Esbjerg fB Scandic Olympic Cup 2020

Esbjerg fB Scandic Olympic Cup 2020

Scandic Olympic CUp 2020

Esbjerg fB afholder for anden gang dette stævne i påsken 2020, og henvender sig til klubber og hold der til dagligt spiller i liga 2, liga 3 og M rækkerne, i 2019 deltog der 40 hold i alt og vi garanterer en fantastisk oplevelse på alle aspekter, som forplejning, indkvartering, baner og logistik

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U11 Male A/B 8 2 0
U12 Male A/B 8 7 0
U13 Male A/B 11 8 0
U14 Male A/B 11 3 0
U15 Male A/B 11 9 0
U16 Male A/B 11 10 0
U17 Male A/B 11 3 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U11 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Esbjerg fB Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Lerkils IF (S) Lerkils If (s)

U12 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lunderskov B. Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Esbjerg fB (A) Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Hjerting IF Hjerting IF Logo Hjerting IF
Esbjerg fB (B) Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
LB 07 Malmø 2 (S) Lb 07 Malmø 2 (s)
BK Vestegnen
LB07 (Malmø) IF Limhamn Bunkeflo Logo IF Limhamn Bunkeflo

U13 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hjørring IF Hjørring Idrætsforening Logo Hjørring Idrætsforening
Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
OB Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
VfL Lübeck VfB Lübeck v. 1919 e. V. Logo VfB Lübeck v. 1919 e. V.
Hviding IF Hviding IF Logo Hviding IF
VRI Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Esbjerg fb Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Brønderslev IF Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening

U14 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brønderslev IF Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Hørning IF Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Esbjerg fB Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb

U15 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Haslev FC Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Frederikshavn FI Frederikshavn FI Logo Frederikshavn FI
Bjärreds IF (S) Bjärreds IF Logo Bjärreds IF
Esbjerg fB Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
FA 2000 FA 2000 Logo FA 2000
Brønderslev IF Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Boldklubben Frem Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
B1903 B1903 Logo B1903
Hjørring Hjørring Idrætsforening Logo Hjørring Idrætsforening

U16 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SSV Højfyn SSV Højfyn Logo SSV Højfyn
Ringe Boldklub Ringe Boldklub Logo Ringe Boldklub
Esbjerg fB Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Hillerød Fodbold
Brøndby IF Brøndby IF Logo Brøndby IF
Bækkelagets SK (N) Bækkelagets SK Logo Bækkelagets SK
Ready IF (N) READY Logo READY
Spangsbjerg IF Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Dronningborg Boldklub Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub

U17 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Esbjerg fB Esbjerg Fb
Ready IF (N) READY Logo READY
Vellinge FF (S)

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
8. - April 11 2020
Last signup
Friday, March 20, 2020

Organisation
Esbjerg Fb
Place
Veldtofte Idrætspark
Address
Sportsvej
Postalcode
6700
City
Esbjerg
Sport
Soccer
Type
Outdoor tournament

Organisermail
torben@efbelitecup.dk
Esbjerg fB Scandic Olympic Cup 2020 map

Tournament overview