Brøndby Mini Cup

Brøndby Mini Cup

Antal kampe min. 5 kampe i alt.

Hele årgang spiller på samme spillested.( eks. U8 A spiller på bane 9 osv.) Der vil være fokus på masser spilletid og korrekt matching, hvilket vi beder jer fokusere på, når I melder til, så alle får mest muligt ud af stævnet. Kun et hold fra hver klub, i hvert niveau. ( Eks. Brøndby 1 i A, og Brøndby 2 i B) Alle rækker afvikles som turnering hvor der først spilles indledende gruppespil og efterfølgelse slutspilkampe, med vindere i hver pulje. Det opførte hjemmehold stiller med en dommer,og har pligt til at indberette resultatet.

Der er som udgangspunkt plads til 16 hold i alle rækker (8 i U9 & U10 pige) og der er et holdgebyr på 500kr. pr. deltagende hold. Betalingsinfo sendes på mail. Bemærk at holdgebyr ikke tilbagebetales ved afbud efter udsendelse af kampprogram.

Turneringsledelsen forbeholder sig ret til at flytte tilmeldte hold op eller ned i niveau.

Spille dagen er vejledende, alt efter hvor mange hold der tilmeldes.

Vi henviser til DBU Sjællands regler for 5-mands fodbold

U10-A spiller efter SU-regler.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U8-B Male B 5-mands 500 Lørdag morgen 27 3
U8-C/D Male C/D 5-mands 500 Lørdag morgen 22 2
U9-A Male A 5-mands 500 Lørdag Eftermiddag 22 1
U9-B Male B 5-mands 500 Lørdag Eftermiddag 26 4
U9-C/D Male C/D 5-mands 500 Lørdag Eftermiddag 22 1
U10-A Male A 5-mands 500 Søndag morgen 19 0
U10-B Male B 5-mands 500 Søndag morgen 19 3
U10-C/D Male C/D 5-mands 500 Søndag morgen 21 4
U9-Pige Female A/B/C 5-mands 500 Søndag eftermiddag 14 4
U10-Pige Female A/B/C 5-mands 500 Søndag eftermiddag 13 4
U8-A Male A 5-mands 500 Lørdag morgen 16 0

Signetud teams

U8-B 16 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club
Boldklubben Rødovre Boldklubben Rødovre Logo Boldklubben Rødovre
B93 b Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Brøndby Brøndby IF Logo Brøndby IF
Lyngby boldklub 2 Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Ab tårnby 2 Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Taastrup fc Taastrup FC Logo Taastrup FC
Bk vestia Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
BS72 Blå Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
Vallensbæk if Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Dragør 2 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Ringsted if Ringsted IF Logo Ringsted IF
Roskilde KFUM blå KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Allerød FK Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Køge boldklub 1 Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Bsv 1 Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Slagelse B&I Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF

U8-C/D 16 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club
Taastrup fc Taastrup FC Logo Taastrup FC
Allerød FK Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Lyngby boldklub 3 Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Køge boldklub 2 Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
B 1973 Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Bsv 2 Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
AB Tårnby ØST C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Gadstrup IF Gadstrup IF Logo Gadstrup IF
Ab tårnby 3 Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Roskilde KFUM stribet KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Dragør 3 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Brøndby Brøndby IF Logo Brøndby IF
Avarta Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Herlufsholm Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Ølsted IF Ølsted Idrætsforening Logo Ølsted Idrætsforening
Vallensbæk if Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39

U9-A 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Ringsted if Ringsted IF Logo Ringsted IF
Bsv af 2016 - 1 Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Tune if Tune IF Logo Tune IF
Farum BK Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
HIK Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
B93 - tdp Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Vestia Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
Hg hvid Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Brøndbyernes IF 1 Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
Hvidovre if Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Dragør 1 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Greve fodbold Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Vallensbæk IF 1 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
VSB A Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
BSF 1 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Solrød Grøn Solrød FC Logo Solrød FC

U9-B 16 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
HIK Hvid Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
FFK Frederiksværk Fodbold Klub Logo Frederiksværk Fodbold Klub
Farum BK Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Ringsted if Ringsted IF Logo Ringsted IF
Hvidovre if Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Hg hvid Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
B 1908 Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
NFC B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Vallensbæk IF 2 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Kastrup 2 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Dragør 2 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Kfum bk roskilde KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Greve fodbold 2 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Brøndbyernes IF 2 Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
BSF 2 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
GVI-1 Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening

U9-C/D 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
NFC C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Brøndbyernes IF 3 Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
Hvidovre if Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Tgb Toreby-Grænge Boldklub Logo Toreby-Grænge Boldklub
B 1908 Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Tune if Tune IF Logo Tune IF
BSV Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Hellas 2 Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Dragør 3 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Vallensbæk if 3 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
BSF 3 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Hg blå Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Greve fodbold 3 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Kastrup 3 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Farum BK Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
FFK Frederiksværk Fodbold Klub Logo Frederiksværk Fodbold Klub

U10-A 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
AB Tårnby A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Dragør A
Næsby boldklub Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Greve if 2 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Lyngby Boldklub 2
KB A2 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
BS72 Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
Glostrup FK Glostrup FK Logo Glostrup FK
GFA Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Bk Fix 1 Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Brøndby 1 Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
Greve if Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Store Merløse Fodbold St. Merløse IF Logo St. Merløse IF
Rbk 1 Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
Lyngby Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
HIK Hvid Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub

U10-B 16 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
Fb tiger Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Bs72 2 Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
Allerød fk 1 Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Tårnby ff Tårnby FF Logo Tårnby FF
Espergærde If B Espergærde IF Logo Espergærde IF
Lyngby Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Rbk 2 Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
Næstved I.F. Hvid Næstved IF Logo Næstved IF
BSV Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
RB1906 (B) Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Østerbro if Østerbro IF Logo Østerbro IF
Bk Fix 2 Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Brøndby 2 Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
Ringsted if Ringsted IF Logo Ringsted IF
Greve if Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
HIK Blå Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub

U10-C/D 16 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
Fb hvid Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Allerød fk 3 Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Hellested IF Hellested Idræts Forening Logo Hellested Idræts Forening
Allerød FK 2 Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Greve u10 pige Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Fodbold - C C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Brøndby 3 Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
Lyngby Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
RB1906 (C) Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
SGIF Blå Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Glostrup FK Glostrup FK Logo Glostrup FK
Bk Fix 2 Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Ringsted if Ringsted IF Logo Ringsted IF
Næstved I.F. Grøn Næstved IF Logo Næstved IF
Vallensbæk 3 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Østerbro IF Østerbro IF Logo Østerbro IF

U9-Pige 8 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Bsv af 2016 Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Rpf-1 Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold
LSF 1 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
HIK U9 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Greve fodbold Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
FFK Frederiksværk Fodbold Klub Logo Frederiksværk Fodbold Klub
Bsf Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Brøndby gul Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF

U10-Pige 8 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Harskov IF B Hareskov IF Logo Hareskov IF
Haslev fc Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Greve Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
FA2000 FA 2000 Logo FA 2000
Boldklubben Union C Boldklubben Union Logo Boldklubben Union
Hik Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Brøndby Gul Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
Sengeløse Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening

U8-A 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club
Ab tårnby 1 Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Tgb Toreby-Grænge Boldklub Logo Toreby-Grænge Boldklub
Bk vestia Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
Karlslunde if A Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Slagelse B&I Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Dragør 1 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
HIK Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
BS72 Gul Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
Brøndby Brøndby IF Logo Brøndby IF
Nykøbing fc Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Roskilde KFUM hvid KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
B 1973 Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B1903 1 B1903 Logo B1903
Allerød FK Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Lyngby boldklub 1 Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Avarta Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
2. - November 3
Last signup
Monday, October 14, 2019

Organisation
Brøndby IF
Place
Brøndby Stadion, kunst banerne
Address
Brøndby Stadion 26
Postalcode
2605
City
Brøndby
Sport
Soccer
Type
Outdoor tournament

Organisermail
brondbycup@brondbyif.net
Brøndby Mini Cup map

Tournament overview