VIF Julestævne 2019

Verninge IF er vært for 3. udgave af VIF Julestævne lørdag 7. December i Brylle hallen.
Medaljer, bamse & godtepose til alle spillere.

Der spilles i årgange fra U6-U11.

Holdstørrelse:
U6&U7 mix (3 mands) maks. 6 spillere.
U8,U9 & U10 (5 mands) maks. 8 spillere.
U11 (4 mands) maks. 7 spillere.

Turneringsform:
Alle hold er garanteret min. 5 kampe.
Alle dommere er frivillige (husk fairplay)

Spilletid:
5 min. pr. kamp. (uret køre videre mellem kampene)

Kampprogram sendes ud 14 dage før stævne.

Evt. spørgsmål:
Stævneleder 
Thomas Rasmussen
30958544
Rasmussenth@hotmail.com

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mixed max. 6 spillere 250 Lørdag kl. 8.15-9,45 14 0
U7 Mixed maks. 6 spillere 250 Lørdag kl. 9.45-11.15 19 5
U8 C Male C maks. 8 spillere 350 Lørdag kl. 11.15.12.45 11 3
U9 B Male B maks. 8 spillere 350 Lørdag kl. 12.45-14.15 7 0
U9 C Male C maks. 8 spillere 350 Lørdag kl. 14.15-15.45 9 2
U10 C Male C maks. 8 spillere 350 Lørdag kl. 15.45-17.15 8 0
U11 B Male B maks. 8 spillere 350 Lørdag kl. 17.15-18.45 6 1

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U6 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 8.15-9,45

Teamname LVL Logo Club
MG & BK 1 Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Næsby 2 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
MG & BK 2 Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
ØB Østre Boldklub Logo Østre Boldklub
BBB 2 C Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Dalum 1 Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 2 Dalum IF Logo Dalum IF
Næsby 1 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Nr. Aaby Nørre Aaby IK Logo Nørre Aaby IK
Verninge Verninge IF Logo Verninge IF
BBB Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub

U7 12 confirmend signups, 5 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 9.45-11.15

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF 6 Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 1 Dalum IF Logo Dalum IF
Rudkøbing 1 Rudkøbing Boldklub Logo Rudkøbing Boldklub
Dalum IF 2 Dalum IF Logo Dalum IF
Rudkøbing 2 Rudkøbing Boldklub Logo Rudkøbing Boldklub
Dalum IF 3 Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 4 Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 5 Dalum IF Logo Dalum IF
Gelsted Gelsted G&IF Logo Gelsted G&IF
OKS 1 Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 3 Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub

U8 C 6 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 11.15.12.45

Teamname LVL Logo Club
Verninge C Verninge IF Logo Verninge IF
Haarby Boldklug C Haarby Boldklub Logo Haarby Boldklub
Bogense C Bogense G & IF Logo Bogense G & IF
Årslev C Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Fc broby C FC Broby Logo FC Broby
Bbb C Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub

U9 B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 12.45-14.15

Teamname LVL Logo Club
Bogense B Bogense G & IF Logo Bogense G & IF
Bbb B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Verninge B Verninge IF Logo Verninge IF
Øb B Østre Boldklub Logo Østre Boldklub
Næsby B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
OKS B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub

U9 C 6 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 14.15-15.45

Teamname LVL Logo Club
Rolfsted C Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening
OB C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OKS C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Verninge C Verninge IF Logo Verninge IF
Korup/Ubberud C
Erritsø C Erritsø GIF Logo Erritsø GIF

U10 C 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 15.45-17.15

Teamname LVL Logo Club
Assens C Assens FC Logo Assens FC
Ebberup C Ebberup IF Logo Ebberup IF
Gelsted C Gelsted G&IF Logo Gelsted G&IF
Verninge C Verninge IF Logo Verninge IF
Erritsø C Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Fredericia ff C Fredericia forenede Fodboldklubber Logo Fredericia forenede Fodboldklubber

U11 B 2 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 17.15-18.45

Teamname LVL Logo Club
Gauerslund B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Rudkøbing B Rudkøbing Boldklub Logo Rudkøbing Boldklub

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
December 7
Last signup
Sunday, December 1, 2019

Organisation
Verninge IF
Place
Brylle hallen
Address
Tobovej 30
Postalcode
5690
City
Tommerup
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Organisermail
Rasmussenth@hotmail.com
VIF Julestævne 2019 map

Tournament overview