AVGIF Cup 2019 (tidligere Spar Nord Cup)

AVGIF glæder sig over at kunne byde velkommen til AVGIF Cup 2019, der afvikles sammen med Alminde og Viufs sommerfest på banerne ved hallen. Udover fodbold er der mulighed for at se grisevæddeløb, se tryllekunstner, tage en tur i hoppelandet, gøre et røverkøb ved en af boderne, få en pølse i teltet, besøge spejderne eller noget helt tredje.

Vi afholder stævnet fra U5 til U12 og alle hold er garanteret tre kampe.
AVGIF Cup har været succes i alle de år, hvor de er blevet afholdt. Vi glæder os til at se gengangere fra forgående år men også "nye" hold.

Mere end 100 ungdomshold deltog i 2018. 


Betaling kan se senest d. 18. maj 2019 til:


Bank:             7732 - 1005561

Mobilpay tlf:   23230382  (Bjarno Sørensen)



Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
Drenge U5 - B Mixed 3 320 10 0
Drenge U6 - B Mixed 3 320 16 0
Drenge U7 - B Mixed 3 320 13 0
Drenge U8 - B Mixed 5 395 8 0
Drenge U9 - B Mixed 5 395 15 0
Drenge U10 - B Mixed 5 395 1 0
Drenge U11 - B Mixed 8 395 2 0
Drenge U12 - B Mixed 8 395 1 0
Piger U6 - B Mixed 3 320 3 0
Piger U7 - B Mixed 3 320 0 0
Piger U8 - B Mixed 5 395 2 0
Piger U9 - B Mixed 5 395 0 0
Piger U10 - B Mixed 5 395 2 0
Piger U11 - B Mixed 8 395 2 0
Piger U12 - B Mixed 8 395 1 0
Drenge U8 - C Mixed 5 395 11 0
Drenge U9 - C Mixed 5 395 11 0
Drenge U10 - C Mixed 5 395 10 0
Drenge U11 - C Mixed 8 395 1 0
Drenge U12 - C Mixed 8 395 2 0
Piger U8 - C Mixed 5 395 2 0
Piger U9 - C Mixed 5 395 0 0
Piger U10 - C Mixed 5 395 0 0
Piger U11 - C Mixed 8 395 0 0
Piger U12 - C Mixed 8 395 0 0

Signetud teams

Drenge U5 - B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AVGIF 1 Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
AVGIF 2 A AVGIF
NBSIF1 Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Dalby GF B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Jelling FS C Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Jelling holdet B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber

Drenge U6 - B 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FB fodbold 1 FB Fodbold
FB fodbold 2 FB Fodbold
FB fodbold 3 FB Fodbold
Erritsø 1 Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Erritsø 2 Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Dalby GF 1 Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
NBSIF1 Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF2 Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
BGIF 1 C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF 2 C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Dalby GF 2 Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
KB2 C Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
KB1 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
AVGIF 1 B Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
AVGIF 2 B Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening

Drenge U7 - B 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Højen C Højen g&u
Ødis C Ødis IF
AVGIF 1 Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
AVGIF 2 Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Christiansfeld U7 Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF
TSIF B Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
BGIF 1 Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
TSIF 2 B Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
Egtved Gutterne Egtved IF Logo Egtved IF
Bjert drengene B Bjert IF Logo Bjert IF
Bjert drengene Bjert IF Logo Bjert IF

Drenge U8 - B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BGIF U8 drenge 1 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Ødis C Ødis IF
Vinding Y B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
BGIF U8 drenge 2 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Vinding X B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening

Drenge U9 - B 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hedensted 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
NBSIF 2 B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Egtved IF C Egtved IF Logo Egtved IF
NBSIF B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Egtved IF 2 C Egtved IF Logo Egtved IF
Ammitsbøl Fodbold B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Målmaskinerne B Hover if Logo Hover if
Mesterholdet B Hover if Logo Hover if
HFK 2 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Hold B B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub

Drenge U10 - B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Drenge U11 - B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bjert if B Bjert IF Logo Bjert IF
Bjert If B Bjert IF Logo Bjert IF

Drenge U12 - B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FC Kolding Nord B Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening

Piger U6 - B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
De seje Erritsø tøser C Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Vejle Boldklub B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Egtved IF - Piger C Egtved IF Logo Egtved IF

Piger U7 - B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Piger U8 - B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BGIF B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening

Piger U9 - B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Piger U10 - B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Harte B Harte G&IF Logo Harte G&IF
Bjert IF C Bjert IF Logo Bjert IF

Piger U11 - B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØSVN U11 Piger B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening

Piger U12 - B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kolding Boldklub Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub

Drenge U8 - C 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AVGIF/ØSVN IF C Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Hover IF C Hover if Logo Hover if
BGIF U8 PIGER Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Ammitsbøl 2012 Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Ammitsbøl 2012 Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Ammitsbøl 2012 Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Skibet 1 C Skibet IF Logo Skibet IF
Seest 1 C Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Egtved United Egtved IF Logo Egtved IF
Seest 2 C Seest Boldklub Logo Seest Boldklub

Drenge U9 - C 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hedensted 2 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hornsyld IF C Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
ØSVN/AVGIF 1 C Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
ØSVN/AVGIF 3 C Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
ØSVN/AVGIF 2 C Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
NBSIF 3 C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Ammitsbøl Galacticos C Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
DIF Daugård Idrætsforening Logo Daugård Idrætsforening
Hedensted 3 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
7100 C Højen G & U
Stouby GIF C Stouby GIF Logo Stouby GIF

Drenge U10 - C 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Tarp Boldklub C Tarp Boldklub Logo Tarp Boldklub
AVGIF/ØSVN IF C Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
BGIF C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
AVGIF/ØSVN IF C Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
AVGIF/ØSVN IF 2 C AVGIF/ØSVN IF 2
Nbsif C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
CIF/Fif C Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF
Ammitsbøl U10 C C Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Egtved U10 Banditterne C Egtved IF Logo Egtved IF

Drenge U11 - C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Jelling FS C Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber

Drenge U12 - C 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vonsild FK C Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
Vejle kammeraterne/Højen G&U C Vejle Kammeraterne Logo Vejle Kammeraterne

Piger U8 - C 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Seest C Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Dalby GF C Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening

Piger U9 - C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Piger U10 - C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Piger U11 - C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Piger U12 - C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
June 8

Organisation
Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Place
Almind- Viuf Hallen
Address
Storgaden 9
Postalcode
6052
City
Viuf
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
bjarno@bjasoe.dk

Tournament overview