U8 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
KFUM Tiger B Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
Rødderne A
Horsens KFUM A Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
HIF 1 B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
HIF 2 B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Sammenholdet B Rårup GIF Logo Rårup GIF
Ølsted Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening Logo Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening
Aarhus Fremad 1 B Aarhus IC Fremad Logo Aarhus IC Fremad
Aarhus Fremad 2 B Aarhus IC Fremad Logo Aarhus IC Fremad

U9 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Hedensted 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted 2 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Houlkær IF Houlkær IF Logo Houlkær IF
Solbjerg 2 C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
Solbjerg 1 B Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
AS IF B As Idrætsforening
Ølsted C Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening Logo Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening
Hatting Torsted C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hedensted 3 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hornslet IF 1 B Hornslet IF Logo Hornslet IF
Hornslet IF 2 B Hornslet IF Logo Hornslet IF
SS Skjold C Sportssammenslutningen Skjold Logo Sportssammenslutningen Skjold

U10 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
De Kongeblå B Løsning IF Logo Løsning IF
U10 C Bredballe IF Logo Bredballe IF
FC Horsens C FC Horsens Logo FC Horsens

U9 piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Ølsted 1 B Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening Logo Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening
Ølsted 2 B Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening Logo Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
June 15
Last signup
Sunday, June 2, 2019

Organisation
Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening
Place
TJ Camper Park i Ølsted
Address
Kirstinelundsvej 9
Postalcode
8723
City
Løsning
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
madsbj1971@gmail.com
Ølsted Cup 2019 map

Tournament overview