TFC OPSTARTSSTÆVNE AUGUST 2019

TFC SOMMERSTÆVNE..... 10-11 AUGUST 2019

Taastrup FC holder et opstartsstævne. Kom og vær med og gør klar til sæsonen.

Vi spiller efter DBU regler. 
Der lægges stor vægt både på det sportslige, og det sociale.    

Alle hold er garanteret mindst 3 kampe.
Spilletid for 5-mands 2 x 10. minutter.

Spilletid for 8-mands 2 x 15. minutter 

Spilletid for 11-mands 2 x 20. minutter

Der er medaljer til alle 3 og 5 mands hold, pokaler til 1,2,3 til 8 mands hold og hold pokal til 11 mands hold.

Der vil være en mulighed for at købe forplejning i cafeen, samt lidt underholdning til de små.

Kom og vær med til at gøre det til en sjov dag.

OBS!!! RÆKKERNE ER TILPASSET HOLDENE EFTER SOMMERFERIEN. HUSK AT MELDE JER TIL DEN RIGTIGE ÅRGANG.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U8P - 5 MANDS Mixed 8 400 3 0
U9P - 5 MANDS Mixed 8 400 4 0
U10P - 5 MANDS Mixed 8 400 2 0
U11P - 8 MANDS Mixed 11 450 7 0
U13P - 8 MANDS Mixed 11 450 10 0
U13P - 8 MANDS Mixed 11 450 7 0
U15P - 11 MANDS Mixed 14 500 4 0
U16P - 11 MANDS Mixed 14 500 3 0
U7 - 3 MANDS Mixed 5 350 8 0
U8 - 5 MANDS Mixed 8 400 9 0
U8 - 5 MANDS Mixed 8 400 4 0
U9 - 5 MANDS Mixed 8 400 10 0
U10 - 5 MANDS Mixed 8 400 3 0
U10- 5 MANDS Mixed 8 400 10 0
U11 - 8 MANDS Mixed 11 450 1 0
U11 - 8 MANDS Mixed 11 450 1 0
U12 - 8 MANDS Mixed 11 450 1 0
U13 - 8 MANDS Mixed 11 450 1 0
U13 - 8 MANDS Mixed 11 450 5 0
U14 - 11 MANDS Mixed 14 500 1 0
U15 - 11 MANDS Mixed 14 500 0 0
U16 - 11 MANDS Mixed 14 500 1 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U8P - 5 MANDS 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AFK C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Taastrup FC - U8 piger C Taastrup FC Logo Taastrup FC

U9P - 5 MANDS 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
LSF C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Dragør C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Karlslundes Piger C
Taastrup FC - U9 piger C Taastrup FC Logo Taastrup FC

U10P - 5 MANDS 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ishøj if C ISHØJ IF
Taastrup FC B Taastrup FC Logo Taastrup FC

U11P - 8 MANDS 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Svogerslev Boldklub C Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Birkerød C Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold
Skjold Birkerød sort C Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold
Taastrup FC C Taastrup FC Logo Taastrup FC
AFK C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Vallensbæk C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39

U13P - 8 MANDS 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Feriepigerne C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Hareskov 2 C Hareskov IF Logo Hareskov IF
Fc bella 2 C FC Bella
FC Bella 1 C FC Bella
TAASTRUP FC C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Ishøj IF C ISHØJ IF
AIK 65 Strøby 2 C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
AIK 65 Strøby C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65

U13P - 8 MANDS 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fremad Valby. B Fremad Valby Logo Fremad Valby
Roskilde Pigefodbold B Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold
Hareskov 1 B Hareskov IF Logo Hareskov IF
TAASTRUP FC B Taastrup FC Logo Taastrup FC

U15P - 11 MANDS 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Jægersborg Boldklub B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Taastrup FC B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Lynge-Broby Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
HG cool B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U16P - 11 MANDS 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
U16 B Fremad Valby Logo Fremad Valby
Taastrup FC B Taastrup FC Logo Taastrup FC

U7 - 3 MANDS 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
TFC 2 Taastrup FC Logo Taastrup FC
TFC 2 Taastrup FC Logo Taastrup FC
Karlslunde B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
TFC Taastrup FC Logo Taastrup FC
BSF 1 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 2 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 3 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold

U8 - 5 MANDS 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dragør 2 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Avarta B Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
KB Q3 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Roskilde KFUM KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
KBQ1 - Blå B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Taastrup FC B Taastrup FC Logo Taastrup FC
BS 72 Blå B Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
BS 72 Gul B Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972

U8 - 5 MANDS 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dragør 3 C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
KB Q3 C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KBQ1- Hvid C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Taastrup FC hold 2 C Taastrup FC Logo Taastrup FC

U9 - 5 MANDS 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Taastrup FC (1) B Tastrup FC
Taastrup FC (2) B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Værløse 1 B Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Værløse 2 C Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
BK Rødovre B Boldklubben Rødovre
KIF 1 B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
KIF 2 B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF

U10 - 5 MANDS 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
TFC B Taastrup FC Logo Taastrup FC
b93 - jeo1 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
b93 - jeo2 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U10- 5 MANDS 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
2010 Spanien C Nørrebro United Logo Nørrebro United
TFC C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Vallensbæk 3 C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39

U11 - 8 MANDS 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Taastrup FC C Taastrup FC Logo Taastrup FC

U11 - 8 MANDS 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Taastrup FC B Taastrup FC Logo Taastrup FC

U12 - 8 MANDS 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 - 8 MANDS 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
TFC A Taastrup FC Logo Taastrup FC

U13 - 8 MANDS 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Primos B Avedøre IF
Brønshøj B Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
TFC B Taastrup FC Logo Taastrup FC

U14 - 11 MANDS 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
U14 drenge A Taastrup FC Logo Taastrup FC

U15 - 11 MANDS 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U16 - 11 MANDS 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
TFC U16 B Taastrup FC Logo Taastrup FC

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Organisation
Taastrup FC
Place
TAASTRUP FC/ NYBOLIG PARK
Address
SYDSKELLET 1
Postalcode
2630
City
Taastrup
Sport
Soccer
Type
Unknown
TFC OPSTARTSSTÆVNE AUGUST 2019 map

Tournament overview