B1973 Toyota Micro Cup 2019

B1973 Toyota

Micro Cup 2019

B1973 og Toyota inviterer til Micro Cup

Søndag den 8. september 2019

Vi gentager succesen fra de sidste år og indbyder igen i år til et hyggeligt stævne i Herlev på B1973’s anlæg. Der vil være boder med alt fra popcorn, slushice, frugt, juice, sodavand til pølser og pølsehorn. Der bliver opstillet hoppeborg til de yngste, så tag hele familien med og kom og vær med til et godt arrangement, i samarbejde med Toyota Danmark, som udlodder fine præmier såsom gavekort, der kan vindes på dagen på pladsen foran stævnekontoret.

3-mandshold (max 5 spillere):

U4 Drenge   spiller i 1 pulje  formiddag     -  max  5 hold

U5 Drenge   spiller i 2 puljer formiddag     -  max 10 hold

U6 Drenge   spiller i 3 puljer formiddag     -  max 15 hold

U7 Drenge   spiller i 6 puljeeftermiddag -  max 30 hold

U7 Piger spiller i 2 puljer formiddag - max 10 hold

5-mandshold (max 8 spillere):

U8 Drenge   spiller i 4 puljer formiddag      -  max 20 hold

U9 Drenge   spiller i 4 puljer formiddag      max 20 hold

U9 Piger      spiller i 2 puljer eftermiddag   -  max 10 hold

U10 Drenge  spiller i 6 puljer  eftermiddag -  max 30 hold

8-mandshold (max 11 spillere):

U11 Drenge BC spiller i 2 puljer formiddag   - max 10 hold

U11 Piger BC spiller i 2 puljer eftermiddag     - max 10 hold

Bemærk nye kkebetegnelser efter sommerferien.

U7, U8, U9, U10 niveauopdeles i A og B/C kker - U11 niveauopdeles i B/C rækker.

Alt efter antal tilmeldinger kan der komme ændringer i antallet af hold, puljer i kkerne og ændret spilletidspunkt.

Spilletid:

U4-5 spiller 1 x 6 min, U6 spiller 1 x 10 min

U7-8 spiller 1 x 12 min, U9-10 spiller 1 x 15 min

U11 spiller 1 x 20 min

Medaljer og pokaler:

Der vil være medaljer og startpakke med frugt til alle spillere. Pokal til de vindende hold i U7-U11 og pokal til alle hold i U4-U6.

Hold gebyr:

3 mands hold U4-5-6-7             (max 5 spillere) 300,- kr.

5 mands hold U8-9-10              (max 8 spillere) 450,- kr.

8 mands hold  U11                  (max 11 spillere) 550,- kr.

Turneringsform:

U4-5-6 spiller uden slutspil.

U7-8-9-10-11 spiller med slutspil for puljevinderne, altså ligeværdige kampe. Der SKAL indrapporteres resultater til dommerbordet.

Tilmelding:

Tilmelding skal ske via  https://staevner.dk/T15261/b1973-toyota-micro-cup-2019 senest d. 28. August 2019. Tilmeldingen er først gældende ved indbetaling af stævnegebyr til konto: 0146 6444719476

For yderligere informationer henvises til Rasmus Faber Weinreich: rfw@outlook.com

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U4 (årgang 2016) Mixed 3 300 Formiddag 3 0
U5 (årgang 2015) Mixed 3 300 Formiddag 2 0
U6 (årgang 2014) Mixed 3 300 Formiddag 4 0
U7 A (årgang 2013) Male A 3 300 Eftermiddag 15 0
U7 B/C (årgang 2013) Male B/C 3 300 Eftermiddag 12 0
U8 A (årgang 2012) Male A 5 450 Formiddag 3 0
U8 B/C (årgang 2012) Male B/C 5 450 Formiddag 12 0
U9 A (årgang 2011) Male A 5 450 Formiddag 5 0
U9 B/C (årgang 2011) Male B/C 5 450 Formiddag 11 0
U10 A (årgang 2010) Male A 5 450 Eftermiddag 3 0
U10 B/C (årgang 2010) Male B/C 5 450 Eftermiddag 10 0
U11 B/C (årgang 2009) Male B/C 8 550 Formiddag 9 0
U9 B/C (årgang 2011) Female B/C 5 450 Eftermiddag 5 0
U11 B/C (årgang 2009) Female B/C 8 550 Eftermiddag 2 0
U7 A/B/C (årgang 2013) Female A/B/C 3 300 Formiddag 0 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U4 (årgang 2016) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Formiddag

Teamname LVL Logo Club
B. 1973 Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev

U5 (årgang 2015) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Formiddag

Teamname LVL Logo Club
B.1973 1 Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B. 1973 2 Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev

U6 (årgang 2014) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Formiddag

Teamname LVL Logo Club
B1973 4 Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B1973 1 Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B1973 2 Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B1973 3 Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev

U7 A (årgang 2013) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
B 1973 1 A Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Gfa 2013 grå A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Gfa 2013 sort A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Rosenhøj grøn A Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
K1 A Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
B 1973 2 A Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
LSF 3 A Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
KB - Hovedstadens Drenge A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB - Frederiksbergs Flotte Fyre A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Rosenhøj rød A Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK

U7 B/C (årgang 2013) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
B 1973 1 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
KBs Kanoner B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Kif2 C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
B 1973 3 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B 1973 2 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B 1973 4 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
LSF 1 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 2 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
KB - KBHs Fightere B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U8 A (årgang 2012) 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Formiddag

Teamname LVL Logo Club
Herlev if a A
B. 1973 Herlev A Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Farum A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub

U8 B/C (årgang 2012) 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Formiddag

Teamname LVL Logo Club
Herlev if b B
Herlev if c C
Tune B Tune
B. 1973 Herlev 3 C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
G77 Drengene Idrætsforeningen Gundsømagle 1977 Logo Idrætsforeningen Gundsømagle 1977
B. 1973 Herlev 1 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B. 1973 Herlev 2 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B. 1973 Herlev 3 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B. 1973 Herlev 1 C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B. 1973 Herlev 2 C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Farum B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub

U9 A (årgang 2011) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Formiddag

Teamname LVL Logo Club
BSF 1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Kastrup 1 A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Herlev 1 A Herlev IF Logo Herlev IF
B73 - 1 A Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev

U9 B/C (årgang 2011) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Formiddag

Teamname LVL Logo Club
Bsf 2 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Kastrup 2 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kastrup 3 C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
BSF 3 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Herlev 2 B Herlev IF Logo Herlev IF
B73 - 2 C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
BK Rødovre B Boldklubben Rødovre Logo Boldklubben Rødovre
Herlev Fodbold 2011-3 C Herlev IF Logo Herlev IF
B73 - 3 C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev

U10 A (årgang 2010) 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Herlev IF 1 A Herlev IF Logo Herlev IF
HIK Hvid A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
B73 målmand A Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev

U10 B/C (årgang 2010) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
G77 Drengene Idrætsforeningen Gundsømagle 1977 Logo Idrætsforeningen Gundsømagle 1977
BK Skjold Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Herlev IF 2 B Herlev IF Logo Herlev IF
Orient C Orient GIF Logo Orient GIF
BK Skjold Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Herlev if 3 C Herlev IF Logo Herlev IF
B73 midtbane C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
BK Skjold 1 Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
B73 Angreb B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B73 forsvar C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev

U11 B/C (årgang 2009) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Formiddag

Teamname LVL Logo Club
BSV af 2016 C Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Herstedøster IC Herstedøster IC Logo Herstedøster IC
B73-4 C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Gentofte fodbold akademi B Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
B73-1 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B73-2 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B73-3 C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Glostrup FK C Glostrup FK Logo Glostrup FK

U9 B/C (årgang 2011) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
B73 C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Greves hurtige piger B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U11 B/C (årgang 2009) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
B73 Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Vallensbæk C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39

U7 A/B/C (årgang 2013) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Formiddag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
September 8
Last signup
Wednesday, August 28, 2019

Organisation
Boldklubben 1973 Herlev
Place
B1973's baner
Address
Elverhøjen 64
Postalcode
2730
City
Herlev
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
rfw@outlook.com
B1973 Toyota Micro Cup 2019 map

Tournament overview