ELRO dag i Hinnerup


ELRO dag i Hinnerup. Et hyggestævne for de små fødder:-)
Kun hold der ligger i ELROs tidligere forsyningsområde kan deltage!

Stævnet henvender sig til: 

Spillere        Niveauer          Spilletider           Baner         Max antal 
Piger U6       1 niveau 1 halvleg á 10 minutter pr. kamp    3x3             5
Piger U7       1 niveau 1 halvleg á 10 minutter pr. kamp    3x3             5
Piger U8       1 niveau 1 halvleg á 15 minutter pr. kamp    5x5             8
Piger U9       1 niveau 1 halvleg á 20 minutter pr. kamp    5x5             8
Piger U10       1 niveau 1 halvleg á 20 minutter pr. kamp    5x5             8
Drenge U6 1 niveau 1 halvleg á 10 minutter pr. kamp    3x3             5
Drenge U7 1 niveau 1 halvleg á 10 minutter pr. kamp    3x3             5
Drenge U8 1 niveau 1 halvleg á 15 minutter pr. kamp    5x5             8
Drenge U9 Niveau 1 og 2 1 halvleg á 20 minutter pr. kamp 5x5             8
Drenge U10 Niveau 1 og 2 1 halvleg á 20 minutter pr. kamp 5x5             8

Regler:
Der spilles efter DBU Jyllands regler, med enkelte tilføjelser. 
Dispensationsregler følger DBU Jyllands regelsæt.
Flydende udskiftninger. 
Kampledere på alle kampe. Førstnævnte hold stiller med en kampleder til kampene. 

Kampprogram udsendes til de tilmeldte hold senest en uge inden stævnet. 
Der tages forbehold for at slå rækker sammen ved få tilmeldinger

Holdgebyr - GRATIS
Der er intet holdgebyr - til gengæld vil ELRO FONDEN give alle hold 1000 kr. for at deltage. 
Pengene kan bruges på holdet til deltagelse i et andet stævne, til sociale tiltag på holdet eller hvad fantasien eller kan byde på. 

Præmier: 
Der er holdpokaler til nr. 1, 2 og 3 i hver række. Der er herudover medaljer til alle deltagere. 

Kampprogrammet kan ses her: Kære Alle
Hermed fremsendes link til kampprogrammet til ELRO dag den 26. maj i Hinnerup.
Vi fik et afbud i sidste øjeblik, der medførte at vi måtte rykke lidt rundt i programmet.

Vi håber, at alle er tilfredse med programmet og hvis noget er helt galt, må I kontakte os hurtigst muligt.

I skal melde jeres ankomst til stævnekontoret når I ankommer. Her vil I få en lille folder med praktisk info.

I U6 mix og U7 bruger vi ikke resultaterne til noget. Vi har dog en medalje og en pokal til alle deltagerne, når de er færdige med at spille.

Så snart I har spillet den sidste kamp i U6 og U7 rækken, kan I gå til stævnekontoret og få udleveret en medalje og en pokal.

I U8-U10 rækkerne er der en holdpokal til 1, 2 og 3. pladsen samt individuel medalje, så derfor er det vigtigt, at vi får indberettet resultaterne.

Vi prøver at hjælpe med at dømme  kampene, men som udgangspunkt, er det holdet som er førstnævnt i programmet, der skal stille med dommer.

Det er også det hold, der er førstnævnt som skal sørge for, at resultatet bliver indberettet til stævnekontoret. Vi har nogle Runnere rundt på anlægget til at indsamle resultater, men det er ikke sikkert, at de når det hele, så vi håber, at I vil hjælpe os, så vi kan få afviklet stævnet på bedst mulig vis.

Ellers håber vi på en fantastisk dag, med højt humør, godt vejr og sjove og spændende fodboldkampe.

Kampprogrammet kan findes her: http://trackmyleague.com/web/da/cup/view?id=1456

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U6 Mixed 5 0 0 0
U7 Mixed 5 0 1 0
U8 Mixed 8 0 6 0
U9 Mixed 8 0 4 0
U10 Mixed 8 0 5 0
U6 Mixed 5 0 8 0
U7 Mixed 5 0 13 0
U8 Mixed 8 0 17 0
U9 Mixed 8 0 16 0
U10 Mixed 8 0 15 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U6 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U7 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hadsten HSK Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub

U8 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
De små divaer B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
OIF 1 B Ommersyssel IF
HOG 1 A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Hadsten HSK A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HOG 2 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
IFA B IF Alliancen Logo IF Alliancen

U9 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HØST IF B HØST IF
HOG 1 A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Hadsten HSK A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
IFA B IF Alliancen Logo IF Alliancen

U10 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HOG B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Aabyhøj IF B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Romalt IF U10 B Romalt IF Logo Romalt IF
HSK Pigerne B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub

U6 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HOG 1 Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
TMIF B TMIF
AGF U6 B Århus GF Logo Århus GF
Hadsten 1 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Hadsten 2 Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HOG 2 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Romalt IF C Romalt IF Logo Romalt IF

U7 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
OIF 1 C Ommersyssel IF
OIF 3 C Ommersyssel IF
VIF/AIF C Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening
OIF 2 C Ommersyssel IF
HOG 1 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 2 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
AGF 1 Århus GF Logo Århus GF
AGF 2 Århus GF Logo Århus GF
HOG 3 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HSK B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Romalt IF Romalt IF Logo Romalt IF

U8 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ørsted B Ørsted IF
NVUI Rotterne B Nielstrup-Voldum Ungdoms og Idrætsforening
HØST IF B HØST IF
VIF/AIF B Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening
OIF 1 B Ommersyssel IF
TMIF's Gulddrenge C TMIF
Hadsten HSK 1 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Hadsten HSK 2 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Åbyhajerne 1 C Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Houlbjerg Laurbjerg IF B Houlbjerg-Laurbjerg IF Logo Houlbjerg-Laurbjerg IF
Helsted Fremad 1 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad 2 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad 3 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
HOG 1 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 2 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening

U9 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ommersyssel IF B Ommersyssel IF
VIF/AIF A Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening
VIF/AIF 2 B Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening
Romalt IF 1 A Romalt IF Logo Romalt IF
Romalt IF 2 B Romalt IF Logo Romalt IF
Romalt IF 3 B Romalt IF Logo Romalt IF
HOG 1 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 2 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HØST IF A HØST IF
Gammelgutterne B Åbyhøj IF
HSK C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Rougsø FF A Rougsø FF
HSK B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub

U10 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HOG 1 A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 2 A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 3 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 4 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 5 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
IF Alliancen A IF Alliancen Logo IF Alliancen
OIF B Ommersyssel IF
NVUI Hurtig som en ninja B Nielstrup-Voldum Ungdoms og Idrætsforening
HØST IF B Høst IF
Hadsten HSK B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Houlbjerg Laurbjerg IF B Houlbjerg-Laurbjerg IF Logo Houlbjerg-Laurbjerg IF
Rougsø FF B Rougsø FF
Hadsten HSK 2 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Bredballe IF 09 B Bredballe IF Logo Bredballe IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Organisation
Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Place
Haldums Hinnerups baner
Address
Svinget 6
Postalcode
8382
City
Hinnerup
Sport
Soccer
Type
Unknown
ELRO dag i Hinnerup map

Tournament overview