NRUI Julestævne 2019

NRUI Julestævne 2019

TILMELDING

Al tilmelding foregår over www.staevner.dk - Et hold bliver først registreret. når

holdgebyret er betalt (I vil modtage en mail med den endelige tilmelding)

Betaling på reg.nr.: 7729 konto nr.: 1116257

Hvis I har problemer med tilmelding på stævner.dk, kan der tilmeldes på vores mail

nruijulestaevne@gmail.com – HUSK at skrive jeres klubnavn, kontaktperson, årgang og mail ved tilmelding på mail.

I vil få en bekræftelse når tilmeldingsgebyret er betalt.

OPDATERING på manglende hold/lukkede rækker:
_

26/12

Herre C – mangler 1 hold

Mix – mangler 2 hold

_

27/12

U8 drenge – lukket!

U10 drenge – mangler 1x A/B, mangler 1xC

U12 drenge – mangler 2x A, mangler 1x B

U16 piger – lukket!

_

28/12

U6 - mangler 1 hold

U7 - mangler 3 hold

U10 piger – mangler 1 hold

U15 drenge – lukket!

Herre senior – mangler 1x A, mangler 2x B

_

29/12

U12 piger – lukket!

U13 drenge – lukket!

U14 drenge – mangler 1x B

Dame senior – lukket!

_

30/12

U9 drenge – mangler 1x A/B

U14 piger – mangler 2x A

U11 drenge – mangler 1x A

U17 drenge – mangler 3x A

PRIS

U13 – Senior                       450 kr.

U8 – U12                            400 kr.

Mikro hold (U6, U7)**          250 kr.

**Bemærk, U6+U7 spiller med 4 spillere på banen + 2 udskifter (ingen målmand)

VIGTIGT

Angiv holdets styrke som A, B eller C-niveau

Dette er gældende for ALLE rækker fra U8 til Dame senior/U18 og Herre senior/U19

Der kræves 8 hold i en række/niveau før det kan opdeles i A, B eller C niveau

VIGTIGT ved tilmelding – ALLE elite spillere med højt niveau hører ikke hjemme

i B/C rækkerne. DERFOR meld til i de rigtige niveauer!

I værste fald udelukkes spillere/hold fra stævnet.

PRÆMIER

*Pengepræmier – afgør selv hvor meget I vinder:

Drenge A-rækkerne U13, U14, U15, U17, og herresenior A (kun halvering i herre senior B)!

Pige A-rækkerne U14, U16 og damesenior A (kun halvering i dame senior B)!

Præmierne beregnes efter følgende koncept:

§  300 kr. for sejr

§  100 kr. for uafgjort

(Resultat i ordinær spilletid er gældende)

Finaleholdene kan fx vinde præmier på følgende beløb:

Et vinderhold der fx har vundet 7 kampe, får udbetalt 2100 kr. Det tabende finalehold får udbetalt halvdelen af det optjente beløb, fx 6 sejre + 1 nederlag, giver en udbetaling på halvdelen af 1800 kr. i alt 900 kr. I finalerunder med 3 hold får 3. pladsen udbetalt 1/3 af det optjente beløb.

PRÆMIER ØVERIGE RÆKKER

I U6 og U7 er der statuetter til alle deltager.

I alle øvrige rækker spiller finaledeltagerne om præmier i form af store pokaler til hver finale deltager.

NYHED  tORSDAG D. 26/12-19 FRA KL. 9-13

Herre senior C/Old boys/Veteraner

·         Spilles efter DBU indendørs regler

·         Max serie 5 niveau

·         8 minutter pr. kamp – alle hold får min. 4 kampe

·         Ellers tjek ”Vigtige hovedpunkter for NRUI Julestævne”

MIX

·         Spilles efter DBU indendørs regler

·         Der skal være 2 damer og 2 herre på banen fra start – max 6 spiller pr. hold

·         Fra 16+

·         8 minutter pr. kamp – alle hold får min. 4 kampe

·         Alle mål tæller for et mål, uanset om det er herre eller damer som score

·         Ellers tjek ”Vigtige hovedpunkter for NRUI Julestævne”

VIGTIGE HOVEDPUNKTER FOR NRUI JULESTÆVNE

  • Angiv holdets niveau som A, B eller C - Er der for få hold i et niveau, forbeholder vi os ret til at lægge to niveauer sammen - enten som A/B eller B/C
  • Antal hold i de forskellige rækker: En række/niveau skal minimum bestå af 8 hold (der skal minimum være 16 hold for at ombryde i to slutspil) Stævneledelsen forbeholder sig ret til at lukke for tilmeldinger i en række/niveau, også før tilmeldingsfristens udløb.
  • Tid/kampe:
  • Regler: I alle rækker spilles efter DBU Jyllands love og regler, dog er Senior Herre/U19 en række og ligeledes er Dame senior/U18 en række. Bemærk - alle rene pige hold kan spille i drenge rækker der er et år yngre. OBS!! Alle ungdomsspillere, skal hvis stævneledelsen mener det nødvendigt kunne fremvise gyldigt sygesikringsbevis eller andet dokumentation for overholdes af aldersgrænserne. Overholdes disse regler ikke, er det lig med taberdømt kamp eller udelukkelse.
  • Til hold der kommer langvejs fra og mangler en overnatning: (Sjælland, Fyn mm) Ring til stævneledere, Kjeld eller Jens Chr. og så kan vi finde en pakkeløsning sammen med Helle Hallen.
  • Programmet: Stævneprogrammet vil blive uploadet på stævner.dk i ca. midten af december måned (hvis I ønsker at få den tilsendt på mail, giv et kald) OBS!! Yngste årgang starter normalt først på de enkelte spilledage.
  • Sted: Helle Hallerne, Vrenderupvej 40C – 6818 Årre
  • Stævneledere/kontakt: Kjeld Kristensen - 29 40 63 90 | Jens Chr. Schultz - 40 25 43 81 | Helle Schultz – 40 23 23 36 eller skriv til vores mail, nruijulestaevne@gmail.com

TILMELD ALLEREDE NU!

Tilmeldingsfristen er den 6. december 2019

”Jo før, jo bedre planlægning”

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
Herre senior C/Old boys/Veteraner Male 6 450 Torsdag d. 26/12-19 17 0
MIX Mixed 6 450 Torsdag d. 26/12-19 8 0
U8 Dr årg. 12 Male 6 400 Fredag d. 27/12-19 24 3
U10 Dr årg. 10 Male 6 400 Fredag d. 27/12-19 26 0
U12 Dr årg. 08 Male 6 400 Fredag d. 27/12-19 35 0
U16 Pi årg. 04/05 Female 6 450 Fredag d. 27/12-19 18 0
U7 årg. 13 Mixed 6 250 Lørdag d. 28/12-19 17 0
U6 årg. 14 Mixed 6 250 Lørdag d. 28/12-19 9 0
U10 Pi årg. 10/11 Female 6 400 Lørdag d. 28/12-19 5 0
U15 Dr årg. 05 Male 6 450 Lørdag d. 28/12-19 21 0
U19/Herre senior Male 6 450 Lørdag d. 28/12-19 34 0
U12 Pi årg. 08/09 Female 6 400 Søndag d. 29/12-19 22 0
U13 Dr årg. 07 Male 6 450 Søndag d. 29/12-19 28 0
U14 Dr årg. 06 Male 6 450 Søndag d. 29/12-19 28 0
U18 piger/Dame senior Female 6 450 Søndag d. 29/12-19 31 3
U9 Dr årg. 11 Male 6 400 Mandag d.30/12-19 23 0
U14 Pi årg. 06/07 Female 6 450 Mandag d.30/12-19 26 0
U11 Dr årg. 09 Male 6 400 Mandag d.30/12-19 25 2
U17 Dr årg 03/04 Male 6 450 Mandag d.30/12-19 26 1

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

Herre senior C/Old boys/Veteraner 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag d. 26/12-19

Teamname LVL Logo Club
Brians sønner C Brians Sønner
Starup C
Håndværkerrøv C Agerbæk SF Logo Agerbæk SF
Fuzzy og hunden C
Endrup IF C Endrup Idrætsforening Logo Endrup Idrætsforening
Los mafiosos de Skodborg C Skodborg Idrætsforening Logo Skodborg Idrætsforening
Glasben

MIX 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag d. 26/12-19

Teamname LVL Logo Club
Under Uret B Nørre Nebel
La Famillia
Årre A Agerbæk SF Logo Agerbæk SF
Team 10 Team 10 Logo Team 10
Team Pra Delle Torri B Varde IF Logo Varde IF
ToRykOgEnAflevering B

U8 Dr årg. 12 16 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 27/12-19

Teamname LVL Logo Club
Spangsbjerg IF 1 B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Spangsbjerg IF 2 B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Bramming boldklub B Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub
Hjerting if 1 A Hjerting IF Logo Hjerting IF
Nørre nebel C Nørre Nebel Idrætsforening Logo Nørre Nebel Idrætsforening
NRUI B Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Grindsted B Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
Ribe 2 B Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Nordenskov/Årre C
Outrup B C Outrup Boldklub Logo Outrup Boldklub
Varde IF 1 A Varde IF Logo Varde IF
Varde IF 2 C Varde IF Logo Varde IF
Hejnsvig if B Hejnsvig Idrætsforening Logo Hejnsvig Idrætsforening
Ribe 1 B Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Hjerting if 2 C Hjerting IF Logo Hjerting IF
jerne if B Jerne IF Logo Jerne IF

U10 Dr årg. 10 21 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 27/12-19

Teamname LVL Logo Club
Teletubbies A Brande
Ribe BK A Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Sif 1 B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Sif 2 C Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Janderup C Janderup
Ask 1 B Alslev Sport Kultur
EFB 3 B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Læborg B Læborg Gu
Varde 2 B Varde IF Logo Varde IF
Varde 1 B Varde IF Logo Varde IF
Helle FC A Helle FC Logo Helle FC
Agerbæk SF C Agerbæk SF Logo Agerbæk SF
Give Fremad B
Dreamteam A
EFB 1 B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
EFB 2 B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Ribe BK C Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
HTS Nissebanden B Tistrup BK Logo Tistrup BK
HTS Julebukkene C Tistrup BK Logo Tistrup BK
Newl U10 B Nnif
Sif 3 C Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF

U12 Dr årg. 08 32 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 27/12-19

Teamname LVL Logo Club
NBSIF A Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Fysherning.dk A
Hjerting 2 B Hjerting IF Logo Hjerting IF
Hjerting 1 A Hjerting IF Logo Hjerting IF
Dynamit Drengene B Ikast FC Logo Ikast FC
Varde If 1 A Varde IF Logo Varde IF
Varde If 2 B Varde IF Logo Varde IF
Gauerslund IF 2 C Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Byggemand RAS A Herning
7soverne A
Helle FC C Helle FC Logo Helle FC
Gauerslund if B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Ikast FC A Ikast FC Logo Ikast FC
Juletosserne A Tistrup BK Logo Tistrup BK
SGI/SSK 2 C Sædding-Guldager IF Logo Sædding-Guldager IF
TEAM NYRUP A Mejrup GU Logo Mejrup GU
Ask 1 C Alslev Sport Kultur
Freehand Coffee B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Banditterne C Varde IF Logo Varde IF
Bramming 1 A Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub
Bramming 2 B Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub
Bramming 3 C Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub
Kravlenisserne A Tistrup BK Logo Tistrup BK
Julealferne C Tistrup BK Logo Tistrup BK
Spangsbjerg IF 2 C Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Team X Pro B Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
Team X Go C Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
Team X A Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
Spangsbjerg IF 1 B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Scanstore A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
SSK/SGI 1 B Sønderris Sports klub Logo Sønderris Sports klub

U16 Pi årg. 04/05 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 27/12-19

Teamname LVL Logo Club
TOQ A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Team PIC it B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hviding Q A
The Blues A Vejle
Helle FC C Helle FC Logo Helle FC
KoldingQ A KoldingQ Logo KoldingQ
Fredericia KF A
Julestjernerne A Varde IF Logo Varde IF
Hfk A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Fodboldnisserne fra HTS C Hornetistrupsig
Team Odense A Odense Q Logo Odense Q
Mejrup A Mejrup GU Logo Mejrup GU
Hansis nissepiger A Oksbøl
Brix’ piger B Nørre Nebel Idrætsforening Logo Nørre Nebel Idrætsforening
Sport24 A
Rudolfs tøser A Varde IF Logo Varde IF
Esbjerg if 92 C Esbjerg If 92 Fodbold

U7 årg. 13 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 28/12-19

Teamname LVL Logo Club
Agerbæk SF 1 Agerbæk SF Logo Agerbæk SF
Spangsbjerg IF 1 Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Tjæreborg 1 A Tjæreborg IF Logo Tjæreborg IF
Tjæreborg 2 A Tjæreborg IF Logo Tjæreborg IF
Sønderris 2 C Sønderris Sports klub Logo Sønderris Sports klub
Sønderris 1 A Sønderris Sports klub Logo Sønderris Sports klub
Janderup FS C
Spangsbjerg IF 2 Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Årre Banden C Årre Boldklub Logo Årre Boldklub
Ribe Bk 1 A Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Ribe Bk 2 A Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
NRUI 1 Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Agerbæk Drenge U7 Agerbæk SF Logo Agerbæk SF
Hts C Hts
jerne if Jerne IF Logo Jerne IF
Varde IF1 B Varde IF Logo Varde IF
Varde IF2 B Varde IF Logo Varde IF

U6 årg. 14 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 28/12-19

Teamname LVL Logo Club
HIF 1 Hjerting IF Logo Hjerting IF
Bramming Boldklub 1 Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub
Bramming Boldklub 2 Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub
Bramming Boldklub 3 Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub
HIF 2 Hjerting IF Logo Hjerting IF
Små fødder Agerbæk SF Logo Agerbæk SF
U6 efb 2 Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
U6 efb 1 Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Nrui 1 u-6 B Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening

U10 Pi årg. 10/11 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 28/12-19

Teamname LVL Logo Club
NRUI B Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Varde IF 1 A Varde IF Logo Varde IF
Varde IF 2 A Varde IF Logo Varde IF
Outrup B C Outrup Boldklub Logo Outrup Boldklub

U15 Dr årg. 05 21 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 28/12-19

Teamname LVL Logo Club
KLG-1 B Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold Logo Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold
KLG-2 Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold Logo Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold
Daglig Brugsen Horne B
Ringkøbing 1. A Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF
MOT A
Ribe BK 2 B Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Sport24 B
Ribe BK 1 B Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Gli Azzurri A Herning Fremad Logo Herning Fremad
Helle FC 1 B Helle FC Logo Helle FC
Helle FC 2 B Helle FC Logo Helle FC
SGI/SSK 1 B Sædding-Guldager IF Logo Sædding-Guldager IF
SGI/SSK 3 B Sædding-Guldager IF Logo Sædding-Guldager IF
SGI/SSK 2 B Sædding-Guldager IF Logo Sædding-Guldager IF
LFC. Young Boys B
Helle FC 3 C Helle FC Logo Helle FC
Team Rosenberg/Depeche. A AC Horsens Logo AC Horsens
The Lions A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Blåbjerg Fodbold C Blåbjerg Fodbold
Magic 6 B
TP-Montage B Vejle

U19/Herre senior 29 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 28/12-19

Teamname LVL Logo Club
Kjellerup All Stars B
Spar Købemand Hansen - Henne strand B Nørre Nebel
Hej, hej lars B Varde
Jobteam B
Musehullet A Viby
Sortering patruljen B Varde IF Logo Varde IF
Kaiserwetter A Tarm
Fisse Ministrene B
Hestene B Vb
55kg's muskelbundt B Tistrup BK Logo Tistrup BK
Brandvarm B
Mini ØKO-Muh B
Bjørne brødrene A Bgf
Svigermors Drøm A Agerbæk Sf/ Starup If
Tårnvej biler B
Starup Auto A
Nike F.C. B Rasmus Bornhøft
Mother Lovers B
Inge’s Drenge B
Paulsen Regnskab & Controlling A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Best of 99 + Lasse B
Vestjyderne B Outrup Boldklub Logo Outrup Boldklub
De hjemvendte B
Tradsborg tømrer og snedker A
Universal Transport A
De Symmetriske Mink B
Skovridderne B
3 jyder og 1 svensker A
De gyldne fem B Skodborg Idrætsforening Logo Skodborg Idrætsforening

U12 Pi årg. 08/09 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 29/12-19

Teamname LVL Logo Club
Varde IF u-12 -1 C Varde IF Logo Varde IF
RIF U 11 C Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF
Varde IF u-12 -2 C Varde IF Logo Varde IF
Mobikom.dk B Nbsif
Jerne Pigerne C
NRUI 1 C Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
NRUI 2 C Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
MobiKOM A Nbsif
Hts 2 A Tistrup BK Logo Tistrup BK
Varde if U11 - Hold 1 C Varde IF Logo Varde IF
Varde if U11 - Hold 2 C Varde IF Logo Varde IF
HTS 1 C Tistrup BK Logo Tistrup BK
Boldklubben Vestkysten 1 C Boldklubben Vestkysten Logo Boldklubben Vestkysten
Boldklubben Vestkysten 2 C Boldklubben Vestkysten Logo Boldklubben Vestkysten
HB Køge pigefodbold B HB Køge Pigefodbold Logo HB Køge Pigefodbold
Ulvetøserne U12 A
Blåbjerg 1 C Blåbjerg Fodbold Logo Blåbjerg Fodbold
Blåbjerg 2 B Blåbjerg Fodbold Logo Blåbjerg Fodbold
Vinding SF B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
SIFs girlpower C Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF

U13 Dr årg. 07 26 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 29/12-19

Teamname LVL Logo Club
FC Kolding Nord B Fc Kolding Nord
Viggos Disciple B Skibet IF Logo Skibet IF
#NEMT A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Dansten A
Smølferne B
Blåbjerg C Blåbjerg Fodbold Logo Blåbjerg Fodbold
SGI/SSK 1 B Sgi/ssk
SGI/SSK 2 B Sgi/ssk
SGI/SSK 4 C Sgi/ssk
SGI/SSK 3 C Sgi/ssk
Team Kooi A
FC Pandaerne A Efb
Varde IF B Varde IF Logo Varde IF
Helle FC 1 B Helle FC Logo Helle FC
Helle FC 2 B Helle FC Logo Helle FC
Helle FC 3 C Helle FC Logo Helle FC
FC Tøserne B Varde IF Logo Varde IF
Team WALS A
FC Sønderborg 2 B FC Sønderborg Logo FC Sønderborg
FC Sønderborg 3 C FC Sønderborg Logo FC Sønderborg
FC Sønderborg 1 A FC Sønderborg Logo FC Sønderborg
Vamdrup C Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Young boys A
Vinding A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Team IKON A
Hviding IF A

U14 Dr årg. 06 27 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 29/12-19

Teamname LVL Logo Club
Kolding B B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
KoldingQ B KoldingQ Logo KoldingQ
Hansi’s Nissepiger C
Blåbjerg C Blåbjerg Fodbold Logo Blåbjerg Fodbold
Team LA Travel 1 A Privat Hold
Team LA Travel 2 A Privat Hold
Team LA Travel 3 A Privat Hold
Vennerne B Ammitsbøl/Egtved Logo Ammitsbøl/Egtved
The black boys A Aulum
Helle FC 1 B Helle FC Logo Helle FC
Helle FC 2 C Helle FC Logo Helle FC
Helle FC 3 C Helle FC Logo Helle FC
EFB 1 A Tistrup
EFB 2 A Tistrup
Efb 3 A Tistrup
Black Panters A Kolding IF Logo Kolding IF
White Sharks A Kolding IF Logo Kolding IF
Ringkøbing IF A Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF
Varde B Varde IF Logo Varde IF
Varde 2 og Varde 3 C Varde IF Logo Varde IF
HTS 1 A Tistrup
Team Sydbank B
The Lions A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Sportmaster Vejle A
Give drengene B Give Fremad Logo Give Fremad
HTS 2 C
HTS 3

U18 piger/Dame senior 23 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 29/12-19

Teamname LVL Logo Club
Team Friis B FC King George Logo FC King George
Jule unz C
Team Polle A
Nyt Logo A
Old boys jif A Jerne If
Æ Malkepiger C Grindsted Landbrugsskole
Helle fc 1 B Helle FC Logo Helle FC
Rød Stue B
Helle FC 2 C Helle FC Logo Helle FC
Esbjerg if 92 - 2 C Esbjerg If 92 Fodbold
LivingByVibe B
Pink Ladies A
Team toscana C
TEAM 10 A Team 10 Logo Team 10
Grøn Stue A
Team DakkeDak B Varde IF Logo Varde IF
Esbjerg if 92 C Esbjerg If 92 Fodbold
Aflyst A Varde IF Logo Varde IF
Pink Ladies C Privathold
Team yyy C
Røde hunde A
Bays Bongohoveder B Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
Årre B

U9 Dr årg. 11 23 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag d.30/12-19

Teamname LVL Logo Club
Bramming Boldklub 1 B Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub
Bramming Boldklub 2 C Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub
Hfk 4 C Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
EfB 2 A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Grindsteds Drenge B Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
Hfk 3 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Starup u9 B Starup UIF Logo Starup UIF
EfB 3 B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Hfk 2 A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
NRUI B Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Hfk 1 A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Spangsbjerg if 2 C Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
EfB 1 A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Gredstedbro C
HTS Kravlenisser B Tistrup BK Logo Tistrup BK
NRUI 2 C Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Varde 1 A Varde IF Logo Varde IF
Varde 2 B Varde IF Logo Varde IF
Varde 3 C Varde IF Logo Varde IF
SSK 1 A Sønderris Sports klub Logo Sønderris Sports klub
Spangsbjerg if 1 B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Sønderris SK 2 C Sønderris Sports klub Logo Sønderris Sports klub
Sønderris SK 3 C Sønderris Sports klub Logo Sønderris Sports klub

U14 Pi årg. 06/07 22 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag d.30/12-19

Teamname LVL Logo Club
Helle FC 1 B Helle FC Logo Helle FC
Helle FC 2 C Helle FC Logo Helle FC
Helle FC 3 C Helle FC Logo Helle FC
Jerne Pigerne C
Kolding pigerne A Fc Kolding Nord
Kolding tøserne C Fc Kolding Nord
Spangsbjerg if B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Spangsbjerg if C Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Gørding B
Julemandens hjælpere C Varde
Nissehuerne B Varde IF Logo Varde IF
Rødding B Rødding
Dalum A Dalum IF Logo Dalum IF
Julekuglerne A Tarp Boldklub Logo Tarp Boldklub
Julestjernerne C Tarp Boldklub Logo Tarp Boldklub
Varde Tøserne A Varde IF Logo Varde IF
Fodboldnisserne fra HTS B Hornetistrupsig
Team Odense Q A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Alutagrender.dk A
Drama Queens C
Girl Power B
Julepigerne C Varde IF Logo Varde IF

U11 Dr årg. 09 23 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Mandag d.30/12-19

Teamname LVL Logo Club
Spangsbjerg IF 1 B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Spangsbjerg IF 2 B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Spangsbjerg IF 3 C Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Hjerting if 1 B Hjerting IF Logo Hjerting IF
Ringkøbing IF 2 B Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF
HFK 1 A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 2 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Jerne IF 1 B Jerne IF Logo Jerne IF
Jerne IF 2 C Jerne IF Logo Jerne IF
Gadesalonen A Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
Goodboys A Varde IF Logo Varde IF
Varde if A Varde IF Logo Varde IF
Helle FC 3 B Helle FC Logo Helle FC
Helle fc 4 B Helle FC Logo Helle FC
Helle FC 1 A Helle FC Logo Helle FC
Helle FC 2 B Helle FC Logo Helle FC
Helle FC 5 C Helle FC Logo Helle FC
Nordentofts Drenge C
Papegøjerne C Gørding
Bramming boldklub 2 B Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub
Bramming boldklub 1 B Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub
FC Sydvest A
Fc Powerhosting A

U17 Dr årg 03/04 21 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Mandag d.30/12-19

Teamname LVL Logo Club
Spar Købemand Hansen - Henne strand B Nørre Nebel
Matti i fokus C
Vinding sf C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Helle’s Børnebørn A
De stive svin B
DJ Victor B Tarp Boldklub Logo Tarp Boldklub
Pass På C
Hovborgs legender B Helle FC Logo Helle FC
NKIF A Nørremarkens Kulturelle Og Idrætslige Forening
Bjældeklang og Sædafgang B
hvem er i B Tistrup
Struer mineralvand C Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
MV BOYS A
“Her går det godt FC” B
Varde drenge C Varde IF Logo Varde IF
Minkavlerne A
De gamle B Varde IF Logo Varde IF
Mors Drenge B
Alutagrender.dk B
Allingåbro if A Allingåbro IF Logo Allingåbro IF
Icewallowcum B Hjerting IF Logo Hjerting IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
26. - December 30
Last signup
Monday, December 23, 2019

Organisation
Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Place
Helle Hallerne
Address
Vrenderupvej 40C
Postalcode
6800
City
Varde
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
nruijulestaevne@gmail.com
NRUI Julestævne 2019 map

Tournament overview