Kellmann's VVS Cup 2019

Spilleregler:
Der spilles efter DBUs regler, som findes i dommertårnet.

U6 og U7 Poder spiller på en halv bane med Jyske Bank mål og en kamptid på 7 minutter.
U8, U9 og U10 spiller med sænket overligger, og en kamptid på 9 minutter.
U11 og U12 spiller 9 minutter.
U13 spiller 10 minutter.

Der tages forbehold for flytning/sammenlægning af rækker i tilfælde af for mange eller for få tilmeldte hold i en række.

Vi håber, klubberne vil tilmelde i de rigtige rækker, så vi får gode, fair og lige kampe.

Præmier:
Der er præmier til alle spillere i U6 og U7 + drikkedunk.
Der er præmie til nr. 1 og nr. 2 i de øvrige rækker - max. 7 spillere.
Spurgtpræmier til holdene som scorer hvert 50. mål (fra U8 og op efter).

Holdpris:
200 kr. pr. hold for poder
325 kr. pr. hold for øvrige hold
Gebyret kan overføres til MIF Fodbolds konto i Andelskassen, reg.-nr. 5953, konto-nr. 0001 014 997,
senest 8 dage inden spilledato. Husk at angive klub og række. (venligst oplys om overførslen på mail: lasse@mif.dk)
Alternativt kan der betales kontant eller via MobilePay på dagen.

Afbud:
Ved afbud senest 7 dage før stævnet, betales halvt gebyr.
Ved afbud indtil 2 dage før stævnet, betales almindeligt gebyr.
Ved afbud senere end 2 dage før stævnet, betales dobbelt gebyr.

Spilledage:
(Stævnet vil så vidt muligt, blive afviklet på følgende dage)
Lørdag den 14. december:
Poder U6 Mix
Poder U7 Mix
U8 Piger A – B
U8 Drenge A – B
U9 Piger A – B
U9 Drenge A – B – C
U10 Piger A – B
U10 Drenge A – B – C

Søndag den 15. december:
U11 Piger A – B
U11 Drenge A – B – C
U12 Piger A – B
U12 Drenge A – B – C
U13 Piger A – B
U13 Drenge A – B – C

Program:
Programmet offentliggøres på hjemmesiden www.mif.dk når det foreligger, samt sendes ud via mail til de tilmeldte hold.

Tilmeldingsfrist:
Søndag den 24. november 2019

Spørgsmål:
Kontakt stævneleder Lasse Duus på
Tlf.: 20941434
Mail: Lasse@mif.dk

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
Poder U6 Mix Mixed 7 200 Forventet dag: Lørdag 1 0
Poder U7 Mix Mixed 7 200 Forventet dag: Lørdag 14 0
U8 Piger A Female A 7 325 Forventet dag: Lørdag 0 0
U8 Piger B Female B 7 325 Forventet dag: Lørdag 0 0
U8 Drenge A Male A 7 325 Forventet dag: Lørdag 1 0
U8 Drenge B Male B 7 325 Forventet dag: Lørdag 3 0
U9 Piger A Female A 7 325 Forventet dag: Lørdag 1 0
U9 Piger B Female B 7 325 Forventet dag: Lørdag 0 0
U9 Drenge A Male A 7 325 Forventet dag: Lørdag 1 0
U9 Drenge B Male B 7 325 Forventet dag: Lørdag 4 0
U9 Drenge C Male C 7 325 Forventet dag: Lørdag 2 0
U10 Piger A Female A 7 325 Forventet dag: Lørdag 2 0
U10 Piger B Female B 7 325 Forventet dag: Lørdag 0 0
U10 Drenge A Male A 7 325 Forventet dag: Lørdag 3 0
U10 Drenge B Male B 7 325 Forventet dag: Lørdag 3 0
U10 Drenge C Male C 7 325 Forventet dag: Lørdag 0 0
U11 Piger A Female A 7 325 Forventet dag: Søndag 0 0
U11 Piger B Female B 7 325 Forventet dag: Søndag 0 0
U11 Drenge A Male A 7 325 Forventet dag: Søndag 2 0
U11 Drenge B Male B 7 325 Forventet dag: Søndag 4 0
U11 Drenge C Male C 7 325 Forventet dag: Søndag 3 0
U12 Piger A Female A 7 325 Forventet dag: Søndag 1 0
U12 Piger B Female B 7 325 Forventet dag: Søndag 0 0
U12 Drenge A Male A 7 325 Forventet dag: Søndag 0 0
U12 Drenge B Male B 7 325 Forventet dag: Søndag 0 0
U12 Drenge C Male C 7 325 Forventet dag: Søndag 0 0
U13 Piger A Female A 7 325 Forventet dag: Søndag 0 0
U13 Piger B Female B 7 325 Forventet dag: Søndag 3 0
U13 Drenge A Male A 7 325 Forventet dag: Søndag 0 0
U13 Drenge B Male B 7 325 Forventet dag: Søndag 3 0
U13 Drenge C Male C 7 325 Forventet dag: Søndag 0 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

Poder U6 Mix 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet dag: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Aabk 1 Piger C

Poder U7 Mix 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet dag: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Egen Egen
Egen 2 Egen
Midtals 2 B Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
Midtals 1 B Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
Dybbøl 1 Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Aabk 1 A
Aabk 2 B
BNS 1 C Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
BNS 2 Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
Sønderborg Boldklub SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg

U8 Piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet dag: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U8 Piger B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet dag: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U8 Drenge A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet dag: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Midtals 1 Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening

U8 Drenge B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet dag: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Nordals boldklub u8 Nord-Als Boldklub Logo Nord-Als Boldklub
Midtals 2 Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
BNS B

U9 Piger A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet dag: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Dybbøl UI A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

U9 Piger B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet dag: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U9 Drenge A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet dag: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Sønderborg Boldklub 1 A SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg

U9 Drenge B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet dag: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Hørup UI Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Christiansfeld IF B Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF
Sønderborg Boldklub 2 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Aabk Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub

U9 Drenge C 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet dag: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Sønderborg Boldklub 4 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Sønderborg Boldklub 3 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg

U10 Piger A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet dag: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Dybbøl A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Midtals IF A Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening

U10 Piger B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet dag: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U10 Drenge A 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet dag: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
FBS Als blå A Fodbold Bredde Samarbejdet Als Logo Fodbold Bredde Samarbejdet Als
FBS Als mørkeblå Fodbold Bredde Samarbejdet Als Logo Fodbold Bredde Samarbejdet Als
Sønderborg Boldklub A

U10 Drenge B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet dag: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Hørup B Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
dybbøl hvid B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Sønderborg Boldklub B

U10 Drenge C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet dag: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U11 Piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet dag: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U11 Piger B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet dag: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U11 Drenge A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet dag: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Broager A

U11 Drenge B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet dag: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Bov if BOV IF Logo BOV IF
Broager B
Broager B
Dybbøl B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

U11 Drenge C 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet dag: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Broager C
EUI 2 C Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
EUI 1 C Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening

U12 Piger A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet dag: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Dybbøl A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

U12 Piger B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet dag: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U12 Drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet dag: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U12 Drenge B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet dag: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U12 Drenge C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet dag: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U13 Piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet dag: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U13 Piger B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet dag: Søndag

Teamname LVL Logo Club
MIF/LSG 2 B Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
MIF/LSG 1 B Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
Gråsten/Broager B Broager UI Logo Broager UI

U13 Drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet dag: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U13 Drenge B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet dag: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Broager 1 B Broager
Broager 2 B Broager
Smølferne B

U13 Drenge C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet dag: Søndag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
14. - December 15
Last signup
Sunday, November 24, 2019

Organisation
Midtals Idrætsforening
Place
Augustenborghallerne
Address
Kettingvej 19a
Postalcode
6440
City
Augustenborg
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Organisermail
lasse@mif.dk
Kellmann's VVS Cup 2019 map

Tournament overview