Sportigan Nytårs Cup

SIK Viborg inviterer til

SPORTIGAN NYTÅRSCUP 2020

i Liseborgcentret på Liseborgvej 37 i Viborg

Medaljer til alle spillere i U-7 drenge og U-7 pige / U-6 drenge Mix (3-mands på tværs)

Medaljer til alle spillere og pokaler til nr. 1 og 2 i U-8 / U-9 (5-mands)

Medaljer til alle spillere og lækre PUMA præmier til nr. 1 og 2 i U-10 (5-mands)

Lækre PUMA præmier til nr. 1 og 2 i U-11 (4 mands)

3-mands max 5 spillere, 4/5-mands max 7 spillere

Musik og lysshow i hallen tilpasset alder!

Masser af spurtpræmier!

Så vidt muligt 4 kampe per hold!

Drengeårgangene afsluttes samtidigt således man med hold i begge niveauer kan heppe på hinanden og styrke fællesskabet.

Så vidt muligt afsluttes puljerne med niveau med placeringskampe for at slutte med lige kampe.

Tilmelding er først til mølle og puljer lukkes når de er fyldt op – herefter venteliste.

Ved for få hold i A eller B/C rækker forbeholder vi os ret til at slå rækkerne sammen.

Alle 4-mands kampe dømmes af SIK’s egne dommere.

Spilletiden tilpasses antal deltagende hold. Forvent løbende ur.

Liseborg Sportskiosk har åbent under hele stævnet og byder på lækkert mad og drikke

Der betales Kontant eller Mobilepay på stævnedagen inden holdets 1. kamp.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-11 Piger Female 7 350 Fredag aften 0 0
U-11 Drenge A/B+ Male A/B+ 7 350 Fredag aften 1 0
U-11 Drenge B-/C Male B-/C 7 350 Fredag aften 1 0
U-7 Drenge (3-mands) Male 5 300 Lørdag morgen 1 0
U-8 Drenge A/B+ Male A/B+ 7 350 Lørdag formiddag 3 0
U-8 Drenge B-/C Male B-/C 7 350 Lørdag formiddag 0 0
U-9 Drenge A/B+ Male A/B+ 7 350 Lørdag eftermiddag 2 0
U-9 Drenge B-/C Male B-/C 7 350 Lørdag eftermiddag 0 0
U-7 Piger / U-6 Drenge (3-mands) Mixed 5 300 Søndag morgen 0 0
U-8 Piger Female 7 350 Søndag formiddag 1 0
U-9 Piger Female 7 350 Søndag middag 1 0
U-10 Piger Female 7 350 Søndag eftermiddag 1 0
U-10 Drenge A/B+ Male A/B+ 7 350 Søndag eftermiddag / aften 0 0
U-10 Drenge B-/C Male B-/C 7 350 Søndag eftermiddag / aften 2 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U-11 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club

U-11 Drenge A/B+ 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad 1 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U-11 Drenge B-/C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad 2 C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U-7 Drenge (3-mands) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club
Kvik/Aalestrup IF A Aalestrup IF Logo Aalestrup IF

U-8 Drenge A/B+ 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Overlund GF 3 C
Overlund GF 1 A

U-8 Drenge B-/C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U-9 Drenge A/B+ 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
SIK 1 A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

U-9 Drenge B-/C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U-7 Piger / U-6 Drenge (3-mands) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club

U-8 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U-9 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag

Teamname LVL Logo Club
VB U9 pige Vb

U-10 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U-10 Drenge A/B+ 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag / aften

Teamname LVL Logo Club

U-10 Drenge B-/C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag / aften

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
3. - January 5 2020
Last signup
Saturday, December 14, 2019

Organisation
Søndermarkens IK
Place
Liseborg Centret
Address
Liseborgvej 37
Postalcode
8800
City
Viborg
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Organisermail
slbn@outlook.dk
Sportigan Nytårs Cup map

Tournament overview