Holmegaard Cup 2019

Holmegaard Boldklub inviterer for 5 år i træk, til medalje og pokal stævne den 27. 28. og 29. december 2019. Der spilles efter DBU´s regler, og i følgende årgange: Mixhold U6 og U7, 3 mands. Drenge U8 – U9, 5 mands. U10 – U14, U13 & U15 piger.4 mands 4 mands. Der kan forekomme kampe som spilles efter kl.18. Der er pokaler til 1, 2, og 3 pladsen og medaljer til alle. Spillested: Holmegaard hallen, Glasværksvej 1, 4684 Holmegaard Holdgebyr: (U6 – U7 kr. 350,-) (U8 – U14 kr. 450,-) Indbetales på konto: reg.nr. 5479 konto 0666758 eller mobilpay 64147 husk ID nr. ved inbetaling. Tilmeldingsfrist: 10. december 2019. Hvis der ikke er tilmeldinger nok på det enkelte niveau, vil disse blive lagt sammen.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mixed 5 350 Søndag 11 0
U7 Mixed 5 350 Søndag 15 0
U8A Mixed A 7 450 fredag 1 0
U8B Mixed B 7 450 fredag 14 0
U8C Mixed C 7 450 fredag 4 0
U9A Mixed A 7 450 fredag 6 0
U9B Mixed B 7 450 fredag 12 1
U9C Mixed C 7 450 fredag 9 0
U10A Mixed A 6 450 fredag 6 0
U10B Mixed B 6 450 fredag 5 0
U10C Mixed C 6 450 fredag 7 0
U11A Mixed A 6 450 Lørdag 0 0
U11B Mixed B 6 450 Lørdag 1 0
U11C Mixed C 6 450 Lørdag 4 0
U12AB Mixed AB 6 450 Lørdag 5 0
U12BC Mixed BC 6 450 Lørdag 16 0
U13AB Mixed AB 6 450 Lørdag 1 0
U13BC Mixed BC 6 450 Lørdag 1 0
U14AB Mixed AB 6 450 Lørdag aften 5 0
U14BC Mixed BC 6 450 Lørdag aften 8 0
U13 Piger Female ABC 6 450 Søndag 4 0
U15 Piger Female ABC 6 450 Søndag 4 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U6 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
NFC Blå
NFC Mørkeblå Nfc
Benløse IF B Benløse IF Logo Benløse IF
Næstved if 2 B Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved if 1 B Næstved IF Logo Næstved IF
HG B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Faxe Boldklub C Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub

U7 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
HGB 2 Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
HGB 3 Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
HGB 4 Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
B73 U7 2. B
RIF 1 2013 Ringsted IF Logo Ringsted IF
Hg 4 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
NIF 2 Næstved IF Logo Næstved IF
NIF 3 A Næstved IF Logo Næstved IF
NIF 4 Næstved IF Logo Næstved IF
HG 1 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HGB 1 Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
NIF 1 Næstved IF Logo Næstved IF
Faxe Boldklub Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
HG 3 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 2 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U8A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: fredag

Teamname LVL Logo Club
HIK Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub

U8B 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: fredag

Teamname LVL Logo Club
FK Sydsjælland 05 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
BS72 Blå B Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
HGB B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Vallensbæk IF B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Næstved IF B Næstved IF Logo Næstved IF
B73 U7 B
HIK B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Avarta B
Slagelse B&I B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
NFC Blå B
NFC Mørkeblå B

U8C 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: fredag

Teamname LVL Logo Club
Lynge Broby C Lynge Broby
Vallensbæk IF Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39

U9A 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: fredag

Teamname LVL Logo Club
Næstved I.F. Hvid Næstved IF Logo Næstved IF
Greve Fodbold 1 A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
HG BLÅ A Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Solrød Grøn A Solrød FC Logo Solrød FC

U9B 7 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: fredag

Teamname LVL Logo Club
HG HVID Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Herfølge Boldklub B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
HG SORT Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Holmegaard B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Greve Fodbold 5 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
PSG 2012
Næstved I.F. Grøn Næstved IF Logo Næstved IF

U9C 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: fredag

Teamname LVL Logo Club
Faxe C Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
Greve Fodbold 2 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Fodbold 3 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
HG GRØN Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Næstved I.F. Gul Næstved IF Logo Næstved IF
HGB C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Solrød Orange C Solrød Fc
Solrød rød C Solrød FC Logo Solrød FC

U10A 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: fredag

Teamname LVL Logo Club
Holmegaard Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
TeamTelt A
FK Sydsjælland A

U10B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: fredag

Teamname LVL Logo Club
Ringsted IF 1 Ringsted IF Logo Ringsted IF
Lynge Broby B Lynge Broby
Vordingborg IF B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Hg B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Ishøj IF B ISHØJ IF Logo ISHØJ IF

U10C 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: fredag

Teamname LVL Logo Club
Ishøj IF C ISHØJ IF Logo ISHØJ IF
Hg C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Holmegaard Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Lynge Broby 2 C Lynge Broby
Vemmelev C Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening Logo Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
Næstved I.F. C Næstved IF Logo Næstved IF
Ringsted IF 2 Ringsted IF Logo Ringsted IF

U11A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U11B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Faxe BK A Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub

U11C 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Møns drenge Møns FK Logo Møns FK
Toksværd Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
KIK C Karise Idræts Klub Logo Karise Idræts Klub

U12AB 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
boeslunde bk B Boeslunde Bk
Faxe BK B Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
Næstved Hvid Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved Grøn Næstved IF Logo Næstved IF
FK05 2 FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05

U12BC 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
FK Sydsjælland 05 C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Værløse C Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Møns drenge Møns FK Logo Møns FK
Karise Idræts Klub C Karise Idræts Klub Logo Karise Idræts Klub
HG sort B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG hvid B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG rød C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Toksværd Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
boeslunde 2 C
HGB Gul C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
HGB Blå C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Dalby C Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening
Dalby C Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening
HG grøn C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG blå C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U13AB 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Everyday Super Service B

U13BC 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Faxe BK Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub

U14AB 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag aften

Teamname LVL Logo Club
Bager Bosse A Bager Bosse
Fars fede grise A
Holmegaard rød A Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Footboys A

U14BC 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag aften

Teamname LVL Logo Club
Hgb rød C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Os fra Næstved B
Svend Gønge B
Holmegaard blå B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
De gamle drenge C

U13 Piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
HGB rød Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
HGB blå Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Brøndby Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
HG pigerne B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U15 Piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
AB Tårnby Rød Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby Grøn Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
HGB Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
27. - December 29
Last signup
Saturday, December 14, 2019

Organisation
Holmegaard Glasværks Boldklub
Place
Holmegaard Hallen
Address
Glasværksvej 1
Postalcode
4684
City
Holmegaard
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
staevner@Holmegaardfodbold.dk
Holmegaard Cup 2019 map

Tournament overview