Dalum Multi Cup 2019 For U8-U15 Drenge hold

Kom til et af Fyns mest populære indestævner

Dalum IF Multi Cup 2019 for U8-U15 drenge

STÆVNET ER UDSOLGT

Du kan stadig tilmelde indtil 30-11-2019 i de øvrige rækker Dit hold vil komme på venteliste og vil kunne deltage, hvis der kommer afbud, hvilket der er sket og vi har derfor allerede indkaldt et reservehold (du skal som venteliste hold vente med at betale indtil dit hold evt. bliver bekræftet).

Vi har allerede fået 4 afbud og fået brug for reservehold. Så tilmeld bare, hvem ved om der bliver plads.

Spilledage og tidspunkter er fastsat

STATUS PÅ TILMELDINGER PR. 11-11-19 kl. 16:35

U8   Drenge   er UDSOLGT

U9   Drenge   er UDSOLGT

U10 Drenge   er UDSOLGT

U11 Drenge   er UDSOLGT

U12 Drenge   er UDSOLGT

U13 Drenge   er UDSOLGT

U14 Drenge.  er UDSOLGT

U15 Drenge   er UDSOLGT

Læs mere om stævnet på www.dalumif.dk

på flg link

http://www.dalumif.dk/dalum-multi-cup/tilmelding/

Der er rækker fra U8-U15 drenge

I hver årgang er der plads til 16 hold, der inddeles under hensyntagen til efterårets udendørs puljer. 

Der inddeles i 4 puljer med 4 hold, hvor alle møder alle.

Derefter ombrydes til nye 4-holds puljer i et A, B, C, D slutspil. Alle hold får derved 6 kampe, hvoraf mindst halvdelen vil være mod passende modstandere. 

En årgang afvikles i sammenhæng og varer ca. 3 timer incl. Præmieoverrækkelse (Der er præmier til finalevinderne i A, B, C, of D finalerne fra U11-U15 og medaljer til alle spillere fra U8 - U10).

Spilletid er 6 minutter pr. kamp.

Max. 6 spillere pr. hold fra U10 - U15 og max 7 i u8 og u9 . 2 hold pr. klub pr. årgang. Såfremt rækker ikke fyldes op med 16 hold er det muligt for klubberne at deltage med mere end 2 hold.

HUSK AT PÅFØRE KLUBNAVN VED TILMELDING ELLERS KAN VI IKKE VIDE OM DER ER MERE END 2 HOLD PR KLUB

Vi spiller efter klassetrins reglen

Der bliver uden tvivl rift om pladserne, så tilmeld jer allerede nu på www.staevner.dk.

Tilmeldingsfrist er .  30 November 2019 kl. 23:59. 
Tilmelding kun via www.staevner.dk.

Læs mere om stævnet på

www.dalumif.dk

Stævnegebyr er 400 kr. kan indbetales på Totalbanken konto Reg. nr. 6880 Konto 0001091742

Husk at angive klubnavn og række. 

Tilmelding er først gældende, når indbetaling er registreret.

Stævneprogram med spilleregler udsendes på mail i ugen op til stævnet.


Kontaktperson og spørgsmål


Niels Laursen
Tlf: 30249677
E:mail: dalumif@mail.dk

Vi ses til Dalum IF Multicup
- hvor alle kan være med

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U8 Drenge Male 5 400 Søndag den 8/12-19 kl 09:00- 12:00 20 0
U9 Drenge Male 5 400 Lørdag den 7/12-19 kl 09:00 - 12:00 20 0
U10 Drenge Male 4 400 Lørdag den 7/12-19 kl 12:15 - 15:15 25 3
U11 Drenge Male 4 400 Søndag den 8/12-19 kl 12:15- 15:15 20 0
U12 Drenge Male 4 400 Lørdag den 7/12-19 kl 15:30 - 18:30 24 1
U13 Drenge Male 4 400 Søndag den 8/12-19 kl 15:30 - 18:30 17 0
U14 Drenge Male 4 400 Lørdag den 7/12-19 kl 18:45 - 21:45 21 3
U15 Drenge Male 4 400 Søndag den 8/12-19 kl 18:45 - 21:45 22 2

Signetud teams

U8 Drenge 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 8/12-19 kl 09:00- 12:00

Teamname LVL Logo Club
Ob 1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Fjordager 1 A Fjordager IF Logo Fjordager IF
Aarup A Aarup Boldklub Logo Aarup Boldklub
Fjordager 2 B Fjordager IF Logo Fjordager IF
Dalum if 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Næsby B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Sanderum 1 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Skt. Klemens Fangel IF C Skt. Klemens Fangel Idrætsforening Logo Skt. Klemens Fangel Idrætsforening
Bredballe if 1 A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe if 2 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Sanderum 2 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Ob 2 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
BBB A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Gauers drenge A Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Hover IF A Hover if Logo Hover if
Dalum if 2 B Dalum IF Logo Dalum IF

U9 Drenge 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 7/12-19 kl 09:00 - 12:00

Teamname LVL Logo Club
Odense boldklub 2 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Mg&bk A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Sfb1 B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Allesø 2 C Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Odense boldklub 1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Allesø 1 B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Dalum if 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Nr. lyndelse - søby B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Dalum if 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Sb1 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Tved bk Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Sfb2 C Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Næsby A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Olsens drenge A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Kerteminde 1 A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde 2 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub

U10 Drenge 16 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 7/12-19 kl 12:15 - 15:15

Teamname LVL Logo Club
Mg&bk A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Bm 2 B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
B1913 A Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
Dalum if 2 A Dalum IF Logo Dalum IF
Næsby boldklub A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
S.f.b. hvid A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Ob 1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Ob 2 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Kb A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
S.f.b sort B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Marslev gif A Marslev Gymnastik & Idrætsforening Logo Marslev Gymnastik & Idrætsforening
Sanderum 1 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Dalum if 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Bbb B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Munkebo B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Bm 1 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst

U11 Drenge 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 8/12-19 kl 12:15- 15:15

Teamname LVL Logo Club
Dalum if 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Odense boldklub A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Sanderum 1 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Dalum if 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Hik 1 A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Hik 2 A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Sfb 1 A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Sfb 2 B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Kfum 1 B KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense
Sanderum 2 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Oks 2 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Glamsbjerg super stjerner 2 B Glamsbjerg IF Logo Glamsbjerg IF
FB fodbold C
Glamsbjerg super stjerner 1 B Glamsbjerg IF Logo Glamsbjerg IF
Oks 1 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub

U12 Drenge 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 7/12-19 kl 15:30 - 18:30

Teamname LVL Logo Club
Dalum if 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum if 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Ob 2 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Byggemand ras A
Bbb 2 A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Bbb 1 A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Ob 1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Grejs-dal all star A
Korup-ubberud 1 A Korup-Ubberud Ungdom Logo Korup-Ubberud Ungdom
Korup-ubberud 2 B Korup-Ubberud Ungdom Logo Korup-Ubberud Ungdom
Team Small Rags A Give Fremad Logo Give Fremad
Boldklubben marienlyst B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Vinding A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Næsby 2 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 1 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Bm 1 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst

U13 Drenge 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 8/12-19 kl 15:30 - 18:30

Teamname LVL Logo Club
Team wals A
NØFF A
Dalum if 2 A Dalum IF Logo Dalum IF
Ob 1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Næsby 2 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Ob 2 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Vinding A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Team odense q B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Oks 2 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Næsby 1 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Oks 1 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Otterup C C Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Factum2 B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Dalum if 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Otterup B B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Balle A

U14 Drenge 16 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 7/12-19 kl 18:45 - 21:45

Teamname LVL Logo Club
Hik A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Ob x A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Ob y A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Team Fynbo A Odense Sv
Håndværkerne B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Team odense q B Odense Q Logo Odense Q
FC Kolding Nord A
Hjorts Drenge A Privathold
Team LA Travel 1 A Privat Hold
Team LA Travel 2 A Privat Hold
Team SCI A Privat Hold
Dalum if 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Team sputnik A Privathold
Bm 2 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Bm 1 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Dalum if 2 B Dalum IF Logo Dalum IF

U15 Drenge 16 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 8/12-19 kl 18:45 - 21:45

Teamname LVL Logo Club
Dalum if 2 A Dalum IF Logo Dalum IF
Otterup 1 B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Morud 2 A Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Otterup 2 B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Team odense B Odense Q Logo Odense Q
Nøff 1 A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Nøff 2 A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Næsby rød A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby blå A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
TP-Montage B
Morud 1 A Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Ob 2 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Dalum if 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Ob 1 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Årslev BK A Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Fjordager A Fjordager IF Logo Fjordager IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
7. - December 8

Organisation
Dalum IF
Place
Dalumhallerne
Address
Mejerivej 1
Postalcode
5260
City
Odense S
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Organisermail
dalumif@mail.dk
Dalum Multi Cup 2019 For U8-U15 Drenge hold map

Tournament overview