Dahl Pedersen Pokal Cup 2020

Fra den 24. januar til den 02. Februar 2020 blænder vi op for Dahl Pedersen Pokal Cup 2020

I år har vi tilføjet 4 pigerækker.

Der spilles i årgangene U8 til U16. Der niveau opdeles, og der kan maksimalt være 9 hold i hver pulje. Puljerne består af tre hold, hvor vindere møder vindere i et slutspil, toerne møder de andre toer, mens treerne møder hinanden til slut. Dermed får holdene tætte kampe. I nogle rækker er det et B+C stævne, derfor vil A hold ikke kunne tilmeldes.  Der spilles efter DBUs regler med 4:4 og hver kamp varer 8 minutter. Alle kampe dømmes af lokale dommere.

Der er pokaler til alle deltagere, men dog er der lidt større pokaler til nummer 1 og 2 i de respektive rækker. Under stævnet vil der være musik, navneopråb ved scoringer samt masser af præmier for flotte mål, redninger og fairplay m.m. Der vil være præmie til rækkernes bedste spillere Præmieoverrækkelsen vil efterfølgende være med indløb i røg og lysshow.

Beløbet bedes overført til 5980 1232394 eller via mobile pay på 83463Husk at påføre hold ID ved overførsel.

Pris: 500- kr. per hold.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U8 C Male C 6 500 Søndag den 26.01.2020 - 08-11:00 1 0
U8 B Male B 6 500 Søndag den 26.01.2020 - 11-14:00 0 0
U9 C Male C 6 500 Søndag den 02.02.2020 - 08-11:00 0 0
U9 B Male B 6 500 Søndag den 02.02.2020 - 11-14:00 1 0
U10 B/C Male B/C 6 500 Lørdag den 25.01.2020 - 08-11:00 5 0
U10 A/B Male A/B 6 500 Lørdag den 25.01.2020 - 11-14:00 0 0
U11 B/C Male B/C 6 500 Lørdag den 01.02.2020 - 14-17:00 1 0
U11 A/B Male A/B 6 500 Lørdag den 01.02.2020 - 17-20:00 1 0
U12 B/C Male B/C 6 500 Lørdag den 01.02.2020 - 08-11:00 1 0
U12 A/B Male A/B 6 500 Lørdag den 01.02.2020 - 11-14:00 2 0
U13 - Åben række Male B 6 500 Fredag den 24.01.2020 - 17-20:00 1 0
U14 - Åben række Male A/B 6 500 Fredag den 24.01.2020 - 20-22.30 1 0
U15 - Åben række Male A/B 6 500 Fredag den 31.01.2020 - 17-20:00 3 0
U16 - Åben række Male 6 500 Fredag den 31.01.2020 - 20-22:30 1 0
U9 - Piger Female 6 500 Lørdag den 25.01.2020 - 14-17:00 1 0
U10 - Piger Female 6 500 Søndag den 26.01.2020 - 14-17:00 0 0
U11 - Piger Female 6 500 Søndag den 02.02.2020 - 14-17:00 0 0
U12 - Piger Female 6 500 Lørdag den 25.01.2020 - 17-20:00 0 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U8 C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 26.01.2020 - 08-11:00

Teamname LVL Logo Club
Løgstrup 100 C Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening

U8 B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 26.01.2020 - 11-14:00

Teamname LVL Logo Club

U9 C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 02.02.2020 - 08-11:00

Teamname LVL Logo Club

U9 B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 02.02.2020 - 11-14:00

Teamname LVL Logo Club
Løgstrup 200 B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening

U10 B/C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 25.01.2020 - 08-11:00

Teamname LVL Logo Club
Farsø Ullits IK 2 B Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
BMK Barca C BMK 90 Logo BMK 90
Helsted Fremad 1 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad 2 C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Farsø Ullits IK 1 B Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub

U10 A/B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 25.01.2020 - 11-14:00

Teamname LVL Logo Club

U11 B/C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 01.02.2020 - 14-17:00

Teamname LVL Logo Club
Hatting/Torsted B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

U11 A/B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 01.02.2020 - 17-20:00

Teamname LVL Logo Club
Swiss Boys A Swiss Boys

U12 B/C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 01.02.2020 - 08-11:00

Teamname LVL Logo Club
Løgstrup G&IF 3 B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening

U12 A/B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 01.02.2020 - 11-14:00

Teamname LVL Logo Club
Løgstrup G&IF 2 A Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Løgstrup G&IF 1 A Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening

U13 - Åben række 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag den 24.01.2020 - 17-20:00

Teamname LVL Logo Club
FHIF C

U14 - Åben række 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag den 24.01.2020 - 20-22.30

Teamname LVL Logo Club
Løgstrup G&IF B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening

U15 - Åben række 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag den 31.01.2020 - 17-20:00

Teamname LVL Logo Club
Løgstrup G&IF 1 B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Løgstrup G&IF 2 B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
FC Mors Drenge B

U16 - Åben række 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag den 31.01.2020 - 20-22:30

Teamname LVL Logo Club
Løgstrup G&IF B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening

U9 - Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 25.01.2020 - 14-17:00

Teamname LVL Logo Club
Helsted Pigerne C Helsted Fremad If

U10 - Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 26.01.2020 - 14-17:00

Teamname LVL Logo Club

U11 - Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 02.02.2020 - 14-17:00

Teamname LVL Logo Club

U12 - Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 25.01.2020 - 17-20:00

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
January 24 - February 2 2020
Last signup
Sunday, January 5, 2020

Organisation
Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Place
Løgstrup (ved Viborg)
Address
Vordevej 1
Postalcode
8831
City
Løgstrup
Sport
Soccer
Type
Indoor tournament

Organisermail
fodboldungdom@lgif.dk
Dahl Pedersen Pokal Cup 2020 map

Tournament overview