BFC Lundegården REMA1000 Cup

BFC Lundegården inviterer til BFC Lundegården REMA1000 Cup på de hyggelige baner ved Skovmarksskolen.

 

U6 – U7 spiller 3 mod 3 og må være op til 5 spillere pr. hold, ingen niveau inddeling

U8 – U10 spiller 5 mod 5 og må være op til 8 spillere pr. hold, A-B-C rækker


U6-U7 spiller 2x6 minutter. U8-U10 spiller 2x9 minutter. 


Der er pokaler til alle hold og statuetter til alle deltagende spillere. Der vil desuden være scoringspræmier og fair-play præmier i alle rækker.


Det vil dagen igennem være muligt at købe mad- og drikkevarer i boden, og der er opstillet Intersport bod med salg af sportsartikler ligesom der vil være stande fra nogle af vores sponsorer (Julie Sandlau, Forever m.fl.)


Det forventes også at der kommer besøg fra vores samarbejdsklub FC Nordsjælland.


Der er plads til 20 hold i alle rækker. Det tilstræbes at alle hold får mindst 4 kampe, og at der er påsat dommere til alle kampe. Programmet sendes ud senest 7 dage før.


Tilmelding er først gældende ved overførsel af tilmeldingsgebyr på konto 3138-0006587569 eller på mobile pay på nummer 67860 - husk at anføre klubnavn og tilmeldingsid fra staevner.dk


Er der spørgsmål er man velkommen til at kontakte Steen Kragelund på steenkragelund@yahoo.dk

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 (årgang 2014) Mixed 5 300 Lørdag formiddag 7 0
U7 (årgang 2013) Mixed 5 300 Lørdag formiddag 18 0
U8A (årgang 2012) Mixed 8 350 Lørdag eftermiddag 7 0
U8B (årgang 2012) Mixed 8 350 Lørdag eftermiddag 19 0
U8C (årgang 2012) Mixed 8 350 Lørdag eftermiddag 7 0
U10 piger D (2010) Mixed 8 350 Søndag eftermiddag 2 0
U10 piger C (2010) Mixed 8 350 Søndag eftermiddag 3 0
U9B (årgang 2011) Mixed 8 350 Søndag formiddag 11 0
U9C (årgang 2011) Mixed 8 350 Søndag formiddag 14 0
U9A (årgang 2011) Mixed 8 350 Søndag formiddag 8 0
U10B (årgang 2010) Mixed 8 350 Søndag eftermiddag 9 0
U10C (årgang 2010) Mixed 8 350 Søndag eftermiddag 6 0

Signetud teams

U6 (årgang 2014) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
BFC Lundegården C Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården

U7 (årgang 2013) 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
B1973 1 Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B1973 3 Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
St. Lyngby IF St. Lyngby IF - 24. kreds Logo St. Lyngby IF - 24. kreds
BSF 1 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Måløv Boldklub U7 Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
BFC Lundegården 2 Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
LSF 3 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Måløv Boldklub U7 II Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
BK Skjold 1 Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Gul Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Rød Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
B1973 1 Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
LSF Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
BFC Lundegården C Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
BSF 2 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
LSF 2 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold

U8A (årgang 2012) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Herlev IF A
BS72 Gul Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972

U8B (årgang 2012) 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Roskilde KFUM hvid KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Greve Blå 1 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Roskilde KFUM blå KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Nivå-Kokkedal FK Nivå-Kokkedal FK Logo Nivå-Kokkedal FK
Greve Blå 2 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Vallensbæk IF
Himmelev veddelev bk Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Himmelev veddelev bk Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Himmelev veddelev bk Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Bagsværd Boldklub Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
BFC Lundegården B Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
Herlev IF B
Solrød FC Solrød FC Logo Solrød FC
BS72 Blå Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
BSF

U8C (årgang 2012) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
BSF Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Roskilde KFUM stribet KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Bagsværd Boldklub Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
BFC Lundegården C Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
Vallensbæk IF Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Herlev IF C

U10 piger D (2010) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
BFC Lundegården Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården

U10 piger C (2010) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Greve Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Karlslundes piger C

U9B (årgang 2011) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
B82 Virum B82 Virum Logo B82 Virum
BSF 2 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
AB Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
Kastrup 2 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
LSF3 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF2 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
BFC Lundegården B Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
RB2 Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Greve Fodbold 1 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
LSF1 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold

U9C (årgang 2011) 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Greve Fodbold 4 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
BSF 3 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Kastrup 3 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Greve U10 piger Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Svogerslev BK Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
BFC Lundegården C Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
KiF1 Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Hvb2 Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Greve Fodbold 2 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Fodbold 3 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
HTI C Høje Taastrup Idrætsforening Logo Høje Taastrup Idrætsforening
Bagsværd Boldklub 2 Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub

U9A (årgang 2011) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
BSF 1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Kastrup 1 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Greve Fodbold
BFC Lundegården A Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
Bagsværd Boldklub 1 Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
Hvb1 Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
RB1 Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906

U10B (årgang 2010) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
BS72 B Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
Allerød B B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
B73 1 Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
RB1906 (B) Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
AIK 65 Strøby Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Vallensbæk 1 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk 2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39

U10C (årgang 2010) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
RB1906 (C) Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
B73 2 Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Allerød Hvid C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
BFC Lundegården C Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
Vallensbæk 3 C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
14. - September 15
Last signup
Thursday, September 5, 2019

Organisation
Ballerup FC Lundegården
Place
BFC Lundegården
Address
Håbets Vej 7
Postalcode
2750
City
Ballerup
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
steenkragelund@yahoo.dk
BFC Lundegården REMA1000 Cup map

Tournament overview