ETU Forsikring Rødekro Cup 2019

Rødekro IF afholder lørdag 14. september for 7. gang det store succesrige børnefodboldstævne ETU Forsikring Cup, hvor der igen i år ventes deltagelse af over 1000 spillere i alderen 5 til 13 år. Stævnet har ry for at være et af de bedst organiserede børnestævner i Jylland.
Vi gør alt for at stævnet skal fremstå ekstraordinært, derfor kan I forvente: gode dommere, minimum 5 kampe pr. hold og fede præmier. Endvidere er alle spillere sikret en Hummel trøje til en værdi af 300 kr.
Udover selve kampene er der aktivitetsområde hvor spillerne kan hygge, forplejningszone, tombola mm.
------------
I de mindste årgange (U6 og U7) spilles der ikke med resultater. Her er alle hold garanteret 5 kampe.
I U8, U9, U10, U11 og U12 drenge spilles der om store pokaler. Der er præmier til de 3 bedst placerede hold.
I U12 drenge er der niveauopdeling. A-række er for Golden League og A-hold. B-række er for B og C hold.
I pige rækkerne er der dobbelte årgange, U8/U9, U10/11 og U12/U13.
-----------
Da der erfaringsmæssigt hurtigt bliver udsolgt i mange af årgangene, opfordres derfor til hurtig tilmelding.
For yderligere informationer se Facebook-gruppen ETU Forsikring Cup 2019 hvor der løbende kommer stævnenyt.
Spørgsmål kan stilles til: Lars Buchholdt 21 38 82 64 , lba@sport24.dk (Drenge)
                                 Aage Christensen 40 77 82 60 (Piger)  
 

Betaling ved tilmelding: reg. 7910 kto. 1619165, husk tydeligt at angive hvilket hold der betales for.

NB: Ved afbud under 4 uger før stævnedato, refunderes deltagergebyret ikke!

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 mix (2014) Mixed 3 500 Lørdag 10-14 19 2
U7 mix (2013) Mixed 3 500 Lørdag 10-14 22 1
U8 drenge (2012) Mixed 5 600 Lørdag 10-16 34 3
U9 drenge (2011) Mixed 5 600 Lørdag 10-16 38 3
U10 drenge (2010) Mixed 5 600 Lørdag 10-16 26 8
U11 drenge (2009) Mixed 8 700 Lørdag 10-16 28 3
U12A drenge (2008) Mixed 8 700 Lørdag 10-16 9 0
U12B drenge (2008) Mixed 8 700 Lørdag 10-16 14 1
U8/U9 piger(2011/12) Mixed 3 500 Lørdag 10-14 6 0
U10/11piger(2009/10) Mixed 5 600 Lørdag 10-16 21 4
U12/13piger(2007/08) Mixed 8 700 Lørdag 10-16 19 1
Ny række - Ret Navnet Mixed 0 0

Signetud teams

U6 mix (2014) 10 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 10-14

Teamname LVL Logo Club
VBIF 1 VBIF
VBIF 2 VBIF
Rødekro IF 1 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro IF 2 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Hellevad IF C Hellevad Idrætsforening Logo Hellevad Idrætsforening
Lundtoft if (Mini) C Lundtoft IF Logo Lundtoft IF
Bns 1 C Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
Bns 2 C Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
AaBK 1 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
HKUF G1 Harreslev Kobbermølle Ungdomsf

U7 mix (2013) 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 10-14

Teamname LVL Logo Club
Dybbøl U8 Piger Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Rødekro IF Piger Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro IF 1 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro IF 2 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Egen Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
Dybbøl U7 1 Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl U7 2 Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Starup 2 Starup UIF Logo Starup UIF
Starup 3 Starup UIF Logo Starup UIF
Starup 1 Starup UIF Logo Starup UIF
Dybbøl U7 3 Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
AaBK 1 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
AaBK 2 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Hellevad IF B Hellevad Idrætsforening Logo Hellevad Idrætsforening
B1913 Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
HKUF G1 Harreslev Kobbermølle Ungdomsf

U8 drenge (2012) 20 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 10-16

Teamname LVL Logo Club
Hover IF Hover if Logo Hover if
VBIF drengene B VBIF
Løjt if 1 Løjt IF Logo Løjt IF
Løjt if 2 Løjt IF Logo Løjt IF
Egen Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
Hjordkær UIF B Hjordkær Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hjordkær Ungdoms- & Idrætsforening
AaBK 2 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
AaBK 1 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Rødekro IF 1 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro IF 2 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Dalby 1 A Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby 2 Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby 3 Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Hovslund GF Hovslund GF
Midtals IF B Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
Nordals boldklub B Nord-Als Boldklub Logo Nord-Als Boldklub
HFK 1 A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 2 C Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Christiansfeld U8 C Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF
HKUF F2 Harreslev Kobbermølle Ungdomsf

U9 drenge (2011) 24 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 10-16

Teamname LVL Logo Club
Efb 1 Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
VBIF drengene B VBIF
SUB Sønderborg Inter 1 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB Sønderborg Inter 2 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Rødekro IF 1 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro IF 2 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Starup 1 Starup UIF Logo Starup UIF
Starup 2 Starup UIF Logo Starup UIF
Bjert IF B Bjert IF Logo Bjert IF
SFB1 B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
TSF B Tønder SF Logo Tønder SF
Hellevad IF A Hellevad Idrætsforening Logo Hellevad Idrætsforening
Rasmus' Rødspætter C Løjt IF Logo Løjt IF
Mortens Matroser B Løjt IF Logo Løjt IF
Lundtoft if C Lundtoft IF Logo Lundtoft IF
Aabk B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
BUI 1 Broager UI Logo Broager UI
BUI 2 Broager UI Logo Broager UI
BNS 2 B Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
BNS 1 B Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
Christiansfeld U9 B Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF
Seest 1 C Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Seest 2 C Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
HKUF F1 Harreslev Kobbermølle Ungdomsf

U10 drenge (2010) 15 confirmend signups, 8 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 10-16

Teamname LVL Logo Club
Rødekro IF 1 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Dybbøl 1 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
SUB 2 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB 3 C SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Dybbøl 2 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dalby GF C Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby GF B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
B1913 A Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
AaBK 2 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Lundtoft if C Lundtoft IF Logo Lundtoft IF
Starup 1 B Starup UIF Logo Starup UIF
Starup 2 C Starup UIF Logo Starup UIF
AaBK 1 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
EUI A Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
EUI B Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening

U11 drenge (2009) 18 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 10-16

Teamname LVL Logo Club
tjæreborg if Tjæreborg IF Logo Tjæreborg IF
Aabk A Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Ebberup IF A Ebberup IF Logo Ebberup IF
Hammelev 2 C Hammelev Sogns Ungdomsforening Logo Hammelev Sogns Ungdomsforening
FC Tarp Oeversee FC Tarp Oeversee
Rødekro IF 1 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Løjt 1 A Løjt IF Logo Løjt IF
Løjt 2 C Løjt IF Logo Løjt IF
Dalby GF Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Hammelev C Hammelev Sogns Ungdomsforening Logo Hammelev Sogns Ungdomsforening
Starup UIF Starup UIF Logo Starup UIF
Dybbøl B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Kolding IF U11 A Kolding IF Logo Kolding IF
SUB Inter B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
DGF Flensborg B Dansk Gymnastikforening Flensborg e.V. Logo Dansk Gymnastikforening Flensborg e.V.
HFK 1 A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 2 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Hørup UI C Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening

U12A drenge (2008) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 10-16

Teamname LVL Logo Club
SUB Sønderborg A SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
EFB A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Rødekro IF Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Hatting - Torsted A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
VB A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
SFB 1 A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber

U12B drenge (2008) 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 10-16

Teamname LVL Logo Club
Vejle Boldklub B B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
SUB Sønderborg B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Aabenraa bk Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Løjt If B Løjt IF Logo Løjt IF
Rødekro IF Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Hellevad IF B Hellevad Idrætsforening Logo Hellevad Idrætsforening
Gesten If B Gesten IF Logo Gesten IF
SFB 2 B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Horsens KFUM B Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Midtals IF C Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening

U8/U9 piger(2011/12) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 10-14

Teamname LVL Logo Club

U10/11piger(2009/10) 15 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 10-16

Teamname LVL Logo Club
VBIF piger VBIF
Skibet C Skibet IF Logo Skibet IF
"Magic Ladies" B Hjordkær Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hjordkær Ungdoms- & Idrætsforening
Gråsten Boldklub B Gråsten Boldklub Logo Gråsten Boldklub
Vinding SF A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
AaBK 1 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Hellevad IF C Hellevad Idrætsforening Logo Hellevad Idrætsforening
B1913 U8/U9 Piger C Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
Dybbøl Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
BNS C Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
Næsby 1 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 2 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Rødekro IF 1 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro IF 2 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Løjt B Løjt IF Logo Løjt IF

U12/13piger(2007/08) 18 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 10-16

Teamname LVL Logo Club
Dybbøl B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Kolding Boldklub Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Aarslev A B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Korup/Ubberud ungdom A Ubberud IF Logo Ubberud IF
Lystrup IF Lystrup IF Logo Lystrup IF
Dalby Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
BGIF PIGERNE U12 A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
AaBK 1 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
AaBK 2 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
GB/BUI B Gråsten Boldklub Logo Gråsten Boldklub
Dalby 2 Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Hammelev SUF B Hammelev Sogns Ungdomsforening Logo Hammelev Sogns Ungdomsforening
BGIF PIGERNE U12 Rød/Gul Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Næsby 1 C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Rødekro IF Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Strib if B Strib IF Logo Strib IF
Aarslev B B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
MUIF/TSF C MUIF

Ny række - Ret Navnet 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
September 14
Last signup
Tuesday, August 20, 2019

Organisation
Rødekro Idrætsforening
Place
Fladhøj Idrætscenter
Address
Skovbrynet 10
Postalcode
6230
City
Rødekro
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
fodboldstaevne@gmail.com
ETU Forsikring Rødekro Cup 2019 map

Tournament overview