Harte Indoor cup 2020

Harte Indoor Cup værdier - Sportslig kvalitet - Præcision - overholdelse af tidsplan - Første kamp tidligst kl. 09.00 lørdage og søndage - Indløb med lysshow og navneopråb i alle finaler - Medaljer og sponsorgave til samtlige spillere i alle rækker - Fair-play i god sportslig atmosfære med respekt for frivillige dommere - Lige børn leger bedst - tilmeld i rette niveau (B/C) -U6 og U7 hold er 3 spillere på banen og max 2 udskiftere, ingen niveaudeling. - Der spilles på tværs af håndboldbanen på 3 mandsmål, 2 kampe samtidig, efter DBU's regelsæt. - Medaljer og pokaler til alle i U6 og U7.

Pigeaften fredag for U9 og U11 med 4 spillere på banen og max 3 udskiftere, der spilles fælles B/C rækker.

Drenge U8 B og U8 C, U9 B og U9 C, U10 fælles B/C række og U11 fælles B/C række,  Der spilles på håndboldmål efter DBU's regelsæt - Medaljer  til samtlige spillere i U8, U9, U10 og U11 - Der er præmier til hold i finaler. - Vi forbeholder os retten til at slå rækkerne (B/C) sammen samt ændre spilledage efter tilmelding

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U9 Female B/C 7 375 Fredag eftermiddag/aften 2 0
U11 Female B/C 7 375 Fredag eftermiddag/aften 0 0
U6 Mixed 5 325 Lørdag formiddag 0 0
U7 Mixed 5 325 Lørdag formiddag 0 0
U8 Male C 7 375 Lørdag eftermiddag 2 0
U8 Male B 7 375 Lørdag eftermiddag 0 0
U10 Male B/C 7 375 Lørdag eftermiddag 0 0
U9 Male C 7 375 Søndag formiddag 0 0
U9 Male B 7 375 Søndag formiddag 0 0
U11 Male B 7 375 Søndag eftermiddag 0 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U9 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
B1913 C Boldklubbben 1913 Logo Boldklubbben 1913

U11 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club

U6 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U7 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U8 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Harte GIF u8 C Harte G&IF Logo Harte G&IF
Harte gif u8 b B Harte G&IF Logo Harte G&IF

U8 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U10 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U9 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U9 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U11 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
10. - January 12 2020
Last signup
Thursday, January 2, 2020

Organisation
Harte G&IF
Place
Harte Fritidscenter
Address
Stubdrupvej 44
Postalcode
6000
City
Kolding
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Organisermail
hartecup@gmail.com
Harte Indoor cup 2020 map

Tournament overview