Sparekassen Bredebro Cup 2019

Sparekassen Bredebro Cup er et hyggeligt julestævne.

 

Der er masser af spurtpræmier for flotte scoringer og gode redninger.

 

Der er personlige præmier til nr. 1 og 2 i alle rækker.

 

I U6,U7,U8 og U9 er der medaljer til alle spillere.

 

Vi glæder os til at se jer i Bredebro

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U13 drenge B/C Male B/C 6 300 Søndag 6 0
U11 drenge B/C Male B/C 6 300 Lørdag 13 0
U6 Mix Mixed 5 300 Søndag formiddag 5 0
U7 Mix Mixed 5 300 Søndag formiddag 4 0
U8 drenge Mixed 6 300 Lørdag 6 0
U8 og U9 piger Female 6 300 Søndag 1 0
U9 drenge Male 6 300 Søndag 3 0
U10 piger Female 6 300 Lørdag 0 0
U10 drenge Male 6 300 Lørdag 12 0
U11 piger Female 6 300 Lørdag 3 0
U11 drenge A Male A 6 300 Lørdag 6 0
U12 piger Female 6 300 Lørdag 2 0
U12 drenge Male 6 300 Lørdag 9 0
U13 piger Female 6 300 Søndag 2 0
U13 drenge A Male A 6 300 Søndag 11 0
U15 piger Female 6 300 Søndag 1 0
U15 drenge Male 6 300 Søndag 15 0
U17 drenge Male 6 300 Fredag aften 3 0
U18 piger Female 6 300 Fredag aften 6 0
U19 drenge Male 6 300 Fredag aften 2 0

Signetud teams

U13 drenge B/C 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Bonus boys B Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening
Smølferne B
Ribe B Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Ø. højst C
Møgeltønder C Møgeltønder Uif
Erritsø GIF B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF

U11 drenge B/C 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
TSF 1 C Tønder SF Logo Tønder SF
TSF 2 B Tønder SF Logo Tønder SF
Toftlund IF C Toftlund Idrætsforening Logo Toftlund Idrætsforening
Bov 1 B BOV IF Logo BOV IF
Bov 2 B BOV IF Logo BOV IF
Hif u11 drenge C Hviding IF Logo Hviding IF
Starup uif 2 B Starup UIF Logo Starup UIF
Højer
Løgum
Cif/fif C
Bredebro if 2 C Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening
HFK 2 C Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Erritsø GIF 2 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF

U6 Mix 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Rødekro 2
Rødekro IF Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Bredebro IF 1 Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening
Bredebro IF 2 Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening

U7 Mix 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Bredebro IF 1 Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening
Abild
Højer
Øster Højst UIF Øster Højst UIF Logo Øster Højst UIF

U8 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U8 drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Krogaspe 1
Krogaspe 2
Skærbæk Skærbæk Ungdoms Boldklub Logo Skærbæk Ungdoms Boldklub
Midtals A Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
Bredebro IF 1 Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening

U8 og U9 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
SUBK

U9 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
TSF Tønder B Tønder
Rødding

U10 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U10 drenge 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Skærbæk UBK1 Skærbæk Ungdoms Boldklub Logo Skærbæk Ungdoms Boldklub
Skærbæk UBK2 Skærbæk Ungdoms Boldklub Logo Skærbæk Ungdoms Boldklub
Øster højst/BBI C Øster Højst UIF Logo Øster Højst UIF
Sønderris B Sønderris Sports klub Logo Sønderris Sports klub
Sønderris B Sønderris Sports klub Logo Sønderris Sports klub
Ribe BK 2 Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Ribe BK Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Bredebro IF Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening
Visby
Rødding
Højer

U11 piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Skærbæk
RIBE BK 1 Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
RIBE BK 2 Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub

U11 drenge A 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Gadesalonens drenge A
Bredebro if 1 A Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening
HFK 1 A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Erritsø GIF 1 A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Starup uif 1 A Starup UIF Logo Starup UIF

U12 piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Ribe BK Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
MobiKom A Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF

U12 drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
7soverne A
Bredebro IF 1 Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening
Bredebro IF 2 Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening
Bredebro IF 3 Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening
NBSIF B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
SGI/SSK C Sædding-Guldager IF Logo Sædding-Guldager IF
SGI/SSK 2 C Sædding-Guldager IF Logo Sædding-Guldager IF
Møgeltønder C Møgeltønder Uif

U13 piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Bredebro IF Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening
Skærbæk

U13 drenge A 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Oks 1 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Oks 2 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 3 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Blue Boys A Hviding
Team IKON A
Dream Team A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Team Øko A
Dansten A
Team Restudy A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Højer A

U15 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
RS-Huse pigerne Rs-Huse Pigerne ( Privat Hold)

U15 drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Brede Jungs B Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening
The Lions A Bredballe IF Logo Bredballe IF
GOTTERNE B Løgum IF Logo Løgum IF
Fjelstrup IF B Haderslev
Bredebro/højer C Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening
Brede jungs 2
Helle FC 1 A Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Helle FC 2 B Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
SØNDERBORG A SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg

U17 drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Skillzmix B Skillzmix
Mors Drenge C
Sædbanken

U18 piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Fc tonic
Fc gin
Bredebro IF Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening
Tønder/Højer 1
Tønder/Højer 2

U19 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Bjørne brødrene Bgf
Nike F.C.

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
20. - December 22
Last signup
Friday, December 6, 2019

Organisation
Bredebro idrætsforening
Place
Bredebro Idrætscenter
Address
Langagervej 64
Postalcode
6261
City
Bredebro
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
bredebrohallen@live.dk
Sparekassen Bredebro Cup 2019 map

Tournament overview