Afsluttende efterårsstævne U6-U10 hos ØBG

STÆVNET ER FULDT BOOKET

DEN OPLAGTE AFSLUTNING PÅ EFTERÅRSSÆSONEN

For 9. år i træk afvikler ØBG Silkeborg og DGI Midtjylland det afsluttende stævne for efterårssæsonen. I år spilles der i 3 mands i U6 mix på oppustelige baner og 5 mands i U7-U10 piger og drenge.

Omkring 100 hold deltager hvert år og der venter en sjov stævneoplevelse samt en god afslutning på sæsonen.

3-mands rækker:
U6 mix - årgang 14 og yngre

5-mands rækker:
U7 drenge - årgang 13, 0.klasse
U8 drenge - årgang 12, 1.klasse
U9 drenge - årgang 11, 2.klasse
U10 drenge - årgang 10, 3.klasse

U7 piger - årgang 13, 0.klasse
U8 piger - årgang 12, 1. klasse
U9 piger - årgang 11, 2.klasse
U10 piger - årgang 10, 3.klasse

Niveauinddeling A,B og C-niveau:
Holdene i U7 - U10 tilmeldes de enkelte rækker i henholdsvis A,B eller C-niveau. U6 mix i øvet eller uøvet
Det er afgørende for, at vi kan lave de bedste og mest jævnbyrdige puljer.
Vi forbeholder os retten til at lave A/B eller B/C puljer ved få tilmeldinger i de forskellige rækker.

Medaljer og pokaler: 
U6-U8: medaljer til alle spillere uanset placering. Max. 8 medaljer pr. hold.

U9-U10: pokaler til 1. og 2. plads i hver årgang og niveau. Der kan forekomme finalekampe afhængigt af antal hold i årgangene.

Kampe/dommer:
Der er minimum 4 kampe til alle hold.
ØBG Silkeborg stiller med dommere/vejledere til alle kampe

Pris og tilmelding:

Deltagerpris 350 kr. for 3 mands hold og 450 kr. for 5 mands hold
Frist for tilmelding onsdag d. 18. september eller så længe der er pladser (max. 110 hold)

Stævneprogram forventes at kunne udsendes senest mandag d. 23. september.

Tilmelding og betaling af deltagergebyr i DGI's system via dette link - https://www.dgi.dk/fodbold/arrangementer/201906404017

Tidspunkt:
Lørdag 28. september 2019
I tidsrummet ca. kl. 9-17

Sted:
ØBG Silkeborg
Buskelundtoften 5, 8600 Silkeborg

For yderligere info vedr. stævnet kontakt

DGI Midtjylland Fodbold

André Velling
andre.velling@dgi.dk
Tlf.79404346

Vi opfordrer forældrene til at møde op og overvære stævnet, hvor der vil være mulighed for at købe mad og drikke i ØBG’s cafeteria ”Vulkanen”.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 Piger A Mixed 5 450 1 0
U8 Drenge A Mixed 5 450 8 0
U8 Drenge B Mixed 5 450 19 0
U10 Drenge B Mixed 5 450 7 0
U8 Piger A Mixed 5 450 0 0
U8 Piger B Mixed 5 450 7 0
U9 Piger C Mixed 5 450 3 0
U7 Drenge A Mixed 5 450 6 0
U7 Drenge B Mixed 5 450 5 0
U7 Piger B Mixed 5 450 0 0
U8 Drenge C Mixed 5 450 11 0
U9 Drenge A Mixed 5 450 6 0
U9 Drenge B Mixed 5 450 11 0
U9 Drenge C Mixed 5 450 13 0
U10 Drenge A Mixed 5 450 6 0
U10 Drenge C Mixed 5 450 5 0
U8 Piger C Mixed 5 450 0 0
U9 Piger A Mixed 5 450 2 0
U9 Piger B Mixed 5 450 3 0
U10 Piger A Mixed 5 450 3 0
U10 Piger B Mixed 5 450 9 0
U10 Piger C Mixed 5 450 1 0
U6 mix (oppustelig) Mixed 3 350 17 0
U7 Drenge C Mixed 5 450 13 0
U7 Piger C Mixed 5 450 0 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U7 Piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 Drenge A 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hobro IK 1 A
SIFolinos
Skive IK Skive IK Logo Skive IK
HEI1 Hjortshøj Egå
Ikast FC 1
ØBG Buskelund 1 ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Fredericia KFUM Fredericia Kfum

U8 Drenge B 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HA85
Ikast FC 4 B
HEI1 Hjortshøj Egå
Hornbæk sf Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Hornbæk sf B Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Sejs-Svejbæk IF 2 B
HSK 2 Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Mariehøj if i Mariehøj IF Logo Mariehøj IF
Ikast FC 2
Silkeborg kfum Silkeborg-Voel KFUM Logo Silkeborg-Voel KFUM
Skive IK Skive IK Logo Skive IK
ØBG Balle 1 B
TRIF Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
HSK 1 Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Hobro IK 2 B
Sejs-Svejbæk IF 1 B
vorup fb Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Fredericia KFUM Fredericia Kfum

U10 Drenge B 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HA85 2 B
Hog 2 Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Bmi Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
Virklund b. B Virklund Boldklub Logo Virklund Boldklub
Øbg silkeborg 2 B
Bjerringbro IF B
Sejs-Svejbæk IF 1 B

U8 Piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 Piger B 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vorup FB
ØBG Silkeborg 1 B
Silkeborg kfum B Silkeborg Kfum
ØBG Silkeborg 2 B
Funder GF B
Helsted Fremad IF 1 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF 2 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U9 Piger C 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lund IF Lund IF Logo Lund IF
IF Lyseng 2 IF Lyseng Logo IF Lyseng

U7 Drenge A 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VRI A
Skødstrup IF 2 A
FC Griezmann Måbjerg IF Logo Måbjerg IF
HEI 2 A
HEI 1 A
Skødstrup IF 1 A

U7 Drenge B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VRI B
Sejs-Svejbæk IF 2 B
Skive IK - Aakjær B
Sejs-Svejbæk IF 1 B
Them GF 1 B

U7 Piger B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 Drenge C 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØBG Buskelund 2 ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Thorning IF C
Skive IK Skive IK Logo Skive IK
Them GF Them Gymnastikforening af 1896 Logo Them Gymnastikforening af 1896
ØBG Balle 2 C
Lund IF Lund IF Logo Lund IF
Ikast FC 3
ØBG Buskelund 3 Øbg Silkeborg
Mariehøj if ii Mariehøj IF Logo Mariehøj IF
TRIF Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening

U9 Drenge A 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ikast FC 1 A
Sejs-svejbæk if 1 A Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
ØBG 1
Brabrand IF Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
HEI 1 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Bredballe

U9 Drenge B 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HEI 2 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Ikast FC 2 B
Team KLG Boys B
ØBG 2
Sejs-svejbæk if 2 B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Hammel GF I Hammel
TRIF 1 Trif
ØBG 3
HA85 1 B
HA85 2 B
GFG Voel 1 B

U9 Drenge C 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ikast FC 3 C
IF Centrum C
Brabrand IF Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Hammel GF II Hammel
Trif 2 Trif
HEI 3 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Gl. Rye IF C
HA85 3 C
PFU05 C
GFG Voel 2 C

U10 Drenge A 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HA85 1 A
Lund if 1 A
Hog 1 Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
ØBG Silkeborg 1 A

U10 Drenge C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Silkeborg KFUM Silkeborg-Voel KFUM Logo Silkeborg-Voel KFUM
Stjær Boldklub C
Sejs-Svejbæk IF 2 C
Lund IF 2
ØBG Silkeborg 3 C

U8 Piger C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 Piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 Piger B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HA85 1 B
ØBG Silkeborg B
HA85 2 B

U10 Piger A 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vildbjerg SF. Vildbjerg Sf
Vri A
Team Viborg 1 A

U10 Piger B 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØBG Silkeborg 1 B
Sejs u 10 piger 1 Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Helsted 2 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Team Viborg 2 B
Sejs u 10 piger 2 Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
ØBG Silkeborg 2 B
Helsted Fremad Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
If lyseng (u9 piger) IF Lyseng Logo IF Lyseng
Bredballe B

U10 Piger C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Team Viborg 3 C

U6 mix (oppustelig) 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sejs-Svejbæk IF 2
Ikast FC 2
Ikast FC 3
Ikast FC 4
ØBG Buskelund
SIFolinos
Sejs-Svejbæk IF 3
GFG Voel
Lund IF 2
Lund IF 1
Sejs-Svejbæk IF 4
Ha85 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Team HEG/EIF
Øbg buskelund ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Ikast FC 5
Sejs-Svejbæk IF 1
Ikast FC 1

U7 Drenge C 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sejs-Svejbæk IF 3 C
Them GF 2 C
ØBG Buskelund C
Sorring-Toustrup IF C
Kristrup boldklub Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
ØBG Balle 2 C
Ha85 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Lystrup if 1 Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup if 2 Lystrup IF Logo Lystrup IF
Aarhus Fremad Aarhus IC Fremad Logo Aarhus IC Fremad
ØBG Balle 1 C
Funder GF C

U7 Piger C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
September 28
Last signup
Thursday, September 19, 2019

Organisation
ØBG Silkeborg
Place
ØBG's baner
Address
Buskelundtoften 5
Postalcode
8600
City
Silkeborg
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
andre.velling@dgi.dk
Afsluttende efterårsstævne U6-U10 hos ØBG map

Tournament overview