Frem Jule Cup 2019

Boldklubben Frem afholder det traditionelle jule cup den 21.-22. december. Som noget nyt har vi i år lagt det i Hafnia-hallen på den store kunstbane.

Lørdag er det fra U6-U7 på en masse 3-mands baner.

Søndag er U8-U9 på 5-mands baner.

Der vil være påsatte dommere til alle kampe

Der vil være præmier til alle U6-U7 ,samt præmier til 1.-3.-pladsen i U8 og U9. Det koster 450 kr. per hold at deltage.

VI GLÆDER OS

Indbetaling på Mobilpay 191062 senest 10 december evt kontonr9570 11730388

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mixed 5 450 Lørdag 14 0
U7 Mixed 5 450 Lørdag 11 0
U8 Mixed A 7 450 Søndag formiddag 17 0
U8 Mixed B-C 7 450 Søndag formiddag 25 0
U9 Mixed A 7 450 Søndag eftermiddag 10 0
U9 Mixed B-C 7 450 Søndag eftermiddag 9 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U6 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
KB løverne 1 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Boldklubben Frem 2 Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
KB løverne 1 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
B1903 1 A B1903 Logo B1903
GVI u6 B
Boldklubben Frem 1 Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
KB løverne 2 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
FB A Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
HIK Blå Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK Hvid Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
LSF 2 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 1 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold

U7 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Hellas løver C Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
GFA A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Valby boldklub 1 C Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
B 93 1 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B 93 2 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Boldklubben Frem Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
KB Frederiksbergs flotte fyre B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Hovedstadens drenge A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Frederiksbergs flotte fyre A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Frederiksbergs flotte fyre B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U8 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
rosenhøj 1 B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
GFA A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
rosenhøj 3 C Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Dragør 2 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
AB Tårnby 1 A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Lyngby Boldklub C C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Dragør 3 C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
BS72 Gul A Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
U8 Fix 1 A Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Boldklubben Frem A Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
U8 Fix 2 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Dragør 1 A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
NFC A

U8 22 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Roskilde KFUM hvid A KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde KFUM blå C KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
FK Sydsjælland 05 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Vestia A A Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
Vestia B B Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
U8 Fix 3 C Boldklubben Fix
Vallensbæk IF B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk IF C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
rosenhøj 2 B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
AB Tårnby 2 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
GFA Sort B Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
B1903 1 A B1903 Logo B1903
BK Hellas B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Boldklubben Frem B Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Avedøre IF A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
BS72 Blå B Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
B1903 B B1903 Logo B1903
B1903 C B1903 Logo B1903
NFC C
Rosenhøj C Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
KB U8 Q4 A Kjøbenhavns Boldklub
TUNE IF GUL B

U9 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Taastrup FC 2 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
B93 - TDP A Boldklubben Af 1893
Greve Fodbold 1 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
kastrup 1 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Taastrup FC1 A Taastrup FC Logo Taastrup FC
Hellas 1 B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
U9 Thor/christian B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
HIK HVID A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
BK Frem 1 B Bk Frem
Greve u9 3 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U9 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
HIK BLÅ B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Greve Fodbold 3 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Fodbold 2 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
kastrup 2 A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Greve Fodbold 5 C
Greve Fodbold 4 C
BK Frem 2 C Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Ålholm IF B

U9 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
21. - December 22
Last signup
Tuesday, December 10, 2019

Organisation
Boldklubben FREM
Place
Hafnia-Hallen
Address
Julius Andersensvej 6
Postalcode
2450
City
Sv
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
Magnus@Hafnia-Hallen.dk
Frem Jule Cup 2019 map

Tournament overview