Dan Cake Cup Give 2020

Dan Cake Cup Give 2020

Dan Cake Cup Give 2020

Give Fremad er igen i år klar til vores traditionsrige og store indendørs fodboldstævne i Give og omegn den 10.-12. januar 2020. Vi har i år fået ny hovedsponsor, derfor hedder vi nu Dan Cake Cup. Det er det gamle Nordea Cup. Vi vil have plads til ca. 300 hold, som dyster om fede præmier, så vent ikke for længe med jeres tilmelding. HUSK det er os med de mange SPURTPRÆMIER.  Stor pose til alle hold ! Desuden fodboldstatuetter til ALLE deltagere fra U7 til og med U10.  NYT NYT , samtlige deltagere modtager GRATIS fodboldbillet til Nordic Bet Liga kampen Vejle Boldklub-Køge den 1/3-2020

Turneringen foregår i de 2 haller i Give samt i Givskud og Grønbjerg + evt. 1 hal mere.  Alle hold er garanteret MINIMUM 4 kampe. Vi tilstræber at få niveauopdelt efter den indledende pulje i A- og B-række, for at alle bliver matchet bedst muligt - dette kræver dog min. 12 hold pr. årgang.

Alle hold blive belønnet med masser af SPURTPRÆMIER skænket af lokale virksomheder.

PRÆMIER:

I U6/U7 mix er der ERINDRINGS STATUETTER til Alle deltagerer. Præmier til max 5 spillere pr. hold

+ U8 +U9 + U10 er der store POKALER til nr. 1+2 samt ERINDRINGS STATUETTER til ALLE øvrige deltagerne. Der er præmier til max 7 spillere pr. hold.
I U11 + U12 er der store POKALER til nr. 1+2 . I U13- U16 er der personlige præmier til nr. 1 og 2 i hver række.
Der er præmier til max. 6 deltagere pr. hold i rækkerne U11-U16.

Vi forbeholder os ret til at slå rækker sammen i tilfælde af for få tilmeldte hold i de enkelte årgange.

Vi forsøger i år at formindske ventetiden ved at afvikle samme årgange i flere haller samtidig.

Har I spørgsmål til stævnet kan I kontakte Johnny Andersen på mobil 28 18 37 38.

VIGTIGT:

Der skal betales ved tilmelding. I år meget nemt. Betal på mobilpay på nummer 228519

Husk at sætte holdnavn og årgang på indbetalingen.
Først når betalingen er registreret er tilmeldingen gyldig.

Der må anvendes 1 halvårsspiller pr. hold og dette SKAL oplyses ved tilmelding. Halvårsspillere kan kun deltage i én aldersgruppe.

Vi glæder os til at se jer alle til et brag af et indefodboldstævne.

Sidste tilmelding 14/12 eller når rækkerne er fyldt op

Med venlig hilsen
 Give Fremad

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-13 Drenge Male 4 500 Lørdag 12 0
U-9 Drenge Male 5 450 Søndag 8 0
U-10 Drenge Male 5 450 Lørdag 14 0
U-10 Piger Female 5 450 Lørdag 7 0
U-11 Drenge Male 4 450 Lørdag 2 0
U-11 Piger Female 4 450 Søndag 3 0
U-12 Drenge Male 4 450 Søndag 4 0
U-12 Piger Female 4 450 Lørdag formiddag 6 0
U-9 Piger Female 5 450 Lørdag 3 0
U-13 Piger Female 4 500 Lørdag formiddag 3 0
U-15 + U16 Piger Female 4 500 Fredag 4 0
U-15 Drenge Male 4 500 lørdag 5 0
U6 + U-7 Mix Mixed 3 450 Søndag formiddag 23 0
U-14 Drenge Male 4 500 Fredag 12 0
U16 Drenge Male 4 500 Søndag 12 0
U8 Drenge Male 5 450 Søndag 13 0
U-14 Piger Female 4 500 Lørdag 1 0
U-8 Piger Female 5 450 Søndag 1 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U-13 Drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Gulddrengene B Hif
Team Restudy A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Give Fremad B Give Fremad
YNWA A
Mean Machines B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Team Midtjylland C FREM Thyregod Logo FREM Thyregod

U-9 Drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Lund IF 2 C Lund IF Logo Lund IF
Brande IF 1 A Brande IF Logo Brande IF
Give Fremad 1 B Give Fremad Logo Give Fremad
Lund IF 1 C Lund IF Logo Lund IF
Ikast FC 1 B
Ikast FC 2 C Ikast Fc

U-10 Drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Give Fremad B Give Fremad
Kolind/Perstrup IF 1 C Kolind Pederstrup Idrætsforening Logo Kolind Pederstrup Idrætsforening
Kolind/Perstrup IF 1 C Kolind Pederstrup Idrætsforening Logo Kolind Pederstrup Idrætsforening
Muppet show B
EIF/NSG C Ejstrupholm
Teletubbies A Brande
Skibet IF C

U-10 Piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
KB B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Ikast FC C Ikast FC Logo Ikast FC
VSF1 A Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
VSF2 C Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
VSF3 C Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
Vejle B A

U-11 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Give Fremad B

U-11 Piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
FC Horsens 1 A FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 2 B FC Horsens Logo FC Horsens
VB Piger B

U-12 Drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Team Small Rags A Give Fremad Logo Give Fremad
Team OK A
Jack&Jones Junior A
Scanstore A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub

U-12 Piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Lystrup IF B Lystrup IF Logo Lystrup IF
RS-Huse Power Girls A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
HTS A Hts
Team trouble C Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Fc Horsens 1 B FC Horsens Logo FC Horsens
Fc Horsens 2 B FC Horsens Logo FC Horsens

U-9 Piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Seest B Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Fc Horsens C
Hover IF B Hover if Logo Hover if

U-13 Piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Drama Queen B
Girl power A
The New A

U-15 + U16 Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Go Charge B Give Fremad Logo Give Fremad
MF-Energi B Give Fremad Logo Give Fremad

U-15 Drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
Team Midtjylland B Give Fremad Logo Give Fremad
Team Midtjylland 1 B Give Fremad Logo Give Fremad
DET KRADZZER A FC Horsens Logo FC Horsens
Danisol B
Rikke's Malerfirma A

U6 + U-7 Mix 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
NBSIF2 A Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF3 B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF1 A Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Brande 3 Brande IF Logo Brande IF
Brande 1 Brande IF Logo Brande IF
Brande 2 Brande IF Logo Brande IF
Ikast fc1 A
Ikast fc4 C
Give fremad (u6) C Give Fremad Logo Give Fremad
Brande IF 1 piger
Give Fremad 1 (U7) B
Give Fremad 2 (U7) B
Ikast fc2 B
Ikast fc3 C
BIF A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Vejle Boldklub U6/U7 Piger B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Brande IF 2 piger

U-14 Drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
The Kings B
Hedensted 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Bænkevarmerne A
Black Panters A Kolding IF Logo Kolding IF
White Sharks A Kolding IF Logo Kolding IF
Sportmaster Vejle A
Team Give B Give Fremad Logo Give Fremad

U16 Drenge 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Team midtjylland liga 1 a A Give Fremad
Team Midtjylland Liga 1 B A Give Fremad
Hiferne B Hif
Fc kolding nord 2 A Fc Kolding Nord
Fc kolding nord 1 A Fc Kolding Nord
Kutlingerne B Fb Fodbold
Vesterkjærgaard FC C Vesterkjærgaard Fc
Team Oelbong B Horsens FS Logo Horsens FS
TM Liga 4 A B Give Fremad Logo Give Fremad
TM Liga 4 B B Give Fremad Logo Give Fremad
MAMC A

U8 Drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Give Fremad 1 B Give Fremad Logo Give Fremad
Give Fremad 2 B Give Fremad Logo Give Fremad
Give Fremad 3 C Give Fremad Logo Give Fremad
Team Grindsted B Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
Hedensted IF B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Daugård IF B Daugård Idrætsforening Logo Daugård Idrætsforening
Frem Thyregod C FREM Thyregod Logo FREM Thyregod
Brande if B B Brande IF Logo Brande IF
Brande if C Brande IF Logo Brande IF

U-14 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Girl Power B

U-8 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Vejle Boldklub B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Held
10. - January 12 2020
Last signup
Saturday, December 14, 2019

Organisation
Give Fremad
Place
Give Hallerne, Givskud, Grønbjerg, + ekstra
Address
Torvegade 75
Postalcode
7323
City
Give
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
johnny@nikostine.dk
Dan Cake Cup Give 2020 map

Tournament overview