Jutlander Bank Cup 2019

Jutlander Bank Cup 2019

Så er det 21. gang, at IK Rosendal Fodbold har fornøjelsen af at indbyde børne, ungdoms-, senior- og old boys/girls-spillere til indendørsstævne i Rosendal Idrætsforum.

Der spilles i to haller.

Afviklingsform: Holdene inddeles i Premier League (A +B) og Superliga (B+C).

I enkelte årgange er der ligeledes en Bundesliga for B-hold.I disse årgange sigtes der i PL efter A-hold og i SL efter C-hold.

Vi har A-, B- og C-slutspil i alle årgange fra U8 til og med U14 med mere end 8 tilmeldte hold. U8 piger udbydes både som 3-mands uden slutspil og som 5-mands med slutspil som hos drengene.

Der er ikke A, B, C-slutspil i U15-U16-U17 og U18P.

I 3-mandsturneringerne spilles der uden, at vi registrerer resultaterne, og uden slutspil.

Der spilles efter DBU’s regler for indefodbold dog med specielle regler i U8 5-mands.

Præmier

• Fra U6 - U14: Præmier til alle - Præmier til hold i A-slutspil er bedre end i B og C, da A-holdene alle er puljevindere.

• Fra U15-U17/18P + senior og old boys/girls-rækkerne: Pengepræmier til de to bedst placerede hold samt præmie til tredjepladsen.

Der vil være præmie til 7 spillere pr. hold (3-bold til 5 spillere).

Pris for deltagelse

3-mands hold 275,00 kr

5-mands 475,00 krU9 – U14 475,00 kr

U15- U17/18P 550,00 kr

Dame- og Herresenior og Old Boys/Girls 550,00 kr.

Betaling af gebyr sker til MobilePay 61640 med angivelse af tilmeldings ID.

Eventuelle spørgsmål kan rettes til: Claus Munkholm, tlf. 2399 4065 eller på claus@jutlanderbankcup.dk

Tilmeldingsfrist weekend 1 fredag den 25. oktober 2019 og weekend 2 onsdag 30. oktober.

Herefter vil tilmelding stadig være åbnet, men programmet kan blive ændret alt efter antallet af tilmeldinger efter 25. oktober.

Vær hurtig med tilmeldingen. Der bliver rift om pladserne.

Vi siger hvert år desværre nej til adskillige hold. Se evt. mere på jutlanderbankcup.dk eller på Facebook "Jutlander Bank Cup Rosendal Hobro"

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mix (3M) Mixed 5 275 Søndag 3/11 8:30-13:00 5 0
U7 Mix (3M) Mixed 5 275 Søndag 3/11 8:30-13:00 5 0
U8 Piger (3M) Female 5 275 Søndag 3/11 8:30-11:00 0 0
U8 Piger (5M) Female 7 475 Søndag 3/11 12:00-15:00 0 0
U8 Drenge (5M) Male 7 475 Lørdag 2/11 11:00-14:30 1 0
U9 Piger Female 7 475 Lørdag 2/11 8:30-11:30 0 0
U9 Drenge SL Male C 7 475 Søndag 3/11 8:30-11:30 0 0
U9 Drenge BL Male B 7 475 Søndag 3/11 11:00-14:30 0 0
U9 Drenge PL Male A 7 475 Søndag 3/11 12:00-16:30 0 0
U10 Piger Female 7 475 Lørdag 2/11 8:30-11:30 0 0
U10 Drenge SL Male C 7 475 Lørdag 2/11 14:00-17:30 1 0
U10 Drenge BL Male B 7 475 Lørdag 2/11 16:00-19:30 2 0
U10 Drenge PL Male A 7 475 Lørdag 2/11 14:00-17:30 0 0
U11 Piger SL Female B/C 7 475 Søndag 3/11 14:30-17:30 0 0
U11 Piger PL Female A/B 7 475 Søndag 3/11 14:30-17:30 0 0
U11 Drenge SL Male B/C 7 475 Søndag 3/11 16:00-20:00 3 0
U11 Drenge PL Male A/B 7 475 Søndag 3/11 16:00-20:00 3 0
U12 Piger SL Female B/C 7 475 Fredag 1/11 17:00-19:30 0 0
U12 Piger PL Female A/B 7 475 Fredag 1/11 17:00-19:30 2 0
U12 Drenge SL Male B/C 7 475 Fredag 8/11 17:00-20:00 0 0
U12 Drenge PL Male A/B 7 475 Fredag 8/11 17:00-20:00 0 0
U13 Piger SL Female B/C 7 475 Lørdag 9/11 9:00-12:30 0 0
U13 Piger PL Female A/B 7 475 Lørdag 9/11 9:00-12:30 0 0
U13 Drenge SL Male B/C 7 475 Søndag 10/11 11:30-15:30 0 0
U13 Drenge PL Male A/B 7 475 Søndag 10/11 11:30-15:30 0 0
U14 Piger SL Female B/C 7 475 Søndag 10/11 9:00-12:30 2 0
U14 Piger PL Female A/B 7 475 Søndag 10/11 9:00-12:30 0 0
U14 Drenge SL Male B/C 7 475 Søndag 10/11 14:30-18:00 1 0
U14 Drenge PL Male A/B 7 475 Søndag 10/11 14:30-18:00 1 0
U15 Piger Female 7 550 Søndag 10/11 17:00-20:30 1 0
U15 Drenge Male 7 550 Søndag 10/11 17:00-20:30 0 0
U16 Piger Female 7 550 Fredag 8/11 19:00-23:00 1 0
U16 Drenge Male 7 550 Fredag 8/11 19:00-23:00 0 0
U17 Drenge Male 7 550 Fredag 1/11 19:00-22:30 1 0
U18 Piger Female 7 550 Fredag 1/11 18:30-21:00 0 0
Damesenior Female 7 550 Lørdag 9/11 13:00-18:00 0 0
Old Girls (32+) Female 7 550 Lørdag 9/11 13:00-18:00 0 0
Herresenior Bredde Male 7 550 Lørdag 9/11 15:00-22:00 1 0
Old Boys (35+) Male 7 550 Lørdag 9/11 15:00-20:30 0 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U6 Mix (3M) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 3/11 8:30-13:00

Teamname LVL Logo Club

U7 Mix (3M) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 3/11 8:30-13:00

Teamname LVL Logo Club
Aalborg KFUM 5 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 1 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 2 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 3 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 4 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold

U8 Piger (3M) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 3/11 8:30-11:00

Teamname LVL Logo Club

U8 Piger (5M) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 3/11 12:00-15:00

Teamname LVL Logo Club

U8 Drenge (5M) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 2/11 11:00-14:30

Teamname LVL Logo Club
ØBG Buskelund 1 Øbg Silkeborg

U9 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 2/11 8:30-11:30

Teamname LVL Logo Club

U9 Drenge SL 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 3/11 8:30-11:30

Teamname LVL Logo Club

U9 Drenge BL 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 3/11 11:00-14:30

Teamname LVL Logo Club

U9 Drenge PL 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 3/11 12:00-16:30

Teamname LVL Logo Club

U10 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 2/11 8:30-11:30

Teamname LVL Logo Club

U10 Drenge SL 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 2/11 14:00-17:30

Teamname LVL Logo Club
Rosendal 2 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold

U10 Drenge BL 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 2/11 16:00-19:30

Teamname LVL Logo Club
Ommersyssel if Ommersyssel
Rosendal 1 Rosendal

U10 Drenge PL 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 2/11 14:00-17:30

Teamname LVL Logo Club

U11 Piger SL 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 3/11 14:30-17:30

Teamname LVL Logo Club

U11 Piger PL 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 3/11 14:30-17:30

Teamname LVL Logo Club

U11 Drenge SL 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 3/11 16:00-20:00

Teamname LVL Logo Club
Pfu05 u11 drenge PFU05 Logo PFU05
Rosendal 3 Rosendal 3
Rosendal 1 Rosendal 4

U11 Drenge PL 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 3/11 16:00-20:00

Teamname LVL Logo Club
Rosendal 2 Rosendal
Rosendal 1 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold

U12 Piger SL 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag 1/11 17:00-19:30

Teamname LVL Logo Club

U12 Piger PL 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag 1/11 17:00-19:30

Teamname LVL Logo Club
Sportigan hadsund A

U12 Drenge SL 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag 8/11 17:00-20:00

Teamname LVL Logo Club

U12 Drenge PL 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag 8/11 17:00-20:00

Teamname LVL Logo Club

U13 Piger SL 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 9/11 9:00-12:30

Teamname LVL Logo Club

U13 Piger PL 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 9/11 9:00-12:30

Teamname LVL Logo Club

U13 Drenge SL 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 10/11 11:30-15:30

Teamname LVL Logo Club

U13 Drenge PL 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 10/11 11:30-15:30

Teamname LVL Logo Club

U14 Piger SL 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 10/11 9:00-12:30

Teamname LVL Logo Club
Rosendal Girls C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Rosendal Queens C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold

U14 Piger PL 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 10/11 9:00-12:30

Teamname LVL Logo Club

U14 Drenge SL 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 10/11 14:30-18:00

Teamname LVL Logo Club
Rosendal 2 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold

U14 Drenge PL 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 10/11 14:30-18:00

Teamname LVL Logo Club
The lions Bredballe IF Logo Bredballe IF

U15 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 10/11 17:00-20:30

Teamname LVL Logo Club
Rosendal B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold

U15 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 10/11 17:00-20:30

Teamname LVL Logo Club

U16 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag 8/11 19:00-23:00

Teamname LVL Logo Club
Rosendal B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold

U16 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag 8/11 19:00-23:00

Teamname LVL Logo Club

U17 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag 1/11 19:00-22:30

Teamname LVL Logo Club
Aif / Nbk A Allingåbro IF Logo Allingåbro IF

U18 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag 1/11 18:30-21:00

Teamname LVL Logo Club

Damesenior 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 9/11 13:00-18:00

Teamname LVL Logo Club

Old Girls (32+) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 9/11 13:00-18:00

Teamname LVL Logo Club

Herresenior Bredde 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 9/11 15:00-22:00

Teamname LVL Logo Club
Bj Bilsyn B Allingåbro IF Logo Allingåbro IF

Old Boys (35+) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 9/11 15:00-20:30

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
1. - November 10
Last signup
Wednesday, October 30, 2019

Organisation
IK Rosendal Fodbold
Place
Rosendal Idrætsforum
Address
Døstrupvej 23, Hørby Skoleby
Postalcode
9500
City
Hobro
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
claus@jutlanderbankcup.dk
Jutlander Bank Cup 2019 map

Tournament overview