Lunderskov MiniCup 2019

Lunderskov MiniCup er et af landsdelens mest populære stævner.

Stævnet afvikles på én dag, og alle årgange spiller på samme tid på vores kæmpe idrætsanlæg i Lunderskov.

Som noget NYT skyder vi stævnet i gang med 2 starttidspunkter, for at minimere ventetiden mellem kampene. Vi starter kl. 09:00 for de yngste årgange og kl. 11:30 for de ældste.

Som altid starter vi med en festlig fælles opvarmning til højt musik og med opråb af alle deltagende klubber. Vi følger DBU's retningslinjer, således at der ikke registreres resultat i 3-mands kampe, og i 5-mands kampe går alle kvalificerede hold videre til slutspil. Alle hold er sikret en festlig afslutning med præmieposer til alle hold og pokaler til alle spillere.

ALL INKLUSIVE STÆVNE betyder at der er GRATIS Forældrekaffe, GRATIS Frugt, GRATIS Saftevand, Præmier og Pokaler til alle spillere.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U7 Mix (2013) Mixed 3 350 24 0
U8 Piger (2012) Mixed 5 600 0 0
U6 Mix (2014) Mixed 3 350 3 0
U8 Drenge (2012) Mixed 5 600 27 0
U9 Piger (2011) Mixed 5 600 9 0
U9 Drenge (2011) Mixed 5 600 25 0
U10 Piger (2010) Mixed 5 600 6 0
U10 Drenge (2010) Mixed 5 600 31 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U7 Mix (2013) 21 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bredballe IF B Bredballe IF Logo Bredballe IF
De stribede Tigre A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Ammitsbøl Fodbold B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Hold 2 C Lunderskov Boldklub
NBSIF4 A Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Hold 1 C Lunderskov Boldklub
Hold 3 C Lunderskov Boldklub
Skibet if B Skibet IF Logo Skibet IF
Seest Boldklub Sort B Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
ØSVN IF C Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
ØSVN IF 2 C Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
NBSIF1 C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF2 C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Lunderskov C Lunderskov boldklub
NBSIF3 B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Dalum 1
Dalum 2
Dalum 3
Seest Boldklub Gul B Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Bramdrupdam GIF 1 C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Bramdrupdam GIF 2 C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening

U8 Piger (2012) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U6 Mix (2014) 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ammitsbøl Fodbold X1 B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Ammitsbøl Fodbold Z1 B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
ØSVN IF C Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening

U8 Drenge (2012) 22 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dalby 1 A Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby 2 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby 3 C Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Alminde/Viuf GIF C Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Lunderskov 2 C Lunderskov boldklub
Ammitsbøl Fodbold X1 B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Ammitsbøl Fodbold Z1 B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Hover 1 A Hover IF
Hover 2 C Hover IF
Lunderskov 1 B Lunderskov boldklub
Egtved United C Egtved IF
Spangsbjerg IF 1 B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Hover if B Hover if
Spangsbjerg IF 2 B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
EFB 1 A Esbjerg Fb
EFB 2 A Esbjerg Fb
EFB 3 A Esbjerg Fb
Starup uif 2 Starup Uif
Starup uif 1 Starup Uif
Seest B Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
ØSVN IF C Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
Gesten C Gesten IF

U9 Piger (2011) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lunderskov Boldklub 1 C Lunderskov Boldklub
BGIF 1 A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF 2 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Lunderskov Lunderskov 2 C Lunderskov Boldklub
Hatting-Torsted Piger B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Seest B Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Dalby C Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Harte U9 piger C Harte G&IF Logo Harte G&IF
Starup UIF Piger B Starup UIF Logo Starup UIF

U9 Drenge (2011) 23 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lunderskov Boldklub 2 B Lunderskov Boldklub
Grejs-Dalen IK C Grejs-Dalen IK
Lunderskov Boldklub 1 B Lunderskov Boldklub
Skibet 1 C Skibet IF Logo Skibet IF
Østbirk IF C Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Ammitsbøl Fodbold B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Seest 1 C Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Seest 2 C Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
NBSIF1 B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF2 C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Team Egtved C Egtved IF
Skibet 2 C Skibet IF Logo Skibet IF
Hover IF 2 C Hover IF
Vejen SF 1 B Vejen SF
Vejen SF 2 C Vejen SF
ØSVN IF C Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
ØSVN IF 2 C Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
Bjert IF B Bjert IF Logo Bjert IF
Starup UIF A Starup UIF Logo Starup UIF
Fc Horsens 1 A FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 2 B FC Horsens Logo FC Horsens
Fc Horsens 1 A FC Horsens Logo FC Horsens
U9 Hover B Hover If

U10 Piger (2010) 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BGIF B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Dalby GF U10 piger (2010) Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
ØSVN IF C Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening

U10 Drenge (2010) 29 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ammitsbøl Fodbold X1 B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Ammitsbøl Fodbold Z1 B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Dalum IF Dalum IF Logo Dalum IF
Hedensted IF C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Ammitsbøl Fodbold Y1 C Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
BGIF 1 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF 2 C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
KB 1 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
KB 2 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
EFB 2 B Esbjerg fb
EFB 3 B Esbjerg fb
Bredballe Rød B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe BLÅ C Bredballe IF Logo Bredballe IF
EFB 1 B Esbjerg fb
Vinding sf B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Vinding Sf 20 C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
FC1 A FC Horsens Logo FC Horsens
FC2 B FC Horsens Logo FC Horsens
FC3 C FC Horsens Logo FC Horsens
ØSVN IF C Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
ØSVN IF 2 C Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
ØSVN IF 3 C Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
Vinding Sf 10 C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Vinding Sf 30 C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Vejen SF (3) C Vejen SF
Vejen SF (1) B Vejen SF
Vejen SF (2) B Vejen SF
Lunderskov C Lunderskov Boldklub
Seest Boldklub C Seest Boldklub Logo Seest Boldklub

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Organisation
Lunderskov Boldklub
Place
Lunderskov Stadion
Address
Reinholdts Bakke
Postalcode
6640
City
Lunderskov
Sport
Soccer
Type
Unknown
Lunderskov MiniCup 2019 map

Tournament overview