AFK Cup 2019

Allerød Fodboldklub afholder stort stævne for U8 (2012), U9 (2011) og U10 (2010) søndag d 8. september. Stævnet afholdes på Allerød Stadion. Der spilles på A-, B- og C-niveau og vi sigter efter 16 hold på hvert niveau.

 

Vi håber dermed at kunne byde velkommen til 144 hold til et brag af en fodbold weekend i det nordsjællandske, med deltagelse fra årgangene 2010, 2011 og 2012.

 

Der vil være fokus på masser spilletid og korrekt matching hvilket vi beder jer fokusere på når I melder til, så alle får mest muligt ud af stævnet. Alle rækker afvikles som turnering hvor der først spilles indledende gruppespil og efterfølgelse slutspils kampe, med vindere i hver pulje. Pokaler til nr. 1, 2 og 3 i hver række og medaljer til alle øvrige spillere.

 

Vi spiller 5 mod 5 på alle niveauer og årgange.

 

·       - AFK stiller med dommere i alle kampe

·       - Alle puljer afvikles i én omgang, så der sikres mest mulig effektiv spilletid for deltagerne

·       - Der er slutspil i alle rækker

·       - Medaljer og/eller pokaler til alle deltagende spillere

·       - Attraktive forhold for tilskuere og forældre

·       - Lækkert sortiment i cafeen og gang i grillen


     OBS: u10 B-rækken er udvidet til 20 hold

 

 

Tilmelding:
Tilmelding sker efter først-til-mølle via enten her på Staevner.dk eller på mail
: thomas@kronbo.dk.

Der er som udgangspunkt plads til 16 hold i alle rækker og der er et deltagergebyr på 500kr. pr. deltagende hold. Betalingsinfo sendes på mail. Bemærk at holdgebyr ikke tilbagebetales ved afbud efter udsendelse af kampprogram.

Vi håber at samle hold fra nær og fjern til et brag af en turnering i 2010, 2011- og 2012 årgangens tegn.
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U8 A (2012) Mixed 8 500 21 0
U8 B (2012) Mixed 8 500 17 0
U8 C (2012) Mixed 8 500 13 1
U9 A (2011) Mixed 8 500 18 0
U9 B (2011) Mixed 8 500 13 0
U9 C (2011) Mixed 8 500 9 0
U10 A (2010) Mixed 8 500 14 0
U10 B (2010) Mixed 8 500 21 0
U10 C (2010) Mixed 8 500 16 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U8 A (2012) 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Allerød FK 1 A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
HVB 1 A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
BSV 1 A BSV af 2016
HIK 1 A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Sundby Boldklub 1 A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Dragør 1 A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Maløv A Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
B93 PMC 1 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Kastrup1 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Juventus A Juventus
fix 1 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Lyngby 1 A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Køge Boldklub 1 A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
GFA A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Karlslunde IF 1 A Karlslunde IF Logo Karlslunde IF

U8 B (2012) 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Allerød FK 1 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
GFA 2013 A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
BSV 2 B BSV af 2016
HIK 2 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Hekla B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Sundby Boldklub 2 B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Dragør 2 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Lyngby 2 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
B93 PMC 2 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Allerød FK 2 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Fc Holte 1 B FC Holte Logo FC Holte
HUI 1 B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
fix 2 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Køge Boldklub 2 B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Orient B Orient
Karlslunde 2 B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF

U8 C (2012) 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Allerød FK 1 C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
BSV 3 C BSV af 2016
BK Fix 3 BK FIx
Sundby Boldklub 3 C Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Allerød FK 3 C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Dragør 3 C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
FC Holte 2 C FC Holte Logo FC Holte
Kastrup2 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
HUI 2 C Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Allerød FK 2 C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Lyngby 3 C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby 4 C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub

U9 A (2011) 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sundby Boldklub A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Hvidovre IF A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Espergærde 1 A Espergærde IF Logo Espergærde IF
Østerbro IF A Østerbro IF Logo Østerbro IF
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
BSV af 2016 - 1 A BSV af 2016
Vallensbæk IF 1 A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Solrød A Solrød FC Logo Solrød FC
ishøj 1 A ISHØJ IF
SB1 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
HVB 1 Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Allerød FK A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
GFA Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi

U9 B (2011) 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brønshøj Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
BK Fix 2 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Espergærde 2 B Espergærde IF Logo Espergærde IF
HIK Blå B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK Hvid B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Østerbro IF B Østerbro IF Logo Østerbro IF
BSV af 2016 - 2 B BSV af 2016
Vallensbæk IF 2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
ishøj 2 B ISHØJ IF
BK Fix 1 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Allerød FK 1 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Allerød FK 2 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub

U9 C (2011) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hvidovre IF Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Østerbro IF C Østerbro IF Logo Østerbro IF
Vallensbæk IF 4 C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk IF 3 C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Lundtofte 1 C Lundtofte Boldklub Logo Lundtofte Boldklub
Lundtofte 2 C Lundtofte Boldklub Logo Lundtofte Boldklub
Allerød FK 1 C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Allerød FK 2 C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub

U10 A (2010) 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Aff A Amager FF
Brønshøj BK Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
Hillerød 1 A Hillerød G&IF Logo Hillerød G&IF
Vallensbæk 1 A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
HIK Hvid A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
GVI MAN CITY A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
BS72 A Albertslund BS 72
Gentofte Fodbold Akademi A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Næstved if 1 A Næstved IF Logo Næstved IF
Allerød Blå A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
RBK A Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
BSV A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk

U10 B (2010) 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Græshopperne B
Vallensbæk 2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Måløv 1 B Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
GVI REAL B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
FB B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Fredensborg B Fredensborg Boldklub og Idrætsforening Logo Fredensborg Boldklub og Idrætsforening
Næstved if 2 B Næstved IF Logo Næstved IF
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Østerbro If 1 B Østerbro IF Logo Østerbro IF
Farum BK 1 B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
B82 Virum 1 B B82 Virum Logo B82 Virum
Skjold Birkerød 1 B Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold
Ledøje Smørum 1 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
FC Holte blå B FC Holte Logo FC Holte
JB-Blå B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
FC Holte hvid B FC Holte Logo FC Holte
Allerød Hvid B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
RBK B Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
Kastrup 1 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub

U10 C (2010) 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vallensbæk 3 C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Måløv 2 C Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
GVI Juventus C Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Fredensborg C Fredensborg Boldklub og Idrætsforening Logo Fredensborg Boldklub og Idrætsforening
Østerbro If 2 C Østerbro IF Logo Østerbro IF
Farum BK 2 C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
B82 Virum 2 C B82 Virum Logo B82 Virum
Ledøje Smørum 2 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Skjold Birkerød 2 C Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold
JB-Hvid C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
FC Holte Sort C FC Holte Logo FC Holte
Lyngby C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Nødebo IF C Nødebo IF Logo Nødebo IF
Allerød Grøn C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Allerød Gul C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Kastrup 2 C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Organisation
Allerød Fodbold Klub
Place
Allerød Idrætspark
Address
Møllemosevej 5
Postalcode
3450
City
Allerød
Sport
Soccer
Type
Unknown
AFK Cup 2019 map

Tournament overview