Sportigan julecup 2019

Sportigan julecup 2019

SPOTIGAN JULE CUP 2019 Horsens KFUM inviterer for 30. gang til indefodbold stævne i Bankagerhallen i Horsens. Stævnet spilles den 144. og 15. december 2019 Der spilles efter DBU Jylland regions 3 indendørs regler. Se hvilke dage i listen nedenfor. Derudover gælder følgende regler: - Pokaler til alle spillere i U6-U7-U8 - Præmier til max. 7 spillere i U8-U9 5- mands -  Præmier til max. 6 spillere i U11-U12 4 - mands - Præmier til max. 5 spillere i U6-U7 3 - mands - Man er først tilmeldt, når pengene er indbetalt på kontoen. - Programmet udsendes kun på mail. Holdgebyr: 3 mands turneringen: kr. 350,00 4 mands turneringen: kr. 425,00 Holdgebyr indbetales via: Reg.nr. 1685 konto nr. 3225796547. Der spilles efter DBU jylland regler Sidste tilmelding 1/12-2019 På www. staevner.dk Søg efter Sportigan julecup evt. spørgsmål til: Tlf. 25 21 51 98 E-mail: horsens-kfum@horsens-kfum.dk

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 drenge Male A-B-C 3 mands 350 Lørdag 9 0
U7 drenge Male A-B-C 3 mands 350 Søndag 13 0
U8 drenge Male A-B-C 5 mands 425 Lørdag 19 0
U9 drenge Male A-B-C 5 mands 425 Søndag 18 1
U11 drenge Male A-B-C 4 mands 425 Lørdag 16 0
U12 drenge Male A-B-C 4 mands 425 Søndag 27 0

Signetud teams

U6 drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
FC Horsens 1 FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 2 FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 3 FC Horsens Logo FC Horsens
Horsens KFUM C Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Lund IF 2 B Lund IF Logo Lund IF
Egebjerg IF 2 Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening
HFS U6 A Horsens FS Logo Horsens FS
Lund IF 1 B Lund IF Logo Lund IF

U7 drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Egebjerg IF 1 C Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening
FC Horsens 1 FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 2 FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 3 FC Horsens Logo FC Horsens
BUF Horsens 1 B Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
BUF Horsens 2 B Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
Horsens KFUM C Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Dalum IF Dalum IF Logo Dalum IF
Østbirk IF C
Hedensted Hedensted IF Logo Hedensted IF

U8 drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Gauerslund 3 B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Gauerslund 1 Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Sabro IF Sabro IF Logo Sabro IF
Horsens FS B
Horsens FS C
HEI 1
HEI 1
Gauerslund 2 Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
HSK 1 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
FC Horsens A
Daugaard IF Daugård Idrætsforening Logo Daugård Idrætsforening
Øbg buskelund 1 ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg

U9 drenge 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Bredballe IF U9 C C Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF U9 B B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Horsens KFUM C Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Grindsteds Grenge B Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
Horsens fs U9 (c-rækken) C Hfs
Horsens fs U9 B Hfs U9
BMI U9 - Hold 1 B Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
Olsens drenge A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bjert IF B
Tørring/Ølholm IF Tørring IF Logo Tørring IF

U11 drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
AE U11 B
Hørning IF B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Starup UIF C Starup UIF Logo Starup UIF
Hørning IF 1 C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
FC Horsens 2 FC Horsens Logo FC Horsens
Hørning IF 2 C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hedensted IF C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Bredballe IF B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Hatting/Torsted 1 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
FC Horsens FC Horsens Logo FC Horsens
De Kongeblå B Løsning IF Logo Løsning IF
Starup UIF B Starup UIF Logo Starup UIF

U12 drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
FC Horsens U13 piger 3 A
Sabro IF 1 B Sabro IF Logo Sabro IF
Lund if Lund IF Logo Lund IF
Horsens KFUM 2 C Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Dansk Reolinspektion C
Horsens KFUM 1 B Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Team ok A Vejle
FC Horsens U13 piger 2 A
FC Horsens U13 piger 1 A
Sabro IF 2 B Sabro IF Logo Sabro IF
Lund if Lund IF Logo Lund IF
Sabro if 3 C Sabro IF Logo Sabro IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
14. - December 15
Last signup
Sunday, December 1, 2019

Organisation
Horsens KFUM
Place
Bankagerhallen
Address
Bankagervej 103
Postalcode
8700
City
Horsens
Sport
Soccer
Type
Indoor tournament

Organisermail
horsens-kfum@horsens-kfum.dk
Sportigan julecup 2019 map

Tournament overview