Jutlander Bank Cup 2019

Jutlander Bank Cup 2019

Så er det 21. gang, at IK Rosendal Fodbold har fornøjelsen af at indbyde børne, ungdoms-, senior- og old boys/girls-spillere til indendørsstævne i Rosendal Idrætsforum.

Der spilles i to haller.

Afviklingsform: Holdene inddeles i Premier League (A +B) og Superliga (B+C).

I enkelte årgange er der ligeledes en Bundesliga for B-hold.I disse årgange sigtes der i PL efter A-hold og i SL efter C-hold.

Vi har A-, B- og C-slutspil i alle årgange fra U8 til og med U14 med mere end 8 tilmeldte hold. U8 piger udbydes både som 3-mands uden slutspil og som 5-mands med slutspil som hos drengene.

Der er ikke A, B, C-slutspil i U15-U16-U17 og U18P.

I 3-mandsturneringerne spilles der uden, at vi registrerer resultaterne, og uden slutspil.

Der spilles efter DBU’s regler for indefodbold dog med specielle regler i U8 5-mands.

Præmier

• Fra U6 - U14: Præmier til alle - Præmier til hold i A-slutspil er bedre end i B og C, da A-holdene alle er puljevindere.

• Fra U15-U17/18P + senior og old boys/girls-rækkerne: Pengepræmier til de to bedst placerede hold samt præmie til tredjepladsen.

Der vil være præmie til 7 spillere pr. hold (3-bold til 5 spillere).

Pris for deltagelse

3-mands hold 275,00 kr

5-mands 475,00 krU9 – U14 475,00 kr

U15- U17/18P 550,00 kr

Dame- og Herresenior og Old Boys/Girls 550,00 kr.

Betaling af gebyr sker til MobilePay 61640 med angivelse af tilmeldings ID.

Eventuelle spørgsmål kan rettes til: Claus Munkholm, tlf. 2399 4065 eller på claus@jutlanderbankcup.dk

Tilmeldingsfrist weekend 1 fredag den 25. oktober 2019 og weekend 2 onsdag 30. oktober.

Herefter vil tilmelding stadig være åbnet, men programmet kan blive ændret alt efter antallet af tilmeldinger efter 25. oktober.

Vær hurtig med tilmeldingen. Der bliver rift om pladserne.

Vi siger hvert år desværre nej til adskillige hold. Se evt. mere på jutlanderbankcup.dk eller på Facebook "Jutlander Bank Cup Rosendal Hobro"

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mix (3M) Mixed 5 275 Søndag 3/11 8:30-13:00 21 0
U7 Mix (3M) Mixed 5 275 Søndag 3/11 8:30-13:00 36 0
U8 Piger (5M) Female 7 475 Søndag 3/11 12:00-15:00 5 0
U8 Drenge (5M) Male 7 475 Lørdag 2/11 11:00-14:30 30 0
U9 Piger (4M) Female 7 475 Lørdag 2/11 8:30-11:30 7 1
U9 Drenge SL (4M) Male C 7 475 Søndag 3/11 8:30-11:30 11 0
U9 Drenge BL (4M) Male B 7 475 Søndag 3/11 11:00-14:30 10 0
U9 Drenge PL (4M) Male A 7 475 Søndag 3/11 12:00-16:30 8 0
U10 Piger (4M) Female 7 475 Lørdag 2/11 8:30-11:30 17 1
U10 Drenge SL (4M) Male C 7 475 Lørdag 2/11 15:00-18:30 12 0
U10 Drenge BL (4M) Male B 7 475 Lørdag 2/11 18:30-20:45 13 0
U10 Drenge PL (4M) Male A 7 475 Lørdag 2/11 16:30-18:30 6 0
U11 Piger Female 7 475 Søndag 3/11 14:30-17:30 9 0
U11 Drenge SL Male B/C 7 475 Søndag 3/11 16:00-20:00 7 0
U11 Drenge PL Male A/B 7 475 Søndag 3/11 16:00-20:00 12 0
U12 Piger SL Female B/C 7 475 Fredag 1/11 17:00-19:30 14 0
U12 Piger PL Female A/B 7 475 Fredag 1/11 17:00-19:30 4 0
U12 Drenge SL Male B/C 7 475 Fredag 8/11 17:00-20:00 5 0
U12 Drenge PL Male A/B 7 475 Fredag 8/11 17:00-20:00 2 0
U13 Piger SL Female B/C 7 475 Lørdag 9/11 9:00-12:30 4 0
U13 Piger PL Female A/B 7 475 Lørdag 9/11 9:00-12:30 1 0
U13 Drenge BL & SL Male B/C 7 475 Søndag 10/11 10:00-16:30 26 0
U13 Drenge PL Male A 7 475 Søndag 10/11 11:30-15:30 5 0
U14 Piger SL Female B/C 7 475 Søndag 10/11 9:00-12:30 8 0
U14 Piger PL Female A/B 7 475 Søndag 10/11 9:00-12:30 1 0
U14 Drenge SL Male B/C 7 475 Søndag 10/11 14:30-18:00 12 0
U14 Drenge PL Male A/B 7 475 Søndag 10/11 14:30-18:00 6 0
U15 Piger Female 7 550 Søndag 10/11 17:00-20:30 5 0
U15 Drenge Male 7 550 Søndag 10/11 17:00-20:30 17 0
U16 Piger Female 7 550 Fredag 8/11 19:00-23:00 10 0
U16 Drenge Male 7 550 Fredag 8/11 19:00-23:00 6 0
U17 Drenge Male 7 550 Fredag 1/11 19:00-22:30 13 0
Damesenior Female 7 550 Lørdag 9/11 13:00-18:00 6 0
Old Girls (32+) Female 7 550 Lørdag 9/11 13:00-18:00 3 0
Herresenior Bredde Male 7 550 Lørdag 9/11 15:00-22:00 16 0
Old Boys (35+) Male 7 550 Lørdag 9/11 15:00-20:30 3 0

Signetud teams

U6 Mix (3M) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 3/11 8:30-13:00

Teamname LVL Logo Club
Farsø Ullits IK C Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
VB B Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
Terndrup if C Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
Rosendal 1 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Rosendal 3 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Rosendal 2 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Dronningborg B 1 Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Dronningborg B 2 Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Bmk 1 BMK 90 Logo BMK 90
Bmk 2 BMK 90 Logo BMK 90

U7 Mix (3M) 34 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 3/11 8:30-13:00

Teamname LVL Logo Club
Terndrup if 1 Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
Vejgaard 1 B Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
Vejgaard 2 B Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
Vorup FB B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
B52 B52 Aalborg FC Logo B52 Aalborg FC
Bælum Solbjerg IF C
Helsted Fremad IF 3 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Rosendal 2 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Hobro IK 2 Hobro IK Logo Hobro IK
Spentrup if 2 C Spentrup IF Logo Spentrup IF
Terndrup IF Piger Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
SIF1 B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Helsted Fremad IF 2 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Rosendal 3 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Rosendal 1 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
SIF2 B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Løgstør IF 2 B Løgstør IF Logo Løgstør IF
Gug 4 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
SIF3 B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
RIF/NIF
Helsted Fremad IF 1 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Aalborg KFUM 5 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 1 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 2 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Hobro IK 1 Hobro IK Logo Hobro IK
Aalborg KFUM 3 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Gug 1
Aalborg KFUM 4 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Helsted Fremad IF U7 piger (1) B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Spentrup if 1 C Spentrup IF Logo Spentrup IF
Gug 2 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug 3 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Løgstør IF B Løgstør IF Logo Løgstør IF
Terndrup if 2 Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening

U8 Piger (3M) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 3/11 8:30-11:00

Teamname LVL Logo Club

U8 Piger (5M) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 3/11 12:00-15:00

Teamname LVL Logo Club
Støvring IF C Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Aalborg Freja B IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Vejle Boldklub Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Helsted 2 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted 1 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U8 Drenge (5M) 25 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 2/11 11:00-14:30

Teamname LVL Logo Club
MIK U8 B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Aalborg kfum 1 A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg kfum 2 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Hobro IK 1 A Hobro IK Logo Hobro IK
Spentrup if 2 C Spentrup IF Logo Spentrup IF
Spentrup if 1 C Spentrup IF Logo Spentrup IF
Hsk B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Aalborg kfum 3 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Øbg buskelund 2 C ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Skive ik 1 A Skive IK Logo Skive IK
Kongerslev IF C Kongerslev IF Logo Kongerslev IF
Helsted Fremad IF A Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Terndrup IF Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
Øbg buskelund 1 A ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Stilling if C Stilling IF Logo Stilling IF
Rosendal 2 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Rosendal 1 A IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Helsted Fremad IF 2 C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Farsø/Ullits IK C Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
U8 onsild Onsild IF Logo Onsild IF
Skive ik 2 B Skive IK Logo Skive IK
Fc griezmann C Måbjerg IF Logo Måbjerg IF
Jetsmark IF A Jetsmark IF Logo Jetsmark IF
Hobro IK 2 B Hobro IK Logo Hobro IK
Hei A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF

U9 Piger (4M) 6 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 2/11 8:30-11:30

Teamname LVL Logo Club
Arden C IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Lyseng 1 A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Vejgaard Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
Nørresundby Nørresundby Forenede Boldklubber Logo Nørresundby Forenede Boldklubber
Lyseng 2 C IF Lyseng Logo IF Lyseng
De grønne ørne C Nibe Boldklub Logo Nibe Boldklub

U9 Drenge SL (4M) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 3/11 8:30-11:30

Teamname LVL Logo Club
Skørping 2 C IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Terndrup if C Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
Hobro IK Hobro IK Logo Hobro IK
Rebild Syd 2 C Rebild Syd
Ommersyssel if 1 C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Helsted Fremad 3 C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Rosendal 3 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Ommersyssel if 2 Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Rosendal 2 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold

U9 Drenge BL (4M) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 3/11 11:00-14:30

Teamname LVL Logo Club
Skørping 1 B IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
HSK B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Hobro IK B Hobro IK Logo Hobro IK
Helsted Fremad 2 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Støvring IF 1 B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Støvring IF 2 B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold

U9 Drenge PL (4M) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 3/11 12:00-16:30

Teamname LVL Logo Club
Rebild Syd 1 A Rebild Syd
HSK A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Bredballe If Bredballe IF Logo Bredballe IF
Helsted Fremad 1 A Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Hobro IK Hobro IK Logo Hobro IK
Rosendal 1 A IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold

U10 Piger (4M) 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 2/11 8:30-11:30

Teamname LVL Logo Club
Team Viborg 1 A Team Viborg Logo Team Viborg
Team Viborg 2 B Team Viborg Logo Team Viborg
Støvring IF A Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Rebild Syd C Rebild Syd
Arden C IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Fyrkat q 1 B Fyrkat Q Logo Fyrkat Q
Skive IK, Resen 1 A Skive IK Logo Skive IK
Skive IK, Resen 2 B Skive IK Logo Skive IK
Helsted 1 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted 2 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Farsø ullits ik C Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
Fyrkat q 2 B Fyrkat Q Logo Fyrkat Q

U10 Drenge SL (4M) 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 2/11 15:00-18:30

Teamname LVL Logo Club
St. Restrup IF C St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
HB C Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Nibe B C Nibe Boldklub Logo Nibe Boldklub
Rosendal 2 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Bjerringbro if C Bjerringbro IF Logo Bjerringbro IF
Rebild syd C Rebild Syd
Gug 4 C Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Brabrand IF 2 C Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Skørping 2 C IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Gug 3 C Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Terndrup 2 C Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
Farsø Ullits IK Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub

U10 Drenge BL (4M) 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 2/11 18:30-20:45

Teamname LVL Logo Club
ASV B ASV Logo ASV
Hammerum if B Hammerum Idrætsforening Logo Hammerum Idrætsforening
Ommersyssel if Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Rosendal 1 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
HSK B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
MIK B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Gug 2 B Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Db fodbold 3 B Dronningborg Boldklub
Db fodbold 2 B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Farsø Ullits IK Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
TSV B Tylstrup/sulsted/vestbjerg - Tsv
Støvring IF B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold

U10 Drenge PL (4M) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 2/11 16:30-18:30

Teamname LVL Logo Club
Swiss boys A
DB Fodbold A Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Terndrup 1 A Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
Skørping 1 A IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Brabrand IF A Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Gug 1 A Gug Boldklub Logo Gug Boldklub

U11 Piger 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 3/11 14:30-17:30

Teamname LVL Logo Club
Helsted Pigerne B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Tøserne B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Skørping IF Frem C
Rosendal 2 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Rosendal 1 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Farsø 1 B Farsø Ullits Ik
Farsø 2 B Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub

U11 Piger PL 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 3/11 14:30-17:30

Teamname LVL Logo Club

U11 Drenge SL 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 3/11 16:00-20:00

Teamname LVL Logo Club
Pfu05 u11 drenge PFU05 Logo PFU05
Aalestrup if B Aalestrup IF Logo Aalestrup IF
Rosendal 3 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Ik rosendal 2 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Rosendal 1 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
RS-Huse Power Girls Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Viborg FF C Viborg FF Logo Viborg FF

U11 Drenge PL 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 3/11 16:00-20:00

Teamname LVL Logo Club
FC Sølsted A Fc Sølsted
Rosendal 2 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Hadsund B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Helsted Fremad 1 A Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted fremad 2 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Frederikshavn fi B Frederikshavn FI Logo Frederikshavn FI
ASV ASV Logo ASV
Rosendal 1 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
T.H.A B T.h.a

U12 Piger SL 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag 1/11 17:00-19:30

Teamname LVL Logo Club
Overlund gf u12p-ii B Overlund GF Logo Overlund GF
Fyrkat Q 3 Fyrkat Q Logo Fyrkat Q
Sportigan hadsund B
Rosendal IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Lkb gistrup 1 C LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
Helsted fremad 1 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted fremad 2 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Fyrkat Q 1 B Fyrkat Q Logo Fyrkat Q
Fyrkat Q 2 Fyrkat Q Logo Fyrkat Q
Lkb gistrup 2 C LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
Løgstør IF B Løgstør IF Logo Løgstør IF

U12 Piger PL 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag 1/11 17:00-19:30

Teamname LVL Logo Club
Jetsmark if 1 A Jetsmark IF Logo Jetsmark IF
Overlund GF U12P-I A Overlund GF Logo Overlund GF
Jetsmark IF 2 A Jetsmark IF Logo Jetsmark IF

U12 Drenge SL 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag 8/11 17:00-20:00

Teamname LVL Logo Club
Nibe 2 C Nibe Boldklub Logo Nibe Boldklub
Ik rosendal 1 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Ik rosendal 2 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
BMK C BMK 90 Logo BMK 90
U12 onsild Onsild IF Logo Onsild IF

U12 Drenge PL 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag 8/11 17:00-20:00

Teamname LVL Logo Club
Nibe 1 Nibe Boldklub Logo Nibe Boldklub
Ik rosendal IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold

U13 Piger SL 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 9/11 9:00-12:30

Teamname LVL Logo Club
Terndrup IF C Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
IFA pigerne B If Alliancen
IFA B If Alliancen
Ry Fodbold 2 C Ry fodbold Logo Ry fodbold

U13 Piger PL 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 9/11 9:00-12:30

Teamname LVL Logo Club
Ry fodbold 1 B Ry fodbold Logo Ry fodbold

U13 Drenge BL & SL 24 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 10/11 10:00-16:30

Teamname LVL Logo Club
Frem Skørping C IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
VSK Aarhus 2 B VSK Aarhus Logo VSK Aarhus
NUGF Viborg B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Gl. estrup gartneri 1 B Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
Rosendal C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Bælum/Kongerslev C
Sindal if B Sindal IF Logo Sindal IF
Vsk aarhus C VSK Aarhus Logo VSK Aarhus
Jarl arden B IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Horsens nord 2 B Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Gl. Estrup Gartneri 2 C Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
Horsens nord B Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Gødvad B Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
NUGF Viborg C Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Aalborg KFUM 2 C Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 3 C Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Hobro IK B Hobro IK Logo Hobro IK
Nbk/aif 2 C Allindelille Idrætsforening Logo Allindelille Idrætsforening
Nbk/aif 1 B Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub
Farsø 1 B Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
Farsø 2 B Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
Farsø 3 C Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
Vinding SF C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Gødvad C Gødvad GIF Logo Gødvad GIF

U13 Drenge PL 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 10/11 11:30-15:30

Teamname LVL Logo Club
Team WALS A
Glenns drenge Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub
Aalborg KFUM 1 A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
De sløve skildpadder A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Dansten A

U14 Piger SL 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 10/11 9:00-12:30

Teamname LVL Logo Club
Fyrkat Q C
Rosendal Girls C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Rebild Syd
SIMUL FORTES 2 B Viborg Q Logo Viborg Q
SIMUL FORTES 1 B Viborg Q Logo Viborg Q
Rosendal Queens C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
PFU05 1 C PFU05 Logo PFU05
PFU05 2 C PFU05 Logo PFU05

U14 Piger PL 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 10/11 9:00-12:30

Teamname LVL Logo Club

U14 Drenge SL 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 10/11 14:30-18:00

Teamname LVL Logo Club
Rosendal 3 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Farsø 2 B Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
Farsø 3 C Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
Rosendal B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Bælum/Kongerslev C
Rosendal 2 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Støvring B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Pfu05-1 C PFU05 Logo PFU05
Måbjerg IF Måbjerg IF Logo Måbjerg IF

U14 Drenge PL 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 10/11 14:30-18:00

Teamname LVL Logo Club
De hvie A Hobro IK Logo Hobro IK
Farsø 1 A Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
Eastside 2 B
Team wals A
Eastside 1 A
The lions Bredballe IF Logo Bredballe IF

U15 Piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 10/11 17:00-20:30

Teamname LVL Logo Club
Løgstør IF 2 C Løgstør IF Logo Løgstør IF
Rebild Syd
St. Restrup St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
Løgstør IF B Løgstør IF Logo Løgstør IF
Rosendal B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold

U15 Drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 10/11 17:00-20:30

Teamname LVL Logo Club
Byens Box B
Ssb 2 Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
Mor`s Drenge B
KLG 1 B Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold Logo Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold
KLG 2 B Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold Logo Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold
KLG 3 B Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold Logo Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold
The Lions A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Aalestrup IF B
Rosendal 2 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Rosendal 1 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Mariager IK Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Ssb 1 B Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub

U16 Piger 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag 8/11 19:00-23:00

Teamname LVL Logo Club
FUIK 1 B Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
Støvring IF 1 C Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Støvring IF 2 C Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Fyrkat Q 2 C Fyrkat Q Logo Fyrkat Q
Aalborg Chang C Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Rosendal B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
FUIK 2 B Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
Fyrkat Q 1 B Fyrkat Q Logo Fyrkat Q
Svenstrup Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold

U16 Drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag 8/11 19:00-23:00

Teamname LVL Logo Club
LKB Gistrup LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
Aabenraa Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Fårvang IF B Horn-Fårvang Idrætsforening Logo Horn-Fårvang Idrætsforening
SUB88 SUB 88
Rosendal 2 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Rosendal 1 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold

U17 Drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag 1/11 19:00-22:30

Teamname LVL Logo Club
SSB A Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
Allan Ibsen Transport B
Svinekød A Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
Frydensberg 1 B
Mariager Efterskole 2 A Mariager Høj- og Efterskole Logo Mariager Høj- og Efterskole
Mariager Efterskole 1 A Mariager Høj- og Efterskole Logo Mariager Høj- og Efterskole
Frydensberg 2 C
Aif / Nbk A Allingåbro IF Logo Allingåbro IF
Skinnerupgaard A
Fahlberg FC B

U18 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag 1/11 18:30-21:00

Teamname LVL Logo Club

Damesenior 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 9/11 13:00-18:00

Teamname LVL Logo Club
Pias Piger B
Rosendal Gamle IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
IK Rosendal IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Aalborg kfum B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
HBI Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub

Old Girls (32+) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 9/11 13:00-18:00

Teamname LVL Logo Club
PIO C Boldklubben Pioneren Logo Boldklubben Pioneren

Herresenior Bredde 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 9/11 15:00-22:00

Teamname LVL Logo Club
Andelskassen Koldby C
Beierholm C
TKC C
Fc heste piger B
Trelde GI B
Brdr. rasmussen montage aps B
Knoldsparkerne B Mariager Ik
Banger boyz 1 C
Banger boyz 2 C
Babylon Herresalon
Bj Bilsyn B Allingåbro IF Logo Allingåbro IF
Pigen & trompeten A
Tunnelkeld FC A Hobro IK Logo Hobro IK
Agrotek B Doense Vebbestrup´s IdrætsForening Logo Doense Vebbestrup´s IdrætsForening
Glory Goals B
Tj vvs & blik B Indendørs Bold

Old Boys (35+) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 9/11 15:00-20:30

Teamname LVL Logo Club
Grønlund Gruppen A
Thujavej Allstar C Rosendal

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
1. - November 10
Last signup
Wednesday, October 30, 2019

Organisation
IK Rosendal Fodbold
Place
Rosendal Idrætsforum
Address
Døstrupvej 23, Hørby Skoleby
Postalcode
9500
City
Hobro
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
claus@jutlanderbankcup.dk
Jutlander Bank Cup 2019 map

Tournament overview