Sparekassen Sjælland-Fyn Cup 2020

Sparekassen Sjælland-Fyn Cup 2020

LangeskovIF og Sparekassen Sjælland-Fyn, Langeskov har hermed fornøjelsen, at indbyde til indefodboldstævne i Langeskov Hallerne.

Lørdag den 18. januar 2020 - NIV. B/C

Drenge U 6 og U 7: 3 mod 3 på tværs af banen

Drenge U 11, U 12, U 13 og U 14

Piger U 9/10: 5 mod 5

Søndag den 19. januar 2020 - NIV. B/C

Drenge U 8, U 9 og U 10: 5 mod 5

Drenge U 15 og U 16

Piger U 14

Vi tilstræber at inddele holdene i puljer med 5 eller 6 hold, der spiller alle mod alle i kampe af højest 6 minutters varighed.

Der må højest deltage 7 spillere pr. hold.

U 6 og U 7 - der må højest deltage 6 spillere pr. hold

U 8, U 9, U 10 og piger U 9/10 - der må højest deltage 8 spillere pr. hold

Præmier

Der er spurtpræmier til alle hold, når puljen er spillet færdig. Der vil også være præmier til vinderne af puljerne.

Startgebyr

300 kr. pr. hold skal indbetales samtidig med tilmelding på reg.nr. 1551 konto 3217833531 eller MobilePay 21 75 18 99. Husk oplysninger på indbetaling ID.NR. og KLUBNAVN.

TILMELDING

Senest 23. december 2019

Program udsendes uge 2/3 2020 på mail.

Spørgsmål til Sparekassen Sjælland-Fyn Cup 2020: Knud Knudsen 21 75 18 99 eller mail lif.sparekassenfyn@gmail.com

Se også www.langeskovif.dk - Sparekassen Sjælland-Fyn Cup

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U 6 (2014) Mixed B/C 3 300 Lørdag 2 0
U 7 (2013) Mixed B/C 3 300 Lørdag 1 0
U 8 (2012) Male B/C 5 300 Søndag 4 0
U 9 (2011) Male B/C 5 300 Søndag 5 0
P U9/10 (2011-10) Female B/C 5 300 Lørdag 2 0
U 10 (2010) Male B/C 5 300 Søndag 4 0
U 11 (2009) Male B/C 4 300 Lørdag 2 0
U 12 (2008) Male B/C 4 300 Lørdag 2 0
P U 12 (2008) Female B/C 4 300 Lørdag 3 0
U 13 (2007) Male B/C 4 300 Lørdag 9 0
U 14 (2006) Male B/C 4 300 Lørdag 8 0
P U 14 (2006) Female B/C 4 300 Søndag 1 0
U 15 (2005) Male B/C 4 300 Søndag 0 0
U 16 (2004) Male B/C 4 300 Søndag 2 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U 6 (2014) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Testhold B Langeskov IF Logo Langeskov IF
Mg & bk 1 B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK

U 7 (2013) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Team årslev bk B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub

U 8 (2012) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
LIF 1 B Langeskov IF Logo Langeskov IF
Ob 1 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Ob 2 C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
LIF 2 C Langeskov IF Logo Langeskov IF

U 9 (2011) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
OB B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
LIF 1 B
LIF 2 B Langeskov IF Logo Langeskov IF
Malte rasmussen B Skt. Klemens Fangel Idrætsforening Logo Skt. Klemens Fangel Idrætsforening

P U9/10 (2011-10) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Lif C Langeskov IF Logo Langeskov IF

U 10 (2010) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Lif B Langeskov IF Logo Langeskov IF
Tåsinge-1 C Tåsinge
Dalum if 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 1 B Dalum IF Logo Dalum IF

U 11 (2009) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
LIF 1 B Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 2 B Langeskov IF Logo Langeskov IF

U 12 (2008) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
LIF 1 B Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 2 C Langeskov IF Logo Langeskov IF

P U 12 (2008) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
LIF 2 C Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 1 C Langeskov IF Logo Langeskov IF

U 13 (2007) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Otterup C C Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
OKS 2 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 1 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 3 C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
LIF C Langeskov IF Logo Langeskov IF
Otterup B B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK

U 14 (2006) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
LIF B Langeskov IF Logo Langeskov IF
TPI 1 C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Tpi 2 C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
BM B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst

P U 14 (2006) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Fortuna Svendborg B Fortuna Svendborg Logo Fortuna Svendborg

U 15 (2005) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U 16 (2004) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Lif 2 B Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 1 B Langeskov IF Logo Langeskov IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
18. - January 19 2020
Last signup
Monday, December 23, 2019

Organisation
Langeskov IF
Place
Langeskov Idrætscenter
Address
Børmosevej 3
Postalcode
5550
City
Langeskov
Sport
Soccer
Type
Indoor tournament

Organisermail
lif.sparekassenfyn@gmail.com
Sparekassen Sjælland-Fyn Cup 2020 map

Tournament overview