Esbjerg fB Scandic Olympic Cup 2020

Esbjerg fB Scandic Olympic Cup 2020

Scandic Olympic CUp 2020

Esbjerg fB afholder for anden gang dette stævne i påsken 2020, og henvender sig til klubber og hold der til dagligt spiller i liga 2, liga 3 og M rækkerne, i 2019 deltog der 40 hold i alt og vi garanterer en fantastisk oplevelse på alle aspekter, som forplejning, indkvartering, baner og logistik

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U11 Male A/B 8 5 0
U12 Male A/B 8 16 0
U13 Male A/B 11 8 0
U14 Male A/B 11 7 0
U15 Male A/B 11 14 0
U16 Male A/B 11 11 0
U17 Male A/B 11 4 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U11 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Nødebo IF Nødebo IF Logo Nødebo IF
Esbjerg fB (2010) Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Esbjerg fB Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Sønderris SK Sønderris Sports klub Logo Sønderris Sports klub
Lerkils IF (S) Lerkils If (s)

U12 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lunderskov B. Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Esbjerg fB (A) Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Hjerting IF Hjerting IF Logo Hjerting IF
Mygg FK (N)
Esbjerg fB (B) Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Brøndby IF Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby IF (2) Brøndby IF Logo Brøndby IF
LB 07 Malmø 2 (S) Lb 07 Malmø 2 (s)
Hjerting IF (2) Hjerting IF Logo Hjerting IF
Vejle Boldklub Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Varde IF Varde IF Logo Varde IF
Vasastans BK (S)
BK Vestegnen
Nødebo IF Nødebo IF Logo Nødebo IF
LB07 (Malmø) IF Limhamn Bunkeflo Logo IF Limhamn Bunkeflo

U13 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hjørring IF Hjørring Idrætsforening Logo Hjørring Idrætsforening
Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
OB Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
VfL Lübeck VfB Lübeck v. 1919 e. V. Logo VfB Lübeck v. 1919 e. V.
Hviding IF Hviding IF Logo Hviding IF
VRI Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Esbjerg fb Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Brønderslev IF Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening

U14 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brønderslev IF Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Örby IF (S)
Hørning IF Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
HEI Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Aabyhøj IF Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Esbjerg fB Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Örby IF (S) (2)

U15 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Aabyhøj IF Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Haslev FC Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Odense Boldklub Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Frederikshavn FI Frederikshavn FI Logo Frederikshavn FI
KB (2) Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Bjärreds IF (S) Bjärreds IF Logo Bjärreds IF
Esbjerg fB Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
KB (1) Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Brønderslev IF Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Boldklubben Frem Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
B1903 B1903 Logo B1903
Hjørring Hjørring Idrætsforening Logo Hjørring Idrætsforening
Raklev GI Raklev GI Logo Raklev GI

U16 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SSV Højfyn SSV Højfyn Logo SSV Højfyn
Ringe Boldklub Ringe Boldklub Logo Ringe Boldklub
Esbjerg fB Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Hillerød Fodbold
Brøndby IF Brøndby IF Logo Brøndby IF
Bækkelagets SK (N) Bækkelagets SK Logo Bækkelagets SK
Ready IF (N) READY Logo READY
B93 U16 A Boldklubben Af 1893
Spangsbjerg IF Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Dronningborg Boldklub Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub

U17 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Esbjerg fB Esbjerg Fb
Ready IF (N) READY Logo READY
Lundtofte Boldklub Lundtofte Boldklub Logo Lundtofte Boldklub
Vellinge FF (S)

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
8. - April 11
Last signup
Friday, March 20, 2020

Organisation
Esbjerg Fb
Place
Veldtofte Idrætspark
Address
Sportsvej
Postalcode
6700
City
Esbjerg
Sport
Soccer
Type
Outdoor tournament

Organisermail
torben@efbelitecup.dk
Esbjerg fB Scandic Olympic Cup 2020 map

Tournament overview