Skals Cup 2019

Det er med stor fornøjelse, at Skals Fodboldforening - Valkyrien igen i år kan indbyde til det populære indefodboldstævne for børne- og ungdomsspillere:

Skals Cup (skalscup.dk)

DATO: 16. - 17. november samt  23. - 24. november.

STED: Skals Idrætscenter, Kærvej 9, 8832 Skals, tlf. 86 69 41 50.

Skals Cup er et bredde-stævne, hvor der skal være plads til alle, - og vi vil gerne have, at der bliver flest mulig jævnbyrdige og spændende kampe.

Der garanteres MINIMUM 4 KAMPE PR. HOLD !

SPILLERANTAL: Max. 6 spillere pr. hold, - dog undtaget U6 - U7, hvor der spilles Jyske 3-bold efter DBU-Jyllands regler. U8 spiller på hel bane!

RÆKKER: 
U6 og U7 (3 mands): Mix.  
U8 - U10: Puljerne inddeles efter "A" (Liverpool), "B" (Barcelona) og "C" (Real Madrid)-rækker. Ved tilmelding angiv venligst om holdet er A, B eller C. 
U11 - U15: Puljerne inddeles efter AB og BC-rækker.  
”AB-rækken” tiltænkt A-spillere samt de stærkere B-spillere, og
”BC-rækken” tiltænkt C-spillere samt de svagere B-spillere.

PRÆMIER: I U6 - U12 er der fine præmier til ALLE spillere.
U6 - U7 (3-mands): Præmier til 5 spillere pr. hold, - ekstra præmier kan tilkøbes (25 kr/spiller).
U8 - U12: Præmier til 6 spillere pr. hold, - ekstra præmier kan tilkøbes (25 kr/spiller).
Bemærk: I U8, U9 og U10 "A"-rækken er der personlige præmier til nummer 1 og 2!

I øvrige rækker er der personlige præmier til minimum nr. 1 og nr. 2 i hver række (max. 6 pr. hold, - her kan der ikke tilkøbes ekstra præmier). I U16 - U19 er der kontante præmier til vinderne.

DOMMERE: Alle kampene dømmes af vore egne dommere.

PROGRAM: Offentliggøres på skalscup.dk ca. en uge før spilledato.

TILMELDING: Efter ”først-til-mølle-princippet”, - rækkerne kan blive overtegnede…

BETALING på stævnekontoret inden første kamp!  (OBS: U19-drenge/Senior skal betale samtidig med tilmeldingen via MobilePay på nr. 73287, og husk at opgive holdnavn!).

(OBSDer tages forbehold for ændring af  de forventede spilletidspunkter (se nedenfor), samt evt. sammenlægning af rækker/årgange ved for få tilmeldinger i en række...)

Yderligere information på vores hjemmeside skalscup.dk

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mix 2014 Mixed 3 250 Lør 16/11 formiddag 0 0
U7 Mix 2013 Mixed 3 250 Lør 16/11 formiddag 0 0
U8 Mix 2012 Mixed 4 350 Lør 16/11 formiddag/middag 0 0
U9 2011 Male 4 350 Lør 16/11 middag 0 0
U9 piger 2011 Female 4 350 Lør 16/11 middag 0 0
U10 Drenge 2010 Mixed 4 350 Lør 16/11 middag/eftermiddag 0 0
U11 Piger 2009 Female 4 350 Søn 17/11 formiddag/middag 0 0
U11 Drenge 2009 "AB" Male 4 350 Søn 17/11 middag 0 0
U11 Drenge 2009 "BC" Male 4 350 Søn 17/11 formiddag 0 0
U12 Drenge 2008 "BC" Male 4 350 Søn 17/11 eftermiddag 0 0
U12 Drenge 2008 "AB" Male 4 350 Søn 17/11 Eftermiddag 0 0
U12 Piger 2008 Female 4 350 Søn 17/11 Middag 0 0
U13 Piger 2007-08 Female 4 400 Lør 23/11 formiddag 0 0
U13 Drenge 2007 "BC" Male 4 400 Lør 23/11 formiddag 0 0
U13 Drenge 2007 "AB" Male 4 400 Søn 24/11 formiddag 0 0
U14 Drenge 2006 "BC" Male 4 400 Lør 16/11 form/middag 0 0
U14 Drenge 2006 "AB" Male 4 400 Lør 23/11 middag/eftermiddag 0 0
U15 Piger 2005-06 Female 4 400 Søn 24/11 formiddag 0 0
U15 Drenge 2005 "AB" Male 4 400 Lør 23/11 eftermiddag 0 0
U15 Drenge 2005 "BC" Male 4 400 Lør 23/11 middag/eftermiddag 0 0
U16 Drenge 2004 Male 4 500 Søn 24/11 formiddag 0 0
U17 Drenge 2003 Male 4 500 Lør 23/11 eftermid/aften 0 0
U18 Piger 2002-2004/Damesenior Female 4 500 Søn 24/11 eftermiddag 0 0
U19 Drenge 2001-2002/Senior Male 4 500 Søn 24/11 eftermiddag 0 0
Slettet Mixed 0 0
Slettet Mixed 0 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U6 Mix 2014 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 16/11 formiddag

Teamname LVL Logo Club

U7 Mix 2013 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 16/11 formiddag

Teamname LVL Logo Club

U8 Mix 2012 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 16/11 formiddag/middag

Teamname LVL Logo Club

U9 2011 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 16/11 middag

Teamname LVL Logo Club

U9 piger 2011 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 16/11 middag

Teamname LVL Logo Club

U10 Drenge 2010 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 16/11 middag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U11 Piger 2009 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn 17/11 formiddag/middag

Teamname LVL Logo Club

U11 Drenge 2009 "AB" 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn 17/11 middag

Teamname LVL Logo Club

U11 Drenge 2009 "BC" 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn 17/11 formiddag

Teamname LVL Logo Club

U12 Drenge 2008 "BC" 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn 17/11 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U12 Drenge 2008 "AB" 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn 17/11 Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U12 Piger 2008 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn 17/11 Middag

Teamname LVL Logo Club

U13 Piger 2007-08 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 23/11 formiddag

Teamname LVL Logo Club

U13 Drenge 2007 "BC" 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 23/11 formiddag

Teamname LVL Logo Club

U13 Drenge 2007 "AB" 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn 24/11 formiddag

Teamname LVL Logo Club

U14 Drenge 2006 "BC" 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 16/11 form/middag

Teamname LVL Logo Club

U14 Drenge 2006 "AB" 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 23/11 middag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U15 Piger 2005-06 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn 24/11 formiddag

Teamname LVL Logo Club

U15 Drenge 2005 "AB" 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 23/11 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U15 Drenge 2005 "BC" 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 23/11 middag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U16 Drenge 2004 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn 24/11 formiddag

Teamname LVL Logo Club

U17 Drenge 2003 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 23/11 eftermid/aften

Teamname LVL Logo Club

U18 Piger 2002-2004/Damesenior 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn 24/11 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U19 Drenge 2001-2002/Senior 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn 24/11 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

Slettet 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Slettet 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U17 Drenge 2003 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn 24/11 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U15 Drenge 2005 "AB" 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn 24/11 formiddag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
16. - November 24
Last signup
Sunday, November 3, 2019

Organisation
Skals Fodboldforening
Place
Skals Idrætscenter
Address
Kærvej 9
Postalcode
8832
City
Skals
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Organisermail
skalscup@skalsff.dk
Skals Cup 2019 map

Tournament overview