Føtex Pokal Cup 2019

FC Horsens & Føtex

indbyder til

PokalCup 2019

for U6 - U13 drenge den 31/8 og 1/9 2019

(Husk at drengene skifter årgang efter sommerferien, f.eks. bliver U9 til U10)

Sidste år et af Danmarks største en-dags drengestævner med 2200 deltagere og igen i år er det Jyllands største og flotteste pokaler vi spiller om!

Der er personlige pokaler og præmier til alle !

U6-U7 (årg. 2014-2013):

3-mands, max. 5 spillere pr. hold. Ingen niveau-opdeling og ingen resultatformidling.

Holdgebyr kr. 400,-

U8-U9-U10 (årg. 2012-2011-2010):

5-mands, max. 8 spillere pr. hold. Niveau-opdeling A, B & C-rækker (16/8 hold/niveau).

Holdgebyr kr. 800,-

U11-U12-U13 (årg. 2009-2008-2007. - I U13 INGEN mesterrække hold):

8-mands, max. 11 spillere pr. hold. Niveau-opdeling A, B & C-rækker (16/8 hold/niveau).

Holdgebyr kr. 1100,-

Vi henstiller til Fairplay, og dermed at man tilmelder i den rigtige række/niveau !

U6, U8, U10 & U12 spilles lørdag den 31. august

U7, U9, U11 & U13 spilles søndag den 1. september

Der spilles efter DBU Jyllands regler.

Hvert hold garanteres min. 4 kampe.

Program udsendes ca. 1 uge før stævnet.

Tilmelding senest den 22. august 2019 og efter først til mølle....

Vi forbeholder os retten til at slå niveauinddelte rækker sammen, ved for få tilmeldte.

Tilmeldingen er bindende og er først gældende efter indbetaling af startgebyret på konto nr. 1685 - 3224751825 i Middelfart Sparekasse. Når man har modtaget bekræftelse på deltagelse, skal stævnegebyr være indbetalt seneste 7 dage efter, ellers ryger man på venteliste. VIGTIGT !!!! husk ved tilmelding at skrive HU-xx + det 6-cifrede tilmeldingstal. Eks. HU-12 FC Horsens 255616. Der spilles efter DBU Jylland’s regler

For yderligere info, se løbende vores hjemmeside www.pokalcup.dk

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U13-B (2007) Male B 11 1100 Søndag 10 2
U13-A (2007) Male A 11 1100 Søndag 1 0
U10-A (2010) Male A 8 800 Lørdag 8 0
U9-C (2011) Male C 8 800 Søndag 23 4
U9-B (2011) Male B 8 800 Søndag 16 1
U9-A (2011) Male A 8 800 Søndag 18 0
U8-C (2012) Male C 8 800 Lørdag 17 0
U8-B (2012) Male B 8 800 Lørdag 13 1
U7 (2013) Male 5 400 Søndag 21 0
U12-C (2008) Male C 11 1100 Lørdag 10 2
U12-B (2008) Male B 11 1100 Lørdag 11 2
U12-A (2008) Male A 11 1100 Lørdag 8 2
U11-C (2009) Male C 11 1100 Søndag 20 1
U11-B (2009) Male B 11 1100 Søndag 9 0
U11-A (2009) Male A 11 1100 Søndag 9 0
U10-C (2010) Male C 8 800 Lørdag 17 0
U10-B (2010) Male B 8 800 Lørdag 17 0
U8-A (2012) Male A 8 800 Lørdag 4 0
U6 (2014) Male 5 400 Lørdag 7 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U13-C (2007) 7 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
HFK 2 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
SV 2018 C Sorring/Voel
TMG 2 Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
Hornslet IF C Hornslet IF Logo Hornslet IF
Hatting Torsted Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Solbjerg IF C Solbjerg IF
Skødstrup sf 2 C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening

U13-B (2007) 5 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Hørning IF Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
HFK 1 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Stensballe 2 Stensballe Ik
FC Horsens B FC Horsens Logo FC Horsens
Skødstrup sf 1 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening

U13-A (2007) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U10-A (2010) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Tjørring IF 1 Tjørring IF Logo Tjørring IF
SSF A A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Stensballe ik 1 Stensballe Ik
FC1 A FC Horsens Logo FC Horsens
FBS Als A Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
KB 1 A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Hatting / Torsted 1 A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

U9-C (2011) 16 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
FC Skanderborg 2 C FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Hatting Torsted 3 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
SSF3 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
FC Skanderborg 1 C FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Hover IF C Hover IF Logo Hover IF
Aia tranbjerg 2 C IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
BMI Malling C Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
Stensballe ik 2 C Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe IK 3 C Stensballe IK Logo Stensballe IK
FC Horsens 1 C FC Horsens Logo FC Horsens
Stensballe IK 4 C Stensballe IK Logo Stensballe IK
Østbirk IF C Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
HFK 3 C Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Dalum if 3 C Dalum IF Logo Dalum IF
BMI Malling 2 C Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
Bredballe IF U9C C Bredballe IF Logo Bredballe IF

U9-B (2011) 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
MG&BK B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Trif 2 B Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
Trif 1 B Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
Hei 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Hatting Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
FC Horsens 3 B FC Horsens Logo FC Horsens
AIA Tranbjerg B IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
Hedensted IF B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Lund IF B Lund IF Logo Lund IF
VSK-Ellevang 2011 B VSK Aarhus Logo VSK Aarhus
Dalum if 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Bredballe IF U9B B Bredballe IF Logo Bredballe IF

U9-A (2011) 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
SSF1 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Hatting Torsted 1 A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
SSF2 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Sanderum Boldklub A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Rødderne A
RHU A RHU
Stensballe IK 1 A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Ry Ry Fodbold
FC Horsens 2 A FC Horsens Logo FC Horsens
HEI 1 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
MG&BK A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
HFK 1 A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 2 A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Dalum if A Dalum IF Logo Dalum IF
Bredballe IF U9A A Bredballe IF Logo Bredballe IF

U8-C (2012) 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Egebjerg IF 1 Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening
Solbjerg if 2 C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
ØBG Buskelund 2 C ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Solbjerg if 1 C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
FC Horsens 3 C FC Horsens Logo FC Horsens
Hover 2 C Hover IF Logo Hover IF
Hatting Torsted C C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
BMI C Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
Hatting-Torsted U7 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Sik 2 Stensballe IK Logo Stensballe IK
Virup IF Virup IF Logo Virup IF
Egebjerg IF 2 Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening

U8-B (2012) 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Sik 1 Stensballe IK Logo Stensballe IK
Vri 1 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
FC Horsens 2 B FC Horsens Logo FC Horsens
HEI1 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Lund IF Lund IF Logo Lund IF
Hatting Torsted B B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Sabro if B tst/Sabro Logo tst/Sabro

U7 (2013) 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
ØBG Silkeborg - Balle 3 ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Hif 1 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Bredballe IF Bredballe IF Logo Bredballe IF
Solbjerg Stars B Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
AIA Tranbjerg U7 IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
Egebjerg IF 1 B Egebjerg Boldklub Logo Egebjerg Boldklub
Egebjerg IF 2 B Egebjerg Boldklub Logo Egebjerg Boldklub
Hatting-Torsted 3 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Østbirk Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
FC Horsens 2 FC Horsens Logo FC Horsens
ØBG Silkeborg - Balle 1 ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Lund if
MG & BK 1 Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
MG & BK 2 Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
MG & BK 3 Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
FC Horsens 3 FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 1 FC Horsens Logo FC Horsens
Hatting-Torsted 1 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 2 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
ØBG Silkeborg - Balle 2 ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg

U12-C (2008) 8 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Lund If Lund If
HA85 2 C Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
solbjerg 2 C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
Dalby GF C Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
FC Horsens 3 C FC Horsens Logo FC Horsens
Hatting - torsted 2 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Efb Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Skødstrup 1 C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening

U12-B (2008) 8 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
HA85 1 B Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
EFB Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Gødvad IF B Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
FC Horsens 2 B FC Horsens Logo FC Horsens
solbjerg 1 B Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
Vejle Boldklub B B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Stensballe B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Skødstrup 2 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening

U12-A (2008) 5 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Hatting - torsted Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
AaB Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
FC Horsens 1 A FC Horsens Logo FC Horsens
Mejrup 1 Mejrup GU Logo Mejrup GU
Skødstrup 3 A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening

U11-C (2009) 14 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Horsens fS Horsens FS Logo Horsens FS
SIK 2 C Stensballe IK Logo Stensballe IK
Viborg Søndermarken Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Hedensted IF 2 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Lund IF
Egebjer IF C Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening
Vinding C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Gødvad C Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
FC Horsens 2 Fc Horsens
HT 3 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
FC Horsens C FC Horsens Logo FC Horsens
Skødstrup SF C C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Hørning IF 2 C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Christiano-gutterne C Gedved IF Logo Gedved IF

U11-B (2009) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Skødstrup SF B B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Hedensted IF B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hørning IF 1 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Vonsild FK Vonsild Fodbold Klub
De Kongeblå Løsning If
HT 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hasta La Victoria Siempre B Gedved IF Logo Gedved IF

U11-A (2009) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Randers alliancen A IF Alliancen Logo IF Alliancen
Aarhus Fremad A Aarhus IC Fremad Logo Aarhus IC Fremad
SIK 1 A Stensballe IK Logo Stensballe IK
OKS A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Vinding A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
HT 1 A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Skødstrup SF A A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Bredballe IF A Bredballe IF Logo Bredballe IF

U10-C (2010) 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Tjørring IF 3 Tjørring IF Logo Tjørring IF
Stensballe ik 3 Stensballe IK Logo Stensballe IK
SSF C 1 C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
SSF C 2 C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Lund if C Lund IF Logo Lund IF
BUF Horsens C Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
Egebjerg if C Egebjerg Boldklub Logo Egebjerg Boldklub
FC4 C FC Horsens Logo FC Horsens
Dalby GF 2 C Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
FC3 C FC Horsens Logo FC Horsens
Solbjerg IF 2 C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
KB 2 C Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Bmi 2 Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
Hedensted if 3 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hornslet IF 2 Hornslet If
Horsens freja Horsens Freja Logo Horsens Freja

U10-B (2010) 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Hedensted IF 1 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Tjørring IF 2 Tjørring IF Logo Tjørring IF
Hedensted if 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Stensballe ik 2 Stensballe Ik
Hornslet IF 1 Hornslet If
SSF B1 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
SSF B 2 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Lund if B Lund IF Logo Lund IF
BUF Horsens B Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
Dalby GF 1 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
FC2 B FC Horsens Logo FC Horsens
Solbjerg IF 1 B Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
Hatting / Torsted 3 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
BMI 1 B Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
Gjessø UF Gjessø Ungdomsforening
Hatting / Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

U8-A (2012) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
FC Horsens 1 A FC Horsens Logo FC Horsens
Hover 1 A Hover IF Logo Hover IF
ØBG Buskelund 1 A ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Hatting Torsted A A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

U6 (2014) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
FC Horsens R FC Horsens Logo FC Horsens
Hatting Torsted Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Herning Fremad U6 Y Herning Fremad Logo Herning Fremad
FC Horsens A FC Horsens Logo FC Horsens
Herning Fremad U6 Z Herning Fremad Logo Herning Fremad
Hatting Torsted Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Herning Fremad U6 X Herning Fremad Logo Herning Fremad

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
August 31 - September 1
Last signup
Thursday, August 22, 2019

Organisation
FC Horsens
Place
FC Horsens
Address
Ternevej 83
Postalcode
8700
City
Horsens
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
info@pokalcup.dk
Føtex Pokal Cup 2019 map

Tournament overview