Harte Indoor cup 2020

Harte Indoor cup 2020

Harte Indoor Cup værdier - Sportslig kvalitet - Præcision - overholdelse af tidsplan - Første kamp tidligst kl. 09.00 lørdage og søndage - Indløb med lysshow og navneopråb i alle finaler - Medaljer og sponsorgave til samtlige spillere i alle rækker - Fair-play i god sportslig atmosfære med respekt for frivillige dommere - Lige børn leger bedst - tilmeld i rette niveau (B/C) -U6 og U7 hold er 3 spillere på banen og max 2 udskiftere, ingen niveaudeling. - Der spilles på tværs af håndboldbanen på 3 mandsmål, 2 kampe samtidig, efter DBU's regelsæt. - Medaljer og pokaler til alle i U6 og U7.

Pigeaften fredag for U9 og U11 med 5 spillere på banen med fast målmand og max 3 udskiftere, der spilles fælles B/C rækker.

Drenge U8 B og U8 C, U9 B og U9 C, U10 fælles B/C række og U11 fælles B/C række,  Der spilles på håndboldmål efter DBU's regelsæt,  5 spillere på banen med fast målmand og max 3 udskiftere - Medaljer  til samtlige spillere i U8, U9, U10 og U11 - Der er præmier til hold i finaler. - Vi forbeholder os retten til at slå rækkerne (B/C) sammen samt ændre spilledage efter tilmelding

Hovedsponsor Vica Danmark

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U9 Piger Niveau B/C Female B/C 7 375 Fredag eftermiddag/aften 9 0
U11 Drenge Niveau B Male B 7 375 Søndag Eftermiddag 0 0
U6 Mixed 5 325 Lørdag formiddag 8 0
U7 Mixed 5 325 Lørdag formiddag 19 0
U8 Drenge Niveau B Male B 7 375 Lørdag eftermiddag 6 0
U8 Drenge Niveau C Male C 7 375 Lørdag eftermiddag 5 0
U10 Drenge NIveau B/C Male B/C 7 375 Lørdag eftermiddag 11 0
U9 Drenge Niveau C Male C 7 375 Søndag formiddag 2 0
U9 Drenge Niveau B Male B 7 375 Søndag formiddag 9 0
U11 Piger NIveau B/C Female B/C 7 375 Fredag eftermiddag/aften 5 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U9 Piger Niveau B/C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
BGIF 1 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF 2 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF 3 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
FB Fodbold B Fb Fodbold
Harte U9 piger C Harte G&IF Logo Harte G&IF

U11 Drenge Niveau B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U6 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
NBSIF 1 B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF 2 B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
MG & BK 1 Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Harte GIF Harte G&IF Logo Harte G&IF

U7 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Hover 3 Hover if Logo Hover if
Seest Boldklub Sort Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Seest Boldklub Gul Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
MG&BK 1 Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
MG&BK 1 Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
MG&BK 2 Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Dalby GF 1 Dalby
Dalby GF 2 Dalby
Dalby GF 3 Dalby
Skibet IF C Skibet If
Fredericia fF
Hover 1 Hover if Logo Hover if
Hover 2 Hover if Logo Hover if
Harte GIF Harte
Spangsbjerg IF 1 Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Spangsbjerg IF 2 Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF

U8 Drenge Niveau B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Kolding IF B Kolding IF Logo Kolding IF
EB B Engesvang Boldklub Logo Engesvang Boldklub
TSIF B Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
Seest Boldklub B
Harte gif u8 b B Harte G&IF Logo Harte G&IF

U8 Drenge Niveau C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Kolding IF C Kolding IF Logo Kolding IF
EB C Engesvang Boldklub Logo Engesvang Boldklub
TSIF 2 C Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
Harte G& IF C C
NBSIF C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF

U10 Drenge NIveau B/C 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Kolding IF (1) B Kolding If
NBSIF 1 B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF 2 B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Seest Boldklub U10 C Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Vonsild FK C Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
Den Bosniske IF C Den Bosniske If
Kolding IF (2) C Kolding IF Logo Kolding IF
NBSIF 3 B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
BGIF 1 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF 2 C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening

U9 Drenge Niveau C 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Holsted FB C Holsted fb Logo Holsted fb
KIF C Kolding IF Logo Kolding IF

U9 Drenge Niveau B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
BGIF U9 B1 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF U9 B2 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Starup UIF B
NBSIF Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF

U11 Piger NIveau B/C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
Vinding SF Piger 2 B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Vinding sf piger B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
MobiKOM A Nbsif
Harte B Harte Gif
Vb piger B

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
10. - January 12 2020
Last signup
Friday, December 20, 2019

Organisation
Harte G&IF
Place
Harte Fritidscenter
Address
Stubdrupvej 44
Postalcode
6000
City
Kolding
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
hartecup@gmail.com
Harte Indoor cup 2020 map

Tournament overview