McDonalds Paderup Cup 2019

 

Kristrup Boldklub arrangerer traditionen tro –
McDonalds Paderup Cup.
Programmet omfatter i 2019 aldersgrupperne fra U6 til U13 i både pige- og drengefodbold.
Vi niveau opdeler i drenge fra U8 5-mands.

Præmier
Er der selvfølgelig til alle deltagere – holdpokal til alle vindende hold fra U8 til U13

Spilletid – nu med mere spilletid til drenge og piger.
Stævnet afvikles lørdag den 17. august 2019 på banerne ved Tirsdalens skole.
Vi spiller 20 min. pr. kamp i 8-mands.
Vi spiller 15 min. pr. kamp i 5 mands.
Vi spiller 10 min. pr. kamp i 3 mands.
Vi tilstræber min. 4 kampe pr. hold. SAMT en afvikling uden al for lang ventetid!
Vi opfordrer alle til at udvise fairplay og tilmelde sig i de rigtige rækker.
Vi forbeholder os dog retten til at slå niveaudelte rækker sammen ved for få tilmeldte.
TILMELDING:
Kom og vær med til at skabe en sjov og spændende dag for børn og forældre.
Vi anbefaler hurtig tilmelding - dette efter først til mølle princippet. Tilmeldingen er først gældende når holdgebyret er indbetalt.
Betaling inden stævnet til kontonr. 9333-0006914810 med ID som tekst.
3 mands 300,-
5 mands 400,-
8 mands 500,-

STÆVNETELT:
Vi tilbyder stort udvalg i mad og drikke. Der tages ikke mod dankort, men der vil kunne betales med Mobilepay.

Hvis der er spørgsmål, så kontakt stævneleder:
Jacob Velling
40197497
Kb1908.bornecup@gmail.com

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U7 piger Mixed 6 300 3 0
U6 drenge(mix) Mixed 6 300 8 0
U13 A drenge Mixed 11 500 1 0
U13 B drenge Mixed 11 500 2 0
U8 A drenge Mixed 8 400 3 0
U8 B drenge Mixed 8 400 6 0
U9 B drenge Mixed 8 400 3 0
U10 A drenge Mixed 8 400 1 0
U10 B drenge Mixed 8 400 2 0
U11 A drenge Mixed 11 500 6 0
U12 A drenge Mixed 11 500 1 0
U9 C drenge Mixed 8 400 5 0
U8 C drenge Mixed 8 400 10 0
U10 C drenge Mixed 8 400 8 0
U11 C drenge Mixed 11 500 5 0
U12 C drenge Mixed 11 500 1 0
U13 C drenge Mixed 11 500 1 0
U6 piger Mixed 6 300 0 0
U9 A drenge Mixed 8 400 0 0
U11 B drenge Mixed 11 500 0 0
U13 piger Mixed 11 500 2 0
U12 piger Mixed 11 500 3 0
U11 piger Mixed 11 500 3 0
U10 piger Mixed 8 400 1 0
U9 piger Mixed 8 400 1 0
U8 piger Mixed 8 400 2 0
U7 drenge(mix) Mixed 6 300 19 0
U12 B drenge Mixed 11 500 2 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U7 piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted fremad IF (u7) C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Rougsø FF C Rougsø FF
OIF C Ommersyssel IF

U6 drenge(mix) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
U 6 IFA B IF Alliancen Logo IF Alliancen
OIF Ommersyssel IF
KB Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
SIF Assentoft C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft

U13 A drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
RK07 A Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub

U13 B drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
RK07 B Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub

U8 A drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted 1A A Helsted Fremad

U8 B drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØBG Buskelund 1 B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Rougsø FF B Rougsø FF
Kristrup 1 B Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub

U9 B drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IFA 1 B IF Alliancen Logo IF Alliancen
Lystrup 3 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup 2 B Lystrup IF Logo Lystrup IF

U10 A drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 B drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Romalt If B Romalt IF Logo Romalt IF
Hørning IF 1 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening

U11 A drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VRI C Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
U 11 Boys IF Alliancen A IF Alliancen Logo IF Alliancen
Kristrup Boldklub A Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
VRI A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub

U12 A drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FREJA A Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja

U9 C drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Oif 1 C IF Fjorden
IFA 2 IF Alliancen Logo IF Alliancen
KB 1 C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Oif 2 C IF Fjorden
Lystrup 1 C Lystrup IF Logo Lystrup IF

U8 C drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted 2C C Helsted Fremad
Helsted 1C C Helsted Fremad
Kristrup 3 C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Romalt IF C Romalt IF Logo Romalt IF
FC Griezmann C Måbjerg IF Logo Måbjerg IF
OIf u8 C Fjorden if
Spentrup IF U8 hold 1 Spentrup IF
Spentrup IF U8 Hold 2 C Spentrup IF
Kristrup 2 C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub

U10 C drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SIF Assentoft C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Romalt IF C1 C Romalt IF Logo Romalt IF
Romalt IF C2 C Romalt IF Logo Romalt IF
Hørning IF 2 C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
KB 1 C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Ommersyssel if C Ommersyssel if
KB 2 C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub

U11 C drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
PFU05 C PFU05
Langå IK C Langå
Kristrup Boldklub C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Hørning IF 1 C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening

U12 C drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kristrup Boldklub U12 C C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub

U13 C drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KFUM Fodbold Randers C Randers KFUM

U6 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 A drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 B drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted 3 C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
sif assentoft A SIF Assentoft Logo SIF Assentoft

U12 piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted 1 C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted 2 C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U11 piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
TRIF B Thorsager Rønde Idrætsforening Logo Thorsager Rønde Idrætsforening
FC Horsens B FC Horsens Logo FC Horsens
Helsted Fremad U11 piger Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U10 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted pigerne B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U9 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted fremad (u9p) B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U8 piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted fremad 1 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted fremad 2 C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U7 drenge(mix) 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HEI 2 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 3 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 1 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Tvebakkerne B IF Alliancen Logo IF Alliancen
Rougsø FF 2 B Rougsø FF
Rougsø FF B Rougsø FF
Spentrup IF U7 Hold 1 C Spentrup IF
KB 1 Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
KB 2 Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Hørning 1 C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning 2 C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening

U12 B drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kristrup Boldklub U12 B B Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Organisation
Kristrup Boldklub
Place
Tirsdalens Skole
Address
R. Hougårdsvej 50
Postalcode
8960
City
Randers SØ
Sport
Soccer
Type
Unknown
McDonalds Paderup Cup 2019 map

Tournament overview