HIF - Medaljestævne d.27 oktober

HIF - Medaljestævne d.27 oktober

Hvidovre Idrætsforening inviterer til indendørsstævne med bander og FUTSAL bold, for drenge Mikro- og Børnehold, U6-U9 søndag d.27 oktober 2019.

Tilmeldingsgebyret er KUN 250,- pr. hold (medaljer til alle)

Tid og sted: Dansborghallen, Sollentuna Allé 2, 2650 Hvidovre.

U6 spiller søndag kl.9-11: ingen niveaudeling, 5 kampe til alle hold.
U7 spiller søndag kl.11-13: ingen niveaudeling, 5 kampe til alle hold.
U8 spiller søndag kl.13-15: A pulje og B/C pulje, 5 kampe til alle hold.
U9 spiller søndag kl.15-17: A pulje og B/C pulje, 5 kampe til alle hold.

Drenge            Format             Holdgebyr         Antal spillere
U6 (2014)        3 vs. 3              Kr. 250,-           Holdstørrelse 5 spillere, kampformat 3 vs. 3 (uden målmand)
U7 (2013)        3 vs. 3              Kr. 250,-           Holdstørrelse 5 spillere, kampformat 3 vs. 3 (uden målmand)
U8 (2012)        4 vs. 4              kr. 250,-            Holdstørrelse 5 spillere, kampformat 4 vs. 4 (med målmand)
U9 (2011)        4 vs. 4              kr. 250,-            Holdstørrelse 5 spillere, kampformat 4 vs. 4 (med målmand)

Der spilles 8 minutter pr. kamp, uden pause i kampen, dvs. kun 1 halvleg. Tidtagningen styres centralt af dommerbordet med ”running clock”.

Medaljer til alle hold, hvert hold tildeles 5 medaljer. Ekstra medaljer kan bestilles for 30,- pr. medalje.

Alle kampe i U6 og U7 spilles på tværs af 1/3 del håndboldbane på bandemål med net i banden. Alle kampe i U8 og U9 spilles på tværs af 1/2 del håndboldbane på bandemål med net i banden.

Dette indendørsstævne afvikles med bander hele vejen rundt og store midterpølser til opdeling af banerne. Alle kampe afvikles med FUTSAL bolde ud fra devisen, flere boldberøringer, mere spil, flere afleveringer, flere 1 vs. 1 dueller og flere skud på mål. Skriv endelig til risbjerg@hif.dk for nærmere uddybelse.

Der spilles med en speciel støddæmpet Futsalbold, som er mindre og giver spillere en unik mulighed for at drible, tæmme og sparke i højt tempo.

Der er 3 spillere på banen af gangen i U6 og U7. 4 spillere på banen ad gangen i U8 og U9 hvoraf den ene må tage med hænder (er målmand). Der spilles med udgangspunkt i Holdninger & Handlinger og Fair Play. Det anbefales at vi spiller efter HAK (alle børn spiller lige meget).

Ingen niveaudelte hold i U6 og U7. Niveaudeling i U8 og U9 med A pulje og B/C pulje.

Ved spørgsmål skriv til risbjerg@hif.dk

Info om indbetaling udsendes straks efter tilmelding. Tilmelding er først reelt gyldig efter modtagelse af betaling.

Program fremsendes så snart det er muligt.

Med Venlig hilsen
Jack Nilaus
Børneakademileder
U3 til U12 Hvidovre IF

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 søndag kl.9-11 Mixed ingen 3 250 Søndag d.27/10 kl.9-11 42 14
U7 søndag kl.11-13 Mixed ingen 3 250 Søndag d.27/10 kl.11-13 33 4
U8 A søndag kl.13-15 Mixed A 4 250 Søndag d.27/10 kl.13-15 8 1
U8 B/C søndag kl.13-15 Mixed B/C 4 250 Søndag d.27/10 kl.13-15 16 6
U9 A søndag kl.15-17 Mixed A 4 250 Søndag d.27/10 kl.15-17 10 1
U9 B/C søndag kl.15-17 Mixed B/C 4 250 Søndag d.27/10 kl.15-17 16 7

Signetud teams

U6 søndag kl.9-11 18 confirmend signups, 14 on waitlist in this row

Playing: Søndag d.27/10 kl.9-11

Teamname LVL Logo Club
KB løverne 1 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Kb løverne 2 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Greve Fodbold 1 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve fodbold 2 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Østerbro IF Østerbro IF Logo Østerbro IF
Orient u6 (1) Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
GVI u6 Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Falkene Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
B1903 1 BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
FB Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
HIF Ulvene Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
HIF Rævene Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
HIF Løverne Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
HIF Tigerne Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Kastrup Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Karlslunde IF Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Valby boldklub 1 C Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
Valby boldklub 2 C Valby Boldklub Logo Valby Boldklub

U7 søndag kl.11-13 18 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Playing: Søndag d.27/10 kl.11-13

Teamname LVL Logo Club
Lyngby Boldklub 3 Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby Boldklub 2 Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby boldklub 1 Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Hif tigere Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
HIF Løver Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
HIF Panter Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
HIF Geparder Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Østerbro IF 1 Østerbro IF Logo Østerbro IF
Østerbro IF 2 Østerbro IF Logo Østerbro IF
Husum Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
GFA Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Karlslunde 1 Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Karlslunde 2 Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Hg Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Valby boldklub 2 Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
Valby boldklub 1 C Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
SB&I Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
RB 1906 - U7 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906

U8 A søndag kl.13-15 6 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag d.27/10 kl.13-15

Teamname LVL Logo Club
Kb u8 q4 hvid Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Måløv Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Avarta Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Østerbro IF Østerbro IF Logo Østerbro IF
Bk hekla 2 Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Hvidovre 1 A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF

U8 B/C søndag kl.13-15 6 confirmend signups, 6 on waitlist in this row

Playing: Søndag d.27/10 kl.13-15

Teamname LVL Logo Club
Kb u8 q4 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Måløv Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Avarta Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Østerbro IF 2 Østerbro IF Logo Østerbro IF
BK HEKLA 4 Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Hvidovre 2 B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF

U9 A søndag kl.15-17 6 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag d.27/10 kl.15-17

Teamname LVL Logo Club
Hvidovre IF 1 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Farum boldklub Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Kb hvid 1 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
B93 tdp Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Østerbro IF A Østerbro IF Logo Østerbro IF
Farum Boldklub 2 A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub

U9 B/C søndag kl.15-17 6 confirmend signups, 7 on waitlist in this row

Playing: Søndag d.27/10 kl.15-17

Teamname LVL Logo Club
Hvidovre 2 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Hvidovre 3 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Kb hvid 2 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Østerbro IF 2 Østerbro IF Logo Østerbro IF
KB Barcelona C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Chelsea B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Held
October 27 2019

Organisation
Hvidovre IF
Place
Dansborghallen
Address
Sollentuna Allé 2
Postalcode
2650
City
Hvidovre
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
risbjerg@hif.dk
HIF - Medaljestævne d.27 oktober map

Tournament overview