Orient Cup Indendørs 2019

D. 23-24 November Byder Orient Fodbold igen på Indendørs stævne i Rødovre

- SCORINGSPRÆMIER I ALLE KAMPE

- SÆRLIGE SCORINGSPRÆMIER I KVART - SEMI - BRONZE - PLACERINGSKAMPE KAMPENE (U7-U12)

- FINALENS SPILLER KÅRES OG MODTAGER EN FLOT GAVE (U7-U12)

- STOR POKAL TIL VINDEREN I HVER RÆKKE (U7-U12)

- PERSONLIGE SMÅ POKALER TIL NR 1 OG 2 I HVER RÆKKE i U7-U12

- MEDALJER TIL NR 3 i U7-U12

- U5 - U6 og U7 piger spiller halvbane og her er der små personlige pokaler til alle Spillere.

Klubbens Hjemmeside : http://orientexpressen.dk/

Følge Orient Cup på Facebook : https://www.facebook.com/orientcup/

Spilletid er 7 min pr. Kamp og Orient Fodbold stiller dommere til rådighed

Der spilles efter Dbu regler for indendørs Fodbold på Håndboldmål U7-U12

Der spilles efter Dbu Regler for indendørs Fodbold Halvbane U5-U6-U7piger

Der spille i følgende rækker :

Halvbane Småmål 4v4:

U5 Årg 2015

U6 Årg 2014

U7 Piger Årg 2013/14

Helbane -Håndboldmål m.målmand 5v5 :

U7 Årg 2013 AB+C

U8 Årg 2012 AB+C

U9 Årg 2011 AB+C

U8 Piger Årg 2012

U9 Piger Årg 2011

Helbane Håndboldmål u.Målmand 4v4 :

U10 2010 AB+C

U11 2009 AB+C

U12 2008 AB+C

U10 Piger Årg 2010

Følgende Setup :

16 holds række :

4 holdspuljer hvor nr 1-2 går videre til slutspil.

8 holdsrækker :

4 holdspuljer + placeringskampe

nr1 vs nr1 (Finale)

Nr2 vs nr2 (Bronze kampe)

Nr3 vs nr3 (placeringskampe)

nr4 vs nr4 (Placeringskamp)

Tilmeldingen er først til mølle og først gældende når betaling er modtaget.

400 kr pr.Hold.

Tilmelding og betaling HUSK HOLD ID :

Bankkonto :

Nordea Bank
Reg: 2132
Konto: 6898396809

Mobilepay 906247 "Husk Hold ID"

HUSK HOLD ID !!!

Spørgsmål sendes til Stævneansvarlig Micki Strømlund

Mail : Mickistroemlund@gmail.com
Mob : 27123407

MVH ORIENT FODBOLD

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Årg 2014 Mixed 6 400 Søndag 8 0
U7 Piger Årg 13/14 Mixed 6 400 Søndag 1 0
U7 Årg 2013 A/B Mixed 8 400 Søndag 19 0
U7 Årg 2013 C Mixed 8 400 Lørdag 7 0
U8 Årg 2012 C Mixed 8 400 Søndag 10 0
U8 Årg 2012 AB Mixed 8 400 Lørdag 10 0
U9 Årg 2011 C Mixed 8 400 Lørdag 18 1
U9 Årg 2011 AB Mixed 8 400 Søndag 16 0
U8 Piger Årg 2012 Mixed 8 400 Lørdag 2 0
U10 Årg 2010 C Mixed 7 400 Lørdag 14 0
U9 Piger Årg 2011 Mixed 8 400 Lørdag 1 0
U12 Årg 2008 AB Mixed 7 400 Lørdag Eftermiddag 7 0
U12 Årg 2008 C Mixed 7 400 Søndag Eftermiddag 5 0
U10 Årg 2010 AB Mixed 7 400 Søndag 7 0
U11AB Årgang 2009 Mixed 7 400 Søndag 5 0
U11 Årg 2009 C Mixed 7 400 Søndag 0 0
U10 Piger Årg 2010 Mixed 7 400 Lørdag 2 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U6 Årg 2014 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Kastrup 2 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Dragør C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Kastrup 1 A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Rebæk i.f Rebæk If Logo Rebæk If
Orient U6 Orient Fodbold
Avarta

aflyst 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U7 Piger Årg 13/14 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
IF Bytoften If Bytoften

U7 Årg 2013 A/B 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
KB 5 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB 2013Q1
Måløv BK U7 Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
LSF Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Orient U7 1 Orient GIF Logo Orient GIF
KB Frederiksbergs Flotte Fyre B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Gentofte Fodbold Akademi Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Stenløse piraterne
Orient U7 2 Orient GIF Logo Orient GIF
Stenløse Vikingerne
B93-1
Karlslunde B
Farum bk Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
KB Hovedstadens drenge Kjøbenhavns Boldklub
Rosenhøj bk Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Hg 1 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U7 Årg 2013 C 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Lsf 2 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Karlslunde D
Espergærde IF
Rebæk i.f Rebæk If Logo Rebæk If
Karlslunde C
B93-2

U8 Årg 2012 C 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
LSF 2
Copenhagen International School U8 Copenhagen International School
Taastrup FC Taastrup FC Logo Taastrup FC
Tune gul Tune IF Logo Tune IF
BS72 Blå Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
Roskilde KFUM:hvid
Orient 2 Orient GIF Logo Orient GIF
Lyngby boldklub d Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby boldklub c Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
BK Skjold:2

U8 Årg 2012 AB 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Roskilde KFUM:blå
Taastrup FC Taastrup FC Logo Taastrup FC
Tune gul Tune IF Logo Tune IF
Orient 1
Real Madrid A Real Madrid Club de Futbol Logo Real Madrid Club de Futbol
BK Skjold:1
LSF 1
Bagsværd Boldklub Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
BS72 Gul Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
Slagelse B&I Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF

U9 Årg 2011 C 13 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Greve Fodbold 2
Stenløse bk 1 Stenløse BK Logo Stenløse BK
Lundtofte 2 Lundtofte Boldklub
Stenløse bk 3 Stenløse BK Logo Stenløse BK
Stenløse bk 2 Stenløse BK Logo Stenløse BK
Greve Fodbold 3
Farum BK 5 Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Orient 3
Nørrebro united Nørrebro United Logo Nørrebro United
Orient 4
Lundtofte 3 Lundtofte Boldklub
Lundtofte 1 Lundtofte Boldklub
Orient 2

U9 Årg 2011 AB 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Solrød Grøn Solrød FC Logo Solrød FC
Stenløse bk Stenløse BK Logo Stenløse BK
Farum BK 1 Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Greve Fodbold
Nørrebro united 2 Nørrebro United Logo Nørrebro United
HTI B Høje Taastrup Idrætsforening Logo Høje Taastrup Idrætsforening
Orient 1
Farum BK 4 Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Solrød Blå Solrød FC Logo Solrød FC
Farum BK 2 Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Farum BK 3 Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Solrød Hvid Solrød FC Logo Solrød FC
B93 - tdp Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Boldklubben rødovre Boldklubben Rødovre Logo Boldklubben Rødovre

U8 Piger Årg 2012 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
IF Bytoften If Bytoften
Høje Gladsaxe IF

U10 Årg 2010 C 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Copenhagen International School U10 Copenhagen International School
Ledøje smørum 2 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Ledøje smørum 3 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Jægersborg boldklub:hvid Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Vallensbæk 3 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Orient
Boldklubben Fremad Amager:3
Fc holte hvid FC Holte Logo FC Holte
Vallensbæk 4 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39

U9 Piger Årg 2011 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U12 Årg 2008 AB 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Boeslunde BK:B
Amager Ta:Hvid
B1908 1 B1908
Orient 1 B Orient GIF Logo Orient GIF
Amager Ta:Blå
Striberne A KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde

U12 Årg 2008 C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Boeslunde BK:D
Orient 2 Orient GIF Logo Orient GIF
Orient 3 Orient GIF Logo Orient GIF
B1908 2 B1908
B1908 3 B1908

U10 Årg 2010 AB 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Ledøje Smørum 1 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Boldklubben Fremad Amager:1
Dragør A/B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Fc holte hvid FC Holte Logo FC Holte
Boldklubben Fremad Amager:2
Jægersborg boldklub:blå Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Orient

U11AB Årgang 2009 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Hik1 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Næstved If
Hik2 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Orient

U11 Årg 2009 C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U10 Piger Årg 2010 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Nørrebro United 2 Nørrebro United Logo Nørrebro United
Nørrebro United 1 Nørrebro United Logo Nørrebro United

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
23. - November 24
Last signup
Thursday, November 21, 2019

Organisation
Orient GIF
Place
Rødovre Hallen
Address
Rødovre Parkvej 425
Postalcode
2610
City
Rødovre
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
mickisvensson@gmail.com
Orient Cup  Indendørs 2019 map

Tournament overview