NØRREBRO UNITED/BK SKJOLD STÆVNE

Det glæder os at kunne byde velkommen til indendørsstævne i den legendariske nørrebrohal. Stævnet er arrangeret i samarbejde mellem Boldklubben Skjold og Nørrebro United.

Lørdag og Søndag d. 16 og 17 November

Nørrebrohallen

Nørrebrogade 208

2200 København

Tilmelding på staevner.dk senest  d. 06 November. Husk at skrive navn, mobilnummer og e-mail adresse på holdleder/træner når i tilmelder jer. Tilmeldingen foregår efter "først til mølle" princippet, men husk at det først er når stævnegebyret er indbetalt at i er sikret tilmeldelse.

Årgange:

Lørdag u6, u8, u10, u12

Søndag u7, u9, u11, u13

U6 og U7 spiller 3 mod 3.

U8 - U11 spiller 4 mod 4

U12 - U13 spiller 5 mod 5.

Det præcise kampprogram udsendes senest 5 dage før stævnet til den angivede holdleder pr. mail

Vi lægger vægt på at holdene spiller så mange lige kampe som muligt. Derfor er der mulighed for at tilmelde hold i forskellige niveauer i de ældre årgange. Afhængig af antallet af tilmeldte hold kan det blive nødvendigt at slå rækker sammen.

Der vil være medaljer til alle spillerne. Stævnet er et breddestævne og overskuddet går til Bk Skjold og Nørrebro Utd.s ungdomsarbejde.

Deltagergebyr:U6-U7: 150,- pr. hold U8-13: 350,- per hold.

Indbetaling sker på vores bankkonto 1551 - 4190286185 eller mobilpay: 69019  senest onsdag 6. november 2019 .Ved manglende indbetaling tilbydes jeres plads til et hold på ventelisten.

VIGTIGT! Ved indbetaling skal i mærke jeres indbetaling med ordet "CUPPEN", Samt klubnavn, årgang, række, kontaktperson og mobilnummer (fx. CUPPEN - Skjold U8 B-række, (NUMMER KONTAKPERSON)

SpørgsmålSendes på email: Kontor@nbunited.dk

De bedste hilsner BK Skjold / Nørrebro United

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Drenge Male Øvet 8 150 Lørdag morgen/formiddag 9 0
U6 Drenge Male Uøvet 8 150 Lørdag morgen/formiddag 2 0
U6 Piger Female 8 150 Lørdag morgen/formiddag 0 0
U7 Drenge Male Uøvet 8 150 Søndag morgen/formiddag 5 0
U7 Drenge Male Øvet 8 150 Søndag morgen/formiddag 4 0
U7 Piger Female 8 150 Søndag morgen/formiddag 0 0
U8 Drenge Male BC 8 350 Lørdag formiddag/eftermiddag 2 0
U8 Drenge Male C 8 350 Lørdag formiddag/eftermiddag 3 0
U8 Piger Female 8 350 Lørdag formiddag/eftermiddag 2 0
U9 Drenge Male BC 8 350 Søndag formiddag/eftermiddag 4 0
U9 Drenge Male C 8 350 Søndag formiddag/eftermiddag 4 0
U9 Piger Female 8 350 Søndag formiddag/eftermiddag 0 0
U10 Drenge Male BC 8 350 Lørdag eftermiddag 3 0
U10 Drenge Male C 8 350 Lørdag eftermiddag 0 0
U10 Piger Female 8 350 Lørdag eftermiddag 1 0
U11 Drenge Male BC 8 350 Søndag eftermiddag 0 0
U11 Drenge Male C 8 350 Søndag eftermiddag 1 0
U11 Piger Female 8 350 Søndag eftermiddag 3 0
U12 Drenge Male B 8 350 Lørdag aften 0 0
U12 Drenge Male C 8 350 Lørdag aften 0 0
U12 Piger Female 8 350 Lørdag aften 2 0
U13 Drenge Male B 8 350 Søndag aften 0 0
U13 Drenge Male C 8 350 Søndag aften 1 0
U13 Piger Female 8 350 Søndag aften 0 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U6 Drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen/formiddag

Teamname LVL Logo Club
FB
Bk Skjold C Boldklubben Skjold
Kb løverne 1 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Bk Skjold B Boldklubben Skjold
Nørrebro United sverige Orange Nørrebro United Logo Nørrebro United
BK Skjold Hvid Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

U6 Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen/formiddag

Teamname LVL Logo Club
BK Skjold rød Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
BK Skjold sort Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

U6 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen/formiddag

Teamname LVL Logo Club

U7 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen/formiddag

Teamname LVL Logo Club
Husum Husum Boldklub Logo Husum Boldklub

U7 Drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen/formiddag

Teamname LVL Logo Club
Valby boldklub 1 C Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
Valby boldklub 2 C Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
Nørrebro United Cameroun Grøn C Nørrebro United Logo Nørrebro United

U7 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen/formiddag

Teamname LVL Logo Club

U8 Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Bk Skjold - hold 1 Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Bk Skjold - hold 2 Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

U8 Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Nørrebro United Argentina Grøn C Nørrebro United Logo Nørrebro United
Nørrebro United Argentina Orange C Nørrebro United Logo Nørrebro United

U8 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Damsø C FC Damsø Logo FC Damsø

U9 Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
ARG/CAM (grøn) Nørrebro United Logo Nørrebro United
ARG/CAM (gul) Nørrebro United Logo Nørrebro United

U9 Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Nørrebro united spanien C Nørrebro United Logo Nørrebro United
Nørrebro United Brasilien B Nørrebro United

U9 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U10 Drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Bk Skjold B Boldklubben Skjold
B93 - jeo1 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub

U10 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U10 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Fix Piger 2010 Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX

U11 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U11 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Nørrebro United sverige Grøn C Nørrebro United Logo Nørrebro United

U11 Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Fix Piger 2011 Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Vestia 09/10 piger A Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia

U12 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag aften

Teamname LVL Logo Club

U12 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag aften

Teamname LVL Logo Club

U12 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag aften

Teamname LVL Logo Club
Fix Piger 2012-13 Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX

U13 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag aften

Teamname LVL Logo Club

U13 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag aften

Teamname LVL Logo Club
Skjold rød Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

U13 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag aften

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
16. - November 17
Last signup
Wednesday, November 6, 2019

Organisation
No Club
Place
Nørrebrohallen
Address
Nørrebrogade 208
Postalcode
2200
City
København N
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Organisermail
kontor@nbunited.dk
NØRREBRO UNITED/BK SKJOLD STÆVNE map

Tournament overview