Kløverby Cup 2019

Tilmelding og betaling af deltagergebyr i DGI's system via dette link - http://events.dgi.dk/start.aspx?an=201906404015


Kløverby Cup 2019


Laven Linå IF og DGI Midtjylland inviterer traditionen tro til stort B&U fodboldstævne på Linå stadion den første søndag i september.

I år hedder datoen søndag d. 1/9-2019

Sidste år deltog over 100 hold ved stævnet, som udover spillet på banerne bl.a. byder på:
• Gratis is til alle spillere (øl/sodavand til trænere/holdledere)
• Medaljer til nr. 1 og 2 i alle rækker

Der er plads til ca. 100 hold til stævnet og der spilles i følgende rækker:


3-mands rækker (max 5 spillere pr. hold) - Mix - spilles på oppustelig bane:

U5/6 mix (børnehave) - max 5 hold
U7 mix (0. klasse) - max 5 hold


5-mands rækker (max 8 spillere pr. hold) - drenge og piger:

U7 piger eller drenge (0. klasse)
U8 piger eller drenge (1. klasse)
U9 piger eller drenge (2. klasse)
U10 piger eller drenge (3. klasse)


8-mands rækker (max 11 spillere pr. hold) - drenge og piger:
U11 piger eller drenge  (4. klasse)
U12 piger eller drenge (5. klasse)
U13 piger eller drenge  (6.klasse)


NB! Vær opmærksom på at holdet skal tilmeldes den række, hvori de skal spille efter sommerferien 2019.


Niveauinddeling A,B og C-niveau:
Holdene i 5 og 8 mands rækkerne tilmeldes i henholdsvis A,B eller C-niveau.
Det er afgørende for, at vi kan lave de bedste og mest jævnbyrdige puljer.
Vi forbeholder os retten til at lave A/B eller B/C puljer ved få tilmeldinger i de forskellige årgange.


Kampe/dommere:
De enkelte puljer forventes afviklet inden for max 3 timer.
Minimum 4 kampe til hvert hold af henholdsvis 1x9 min. i 3 mands rækkerne og 2x9 min. (ingen reel pause, men sidebytte efter 9 min.) i 5 og 8 mands rækkerne.

Laven Linå IF stiller med dommere til alle kampe i 5 og 8 mands rækkerne, mens det i 3 mands rækkerne er førstnævnte hold i kampprogrammet, som stiller med en vejleder/dommer.


Stævneprogrammet:
Udsendes senest mandag d. 26. august og her følger også yderligere info om stævneafviklingen samt regler.


Betaling og tilmelding:

Tilmelding og betaling af deltagergebyr i DGI's system via dette link - http://events.dgi.dk/start.aspx?an=201906404015

Holdgebyret refunderes ikke ved afbud efter tilmeldingsfristen.


Spørgsmål vedr. stævnet kan rettes til:
DGI Midtjylland:

André Velling
andre.velling@dgi.dk
Telefon: 79404346 / 21562181


VI GLÆDER OS TIL AT BYDE JER VELKOMMEN TIL KLØVERBY CUP 2019.

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U8 piger B - 5 mands Mixed 5 450 1 0
U8 piger C - 5 mands Mixed 5 450 0 0
U9 piger A - 5 mands Mixed 5 450 0 0
U9 piger B - 5 mands Mixed 5 450 1 0
U9 piger C - 5 mands Mixed 5 450 1 0
U7 drenge A-5 mands Mixed 5 450 0 0
U7 drenge B-5 mands Mixed 5 450 4 0
U7 drenge C-5 mands Mixed 5 450 1 0
U8 drenge B-5 mands Mixed 5 450 3 0
U8 drenge C-5 mands Mixed 5 450 5 0
U9 drenge A-5 mands Mixed 5 450 6 0
U9 drenge C-5 mands Mixed 5 450 5 0
U10 drenge A-5 mands Mixed 5 450 0 0
U11 piger A-8 mands Mixed 8 550 1 0
U11 piger B-8 mands Mixed 8 550 2 0
U11 piger C-8 mands Mixed 8 550 0 0
U12 piger A-8 mands Mixed 8 550 1 0
U12 piger B-8 mands Mixed 8 550 0 0
U12 piger C-8 mands Mixed 8 550 2 0
U13 piger A-8 mands Mixed 8 550 0 0
U13 piger B-8 mands Mixed 8 550 1 0
U11 drenge C-8 mands Mixed 8 550 1 0
U12 drenge A-8 mands Mixed 8 550 0 0
U12 drenge B-8 mands Mixed 8 550 1 0
U13 drenge C-8 mands Mixed 8 550 0 0
U13 drenge B-8 mands Mixed 8 550 0 0
U13 drenge A-8 mands Mixed 8 550 0 0
U12 drenge C-8 mands Mixed 8 550 1 0
U11 drenge B-8 mands Mixed 8 550 2 0
U11 drenge A-8 mands Mixed 8 550 0 0
U13 piger C-8 mands Mixed 8 550 0 0
U10 drenge C-5 mands Mixed 5 450 2 0
U10 drenge B-5 mands Mixed 5 450 0 0
U9 drenge B-5 mands Mixed 5 450 5 0
U8 drenge A-5 mands Mixed 5 450 4 0
U10 piger C-5 mands Mixed 5 450 3 0
U10 piger B-5 mands Mixed 5 450 6 0
U10 piger A-5 mands Mixed 5 450 2 0
U8 piger A - 5 mands Mixed 5 450 0 0
U7 piger C - 5 mands Mixed 5 450 0 0
U7 piger B - 5 mands Mixed 5 450 0 0
U7 piger A - 5 mands Mixed 5 450 0 0
U5/6 Mix(max 5 hold) Mixed 3 350 2 0
U7 mix (max 5 hold) Mixed 3 350 0 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U8 piger B - 5 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 piger C - 5 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 piger A - 5 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 piger B - 5 mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hatting-Torsted Piger B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

U9 piger C - 5 mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IF Centrum C

U7 drenge A-5 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U7 drenge B-5 mands 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØBG Buskelund 1 B
Sejs-Svejbæk IF 1 B
Sejs-Svejbæk IF 2 B
ØBG Buskelund 2 B

U7 drenge C-5 mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sorring-Toustrup IF C

U8 drenge B-5 mands 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IF Lyseng 2 B
Virklund B. Virklund Boldklub Logo Virklund Boldklub
Lystrup

U8 drenge C-5 mands 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KHIF Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
Lystrup
GFG Voel 2 C GFGVoelU5
IF Lyseng 3 C
GFG Voel 3

U9 drenge A-5 mands 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØBG 1
GFG Voel A
Ikast FC 1 Ikast Fc

U9 drenge C-5 mands 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Løgstrup Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Ikast FC 3 Ikast FC Logo Ikast FC
Ikast FC 2 Ikast FC Logo Ikast FC
HA85 C
GFG Voel C

U10 drenge A-5 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 piger A-8 mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skive IK A

U11 piger B-8 mands 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ry Fodbold 2
Ry Fodbold 1

U11 piger C-8 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 piger A-8 mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BGIF PIGERNE A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening

U12 piger B-8 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 piger C-8 mands 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bryrup IF C
Sorring-Låsby B C

U13 piger A-8 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 piger B-8 mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Gl. Rye pigerne Gl. Rye IF Logo Gl. Rye IF

U11 drenge C-8 mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Silkeborg KFUM Silkeborg-Voel KFUM Logo Silkeborg-Voel KFUM

U12 drenge A-8 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 drenge B-8 mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Herning Fremad B Herning Fremad Logo Herning Fremad

U13 drenge C-8 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 drenge B-8 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 drenge A-8 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 drenge C-8 mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IF Centrum C

U11 drenge B-8 mands 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Resenbro Resenbro
HA85

U11 drenge A-8 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 piger C-8 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 drenge C-5 mands 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Silkeborg KFUM Silkeborg-Voel KFUM Logo Silkeborg-Voel KFUM
Resenbro 3.klasse drenge C Resenbro

U10 drenge B-5 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 drenge B-5 mands 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØBG 2
ØBG 3
Løgstrup Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
HA85 B

U8 drenge A-5 mands 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lystrup
ØBG Buskelund A ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
IF Lyseng 1 A
GFG Voel 1 A GFGVoelU5

U10 piger C-5 mands 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vejlby Skovbakken Aarhus C VSK Aarhus Logo VSK Aarhus
Gjessø U10 piger C
Skive IK C

U10 piger B-5 mands 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØBG 2 B
ØBG 1 B
ØBG 2 B
ØBG 1 B

U10 piger A-5 mands 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ry fodbold Ry fodbold Logo Ry fodbold
Ry Fodbold A

U8 piger A - 5 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U7 piger C - 5 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U7 piger B - 5 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U7 piger A - 5 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U5/6 Mix(max 5 hold) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
GFG Voel
Sorring-Toustrup IF

U7 mix (max 5 hold) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
September 1
Last signup
Thursday, August 22, 2019

Organisation
Laven-Linå Idrætsforening
Place
Linå Stadion
Address
Linåtoften 20B
Postalcode
8600
City
Silkeborg
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
andre.velling@dgi.dk
Kløverby Cup 2019 map

Tournament overview