Fynske Bank Cup 2020

Fynske Bank Cup afvikles i Arena Assens, Rådhus Allé 25, 5610  Assens.  Spilletidspunkt meldes ud til klubberne i god tid. Alle rækker spiller A+B finaler efter indledende gruppespil. Alle hold er garanteret min. 4 kampe, derfor det lave deltagergebyr. Masser af SPURTPRÆMIER.  OBS!! I U8 rækken er der T-shirts og medaljer til alle, men ikke finalespil.  Frugt og Goodiebags til holdene.  Tilmelding senest 06. Januar 2020.  Da der er begrænset antal deltagere, foregår tilmelding efter "Først til mølle" princippet. Prisen pr. hold er kun kr. 275,00.  Kontonummer 6850-0000400301.  HUSK ID.nr ved elektronisk betaling. Kontant betaling modtages IKKE!.  Max 2 hold pr. klub pr. række.  Tilmelding bekræftes, når betaling er modtaget.  Afbud modtaget senere end 5 dage før stævnets start, godskrives ikke.  Stævnekontakt: Assens Fodbold Club, Email: britt.larsen@mail.dk  /Britt Larsen tlf. 23 65 76 25 (helst efter kl. 17.30)  Følg os på facebook: Assens FC afholder Fynske Bank Cup.  Her kan man løbende få opdateringer på stævnet.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U10 Drenge Male 7 275 Søndag middag 28 2
U9 Drenge Male 7 275 Lørdag middag 11 0
U12 Drenge Male 6 275 Lørdag eftermiddag 16 0
U13 Drenge Male 6 275 Fredag 18 0
U11 Drenge Male 6 275 Lørdag morgen 19 0
U11 Piger Female 6 275 Søndag eftermiddag 9 0
U8 Drenge Male 7 275 Søndag morgen 10 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U10 Drenge 16 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag

Teamname LVL Logo Club
OKS 2 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 1 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Marslev GIF Mar
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Stif Salbrovad Stif If
Haarby Boldklub C Haarby Boldklub Logo Haarby Boldklub
Kerteminde BK A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde BK B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
HPTI Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
BBB B Bbb
HPTI 2 Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Assens FC Assens FC Logo Assens FC
Nr. Bjært/Strandhuse B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Dalum IF 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
B1913 A Boldklubbben 1913 Logo Boldklubbben 1913
Aarup BK Aarup Boldklub Logo Aarup Boldklub

U9 Drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
Flemløse BK Flemløse Boldklub Logo Flemløse Boldklub
SfB1 Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
SfB2 Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Verninge IF Verninge IF Logo Verninge IF
Glamsbjerg IF B Glamsbjerg IF Logo Glamsbjerg IF
Assens FC Assens FC Logo Assens FC
Verninge IF Verninge IF Logo Verninge IF
stenstrup if Stenstrup IF Logo Stenstrup IF
Glamsbjerg IF C Glamsbjerg IF Logo Glamsbjerg IF

U12 Drenge 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Aarslev 3 Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Aarslev 4 Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Assens FC C Assens FC Logo Assens FC
Haarby boldklub B Haarby Boldklub Logo Haarby Boldklub
Fjordager Fjordager IF Logo Fjordager IF
Fjordager Fjordager IF Logo Fjordager IF
Allesø GF Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Korup-ubberud 1 Korup-Ubberud Ungdom Logo Korup-Ubberud Ungdom
Korup-ubberud 2 Korup-Ubberud Ungdom Logo Korup-Ubberud Ungdom
Drengene fra Ringe Ringe Boldklub Logo Ringe Boldklub
Boeslunde. B Boeslunde Boldklub Logo Boeslunde Boldklub
Assens FC C Assens FC Logo Assens FC
Dalum IF 1 B
Dalum IF 2 B
Glamsbjerg IF B Glamsbjerg IF Logo Glamsbjerg IF
Glamsbjerg IF C Glamsbjerg IF Logo Glamsbjerg IF

U13 Drenge 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Glamsbjerg IF A Glamsbjerg If
Bm zico B
Haarby Boldklub B Haarby Boldklub Logo Haarby Boldklub
Haarby Boldklub C Haarby Boldklub Logo Haarby Boldklub
De Unge Løver
Sanderum BK Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Allesø GF 2 Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Allesø gf 1 Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Assens fc 1 Assens FC Logo Assens FC
Assens fc 2 Assens FC Logo Assens FC
Flemløse boldklub
NØFF 2 Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
NØFF 1 Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
FC kongerne B Ingen Klub
Morud IF B Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Dalum A

U11 Drenge 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club
SFB A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Dalum 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 2 C Dalum IF Logo Dalum IF
Haarby Boldklub B Haarby Boldklub Logo Haarby Boldklub
ØB 1 C Østre Boldklub Logo Østre Boldklub
Verninge IF Verninge IF Logo Verninge IF
KUU - 2 B Korup-Ubberud Ungdom Logo Korup-Ubberud Ungdom
KUU - 1 A Korup-Ubberud Ungdom Logo Korup-Ubberud Ungdom
Ebberup if 2 Ebberup IF Logo Ebberup IF
Ebberup if 1 Ebberup IF Logo Ebberup IF
ØB 2 C Østre Boldklub Logo Østre Boldklub
SFB B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Glamsbjerg IF B Glamsbjerg IF Logo Glamsbjerg IF
Glamsbjerg IF C Glamsbjerg IF Logo Glamsbjerg IF

U11 Piger 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Korup ubberud C Korup IF Logo Korup IF
Assens FC 2 Assens FC Logo Assens FC
S.k.f.i.f C Skt. Klemens Fangel Idrætsforening Logo Skt. Klemens Fangel Idrætsforening
Marienlyst u11 piger B Boldklubben Marienlyst
Strandmølleskolen C
Mobikom.dk Nbsif
VB Piger B
Assens FC 1 Assens FC Logo Assens FC
Dalum IF B

U8 Drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
Verninge IF Verninge IF Logo Verninge IF
Haarby Boldklub C Haarby Boldklub Logo Haarby Boldklub
Nordals boldklub u8 B Nord-Als Boldklub Logo Nord-Als Boldklub
U8 power vol 1 Assens FC Logo Assens FC
U8 power vol 2
Dalum if 1 Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum if 2 Dalum IF Logo Dalum IF
Ebberup C Ebberup IF Logo Ebberup IF
Glamsbjerg IF C Glamsbjerg IF Logo Glamsbjerg IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
17. - January 19 2020
Last signup
Monday, January 6, 2020

Organisation
Assens FC
Place
Arena Assens
Address
Rådhus Allé 25
Postalcode
5610
City
Assens
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Organisermail
britt.larsen@mail.dk
Fynske Bank Cup 2020 map

Tournament overview